Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
A_A_AKCIJA
Posts: 5899
Joined: 16/11/2009 02:54

#7576 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

Trappist wrote: 12/04/2021 12:49 Te pilule zene uzimaju jer one tako hoce. Zenu ne nazivaju teoreticarem zavjere ako ne uzima te pilule, Uslov za putovanja, a moguce i ulazak na neke drustvene aktivnosti, nisu te pilule.
Pa jarane, ja neću ostati trudan, ako ona ne pije pilulu :D . A dobiću koronu ako se ona ne vakciniše, a ja ne smijem.

Stvarno moraš biti poseban da bi bio antivaxer :D
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#7577 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

A_A_AKCIJA wrote: 12/04/2021 14:48
Trappist wrote: 12/04/2021 12:49 Te pilule zene uzimaju jer one tako hoce. Zenu ne nazivaju teoreticarem zavjere ako ne uzima te pilule, Uslov za putovanja, a moguce i ulazak na neke drustvene aktivnosti, nisu te pilule.
Pa jarane, ja neću ostati trudan, ako ona ne pije pilulu :D . A dobiću koronu ako se ona ne vakciniše, a ja ne smijem.

Stvarno moraš biti poseban da bi bio antivaxer :D
jel to novo normalno u kafanama ... Ćao ja sama Salko, jesil vakcinisata ili da te ja vakcinisem?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#7578 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by ovo_malo_duse »

ovo_malo_duse wrote: 07/04/2021 18:04
A_A_AKCIJA wrote: 07/04/2021 17:41
Naslovnica wrote: 07/04/2021 16:32 logično nameće pitanje ko koga ovdje jebe u zdrav mozak?!
Sam sebe, dakle masturbacija :D

Priča oko nus pojava sa AZ vakcinom, je samo primjer apsolutne gluposti javnosti i novinara. Bukvalno, u UK od 18.1 miliona ljudi, 30 slučajeva od čega 7 smrtnih.
Jedno : 603.000 ljudi ima ugruške .
1: 2.585.000 umre
Da malo slikovito prikažem:

Veća je vjerovatnoća da će vas udariti grom; 1: 500.000
Veća je vjerovatnoća da ćeš se ugušiti hranom koju jedeš; 1:100.000
Šanse da će vas ubiti meteor je 1:700.000

Dakle, malo matematike i statistike iz osnovne i sve OK :D

Gledao Britansku peess koja je Isla u isto vrijeme kad i EU :

AZ vakcina 4 od 1.000.000 imalo ugrusak ili 79 slucajeva na 20M vakcinisanih i od toga umrlo 19. 51 zena i 28 muskaraca

Poredjenja radi:

5,7 % u UK od umrlih od corone umrlo od ugruska.
Ne upratih kod kolikog procenta je regstrovan isti simptom ugrusci i mali broj onog neceg u krvi.
Corona virus izaziva iste probleme

Jebene P- pilule imaju 4 na 10.000.

Na 3M vakcinisanih u Bosni 12 bi dobilo ugrusak pa da pola umre.

Uporditi sa ovosedmicnim brojem umrlih ....
Samo da se ponovim....I ovaj put da kazem da umre svih 12 i jos + 12, Koliko je danas u Bosni umrlo od posljedica zarzae....MIslim ne zelim da iko umre ali poslozite malo....
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#7579 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pepeljara »

ovo_malo_duse wrote: 12/04/2021 15:40
ovo_malo_duse wrote: 07/04/2021 18:04
A_A_AKCIJA wrote: 07/04/2021 17:41

Sam sebe, dakle masturbacija :D

Priča oko nus pojava sa AZ vakcinom, je samo primjer apsolutne gluposti javnosti i novinara. Bukvalno, u UK od 18.1 miliona ljudi, 30 slučajeva od čega 7 smrtnih.
Jedno : 603.000 ljudi ima ugruške .
1: 2.585.000 umre
Da malo slikovito prikažem:

Veća je vjerovatnoća da će vas udariti grom; 1: 500.000
Veća je vjerovatnoća da ćeš se ugušiti hranom koju jedeš; 1:100.000
Šanse da će vas ubiti meteor je 1:700.000

Dakle, malo matematike i statistike iz osnovne i sve OK :D

Gledao Britansku peess koja je Isla u isto vrijeme kad i EU :

AZ vakcina 4 od 1.000.000 imalo ugrusak ili 79 slucajeva na 20M vakcinisanih i od toga umrlo 19. 51 zena i 28 muskaraca

Poredjenja radi:

5,7 % u UK od umrlih od corone umrlo od ugruska.
Ne upratih kod kolikog procenta je regstrovan isti simptom ugrusci i mali broj onog neceg u krvi.
Corona virus izaziva iste probleme

Jebene P- pilule imaju 4 na 10.000.

Na 3M vakcinisanih u Bosni 12 bi dobilo ugrusak pa da pola umre.

Uporditi sa ovosedmicnim brojem umrlih ....
Samo da se ponovim....I ovaj put da kazem da umre svih 12 i jos + 12, Koliko je danas u Bosni umrlo od posljedica zarzae....MIslim ne zelim da iko umre ali poslozite malo....
Ne vide ljudi siru sliku.... Vakcina je spas. Ende.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#7580 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by tindbe »

Moje poslovne kolege u Britaniji se vakcinisali svi uredno. Nikom ništa nije bilo, nit su razmišljali da li će se vakcinisati. AZ svi.
Posao konačno nakon nekoliko mjeseci opet u punom obimu, dok se ovdje raspravlja o slučajevima ravnim dobitku na lutriji.

Neka nas u stanju straha, pandemije, a ekonomija nek se sroza do dna. Biće kredita i za praunučad. :thumbup:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7581 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Pandakonda »

Neki dan citam i Tozovac preminuo od korone a za njega su bas pisali da se spasio tezeg slucaja jer je bas malo prije zaraze dobio kinesku vakcinu. Ovi kinezi su mi sumnjivi skroz pogotovo izjava od onog kineskog zvanicnika gdje su priznalli da su im vakcine lose...
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#7582 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Image

:gunjastajl:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#7583 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

Pandakonda wrote: 12/04/2021 21:08 Neki dan citam i Tozovac preminuo od korone a za njega su bas pisali da se spasio tezeg slucaja jer je bas malo prije zaraze dobio kinesku vakcinu. Ovi kinezi su mi sumnjivi skroz pogotovo izjava od onog kineskog zvanicnika gdje su priznalli da su im vakcine lose...
Čovjek je imao 85 godina. Viroza ga je mogla odnijeti, a kamoli korona u bilo kojem obliku.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#7584 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Better Man »

tindbe wrote: 12/04/2021 20:15 Moje poslovne kolege u Britaniji se vakcinisali svi uredno. Nikom ništa nije bilo, nit su razmišljali da li će se vakcinisati. AZ svi.
Posao konačno nakon nekoliko mjeseci opet u punom obimu, dok se ovdje raspravlja o slučajevima ravnim dobitku na lutriji.

Neka nas u stanju straha, pandemije, a ekonomija nek se sroza do dna. Biće kredita i za praunučad. :thumbup:
Normalni ljudi. Samo da se zna ja ne bih ovom Indijskom verzijom, već samo Britanskom AZ. U suprotnom samo Pfizer.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#7585 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by 88Sioux »

Stručnjaci Evropske agencije analiziraju "sputnjik V"

Stručnjaci Evropske agencije za lekove (EMA) borave u Moskvi radi analize i procene efikasnosti ruske vakcine protiv kovida 19 "sputnjik V", javljaju ruski mediji.

Predstavnici evropskog regulatora sa sedištem u Amsterdamu, koji je početkom marta pokrenuo postupak analize ruske vakcine, do sada su posetili dve klinike u Moskvi u kojima su boravili pacijenti tokom ključne treće faze kliničkih ispitivanja.

Stručnjaci EMA su razgovarali s medicinskim osobljem dve klinike, javlja novinska agencija Interfaks pozivajući se na neimenovane izvore.

Navodno se planiraju i obilasci proizvodnih pogona, dodaje agencija.

Poseta Rusiji stručnjaka EMA deo je postupka analize i ocene efikasnosti "sputnjika V", a za sada nije poznato koliko će taj postupak trajati.
Žickaju recept, džubrad.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7586 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

Bilo je nekad govora da bi i Moderna trebala doći kod nas, ima li kakavih vijesti u tom smjeru?
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7587 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Point. »

Usa privremeno stopirala Johnson vakcinu. 6 slučajeva ugrušaka (sve žene u dobi 18-48 godina) na 7 miliona vakcinisanih Amerikanaca ovom vakcinom.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7588 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

Izgleda je pojava ugrušaka zajednička svojstvena ovim vektorskim, ima li takvih podataka za Sputnik ili mRNA vakcine?
Last edited by daddy-kool on 13/04/2021 14:15, edited 1 time in total.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#7589 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BlackRiver »

https://www.youtube.com/watch?v=Im-WxMiN4Z4

Interesantan i edukativan video (ako mozete ignorisati indijski akcenat) :D

Veoma bitno pitanje postavljeno: Ako znamo da ce 1 u 100.000 ljudi umrijeti zbog vakcine, imamo li pravo s etickog aspekta vakcinisati ljude? Jako zeznuto pitanje za odgovoriti po meni.

Jer kako covjek u videu kaze, ako statistika pokazuje da mladi ljudi najbolje prolaze sa ovim virusom, i statistika opet kaze da mladi ljudi najvise umiru od komplikacija izazvanih vakcinom, imamo li pravo zahtjevati njihovu vakcinaciju?

Naravno, pitam jer sam u petak narucen da primim AZ i jos se premisljam :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7590 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

A gdje se to zahtijeva vakcinacija, koliko znam kod nas je slobodan izbor pojedinca da li se želi vakcinisati i sa kojom vakcinom?
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#7591 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BlackRiver »

daddy-kool wrote: 13/04/2021 14:18 A gdje se to zahtijeva vakcinacija, koliko znam kod nas je slobodan izbor pojedinca da li se želi vakcinisati i sa kojom vakcinom?
Da, izbor je slobodan, ali ces biti "lagano gurnut" u pravcu vakcinacije jer ti se na svakom koraku prijeti oduzimanjem sloboda i stigmatizacijom.
Ako uzmes to sve u obzir, onda mozemo biti skepticni po pitanju slobode izbora, zar ne?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7592 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by neko_sa_strane »

Ja nisam do sad nigdje pročitao da je bilo slučajeva ugrušaka nakon vakcinacije Sputnik V vakcinom. Ne vjerujem da bi se podaci skrivali.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7593 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

BlackRiver wrote: 13/04/2021 14:27
daddy-kool wrote: 13/04/2021 14:18 A gdje se to zahtijeva vakcinacija, koliko znam kod nas je slobodan izbor pojedinca da li se želi vakcinisati i sa kojom vakcinom?
Da, izbor je slobodan, ali ces biti "lagano gurnut" u pravcu vakcinacije jer ti se na svakom koraku prijeti oduzimanjem sloboda i stigmatizacijom.
Ako uzmes to sve u obzir, onda mozemo biti skepticni po pitanju slobode izbora, zar ne?
Prvo postoji izbor da se ne vakcinišeš. Eno u Sloveniji ima sad trend da se ljudi namjerno zaraze kako bi dobili potvrdu da su prebolovali i lakše putovali. Postoji opcija PCR testa za putovanja. Ako odlučiš da se vakcinišeš postoji opcija nekoliko vrsta vakcina od različitih proizvođača.

Za stigmatizaciju sam skeptičan jer se djeca i omladina do 18 neće vakcinisati. Na kraju krajeva to je lični izbor u tome da li se želiš zaštititi ili živjeti sa rizikom od zaraze. Nigdje ne postoji nametanje, vakcine nisu kod obavezne ni za radnike u staračkim domovima ili medicinskim ustanovama.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#7594 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by lavander »

BlackRiver wrote: 13/04/2021 14:14 https://www.youtube.com/watch?v=Im-WxMiN4Z4

Interesantan i edukativan video (ako mozete ignorisati indijski akcenat) :D

Veoma bitno pitanje postavljeno: Ako znamo da ce 1 u 100.000 ljudi umrijeti zbog vakcine, imamo li pravo s etickog aspekta vakcinisati ljude? Jako zeznuto pitanje za odgovoriti po meni.

Jer kako covjek u videu kaze, ako statistika pokazuje da mladi ljudi najbolje prolaze sa ovim virusom, i statistika opet kaze da mladi ljudi najvise umiru od komplikacija izazvanih vakcinom, imamo li pravo zahtjevati njihovu vakcinaciju?

Naravno, pitam jer sam u petak narucen da primim AZ i jos se premisljam :D
E, pa to ti je sto ti je. Svima nama. Svako sam za sebe mora donijeti odluku. Mozes nadrljati sa vakcinom, a mozes, bo'me, i bz vakcine od korone - pa biraj :D . Niko nikog ne tjera ni na sta.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7595 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

neko_sa_strane wrote: 13/04/2021 14:32 Ja nisam do sad nigdje pročitao da je bilo slučajeva ugrušaka nakon vakcinacije Sputnik V vakcinom. Ne vjerujem da bi se podaci skrivali.
JnJ vakcina je ista kao prva doza Sputnika.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#7596 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

Moje mišljenje je da je ovo manje-više kraj vektorskim vakcinama. Mislim da će one biti korištene samo ovu "prvu" godinu vakcinacije. Već sada se polako skupljaju dokazi da postoji neki mehanizam povezan sa njima koji uzrokuje te krvne ugruške. I već sad je povjerenje u ove vakcine "poljuljano". I ja sam lično jendom bacio kockicu i vakcinisao se sa AZ ali zašto bih to radio i sljedeće godine (ako to bude potrebno)?

Ako se obistine ove priče da će trebati redovna, godišnja vakcinacija, mislim da sve to treba biti isključivo sa mRNA vakcinama. Jednostavno je ta tehnologija ogroman iskorak.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#7597 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kox »

neko_sa_strane wrote: 13/04/2021 14:32 Ja nisam do sad nigdje pročitao da je bilo slučajeva ugrušaka nakon vakcinacije Sputnik V vakcinom. Ne vjerujem da bi se podaci skrivali.
Rusi da nešto skrivaju ? Nemoguće :lol:

Da ne bude zabune mislim da se treba vakcinisati prvom dostupnom vakcinom.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#7598 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BlackRiver »

daddy-kool wrote: 13/04/2021 14:35
BlackRiver wrote: 13/04/2021 14:27
daddy-kool wrote: 13/04/2021 14:18 A gdje se to zahtijeva vakcinacija, koliko znam kod nas je slobodan izbor pojedinca da li se želi vakcinisati i sa kojom vakcinom?
Da, izbor je slobodan, ali ces biti "lagano gurnut" u pravcu vakcinacije jer ti se na svakom koraku prijeti oduzimanjem sloboda i stigmatizacijom.
Ako uzmes to sve u obzir, onda mozemo biti skepticni po pitanju slobode izbora, zar ne?
Prvo postoji izbor da se ne vakcinišeš. Eno u Sloveniji ima sad trend da se ljudi namjerno zaraze kako bi dobili potvrdu da su prebolovali i lakše putovali. Postoji opcija PCR testa za putovanja. Ako odlučiš da se vakcinišeš postoji opcija nekoliko vrsta vakcina od različitih proizvođača.

Za stigmatizaciju sam skeptičan jer se djeca i omladina do 18 neće vakcinisati. Na kraju krajeva to je lični izbor u tome da li se želiš zaštititi ili živjeti sa rizikom od zaraze. Nigdje ne postoji nametanje, vakcine nisu kod obavezne ni za radnike u staračkim domovima ili medicinskim ustanovama.
Mozda iz tvoga licnog iskustva zakljucujes da nisu obavezene. Ali ja zivim u AT i znam da su obavezne za zdravstvene radnike, ljude koji rade u starackim domovina i za zaposlene u skolama i vrticima.
Ako ih ne primis - neces vise raditi. Ako se zarazis - rizikujes otkaz. Nije da sugerisem da je lose da se takve skupine ljudi vakcinisu, ali je to ocigledan dokaz uslovljavanja.
Normalno, niko mene nece natjerati da primim vakcinu, ali ce mi maksimalno zakomplikovati zivot zbog toga sto je nisam primio.
Valjda je to nekim ljudima prihvatljivo. Kao sto nekima nije. Nismo svi isti.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7599 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

BlackRiver wrote: 13/04/2021 14:43

Mozda iz tvoga licnog iskustva zakljucujes da nisu obavezene. Ali ja zivim u AT i znam da su obavezne za zdravstvene radnike, ljude koji rade u starackim domovina i za zaposlene u skolama i vrticima.
Ako ih ne primis - neces vise raditi. Ako se zarazis - rizikujes otkaz. Nije da sugerisem da je lose da se takve skupine ljudi vakcinisu, ali je to ocigledan dokaz uslovljavanja.
Normalno, niko mene nece natjerati da primim vakcinu, ali ce mi maksimalno zakomplikovati zivot zbog toga sto je nisam primio.
Valjda je to nekim ljudima prihvatljivo. Kao sto nekima nije. Nismo svi isti.
OK, ja sam govorio o BiH.
Onda je to u AT uslovljavanje i to je tako kako je, nije prvi put da za određene poslove postoji preduslov obavezne vakcinacije.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#7600 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BlackRiver »

daddy-kool wrote: 13/04/2021 14:50
BlackRiver wrote: 13/04/2021 14:43

Mozda iz tvoga licnog iskustva zakljucujes da nisu obavezene. Ali ja zivim u AT i znam da su obavezne za zdravstvene radnike, ljude koji rade u starackim domovina i za zaposlene u skolama i vrticima.
Ako ih ne primis - neces vise raditi. Ako se zarazis - rizikujes otkaz. Nije da sugerisem da je lose da se takve skupine ljudi vakcinisu, ali je to ocigledan dokaz uslovljavanja.
Normalno, niko mene nece natjerati da primim vakcinu, ali ce mi maksimalno zakomplikovati zivot zbog toga sto je nisam primio.
Valjda je to nekim ljudima prihvatljivo. Kao sto nekima nije. Nismo svi isti.
OK, ja sam govorio o BiH.
Onda je to u AT uslovljavanje i to je tako kako je, nije prvi put da za određene poslove postoji preduslov obavezne vakcinacije.
Naravno, uvijek je toga bilo i uvijek ce ga biti. Po meni problem moze nastati ako "obicne" ljude pocnu uslovljavati na takav nacin. Ali tu vec ulazimo u vode teorija zavjere, licnih misljenja i sl. Previse smo mi mali i nebitni kao pojedinci da bi mogli nesto tu promijeniti. Svijet je odavno vec lud. Sad je to samo malo vise ocigledno :)
Locked