Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#251 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

AmirBaa wrote: 11/08/2020 11:30 AKo je istina da je Putin dao kcerci, onda mozda i nije suplja. Ko ce znati, ali nek barem pomogne u 50% slucajeva odlicno je.
Putin je izrazito provaxx nastrojen. Ima snimak gdje "ruži" clanove vlade sto se nisu vakcinisali protiv gripe. A kad te Putin naruzi nije ti lako :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#252 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Sovjetska skola. I mi smo je nekad slijedili i vakcinisali stanovnistvo. Svi koji smo rodjeni u SFRJ imamo onaj kruzic na ruci :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#253 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »



Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#254 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

N1 redakcija, SuperBoleBole, razni noliferi i botovi sada mole Boga da neko objavi da je sve oko vakcine fake news međutim, mrka kapa :lol:

Antivakser idioti sad pripremaju studije o rusima kao reptilima, o vakcinama razvijenim u laboratoriju u Pripjatu i sl. :mrgreen: :mrgreen:

5G budale,...., oni i dalje o štetnosti 5G mreže. :-) :-) :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#255 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Prvo ce ici raznorazne tvrdnje o vakcini zapakovane u pitanja...
BiBi911
Posts: 2903
Joined: 09/12/2018 17:47

#256 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BiBi911 »

_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2020 11:48 Sovjetska skola. I mi smo je nekad slijedili i vakcinisali stanovnistvo. Svi koji smo rodjeni u SFRJ imamo onaj kruzic na ruci :D
Sto jedan drug amerikanac kaze, slicne vakcine su i njima u vosjci.
Primis tu inekciju i spavas gologuz u dzungli ganjas nake nit ih vidis nit cujes...

Bsż jel se tako u jugi zvala inekcija
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#257 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Evo vec je krenulo:

DISKUTABILAN PROIZVOD
Šta treba znati o ruskoj vakcini: WHO je ne odobrava jer nije prošla propisane faze testiranja
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#258 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2020 12:33 Evo vec je krenulo:

DISKUTABILAN PROIZVOD
Šta treba znati o ruskoj vakcini: WHO je ne odobrava jer nije prošla propisane faze testiranja
WHO ne odobrava?

SIGURNA 100%!
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#259 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by AmirBaa »

_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2020 12:33 Evo vec je krenulo:

DISKUTABILAN PROIZVOD
Šta treba znati o ruskoj vakcini: WHO je ne odobrava jer nije prošla propisane faze testiranja
Da su je kinezi u aprilu napravili, WHO bi im odobrio.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#260 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by P308 »

AmirBaa wrote: 11/08/2020 12:37
_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2020 12:33 Evo vec je krenulo:

DISKUTABILAN PROIZVOD
Šta treba znati o ruskoj vakcini: WHO je ne odobrava jer nije prošla propisane faze testiranja
Da su je kinezi u aprilu napravili, WHO bi im odobrio.
Cudi me da Kinezi nisi vec napravili.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#261 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

Evo vise informacija dokle su kinezi.

BiBi911
Posts: 2903
Joined: 09/12/2018 17:47

#262 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BiBi911 »

P308 wrote: 11/08/2020 12:39
AmirBaa wrote: 11/08/2020 12:37
_BataZiv_0809 wrote: 11/08/2020 12:33 Evo vec je krenulo:

DISKUTABILAN PROIZVOD
Šta treba znati o ruskoj vakcini: WHO je ne odobrava jer nije prošla propisane faze testiranja
Da su je kinezi u aprilu napravili, WHO bi im odobrio.
Cudi me da Kinezi nisi vec napravili.
Nemaju od koga prepisat(kopirat)
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#263 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Milenkov buraz »

Ja bih je primio večeras, ne bih čekao sutra, samo da se ovaj jebeni cirkus kod nas završi.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#264 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by lavander »

TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 11:55 N1 redakcija, SuperBoleBole, razni noliferi i botovi sada mole Boga da neko objavi da je sve oko vakcine fake news međutim, mrka kapa :lol:

Antivakser idioti sad pripremaju studije o rusima kao reptilima, o vakcinama razvijenim u laboratoriju u Pripjatu i sl. :mrgreen: :mrgreen:

5G budale,...., oni i dalje o štetnosti 5G mreže. :-) :-) :-)
Iritiras nevidjeno. Najradije bih tebi i svima koji bi da nas bicuju, zatvaraju, stave na stub srama, hapse, itd, pozeljela da vam dijete ili unuce budu autisticni, pa da onda svako jutro i noc docekujes pitajuci se da li si ih licno ti, vjerujuci da su vakcine kojima nisi procitao sastav, ne znas gdje su bile skladistene, ne znas kako su ispitane itd, potpuno bezopasne, bas vakcinisanjem doveo u to stanje. Ali, necu, jer to nikome na svijetu ne bih pozeljela, pa cak ni glupanima koji se usudjuju da ljude koji prozivljavaju paklene muke nazivaju idiotima. Idiot je samo onaj koji misli da je lako zivjeti s tim strahom i biranjem da l autizam, da l zausci. Samo jedan primjer dileme i straha, da druge ne pominjem. Odluku o tome ja ne donosim po principu "sa-ba-na varijanta - ravna zemlja, zavjera, 5G, reklO mi i sl", kako ti predstavljas "neinformisane primitivne idiote", vec na osnovu vlastitog iskustva, podatka da trenutno 1 dijete u 68 djece ima autizam (broj u zadnjih 10 godina drasticno skocio), studija, misljenja univerzitetskih profesora, i sl. U moje vrijeme je bilo mozda 1 dijete na citavu generaciju sa razvojnim problemom, sad ja imam u komsiluku jedno, u porodici jedno, u skoli nekoliko. Pa se, kao misleci covjek, pitam otkud to? Samo se idiot ne bi pitao. Da l je od vakcina, da l je od hrane, da l je od kozmetickih preparata, itd? Od necega je sto cijela planeta koristi, to jedino znam. I vec je doseglo razmjere ozbiljno rasirene bolesti kojoj se ne zna uzrok, a povecava se drasticno iz godine u godinu. A, malo se o toj bolesti istrazuje, prica, razmatra. Malo, u odnosu na broj onih koji ga imaju. A, kad dobijes autizam, dragi moj, nema povratka za cijeli zivot. Povratka i ozdravljenja moze biti i od raka i od korone i od zausnjaka i od hepatitisa, al ne i od autizma. Povuci malo rucnu, i ti i tebi slicni. Da se ne ogrijesite sa ovakvim pisanjima, jer vi ne znate kroz kakve muke prolaze ljudi koji se dvoume oko vakcina, sta je pozadina njihove dileme, jer niste nista od toga iskusili. Blagoslov ti je od Boga da to nisi iskusio i budi zahvalan na tome, a ne osudjuj, nikad ne znas sta moze biti sutra. I nemoj me nazivati idiotom samo zato sto dopustam mogucnost da su i vakcine jedan od mogucih uzroka posasti autizma na planeti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#265 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

lavander wrote: 11/08/2020 14:56
TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 11:55 N1 redakcija, SuperBoleBole, razni noliferi i botovi sada mole Boga da neko objavi da je sve oko vakcine fake news međutim, mrka kapa :lol:

Antivakser idioti sad pripremaju studije o rusima kao reptilima, o vakcinama razvijenim u laboratoriju u Pripjatu i sl. :mrgreen: :mrgreen:

5G budale,...., oni i dalje o štetnosti 5G mreže. :-) :-) :-)
Iritiras nevidjeno. Najradije bih tebi i svima koji bi da nas bicuju, zatvaraju, stave na stub srama, hapse, itd, pozeljela da vam dijete ili unuce budu autisticni, pa da onda svako jutro i noc docekujes pitajuci se da li si ih licno ti, vjerujuci da su vakcine kojima nisi procitao sastav, ne znas gdje su bile skladistene, ne znas kako su ispitane itd, potpuno bezopasne, bas vakcinisanjem doveo u to stanje. Ali, necu, jer to nikome na svijetu ne bih pozeljela, pa cak ni glupanima koji se usudjuju da ljude koji prozivljavaju paklene muke nazivaju idiotima. Idiot je samo onaj koji misli da je lako zivjeti s tim strahom i biranjem da l autizam, da l zausci. Samo jedan primjer dileme i straha, da druge ne pominjem. Odluku o tome ja ne donosim po principu "sa-ba-na varijanta - ravna zemlja, zavjera, 5G, reklO mi i sl", kako ti predstavljas "neinformisane primitivne idiote", vec na osnovu vlastitog iskustva, podatka da trenutno 1 dijete u 68 djece ima autizam (broj u zadnjih 10 godina drasticno skocio), studija, misljenja univerzitetskih profesora, i sl. U moje vrijeme je bilo mozda 1 dijete na citavu generaciju sa razvojnim problemom, sad ja imam u komsiluku jedno, u porodici jedno, u skoli nekoliko. Pa se, kao misleci covjek, pitam otkud to? Samo se idiot ne bi pitao. Da l je od vakcina, da l je od hrane, da l je od kozmetickih preparata, itd? Od necega je sto cijela planeta koristi, to jedino znam. I vec je doseglo razmjere ozbiljno rasirene bolesti kojoj se ne zna uzrok, a povecava se drasticno iz godine u godinu. A, malo se o toj bolesti istrazuje, prica, razmatra. Malo, u odnosu na broj onih koji ga imaju. A, kad dobijes autizam, dragi moj, nema povratka za cijeli zivot. Povratka i ozdravljenja moze biti i od raka i od korone i od zausnjaka i od hepatitisa, al ne i od autizma. Povuci malo rucnu, i ti i tebi slicni. Da se ne ogrijesite sa ovakvim pisanjima, jer vi ne znate kroz kakve muke prolaze ljudi koji se dvoume oko vakcina, sta je pozadina njihove dileme, jer niste nista od toga iskusili. Blagoslov ti je od Boga da to nisi iskusio i budi zahvalan na tome, a ne osudjuj, nikad ne znas sta moze biti sutra. I nemoj me nazivati idiotom samo zato sto dopustam mogucnost da su i vakcine jedan od mogucih uzroka posasti autizma na planeti.
Suosjećam se sa svakim ko ima u porodici problem sa autizmom međutim vakcine ne izazivaju autizam. To je "studija" Jelene Karleuše i što prije to prihvatiš biće ti lakše. Moj ti je savjet da prestaneš pisati ovakve stvari jer je ovo vrlo opasno. Širenje teorija zavjere ovakve vrste je za mene akt terorizma jer ovakvim postovima možeš bukvalno nekoga ubiti.

Samo se zapitaj zbog čega se prije 80-tak godina moralo roditi 15-tak djece da bi jedno odraslo i preživjelo a danas je dovoljno jedno da se rodi i jedno će i preživjeti.

Toliko.

__________________________________________________________________________________________________
@Bobi @Bloo @adminisrator

Molim vas da u ime opšteg interesa i javnog zdravlja ne dozvoljavate ovakve objave da se pišu. Ovo nije stvar rasprave i slobode govora, ovo puno opasnije od toga. Ovakve kampanje su vrlo vrlo opasne a to znate i vi zato vas molim da ovakve objave odmah brišete.
Last edited by Tesla Edison on 11/08/2020 15:25, edited 1 time in total.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#266 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by malocvijece »

@lavander Odakle ti informacija da jedno od 68 djece ima autizam? I da je autizam povezan s vakcinom?


Radim s djecom skoro 18 godina. Svake godine radim s oko 200-250 mladih ljudi. Odgovorno tvrdim da je 1 od 68 prilično hrabra odokativna procjena.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#267 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by lavander »

malocvijece wrote: 11/08/2020 15:25 @lavander Odakle ti informacija da jedno od 68 djece ima autizam? I da je autizam povezan s vakcinom?


Radim s djecom skoro 18 godina. Svake godine radim s oko 200-250 mladih ljudi. Odgovorno tvrdim da je 1 od 68 prilično hrabra odokativna procjena.
Rado bih ti odgovorila, ali su mi upravo izbrisali komentar koji je bio odgovor opasnom covjeku iznad, pa ne bih da diskutujem na ovaj nepravedan nacin. Ja sam svoje rekla, vrlo sam ozbiljna, odrasla osoba, odgovorna osoba, i komentarisala sam samo jer vec danima citam uvrede polupismenog opasnog covjeka na ovu temu. Vrlo opasnog covjeka, koji nam danima objasnjava kako korone ustvari nema, da su brojevi lazni, da WHO laze, da imamo ljekare zaduzene za paniku itd. Ali, nekim cudom, on se ne smatra opasnoscu po javno zdravlje. Interesantno.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#268 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

lavander wrote: 11/08/2020 15:39
malocvijece wrote: 11/08/2020 15:25 @lavander Odakle ti informacija da jedno od 68 djece ima autizam? I da je autizam povezan s vakcinom?


Radim s djecom skoro 18 godina. Svake godine radim s oko 200-250 mladih ljudi. Odgovorno tvrdim da je 1 od 68 prilično hrabra odokativna procjena.
Rado bih ti odgovorila, ali su mi upravo izbrisali komentar koji je bio odgovor opasnom covjeku iznad, pa ne bih da diskutujem na ovaj nepravedan nacin. Ja sam svoje rekla, vrlo sam ozbiljna, odrasla osoba, odgovorna osoba, i komentarisala sam samo jer vec danima citam uvrede polupismenog opasnog covjeka na ovu temu. Vrlo opasnog covjeka, koji nam danima objasnjava kako korone ustvari nema, da su brojevi lazni, da WHO laze, da imamo ljekare zaduzene za paniku itd. Ali, nekim cudom, on se ne smatra opasnoscu po javno zdravlje. Interesantno.
Još i lažeš? Gdje sam ja pisao da korone i nema?

A da, ti si teoretičar zavjere, ništa neobično. Uz to sve si i nepismena, haos.

Nego, šta kaže teta Jelena za ovu rusku vakcinu? Hoćemo li se pelcovati?

Treba slušati tetu Jecu, ona je DIVA, napuni Ušće sa tili čas. Ha ya...

Bitno je da znaš sve o Billu i njegovim namjerama a pravopis, škola, ništa od toga.
Last edited by Tesla Edison on 11/08/2020 16:19, edited 1 time in total.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#269 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tambure »

Vucko je vec narucio bakir se za seku rasoituje.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#270 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mO k3 »

TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 16:06

Još i lažeš? Gdje sam ja pisao da korone i nema?


A da, ti si teoretičar zavjere, ništa neobično. Uz to sve si i nepismena, haos.

Nego, šta kaže teta Jelena za ovu rusku vakcinu? Hoćemo li se pelcovati?

Treba slušati tetu Jecu, ona je DIVA, napuni Ušće sa tili čas. Ha ya...

Bitno je da znaš sve o Billu i njegovim namjerama a pravopis, škola, ništa od toga.

Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#271 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

mO k3 wrote: 11/08/2020 16:30
TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 16:06

Još i lažeš? Gdje sam ja pisao da korone i nema?


A da, ti si teoretičar zavjere, ništa neobično. Uz to sve si i nepismena, haos.

Nego, šta kaže teta Jelena za ovu rusku vakcinu? Hoćemo li se pelcovati?

Treba slušati tetu Jecu, ona je DIVA, napuni Ušće sa tili čas. Ha ya...

Bitno je da znaš sve o Billu i njegovim namjerama a pravopis, škola, ništa od toga.

Image
Šta drugo od panikbota očekivati nego da izvlači iz kontaksta. Izad i ispod napisano da je KORONA laž u odnosu na najave a najave su 100 000 + mrtvih. Ta korona je laž. Niti je opasna niti se umire kako se govorilo.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#272 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mO k3 »

TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 16:39
mO k3 wrote: 11/08/2020 16:30
TESLA_EDISON wrote: 11/08/2020 16:06

Još i lažeš? Gdje sam ja pisao da korone i nema?


A da, ti si teoretičar zavjere, ništa neobično. Uz to sve si i nepismena, haos.

Nego, šta kaže teta Jelena za ovu rusku vakcinu? Hoćemo li se pelcovati?

Treba slušati tetu Jecu, ona je DIVA, napuni Ušće sa tili čas. Ha ya...

Bitno je da znaš sve o Billu i njegovim namjerama a pravopis, škola, ništa od toga.

Image
Šta drugo od panikbota očekivati nego da izvlači iz kontaksta. Izad i ispod napisano da je KORONA laž u odnosu na najave a najave su 100 000 + mrtvih. Ta korona je laž. Niti je opasna niti se umire kako se govorilo.
da da ... :lol: ti ko Vucic izvlacite iz konteksta , tako si sprovidan
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#273 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mO k3 »

hocemo li jos neke screenshtove od tebe ?? .... :mrgreen:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#274 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tesla Edison »

Ova korona je laž botu!
Bio u martu jedan stručnjak, dotad slabo poznati junak, prorok, koji je izračunao da će u BiH biti 100.000 mrtvih. I vlada donijela mjere bez presedana u istoriji. Ovo su tekstovi koji su se citirali i navodili i na osnovu kojih se kreiralo javno mišljenje te krojile mjere nezapamćene u istoriji.

22.03.2020 - CRNE PROGNOZE: U BiH se može očekivati čak 100.000 mrtvih zbog koronavirusa! (VIDEO)
https://www.dnevni-list.ba/crne-prognoz ... usa-video/

Koronavirusom u BiH trenutno je zaraženo 126 osoba, a mjere prevencije kojih se moraju pridržavati svi građani mogle bi spriječiti epidemiološku katastrofu. U suprotnom, prema upozorenjima stručnjaka, u našoj zemlji do 19. aprila moglo bi oboljeti više od 19.000 osoba.

Subspecijalista gastroenterologije i specijalista interne medicine u Univerzitetskom kliničkom centru u Tuzli te vanredni profesor na katedri za internu medicinu Medicinskog fakulteta u ovom gradu prof.dr.sc. Nermin Salkić ilustrativno je pojasnio dešavanja vezana za pandemiju koronavirusa, sa posebnim akcentom na mjere prevencije.

Prema Salkićevim riječima, Bosna i Hercegovina nalazi se na dvosedmičnoj raskrsnici koja će naposlijetku pokazati da li ćemo u epidemiološkom smislu proći neoštećeni, ili ćemo ući u državnu pandemiju sa nesagledivim posljedicama- prenosi klix.ba.

Prvi slučaj zaraze koronavirusom u našoj zemlji zabilježen je 5. marta ove godine u Banjoj Luci, a ukoliko se ne budu primjenjivale preventivne mjere, Salkić upozorava da bi 19. aprila COVID-19 mogao biti registrovan kod čak 19.683 osobe.

Služeći se epidemiološkim kalkulatorom koji je prilagođen našoj zemlji, Salkić navodi da bi u vrhu epidemije u BiH 380.000 osoba moglo trebati bolničku hospitalizaciju, ukoliko se svi ne budemo pridržavali mjera koje su izrečene od nadležnih službi.

“Ukoliko bi se pretpostavke ostvarile, ogroman broj pacijenata ‘pregazit će’ zdravsveni sistem zbog čega će početi rasti smrtnost, ne samo od korona virusne infekcije, nego i iz drugih razloga jer ljudi i dalje dobijaju infarkt, zapetljaj crijeva i moždani udar. Zdravstveni sistem jednostavno neće imati dovoljno ljudskih i materijalnih resursa kako bi mogao stići na sve potrebe stanovništva ove zemlje. To je upravo ono što se dešava u Italiji te je tamo smrtnost znatno veća nego u Kini”, kaže Salkić, naglasivši da jedan zaraženi u prosjeku inficira do tri osobe.

Ukoliko se dopusti razvijanje korona virusna infekcije u punom jeku, ovaj tuzlanski stručnjak navodi da se u našoj zemlji može očekivati više od 100.000 preminulih.


Nakon pet mjeseci od čega dva i po mjeseca full otvorenosti, uz mjere obavezne maske i distance, koje evo vidimo kako se primjenjuju u realnosti, imamo sljedeće: 14.693 testirano pozitivno, 8.000 oporavljeno, 438 umrlih.

Apelujem na vladu da odluke ubuduće donosi na osnovu činjenica i da zanemari proroke željne slave.


UMRLI PO STAROSTI U 2017. GODINI u BiH

Ukupno 37.979
0-4 g. - 215
5-9 g. - 22
10-14 g. - 26
15-19 g. - 58
20-24 g. - 109
25-29 g. - 106
30-34 g. - 148
35-39 g. - 221
40-44 g. - 368
45-49 g. - 639
50-54 g. - 1.175
55-59 g. - 2.073
60-64 g. - 3.200
65-69 g. - 3.876
70-74 g. - 4.059
75-79 g. - 6.894
80-84 g. - 7.649
85 i više - 7.137
nepoznato - 4

http://www.bhas.gov.ba/data/Publikacije ... B_0_BS.pdf
Uzalud te šefica plaća za širenje panike. Vakcina izašla, uživaj još jedno vrijeme ali, teško da ćeš šta postići. Karantini su prošlost, smrtonosna korona je laž, kraj priče.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#275 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by last mohicans »

malocvijece wrote: 11/08/2020 15:25 @lavander Odakle ti informacija da jedno od 68 djece ima autizam? I da je autizam povezan s vakcinom?


Radim s djecom skoro 18 godina. Svake godine radim s oko 200-250 mladih ljudi. Odgovorno tvrdim da je 1 od 68 prilično hrabra odokativna procjena.
Nemam zivaca ulaziti u rasprave sa antivakserima, isto mi je zapalo za oči. Ako moze zvaničan podatak i neki link za ovu tvrdnju. Imam ja kolegu antivaksera sa slicnim stavovima koji nije vakcinisao djecu, pa kad fasovaše zaušnjake i zaglaviše infektivne klinike,malo je smekšao i promijenio priču. Koliko znam, uvazeni doktor koji je pokrenuo lavinu priče u vezi autizma je izgubio sve sporove i njegove "studije" su pale u vodu i nije dokazano da vakcine izazivaju masovne oblike autizma kako antivakseri tvrde. Nuspojave ima i analgin, pa time i neke vakcine na stotine hiljada primljenih doza izazovu nezeljene reakcije. Nikad ni jedan antivakser mi nije rekao na koji način bi on riješio epidemije morbila, rubeole, velikog kašlja i svih drugi bolesti koje smo vakcinacijom riješili ako se sva djeca ne bi vakcinisala. Imali bi ovo sto sad imamo?
Locked