Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#10076 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by °u° »

Israel could be completely unprotected against COVID-19 in a month


.... Part of the reason for this is that the vaccine wanes quickly, as explained by a separate presentation to the committee made by researchers from the Health Ministry, the Weizmann Institute of Science, Hebrew University, the Technion and the Gertner Institute.
A graph presented by the Weizmann Prof. Ron Milo showed that the Pfizer vaccines began to wane after only three months for both the second and third doses....
https://m.jpost.com/health-and-wellness ... 7WOedXOHK8
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#10077 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by fox-69 »

melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10078 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by melb26sa »

https://m.youtube.com/watch?v=Y63I93mY6pk

Pdf videa sa linkovima:
https://www.canadiancovidcarealliance.o ... 6-2021.pdf

*disclaimer - “zbodena” (JJ jedna) zbog posla I nema te sanse da ikad vise uzmem bilo kakvu injekciju. Imam svoje d3, zinc, ostale vitamine a i lijekove za ako se covid pokupi.

Moja djeca nece primiti ove injekcije posebice nakon gledanja ovog videa.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#10079 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Johnny_x »

°u° wrote: 27/12/2021 19:34
Israel could be completely unprotected against COVID-19 in a month


.... Part of the reason for this is that the vaccine wanes quickly, as explained by a separate presentation to the committee made by researchers from the Health Ministry, the Weizmann Institute of Science, Hebrew University, the Technion and the Gertner Institute.
A graph presented by the Weizmann Prof. Ron Milo showed that the Pfizer vaccines began to wane after only three months for both the second and third doses....
https://m.jpost.com/health-and-wellness ... 7WOedXOHK8
Pfizer vakcina je izgleda jedno smece obicno koje ne pomaze u zastiti. Dr Robert Malone, osoba koja je cijeli zivot provela istrazivajuci vakcine, i jedan koji je postavio patent MRNA vakcine, banovan je sa twitera jer je pisao protiv Pfizer-a, oznacili su ga kao anti vaksera, a covjek cijeli zivot posvetio vakcinama. Poslusajte njegov podcast sa Joe Roganom, kojeg su takodjer uklonili sa youtube, ali ima na Spotify.
Dobro se sjecam da su nam prije godinu dana govorili da nas Pfizer stiti 95%. Sad nam govore kako nas 4 doza odlicno stiti. Vakcina ako je dobra stiti posline druge doze, niko me ne moze ubijedditi da je 4 vakcine u roku od godinu dana nesto dobro.
Takodjer americka FDA je odlicila objaviti podatke o klinickom istrazivanju Pfizera tek za 55 godina. Kazu da ima preko 300 000 stranica, i da ce objavljivati 500 stranica svake sedmice, pa ne mogu stici, ali im je trebalo 108 dana da procitaju to sve i odobre Pfizera.
Vec godinu dana imamo vakcine i nisu nam rijesile pandemiju kao sto su nam rekli. Dobro razmislite da li ce te se vakcinisati, da li ce vam treca doza ppmoci i sl. Ja sam vakcinisan i nema sanse da cu uzeti trecu dozu.
Bojim se da teoreticari zavjere su sve vise i vise upravu jer sva ova desavanja vezana za vakcine im potrkepljuju njihove teorije.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10080 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by melb26sa »

Johnny_x wrote: 09/01/2022 14:04
Pfizer vakcina je izgleda jedno smece obicno koje ne pomaze u zastiti. Dr Robert Malone, osoba koja je cijeli zivot provela istrazivajuci vakcine, i jedan koji je postavio patent MRNA vakcine, banovan je sa twitera jer je pisao protiv Pfizer-a, oznacili su ga kao anti vaksera, a covjek cijeli zivot posvetio vakcinama. Poslusajte njegov podcast sa Joe Roganom, kojeg su takodjer uklonili sa youtube, ali ima na Spotify.
Dobro se sjecam da su nam prije godinu dana govorili da nas Pfizer stiti 95%. Sad nam govore kako nas 4 doza odlicno stiti. Vakcina ako je dobra stiti posline druge doze, niko me ne moze ubijedditi da je 4 vakcine u roku od godinu dana nesto dobro.
Takodjer americka FDA je odlicila objaviti podatke o klinickom istrazivanju Pfizera tek za 55 godina. Kazu da ima preko 300 000 stranica, i da ce objavljivati 500 stranica svake sedmice, pa ne mogu stici, ali im je trebalo 108 dana da procitaju to sve i odobre Pfizera.
Vec godinu dana imamo vakcine i nisu nam rijesile pandemiju kao sto su nam rekli. Dobro razmislite da li ce te se vakcinisati, da li ce vam treca doza ppmoci i sl. Ja sam vakcinisan i nema sanse da cu uzeti trecu dozu.
Bojim se da teoreticari zavjere su sve vise i vise upravu jer sva ova desavanja vezana za vakcine im potrkepljuju njihove teorije.
ARR (absolute risk reduction) NIKAD nije bio visi od max 1% za sve vakcine. Ovo sto su tvrdili 95-97% to je RRR (relative risk reduction).
Sud je srecom odbio FDA pokusaj da pustaju samo 500 stranica mjesecno. Naredba je 12,000 stranica 31 januara i po 50,000 mjesecno pocevsi s 1 martom dok se sve ne publikuje - trebace do 8 mjeseci da sve objave. Ima konferencija sa sudom u aprilu da se vidi dokle se doslo sa ispunjavanjem ovih naredbi. Znaci 31 januar ocekuj prvu transu dokumenata. Imas na aaron siri substack detalje.

Walensky je pocela da ubacuje dijelice istine pocevsi od jula - da vakcina ne stiti od prenosa (cemu onda EUA koja kaze da je vakcina to PREVENT COVID?), da i vakcinisani mogu i oboljeti i umrijeti (najnovije je da vakcinisani umrli imaju bar 4 komorbiditeta - to se znalo jos 2020 - i da su u starijoj zivotnoj dobi), da vrlo malo djece oboli od COVIDa i da sto se smatra hospitalizacijom je djeca koja su dosla zbog drugog problema u bolnicu i u sklopu procedure testirana na COVID i pozitivna (asymptomatic).

S druge strane Fauci se drzi svog stava k'o pijan plota i bez obzira sto FOIA emailovi njega i Collinsa pokazuju da je ucinio sve da diskredituje doktore i naucnike sa raznih eminentnih univerziteta (fringe scientists) i taj dobrovoljno nece otici s pozicije. Moguce da ga White House razrijesi duznosti u doglednom periodu (narednih 60 dana).
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20565
Joined: 12/08/2013 12:51

#10081 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by insaneinthebrain »

Jubilarna 10ka

Image
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#10083 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by KraljicaIzJajca »

The U.S. company, which was the first drugmaker to seek emergency approval in India for its vaccine developed with Germany’s BioNTech, made the withdrawal decision after a meeting with India’s Central Drugs Standard Control Organisation (CDSCO) on Wednesday.

The drug regulator said on its website its experts did not recommend the vaccine because of side effects reported abroad were still being investigated. It also said Pfizer had not proposed any plan to generate safety and immunogenicity data in India.

“Based on the deliberations at the meeting and our understanding of additional information that the regulator may need, the company has decided to withdraw its application at this time,” Pfizer said in a statement.

:D

@melb26sa vidi ovo :lol:
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10084 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by melb26sa »

KraljicaIzJajca wrote: 13/02/2022 13:46
The U.S. company, which was the first drugmaker to seek emergency approval in India for its vaccine developed with Germany’s BioNTech, made the withdrawal decision after a meeting with India’s Central Drugs Standard Control Organisation (CDSCO) on Wednesday.

The drug regulator said on its website its experts did not recommend the vaccine because of side effects reported abroad were still being investigated. It also said Pfizer had not proposed any plan to generate safety and immunogenicity data in India.

“Based on the deliberations at the meeting and our understanding of additional information that the regulator may need, the company has decided to withdraw its application at this time,” Pfizer said in a statement.

:D

@melb26sa vidi ovo :lol:
Ima Indija svoju vakcinu, ne? Ne treba im Pfizer koji je mislio da uleti kao u sve ostale zemlje sa "odobrili nam ovi, hajte i vi na lijepe oci".
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#10085 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by KraljicaIzJajca »

melb26sa wrote: 14/02/2022 16:26
KraljicaIzJajca wrote: 13/02/2022 13:46

The U.S. company, which was the first drugmaker to seek emergency approval in India for its vaccine developed with Germany’s BioNTech, made the withdrawal decision after a meeting with India’s Central Drugs Standard Control Organisation (CDSCO) on Wednesday.

The drug regulator said on its website its experts did not recommend the vaccine because of side effects reported abroad were still being investigated. It also said Pfizer had not proposed any plan to generate safety and immunogenicity data in India.

“Based on the deliberations at the meeting and our understanding of additional information that the regulator may need, the company has decided to withdraw its application at this time,” Pfizer said in a statement.

:D

@melb26sa vidi ovo :lol:
Ima Indija svoju vakcinu, ne? Ne treba im Pfizer koji je mislio da uleti kao u sve ostale zemlje sa "odobrili nam ovi, hajte i vi na lijepe oci".
Da, imaju, no interesantno je da su odustali od protokola kao npr. ruski i kineski proizvođači sa EMA i WHO. :)
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#10086 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by ovo_malo_duse »

melb26sa wrote: 01/01/2022 09:21 https://m.youtube.com/watch?v=Y63I93mY6pk

Pdf videa sa linkovima:
https://www.canadiancovidcarealliance.o ... 6-2021.pdf

*disclaimer - “zbodena” (JJ jedna) zbog posla I nema te sanse da ikad vise uzmem bilo kakvu injekciju. Imam svoje d3, zinc, ostale vitamine a i lijekove za ako se covid pokupi.

Moja djeca nece primiti ove injekcije posebice nakon gledanja ovog videa.
Nit sam vakser nit antivakser, prekucao citav alfabet iako sam primio 2x AZ. Prvi put u oktobru 2020 bilo zeznuto, delta malo jaca prehlada, omikron kihno par puta. Ovo sranje dodijalo i bogu i narodu. Kcer od 11 isto uz mene prekucala alfabet nije vakcinisina i definitivno nece dok se neke stvari nebudu malo jasnije.
E sad ovaj video je fino i profesionalno uradjen ok ali kako onda obajsnit stanje u drzavama gdje je 85-90 % vakcinisanih samo PF.

Recimo Danska ok 90% 2x PF. Pogledaj im brojke na 6M stanovnika svaki dan zadnje 2-3 sedmice 35-45K zarazenih od toga 65% vakcinisani.
Hospitalizirano oko 1400 i bas sad diskutuju da su to lazirane brojke i da 80% je hospitalizirano zbog neceg drugog ali u toku hospitalizacije im je konstatovan kovid znaci samo 150-200 ljudi hospitalizrano preventivno bez potore kisika. Testiraju svaki dan 200K-250K ljudi i imaju pouzdane brojke.

Znaci imaju 200 laksih hospitaliziranih i 25 na intenzivnj 11 na respiratoru ( od toga pola zbog drugih stvari a korona dosla kao +)......Kako se povecavao broj vakcinisanih broj hosipitalizacija je padao pogotovo Intenzivna. Takodje broj zarazeni je porastao u mladjoj populaciji i najveci procenat je izmedju 20-30.

A ako im pogledamo brojke iz istog perioda prosle godine kad je nivo vakcinacija bio 15% imali su haman isti broj hospitalizacija + oko 150 ljudi u intenzivnoj i haman 100 na respiratoru..

Nemoguce objasniti osim da PF djeluje u kombinaciji da je virus manje opasan.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#10087 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by baglama »

Cilj opravdava sredstvo. :D
Dozivotna robija.
https://rumble.com/embed/vsfq7f/?pub=4
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#10088 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by KraljicaIzJajca »

@Naslovnica

Genomic sequencing is one of the best methods to identify new variants of the virus.

Though the rate of genomic sequencing has increased significantly since the start of the pandemic, even the current levels are not good enough, WHO chief scientist said.

Europe is the largest contributor of sequences globally.

Governments are unable, or unwilling, to support and fund ongoing genomic surveillance of many pathogens, because it does require financial investment," she said during Devex’s Prescription for Progress event Tuesday.

On the other hand, though the private sector has worked to lower costs, including developing smaller, portable sequencing machines, still questions of making reagents more accessible loom large.

https://www.livemint.com/science/health ... 06784.html
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#10089 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by purgatorio »

Može li mi ko interpretirati rezultat IgG 12300.2 AU/ml. Referentna vrijednost <50 negativan.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10090 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by melb26sa »

purgatorio wrote: 19/02/2022 08:12 Može li mi ko interpretirati rezultat IgG 12300.2 AU/ml. Referentna vrijednost <50 negativan.
Jesi imao COVID ili vakcine?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#10091 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by purgatorio »

melb26sa wrote: 19/02/2022 21:58
purgatorio wrote: 19/02/2022 08:12 Može li mi ko interpretirati rezultat IgG 12300.2 AU/ml. Referentna vrijednost <50 negativan.
Jesi imao COVID ili vakcine?
Vakcinisan, a za COVID ne znam stvarno.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10092 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by melb26sa »

purgatorio wrote: 20/02/2022 06:42
melb26sa wrote: 19/02/2022 21:58

Jesi imao COVID ili vakcine?
Vakcinisan, a za COVID ne znam stvarno.
De ti malo ohani od vakcina - previse spike proteina nije dobro - autoimuni procesi i slicno.

https://covidmythbuster.substack.com/
Locked