Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9126 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by JohnnyS »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 21:58
JohnnyS wrote: 18/07/2021 21:54


Naravno, ako netko ne uzima svojevoljno bilo što nego mu je nametnuto obvezom, onda za sve štetne posljedice mora odgovarati onaj tko je tu obvezu uveo. To govorim za slučaj da države uvedu obvezno cijepljenje. Kako se to neće dogoditi niti u jednoj demokratskoj državi, to je puko teoretiziranje. Dotad svatko tko se ne želi cijepiti ima pravo da se ne cijepi iz kojeg gpd razloga ne želi, jal ga strah nuspojava, jal mu vjera brani, jal mu horoskop ne odgovara, nije ni bitno.
a ko ce mene obestetiti jer ti siris zarazu i mene dovodis u opasnost?
svoja zatucana poimanja svijeta oko sebe ostavi za provincije bgt nisam musterija da citam gluparije antivaxera koji procentualno sacinjavaju uglavnom nepismene zenturace, kojima su svi zubi ispali do 20te a za ginekologa misle da je koljač
Ja sam cijepljen. Za tvoju informaciju. Ali kao što sam ja imao izbor hoću li ili neću, to ostavljam i drugima. #ostanidoma što da ti kažem, ako te je strah necijepljenih
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9127 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

spinel_ wrote: 18/07/2021 21:59
Bloo wrote: 18/07/2021 21:56

Pa dosao si valjda sa nekim razlogom -kasljanje, upala...nesto.
Da, nasi doktori propisuju antibiotike previse olako...ali bolje pokusati razgovarati sa njim o tome, da li su isti stvarno potrebni, nego na vlastitu ruku (nestrucnu) izvrsiti procjenu da li drugom zivom bicu treba antibiotik.
Da ja sad odem s izmisljenim razlogom (kasljanje, upala) dobio bih antibiotik.
Upravo tako.
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9128 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

spinel_ wrote: 18/07/2021 21:59
Bloo wrote: 18/07/2021 21:56

Pa dosao si valjda sa nekim razlogom -kasljanje, upala...nesto.
Da, nasi doktori propisuju antibiotike previse olako...ali bolje pokusati razgovarati sa njim o tome, da li su isti stvarno potrebni, nego na vlastitu ruku (nestrucnu) izvrsiti procjenu da li drugom zivom bicu treba antibiotik.
Da ja sad odem s izmisljenim razlogom (kasljanje, upala) dobio bih antibiotik.
Hajde, trazi neke konjske i popij duplu dozu.
Nadam se da ces dobiti hemoroide. :mrgreen:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9129 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Capljina74 »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 21:58
JohnnyS wrote: 18/07/2021 21:54


Naravno, ako netko ne uzima svojevoljno bilo što nego mu je nametnuto obvezom, onda za sve štetne posljedice mora odgovarati onaj tko je tu obvezu uveo. To govorim za slučaj da države uvedu obvezno cijepljenje. Kako se to neće dogoditi niti u jednoj demokratskoj državi, to je puko teoretiziranje. Dotad svatko tko se ne želi cijepiti ima pravo da se ne cijepi iz kojeg gpd razloga ne želi, jal ga strah nuspojava, jal mu vjera brani, jal mu horoskop ne odgovara, nije ni bitno.
a ko ce mene obestetiti jer ti siris zarazu i mene dovodis u opasnost?
svoja zatucana poimanja svijeta oko sebe ostavi za provincije bgt nisam musterija da citam gluparije antivaxera koji procentualno sacinjavaju uglavnom nepismene zenturace, kojima su svi zubi ispali do 20te a za ginekologa misle da je koljač
Vakcinisani ljudi su jednako kliconoše. To što oni prolaze asimptomatski ili subklinicki ili i gore uslijed anafilakse je druga stvar.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9130 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 21:58
JohnnyS wrote: 18/07/2021 21:54


Naravno, ako netko ne uzima svojevoljno bilo što nego mu je nametnuto obvezom, onda za sve štetne posljedice mora odgovarati onaj tko je tu obvezu uveo. To govorim za slučaj da države uvedu obvezno cijepljenje. Kako se to neće dogoditi niti u jednoj demokratskoj državi, to je puko teoretiziranje. Dotad svatko tko se ne želi cijepiti ima pravo da se ne cijepi iz kojeg gpd razloga ne želi, jal ga strah nuspojava, jal mu vjera brani, jal mu horoskop ne odgovara, nije ni bitno.
a ko ce mene obestetiti jer ti siris zarazu i mene dovodis u opasnost?
svoja zatucana poimanja svijeta oko sebe ostavi za provincije bgt nisam musterija da citam gluparije antivaxera koji procentualno sacinjavaju uglavnom nepismene zenturace, kojima su svi zubi ispali do 20te a za ginekologa misle da je koljač
Prezvakana prica milion puta. Cijepljen si - uzivaj u zivotu. JEbe ti se za drugog.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9131 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 18/07/2021 21:54
Bloo wrote: 18/07/2021 21:53

A sto su im bili prepisani antibiotici?
Pitaj doktora Vildana iz Saraj polja.
Dobar dan - dobar dan. Antibiotik.
Fuj
uredu, neces da kazes,
nisi se sjetio da situacija moze i da se pogorsa neuzimanjem antibiotika?
moze biti nesto bezazleno zbog cega bi vildan pausalno odma poletio, a sta da nije? to bi ipak ti kao strucniji procijenio?
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9132 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 21:55
Naslovnica wrote: 18/07/2021 21:52
Podignem ih, pročitam kući sve šta piše i kasnije vratim.
Ne znam koji dio priče nije jasan.
u neko solidno vrijeme moderno nisi imao potrebu uglavnom da to radis, jer su recepti bili dostupni na interentu da se procitaju bez da uzimas pa vracas, ali to je tvoja odluka
ja da sam svaki citala svaki bi i vratila s obzirom na nus pojave koje su rijetke ili ih ne bude....
U pravu si ti što se tiče recepata, ali mi to zaista nije padalo na pamet. Bilo je to prije biše od 10 godina. Sada bih tako postupio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9133 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

Naslovnica wrote: 18/07/2021 22:00
spinel_ wrote: 18/07/2021 21:59

Da ja sad odem s izmisljenim razlogom (kasljanje, upala) dobio bih antibiotik.
Upravo tako.
:thumbup:
Pa onda probaj insistirati na ovom testiranju sto Capljina spomenu. Mozda upali.
Jer ako si otisao doktoru jer ti djeca kaslju ili ti se cini neki drugi problem, on ti prepise antibiotike, ti njih bacis ..sto uopste ides lijecniku?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9134 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

JohnnyS wrote: 18/07/2021 21:59

Ja sam cijepljen. Za tvoju informaciju. Ali kao što sam ja imao izbor hoću li ili neću, to ostavljam i drugima. #ostanidoma što da ti kažem, ako te je strah necijepljenih
ja sam vakcinisana, nisam cijepljena, nisam ostajala doma dok drugi jesu :oops:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9135 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by JohnnyS »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:03
JohnnyS wrote: 18/07/2021 21:59

Ja sam cijepljen. Za tvoju informaciju. Ali kao što sam ja imao izbor hoću li ili neću, to ostavljam i drugima. #ostanidoma što da ti kažem, ako te je strah necijepljenih
ja sam vakcinisana, nisam cijepljena, nisam ostajala doma dok drugi jesu :oops:

Vau, nisam ni ja. Veliko čudo.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#9136 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

Da tako je. Ja sam napisao taj post o.kojem.@Naslovnica pise.
Ja sam primio obdje doze Astra Zenece niti jedne sekunde nisam se dvoumio da li da je primim ili ne, samo sam se vodio devizom da je najbolja vakcina ona koja mi prva bude ponudjena - a to je bila AZ.

Moje misljenje je da mi /velika vecina nas ovdje na forumu nismo doktori da znamo odrediti koja je vakcina najbolja za nas. Pojma nemam sta znaci mRNK, mrtvi virus, adeno virus ...niti ja to trebam da znam.

Sjetite se prije pandemije kada su bile aktuelne vakcine za djecu protiv pljuskavica. Jelena Karleusa objavila status na instagramu da se ne vakcinisu djeca protiv pljuskavica/boginja jer mogu.kasnije postati autisticna. I opao interes za vakcinu. Pa vrtici jedno vrijeme nisu primali nevakcinisanu djecu i sl...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9137 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Capljina74 »

akcija007 wrote: 18/07/2021 22:06 Da tako je. Ja sam napisao taj post o.kojem.@Naslovnica pise.
Ja sam primio obdje doze Astra Zenece niti jedne sekunde nisam se dvoumio da li da je primim ili ne, samo sam se vodio devizom da je najbolja vakcina ona koja mi prva bude ponudjena - a to je bila AZ.

Moje misljenje je da mi /velika vecina nas ovdje na forumu nismo doktori da znamo odrediti koja je vakcina najbolja za nas. Pojma nemam sta znaci mRNK, mrtvi virus, adeno virus ...niti ja to trebam da znam.

Sjetite se prije pandemije kada su bile aktuelne vakcine za djecu protiv pljuskavica. Jelena Karleusa objavila status na instagramu da se ne vakcinisu djeca protiv pljuskavica/boginja jer mogu.kasnije postati autisticna. I opao interes za vakcinu. Pa vrtici jedno vrijeme nisu primali nevakcinisanu djecu i sl...
Nisu u pitanju pljuskavice.

MMR vakcina i nema Karleuša nikakve veze sa tim.

A jeste srala pa onda jela ta govna što je posrala.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9138 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:01
Naslovnica wrote: 18/07/2021 21:54
Pitaj doktora Vildana iz Saraj polja.
Dobar dan - dobar dan. Antibiotik.
Fuj
uredu, neces da kazes,
nisi se sjetio da situacija moze i da se pogorsa neuzimanjem antibiotika?
moze biti nesto bezazleno zbog cega bi vildan pausalno odma poletio, a sta da nije? to bi ipak ti kao strucniji procijenio?
Neću da lažem zato što ne znam.
Da, situacija se mogla pogoršati neuzimanjem antibiotika, a isto tako ni uzimanje antibiotika nije nimalo bezazleno, to je valjda svima poznato?
Ja sam ih pio 21 dan prošle godine u novembru kada me spanđala korona. Stanje i svi nalazi i dijagnostika su pokazali o čemu je riječ.
A da dijete pije antibiotik zbog svakog slinavog nosa ili kašljanja, ne ide.
Ako hoćeš da ti napišem da se recepti ispisuju zbog uticaja farmaceutske mafije, to neću napisati.
Neki dan na sistematskom za posao, ja u priči sa doktoricom, govori mi kako je snižena gornja granica za holesterol, kako bi se moglo tušiti više statina. Bukvalno.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#9139 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

E to je to . Onda sam.pomijesao vakcine.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9140 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

akcija007 wrote: 18/07/2021 22:06
Sjetite se prije pandemije kada su bile aktuelne vakcine za djecu protiv pljuskavica. Jelena Karleusa objavila status na instagramu da se ne vakcinisu djeca protiv pljuskavica/boginja jer mogu.kasnije postati autisticna. I opao interes za vakcinu. Pa vrtici jedno vrijeme nisu primali nevakcinisanu djecu i sl...
interesantnije je bilo slusati i voditi se karleusinom pricom nego pricom ljudi koji su odrali meso sa sebe uceci i skolujuci se
to je taj mentalitet sirotinjskog naroda, malo hljeba i igre
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9141 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Capljina74 »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:11
akcija007 wrote: 18/07/2021 22:06
Sjetite se prije pandemije kada su bile aktuelne vakcine za djecu protiv pljuskavica. Jelena Karleusa objavila status na instagramu da se ne vakcinisu djeca protiv pljuskavica/boginja jer mogu.kasnije postati autisticna. I opao interes za vakcinu. Pa vrtici jedno vrijeme nisu primali nevakcinisanu djecu i sl...
interesantnije je bilo slusati i voditi se karleusinom pricom nego pricom ljudi koji su odrali meso sa sebe uceci i skolujuci se
to je taj mentalitet sirotinjskog naroda, malo hljeba i igre
Nadji mi cenera ljudi oko sebe koji Karleušu smatraju merodavnim za bilo šta!?
Last edited by Capljina74 on 18/07/2021 22:14, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9142 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Bloo wrote: 18/07/2021 22:02
Naslovnica wrote: 18/07/2021 22:00
Upravo tako.
:thumbup:
Pa onda probaj insistirati na ovom testiranju sto Capljina spomenu. Mozda upali.
Jer ako si otisao doktoru jer ti djeca kaslju ili ti se cini neki drugi problem, on ti prepise antibiotike, ti njih bacis ..sto uopste ides lijecniku?
Otrgla su se djeca, nisu više mali prdavci, nisu bili kod doktora godinama.
Jedino što prdonju zezaju pojedini inhalatorni alergeni, ima terapiju koja mu pomaže i koja mu je korisnija nego da ne ne koristi i to je to. Zato mi je najdraži dio godine kada nema cvjetanja i polena, zbog njega. :roll:
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9143 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 18/07/2021 22:10
Da, situacija se mogla pogoršati neuzimanjem antibiotika, a isto tako ni uzimanje antibiotika nije nimalo bezazleno, to je valjda svima poznato?
Ja sam ih pio 21 dan prošle godine u novembru kada me spanđala korona. Stanje i svi nalazi i dijagnostika su pokazali o čemu je riječ.
uredu, ali, po mnogim stvaima sto smo vidjeli da su se po medijima provlacili, nema nekog standardnog lijecenja korone iskljucivo nekim lijekom, bilo je da moze ovaj, pa onaj i tako i krug, antibiotici su ti lijecili nesto drugo vjerovatno upalu pluca zar ne?ti si bakterije lijecio antibiotikom a ne virus
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9144 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

Capljina74 wrote: 18/07/2021 22:14
vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:11

interesantnije je bilo slusati i voditi se karleusinom pricom nego pricom ljudi koji su odrali meso sa sebe uceci i skolujuci se
to je taj mentalitet sirotinjskog naroda, malo hljeba i igre
Nadji mi cenera ljudi oko sebe koji Karleušu smatraju merodavnim za bilo šta!?
ne znam gdje zivis, ali veliki broj ljudi smatra nju i njoj slicne mjerodavnim za mnoge principe u zivotu
usotalom sve nam je pod nosom dostupno, dovoljno je pogldati drustvene mreze gdje s eljudi ama bas ne stide pisati debilizme?uglavnom je to nepismena kamarila
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9145 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Capljina74 »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:17
Capljina74 wrote: 18/07/2021 22:14

Nadji mi cenera ljudi oko sebe koji Karleušu smatraju merodavnim za bilo šta!?
ne znam gdje zivis, ali veliki broj ljudi smatra nju i njoj slicne mjerodavnim za mnoge principe u zivotu
usotalom sve nam je pod nosom dostupno, dovoljno je pogldati drustvene mreze gdje s eljudi ama bas ne stide pisati debilizme?uglavnom je to nepismena kamarila
U osamdesetim prošlog vijeka očigledno...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#9146 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vjeshalica »

Capljina74 wrote: 18/07/2021 22:19
U osamdesetim prošlog vijeka očigledno...
da ne davim temu nebulozama, nazalost promjenom sistema na nasim prostorima doslo je do expanzije mentaliteta i osoba koje su nama u koliko-toliko uredjenim sredinama bile nepoznate, i sve njihovo je nama bilo nepoznato,pa tako u drustvu autoritet imaju gole estradne ocajnice, dok ljudi sa odranim mesom pored knjige ne postoje.....
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9147 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:16
Naslovnica wrote: 18/07/2021 22:10
Da, situacija se mogla pogoršati neuzimanjem antibiotika, a isto tako ni uzimanje antibiotika nije nimalo bezazleno, to je valjda svima poznato?
Ja sam ih pio 21 dan prošle godine u novembru kada me spanđala korona. Stanje i svi nalazi i dijagnostika su pokazali o čemu je riječ.
uredu, ali, po mnogim stvaima sto smo vidjeli da su se po medijima provlacili, nema nekog standardnog lijecenja korone iskljucivo nekim lijekom, bilo je da moze ovaj, pa onaj i tako i krug, antibiotici su ti lijecili nesto drugo vjerovatno upalu pluca zar ne?ti si bakterije lijecio antibiotikom a ne virus
Pa da.
7 dana Azomexa, i još meščini 14 dana Doksiciklina.
Mislim da su se antibiotici davali i preventivno, zbog sprječavanja bakterijske upale pluća. Ako me pitaš da li sam imao početak upale, upalu ili niti jedno od to dvoje, ne znam, nisam previše gledao papire.
Xeralto zbog zgrušavanja 20 dana.
Od tada svako veče Aspirin protect.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9148 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 22:21
Capljina74 wrote: 18/07/2021 22:19
U osamdesetim prošlog vijeka očigledno...
da ne davim temu nebulozama, nazalost promjenom sistema na nasim prostorima doslo je do expanzije mentaliteta i osoba koje su nama u koliko-toliko uredjenim sredinama bile nepoznate, i sve njihovo je nama bilo nepoznato,pa tako u drustvu autoritet imaju gole estradne ocajnice, dok ljudi sa odranim mesom pored knjige ne postoje.....
U pravu je @vjeshalica .
To što ih ne poznajemo je iz razloga što imamo krug prijatelja gdje se spodobe tog mentalnog sklopa ne kreću, jednostavno, različiti smo svjetovi.
Strašno je šta se sve dešava, ne samo vakcine.
Gledaj šta uradiše od obrazovanja.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#9149 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by musicman80 »

red evil wrote: 18/07/2021 21:44
musicman80 wrote: 18/07/2021 19:52

Racionalni razlog je ako ti tvoj doktor kaze: "Ja Vam ne preporucujem da se vakcinisete zbog toga i toga", a ne da svako na svoju ruku donosi odluke smije li se on vakcinisati ili ne, a to je upravo ono sto ljudi kod nas rade, govore ja sam bolestan, ne smijem se vakcinisati, a sve BEZ konsultacija sa strucnjacima.
Upravo to, to nije racionalan razlog već neznanje i pokušaj da se pametuje o nečemu o čemu pojma nemaju. Nemaju znanja šta su nuspojave, vakcine, kako djeluje vakcina ili bilo šta slično tome. Strah je jedno ali drugo je govoriti da nešto je tako s nemaju adekvatno znanje da govore o tome. Bez doktorske konsultacije niko nema racionalno objašnjenje.
Kako mozes da kazes da neko ko je zavrsio medicinu, postao ljekar nista ne zna? Kako ti mozes da znas, ako i sam nisi ljekar da li je neko strucjak u svojoj oblasti za koju se skolovao? Na osnovu kojih parametara donosis odluku da li neki ljekar ima ili nema pojma?

Zar stvarno ocekujes da neki ljekar opste prakse treba da zna sve o vakcinama? Naravno da ne treba. Za to postoje epidemiolozi i imunolozi, kliničari. Doktorima opste prakse je jednostavno receno od strane ovih drugih specijalista, ako pacijent ima ove dijsgnoze, ne treba da se vakcinise, u suprotnom, treba. To je sve sto ljekar opste prakse moze da zna, ono sto mu je preporucila struka i onako kako se radi u cijelom svijetu.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#9150 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

VAERS Whistleblower: “45,000 Dead From Covid-19 Vaccines Within 3 Days”, Sparks Lawsuit Against Federal Government

https://dailyexpose.co.uk/2021/07/19/va ... overnment/
Locked