Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#8501 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by JohnnyS »

Naslovnica wrote: 03/06/2021 13:42
JohnnyS wrote: 03/06/2021 13:38 Država je davno poručila svojim građanima: snalazi se kako možeš. Tako da je čovjek samo poslušao državu, ne treba njega zbog toga kriviti
Vakcina ima, ali postoje prioriteti.
Praktički ih nema. Sve države u okolici cijepile sve zainteresirane, u nas na kapaljku. Spašavaj se tko može
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8502 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by beni-bu-man »

nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:42
Blitz1 wrote: 03/06/2021 14:36 Ha ha.
Hvala Bogu pa nemam putovnicu ko neki a opet se snađem. :lol:
Pa to je ključna riječ ovdje, za svakog lopova se kaže - snašao se. Valjda ljepše zvuči. :kiss:

A nije vam trebalo puno da iskažete mržnju prema drugim narodnostima samo što to mene ne pogađa uopće. Hvala Hrvatskoj i Srbiji pa su nam omogućile cijepljenje bez štele. :thumbup:
Spasitelji balkana, zelena mafija je gora od cetnika i ustusa, najvece zlo Bosnjaka
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8503 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

deogest wrote: 03/06/2021 14:45
nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:42
Blitz1 wrote: 03/06/2021 14:36 Ha ha.
Hvala Bogu pa nemam putovnicu ko neki a opet se snađem. :lol:
Pa to je ključna riječ ovdje, za svakog lopova se kaže - snašao se. Valjda ljepše zvuči. :kiss:

A nije vam trebalo puno da iskažete mržnju prema drugim narodnostima samo što to mene ne pogađa uopće. Hvala Hrvatskoj i Srbiji pa su nam omogućile cijepljenje bez štele. :thumbup:
Evo i ja imam putovnicu, a ovdje se vakcinisem, da bi ti mogao smugnut malo i potrosit za autobus i zagrebacki kroasan. :thumbup: :lol:
Ma ti si običan trol, niti ćeš se cijepit, niti imaš putovnicu, samo voliš lupetati.
Maloprije si iskazao mržnju prema Hrvatima, sad kažeš kako imaš putovnicu, a ideš se cijepit u Zetri preko štele. :lol:
I prozivaš mene da sam simpatizerka HDZ-a i Čovića, i nekakvi zagrebački kroasani, sori, koji k? :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8504 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by konektovan »

beni-bu-man wrote: 03/06/2021 14:47
nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:42
Blitz1 wrote: 03/06/2021 14:36 Ha ha.
Hvala Bogu pa nemam putovnicu ko neki a opet se snađem. :lol:
Pa to je ključna riječ ovdje, za svakog lopova se kaže - snašao se. Valjda ljepše zvuči. :kiss:

A nije vam trebalo puno da iskažete mržnju prema drugim narodnostima samo što to mene ne pogađa uopće. Hvala Hrvatskoj i Srbiji pa su nam omogućile cijepljenje bez štele. :thumbup:
Spasitelji balkana, zelena mafija je gora od cetnika i ustusa, najvece zlo Bosnjaka
Znaci za nestašicu vakcina u BiH, glavni i odgovorni krivci su samo Bošnjaci?!
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#8505 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by deogest »

nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:51
deogest wrote: 03/06/2021 14:45
nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:42

Pa to je ključna riječ ovdje, za svakog lopova se kaže - snašao se. Valjda ljepše zvuči. :kiss:

A nije vam trebalo puno da iskažete mržnju prema drugim narodnostima samo što to mene ne pogađa uopće. Hvala Hrvatskoj i Srbiji pa su nam omogućile cijepljenje bez štele. :thumbup:
Evo i ja imam putovnicu, a ovdje se vakcinisem, da bi ti mogao smugnut malo i potrosit za autobus i zagrebacki kroasan. :thumbup: :lol:
Ma ti si običan trol, niti ćeš se cijepit, niti imaš putovnicu, samo voliš lupetati.
Maloprije si iskazao mržnju prema Hrvatima, sad kažeš kako imaš putovnicu, a ideš se cijepit u Zetri preko štele. :lol:
I prozivaš mene da sam simpatizerka HDZ-a i Čovića, i nekakvi zagrebački kroasani, sori, koji k? :lol:
Evo prosjecnog bosanca koji je dobio putovnicu preko oca a vjerovatno je Hrvatsku vidio samo na moru kad je bio. I kad je isao glasat tamo za HDZ. Znaci ja sam iskazao mrznju prema hrvatima a ti si rekao da se "poseres" na drzavu u kojoj zivis od koje, kakva god bila, zivis, ti i tvoji? :lol:

Naravno da imam, po rodjenju. I za razliku od tebe, ne smatram se "hrvaticem".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8506 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

Politiku tabirite na PF Politika
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8507 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

deogest wrote: 03/06/2021 14:33
nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:31 Hvala svima koji dolaze na red preko štele. Dva mjeseca čekam na poziv, kronični bolesnik, moja mama ima 70 godina, ni poziva, niti išta, a prijavile se regularno, Viber, sms.. sve.

Idemo u Hrvatsku kroz koji dan, pa ćemo se cijepit zahvaljujući putovnici. Poserem se na Bosnu i sve vas koji idete preko štele. :thumbup:
Poseremo se i mi na tvoju putovnicu kojom se dicis. Rvati ugrozeni. Nemoj zaboravit glasat za Covica i HDZ. Jel bilo guzve u Zagrebu na izborima, busem?
7 dana
Smanji malo dozivljaj
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8508 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

deogest wrote: 03/06/2021 14:54 Evo prosjecnog bosanca koji je dobio putovnicu preko oca a vjerovatno je Hrvatsku vidio samo na moru kad je bio. I kad je isao glasat tamo za HDZ. Znaci ja sam iskazao mrznju prema hrvatima a ti si rekao da se "poseres" na drzavu u kojoj zivis od koje, kakva god bila, zivis, ti i tvoji? :lol:

Naravno da imam, po rodjenju. I za razliku od tebe, ne smatram se "hrvaticem".
Dijete, nemaš pojma koliko lupetaš.
Ne živi se od države, već od rada, ali to ćeš shvatiti kad počneš raditi jednog dana. Koliko mene poštuje ova zemlja govori dovoljno činjenica da moram ići u Hrvatsku po cjepivo iako imam dijabetes tip 1, malo proguglaj. :thumbup:

I ove fore, kao, uvrijedila državu, uvrijedila je država mene i svi vi koji idete preko štele po dozu, a da ne pominjem ovo o majorizaciji, dno dna.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8509 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

Jebogapatakibanjelacic....
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8510 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by beni-bu-man »

Bloo wrote: 03/06/2021 15:03 Jebogapatakibanjelacic....
Veru za veceru :lol:


esi mi dobra :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8511 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by konektovan »

nadezdakov wrote: 03/06/2021 15:01
deogest wrote: 03/06/2021 14:54 Evo prosjecnog bosanca koji je dobio putovnicu preko oca a vjerovatno je Hrvatsku vidio samo na moru kad je bio. I kad je isao glasat tamo za HDZ. Znaci ja sam iskazao mrznju prema hrvatima a ti si rekao da se "poseres" na drzavu u kojoj zivis od koje, kakva god bila, zivis, ti i tvoji? :lol:

Naravno da imam, po rodjenju. I za razliku od tebe, ne smatram se "hrvaticem".
Dijete, nemaš pojma koliko lupetaš.
Ne živi se od države, već od rada, ali to ćeš shvatiti kad počneš raditi jednog dana. Koliko mene poštuje ova zemlja govori dovoljno činjenica da moram ići u Hrvatsku po cjepivo iako imam dijabetes tip 1, malo proguglaj. :thumbup:

I ove fore, kao, uvrijedila državu, uvrijedila je država mene i svi vi koji idete preko štele po dozu, a da ne pominjem ovo o majorizaciji, dno dna.
Ti imaš opet neku alternativu, ja je nemam,..i da, uvrijedila si je, kakva god da je, a velikim dijelom je takva zbog drzave u koju ideš da se vakcinišeš. Meni je žao što ovo ne ide kako tteba sa vakcinacijom, posebno sa osobama cije je zdravlje vec naruseno, jer vrijeme leti, a pandemija nije na odlasku.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8512 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

konektovan wrote: 03/06/2021 15:06 Ti imaš opet neku alternativu, ja je nemam,..i da, uvrijedila si je, kakva god da je, a velikim dijelom je takva zbog drzave u koju ideš da se vakcinišeš. Meni je žao što ovo ne ide kako tteba sa vakcinacijom, posebno sa osobama cije je zdravlje vec naruseno, jer vrijeme leti, a pandemija nije na odlasku.
Imaš alternativu - Srbija, ako već nemaš drugi izbor. Vjeruj da se ni ja ne bih cijepila van da nije ovako kako jeste, ali kad već idem obići obitelj u Dalmaciji, godišnji odmor mi je svakako, vidim da ovdje nema pomaka, šta, da neću možda čekati do 2026. da mi stigne poruka na Viber.

Nisu ni Hrvatska, ni Srbija krive što smo mi govna, tek toliko da kažem. Sad kriv XYZ što medicinska sestra pola mahale dovodi u Zetru, give me a break. :roll:
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#8513 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Vezirbh »

nadezdakov wrote: 03/06/2021 15:10
konektovan wrote: 03/06/2021 15:06 Ti imaš opet neku alternativu, ja je nemam,..i da, uvrijedila si je, kakva god da je, a velikim dijelom je takva zbog drzave u koju ideš da se vakcinišeš. Meni je žao što ovo ne ide kako tteba sa vakcinacijom, posebno sa osobama cije je zdravlje vec naruseno, jer vrijeme leti, a pandemija nije na odlasku.
Imaš alternativu - Srbija, ako već nemaš drugi izbor. Vjeruj da se ni ja ne bih cijepila van da nije ovako kako jeste, ali kad već idem obići obitelj u Dalmaciji, godišnji odmor mi je svakako, vidim da ovdje nema pomaka, šta, da neću možda čekati do 2026. da mi stigne poruka na Viber.

Nisu ni Hrvatska, ni Srbija krive što smo mi govna, tek toliko da kažem. Sad kriv XYZ što medicinska sestra pola mahale dovodi u Zetru, give me a break. :roll:
Mentalitet i ponasanje su u Hrv i Srb isti, samo tamo ima vise dostupnih doza pa zapadne vecinu koje treba da zapadne. Primjer direktora bolnice iz Dubrovnika koji je punca i punicu doveo iz Hercegovine dolje da ih vakcinise
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8514 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote: 03/06/2021 14:52
beni-bu-man wrote: 03/06/2021 14:47
nadezdakov wrote: 03/06/2021 14:42

Pa to je ključna riječ ovdje, za svakog lopova se kaže - snašao se. Valjda ljepše zvuči. :kiss:

A nije vam trebalo puno da iskažete mržnju prema drugim narodnostima samo što to mene ne pogađa uopće. Hvala Hrvatskoj i Srbiji pa su nam omogućile cijepljenje bez štele. :thumbup:
Spasitelji balkana, zelena mafija je gora od cetnika i ustusa, najvece zlo Bosnjaka
Znaci za nestašicu vakcina u BiH, glavni i odgovorni krivci su samo Bošnjaci?!
O politici RS i njenom rukovodstvu mislim isto kao što sam mislio prije 5 dana prije masovne vakcinacije stanovništva BiH u Srb.
O politici BiH i njenom rukovodstvu (predsjedništvo, vijeće ministara, Vlada FBiH) mislim lošije nego što sam mislio 5 dana prije masovne vakcinacije stanovništva.

Pitanje agresije, genocida, odakle došla ideja rata nikada ne smije doći u razmatranje.
Ali isto tako ni činjenica da je stanovništvo BiH jedinu šansu za vakcinaciju vidjelo u RS, i to vakcinama pred istek roka.

Šahovska partija političkih diletanta, završila je maestralnim gambitom političara RS, koji su umjesto da plaćaju uništenje vakcina, pozvali stanovništvo komšijskih zemalja da im udjele sadaku i izbave se iz tog troška.

A vlade svih nivoa u BiH su pokazale svoju nesposobnost i nebrigu za zdravlje stanovništva i svoju bahatost dalje pokazuju pravdajući svoju nesposobnost stavom da nas neko mrzi pa neće da im nešto proda. I na kraju balade, simpatizeri i advokati stranaka i političara stanovništvo BiH koje se vakciniše nazivaju izdajnicima, dezerterima i najgorim imenima, dok se i oni potajno vakcinišu po Bg i NS. Maloljetne borce, pripadnike Armije BiH, stanovnike koji su ratna razaranja proveli u BiH i ostale stanovnike, nema niko pravo nazvati pogrdnim imenom zbog činjenice da su primili vakcinu u Srb, i to neka vam je na čast koji to radite.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8515 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

Vezirbh wrote: 03/06/2021 15:13 Mentalitet i ponasanje su u Hrv i Srb isti, samo tamo ima vise dostupnih doza pa zapadne vecinu koje treba da zapadne. Primjer direktora bolnice iz Dubrovnika koji je punca i punicu doveo iz Hercegovine dolje da ih vakcinise
Ne razumijem šta želiš time reći? Jasno mi je da je to dio mentalnog sklopa ljudi na Balkanu, ali svako odgovara za svoje postupke.

Ne može meni biti opravdanje što sam ja loš čovjek to što je neko drugi isto loš čovjek. :-)

Kao, kakve veze ima što sam ja govno, i ovaj tamo je govno.. ispričavam se na izrazu, ali jednostavno je tako.
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#8516 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Vezirbh »

nadezdakov wrote: 03/06/2021 15:21
Vezirbh wrote: 03/06/2021 15:13 Mentalitet i ponasanje su u Hrv i Srb isti, samo tamo ima vise dostupnih doza pa zapadne vecinu koje treba da zapadne. Primjer direktora bolnice iz Dubrovnika koji je punca i punicu doveo iz Hercegovine dolje da ih vakcinise
Ne razumijem šta želiš time reći? Jasno mi je da je to dio mentalnog sklopa ljudi na Balkanu, ali svako odgovara za svoje postupke.

Ne može meni biti opravdanje što sam ja loš čovjek to što je neko drugi isto loš čovjek. :-)

Kao, kakve veze ima što sam ja govno, i ovaj tamo je govno.. ispričavam se na izrazu, ali jednostavno je tako.
Zelim reci da je balkan satkan od korupcije i stela u svim segmentima drustva.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8517 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Bloo »

beni-bu-man wrote: 03/06/2021 15:04
Bloo wrote: 03/06/2021 15:03 Jebogapatakibanjelacic....
Veru za veceru :lol:


esi mi dobra :mrgreen:
Ko dobar dan.
:mrgreen:
Da mi se vakcinisati...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8518 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by beni-bu-man »

Bloo wrote: 03/06/2021 15:25
beni-bu-man wrote: 03/06/2021 15:04
Bloo wrote: 03/06/2021 15:03 Jebogapatakibanjelacic....
Veru za veceru :lol:


esi mi dobra :mrgreen:
Ko dobar dan.
:mrgreen:
Da mi se vakcinisati...
Ajmo kod vuleta na bocu i karadordjevu :mrgreen:
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#8519 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Baba Jefimija »

Naslovnica wrote: 03/06/2021 13:32
deogest wrote: 03/06/2021 12:57 Sutra Fajzerujemo u Sarajevu. Stela radi. :thumbup: :bih:
I nije te sramota napisati čak na dvije teme da ćeš dobiti vakcinu preko štele, a za one koji je trebaju dobiti ista neće biti dostupna?!
Sramota.
Ako čovjek bude čekao da dođe na red nekim redovnim putem može dočekati upalu pluća. Zajebite moralne principe i cijepite se što prije i bilo gdje. Ako možete u Srbiji ili Hrvatskoj odlično, ako možete u Bosni još bolje.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8520 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

Baba Jefimija wrote: 03/06/2021 15:43 Ako čovjek bude čekao da dođe na red nekim redovnim putem može dočekati upalu pluća. Zajebite moralne principe i cijepite se što prije i bilo gdje. Ako možete u Srbiji ili Hrvatskoj odlično, ako možete u Bosni još bolje.
Problem je što se ovdje imputira ljudima koji idu regularno primiti cjepivo u zemlji čiji su državljani da rade nešto što je ilegalno ili pogrešno.
I onda se izjednačava njegovo cijepljenje preko reda zahvaljujući šteli s mojim cijepljenjem koje sam zbog njega i njemu sličnih primorana raditi izvan države u kojoj živim. :roll:

Ma ja, jebo moral, gazi preko mrtvih.
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8521 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by konektovan »

Kakav moral, svi o njemu pricaju, a da dobiju poziv za vakcinu preko reda, niko je ne bi odbio...ali ce ovdje moralisati do sutra..
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#8522 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

Sta je sa revakcinacijom?

Oni sto su se cijepili kineskom vakcinom, sad je taman nekad vakat za revakcinaciju, a ne cujem da se to uopste spominje? Jesu li nasi ostavili potrebne doze za revakcinaciju?
mistek
Posts: 3393
Joined: 23/05/2010 15:16

#8523 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by mistek »

zubi wrote: 03/06/2021 16:27 Sta je sa revakcinacijom?

Oni sto su se cijepili kineskom vakcinom, sad je taman nekad vakat za revakcinaciju, a ne cujem da se to uopste spominje? Jesu li nasi ostavili potrebne doze za revakcinaciju?
Jesu, bukvalno prepolovili i sad revakcinišu :D

S ovim valom vakcinacije u Srbiji i kakvim takvim tempom vakcinisanja kod nas, do kraja ljeta će vjerovatno i ovdje biti vakcinisani svi koji to žele. Ja se nadam da će taj procenat biti barem 40-50%.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#8524 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

Kod nas sve vakcine koje dodju se ostavljaju pola za revakcinaciju . Dakle nije kao u Srbiji, EU da sve sto stigne ide odmah sve u prvu dozu. Nazalost, ne. Sve se dijeli sa 2 i ostavlja se za revakcinaciju .
Evo vidite da odavno Covax nije stigao. Samo dolazi sedmicno po 10 tak hiljada iz EU programa.

Ovi koji su se vakcinisali s kineskom u ovoj sedmici im je revakcinacija. Znam 3 osobe koji su se jucer i danas revakcinisali kineskom u Zetri (i nisu jos dobili nikakvu potvrdu digitalnu s qr kodom) .
almedin100
Posts: 27
Joined: 24/08/2010 12:19

#8525 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by almedin100 »

Zna li neko u kojim terminima se moze primiti vakcina u Malom Zvorniku, te da li se vakcina prima u Domu zdravlja ili negdje drugo?
Locked