čorokot ulje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Asljgc
Posts: 5
Joined: 09/08/2009 16:58

#1 čorokot ulje

Post by Asljgc »

ULJE ČOROKOTA

-ODSTRANITE MASNOĆU U KRVI (holesterol i trigliceride)
Masnoća u krvi dolazi od jetre a ne direktno iz hrane osim manjeg postotka jedući hranu vrlo bogatu mastima.
Djelovanje ulja čorokota na trigliceride je dvojako:
Razgrađuje trigliceride
Stimulira jetru na normalan rad da proizvode potrebne supstance da održava krv čistom i time dovodi do smanjenja udjela prekomjernih mastiu krvi.

- KRVNI PRITISAK DOVEDITE U NORMALU
Ulje čorokota sadrži supstance koje vraćaju elastičnost krvnim žilama i time se one mogu ponovo proširiti. Direktan utjecaj proširenja vena je smanjenje krvnog pritiska, jer srce uvijek pumpa konstantan protok.Ako su vene sužene, srce mora povećati pritisak da bi održavao isti protok, koji je bitan radi ishrane stanica u cijelom tijelu, od unutarnjih organa do kože. Vraćanjem elastičnosti srce nema potrebe raditi na visokom pritisku i jednostavno dolazi do normalizacije.

-ŠEĆER U KRVI NORMALIZIRAJTE
Ulje čorokota vraća krvi i stanicama u tijelu ( npr. mišići, oči, koža ) osjetljivost na inzulin.Ovo znači da se šećeri, koje pojedemo u ishrani, uspješno transportuju na mjesta u tijelu gdje god da su potrebni. Na ovaj način, šećer se ne gomila u krvi i tijelo nije prisiljeno da izbaci visoke nivoe šećera ( vrlo opasno za tijelo i zdravlje ) uriniranjem.

-POJAČAJTE IMUNITET
-ODSTRANITE NADUTOST STOMAKA
-ELIMINIRAJTE MOKRAĆNE INFEKCIJE
-ELIMINIRAJTE KOŽNE OSIPE

Istorija ulja čorokota i njegova sjemena

Posljednji Božji Poslanik, Muhammed a.s., Vjerovjesnik islama, je rekao, preneseno preko vjerodstojnog lanca prenosilaca u hadisu: “U čorokotu ima lijeka za svaku bolest osim za smrt.” ( bilježi ga Buhari ).

NEMA KONTRAINDIKACIJA NI ALERGIJSKIH REAKCIJA!
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#2 Re: čorokot ulje

Post by modesti »

Ne vjerujem da išta postoji na ovom svijetu što ne može dati kontraindikacije ili alergijske reakcije. I vode ako previše piješ ne valja.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#3

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 13/06/2023 20:23, edited 2 times in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4 Re: čorokot ulje

Post by corolla02 »

Kazu lijeci sve osim smrti
;-)
Asljgc
Posts: 5
Joined: 09/08/2009 16:58

#5 Re: čorokot ulje

Post by Asljgc »

ma,jako je lijepo kad je covjek zdrav pa se moze zezati na ovakav nacin kao sto to vi radite.
ali,pokusajte se staviti u polozaj mnogih koji su bolesni,a necu nabrajati na koji nacin moze se biti bolestan.
ti ljudi svu svoju snagu i vrijeme usmjeravaju na nalazenje nacina da ozdrave.
ULJE ČOROKOTA je jedan od nacina za mnoge.
zato hvala na komentarima,ali nisu uopste primjereni,niti su umjesni.
pozdrav od ademira iz tuzle
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#6 Re: čorokot ulje

Post by modesti »

Ne znam što se ljutiš Ademire Suljagiću, tvoj post je izazvao reakcije ove vrste jer si predstavio čorokot ulje kao lijek za sve moguće- pri tom nisam nigdje vidjela da si napisao "ako hoćete pojačati imunitet, uzmite 2 kapi ulja dnevno". Kako ću ja sada uzimati ulje? Koliko? Kada? Koliko dugo? Ne možeš mi reći da je išta toliko zdravo da se može konzumirati u neograničenim količinama i da ne može izazvati alergiju. SVe na ovom svijetu može izazvati alergiju, manju ili veću. I kako da nema kontraindikacija?! Ako smijem uzeti 10 kapi dnevno a ja potegnem iz flaše decilitar, ako ništa dobiću proliv.

Ne ljuti se, daj konkretne informacije kako se uzima.
Asljgc
Posts: 5
Joined: 09/08/2009 16:58

#7 Re: čorokot ulje

Post by Asljgc »

ok,modesti
u pravu si,tvoj komentar i nije bio bas ismijavanje.
evo ovako,preparat se konzumira 2-3 puta dnevno(zavisno od vrste bolesti,ili tegobe,ili zdravstvenog problema),po jedna supena kasika(10ml)
takav nacin konzumiranja ne izaziva nikakve alergijske reakcije
moram napomenuti da ga ne smiju koristiti ljudi sa transplantiranim organima,niti trudnice zbog jakog imunoloskog dejstva.takodje djeci do 6god.konzumiranje ovog preparata preporucuje se jedino uz konsultovanje sa doktorom.
pozz za MODESTI BLAZE
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#8 Re: čorokot ulje

Post by modesti »

Danke, Admire. Mislim da ću probati da uzimam po malo čorokotovog ulja. Vjerovatno se može naći u apotekama. Hvala na informacijama.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#9 Re: čorokot ulje

Post by Ma.Le.Na »

zar se ne kaze čUrEkot?

edit ĆUrEkot :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#10 Re: čorokot ulje

Post by Michun »

Pila ja na sabahu...jes' gadno, meni se (po)vraca.
Mada, ko god se moze natjerati da uzme kasiku dvije dnevno...trebao bi. Ne moze skoditi.
Alergiju mozes dobiti na sve pa tako i na ovo. Alergije su stecene a ne urodjene, to zavisi od imunog sistema kakav je. Sto losiji imuni sistem, veca sansa za alergije.
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#11 Re: čorokot ulje

Post by dugacki »

Gdje se u Sarajevu moze kupiti Curekot-ulje.
Unaprijed hvala.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#12 Re: čorokot ulje

Post by Ma.Le.Na »

imas u butik bademu...na bocici pise i uputstvo kako da se pije a i ljekovita svojstva

ja sam ga pila jedno mjesec-dva...u vrijeme kad su bile aktuelne gripe...za jacanje imuniteta..
ovo je prva godina da me gripa preskocila..hvala Bogu
hamza_sarajevo
Posts: 1
Joined: 04/03/2010 02:45

#13 Re: čorokot ulje

Post by hamza_sarajevo »

modesti wrote:Ne znam što se ljutiš Ademire Suljagiću, tvoj post je izazvao reakcije ove vrste jer si predstavio čorokot ulje kao lijek za sve moguće- pri tom nisam nigdje vidjela da si napisao "ako hoćete pojačati imunitet, uzmite 2 kapi ulja dnevno". Kako ću ja sada uzimati ulje? Koliko? Kada? Koliko dugo? Ne možeš mi reći da je išta toliko zdravo da se može konzumirati u neograničenim količinama i da ne može izazvati alergiju. SVe na ovom svijetu može izazvati alergiju, manju ili veću. I kako da nema kontraindikacija?! Ako smijem uzeti 10 kapi dnevno a ja potegnem iz flaše decilitar, ako ništa dobiću proliv.

Ne ljuti se, daj konkretne informacije kako se uzima.

u mnogo toga ste u pravu kada bi popili veliku kolicinu curekotovog ulja nebiste izazvali alergiju nego vjerovatno smrt :sad: za sve postoji nacin koristenja i ko smije ko nesmije koristiti ljek npr ko u sebi ima geler ili neki drugi metal ili strane predmete ugradzene operativnim zahvatom NE SMIJE PITI ULJE CUREKOTA I JOS NESTO Rekao je Allahov Poslanik A.S REDOVNO KORISTITE OVO CRNO SJEME JEL U NJEMU IMA LIJEKA OD SVAKE BOLESTI OSIM OD SMRTI. Znaci sjeme ne ulje iako ke ulje strasno dobro i ljekovito kada se koristi kako treba samo zrno je jos bolje jos moram napomenuti da se curekotovo sjeme ili ulje treba koristit kao preventiva za bolest najbolje a ne kada covjek dobije metastazirajuci rak pluca pa onda pij ulje i ako ima slucajeva da su i takvi ljudi izljeceni Allahovom voljom ps. CUREKOTOVO ULJE JE JEDAN OD NAJBOLJIH LJEKOVA SAMO PRIJE KORISTENJA PROCITAJTE PRILOZENO UPUSTVO :o
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#14 Re: čorokot ulje

Post by ljuspica »

ja pijem ujutro i navece po kafenu kasicicu ovog ulja, vec 10 dana. danas sam pocela kasljucati kao da imam alergiju na ovo ulje nemam pojma....nije nista strasno ali mi je cudno, ...doduse prestala sam pusiti ima vise od 3 mjeseca pa se mozda "cistim"...nemam pojma
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#15 Re: čorokot ulje

Post by Great Cornholio »

Ne postoji univerzalni lijek, a biljna ulja su samo neophodan sastojak zdrave ishrane onih koji su zdravi i žele da i ostanu zdravi. Glavna uloga masnoća biljnog porijekla je da se u njima otope vitamini koji nisu topivi u vodi, a to su vitamini A, D, E i K, jer ako zajedno sa njima ne unosimo i masnoće biljnog porijekla oni se ne mogu istopiti, i ne mogu iskoristiti kao neophodan sastojak za odvijanje raznih metaboličkih procesa u organizmu.

Čurekot ulje sigurno ne može nauditi zdravoj osobi, ako ga uzima kao zamjenu za neke druge masnoće biljnog porijekla, ali da je univerzalni lijek to ne vjerujem, a to da ne može nauditi koliko god ga konzumirali je u suprotnosti sa logikom, zdravim razumom i naukom, jer kao što neko ovjde reče, i voda nam može nauditi ako je u organizam unosimo u prevelikim količinama.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#16 Re: čorokot ulje

Post by bilic »

ljuspica wrote: 15/05/2013 21:39 ja pijem ujutro i navece po kafenu kasicicu ovog ulja, vec 10 dana. danas sam pocela kasljucati kao da imam alergiju na ovo ulje nemam pojma....nije nista strasno ali mi je cudno, ...doduse prestala sam pusiti ima vise od 3 mjeseca pa se mozda "cistim"...nemam pojma
Meni su rekli .
.
Prije obroka kašikicu ulja
Pa popit meda kašikicu u mlakoj vodi
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#17 Re: čorokot ulje

Post by high_volume »

bilic wrote: 16/06/2020 16:06
ljuspica wrote: 15/05/2013 21:39 ja pijem ujutro i navece po kafenu kasicicu ovog ulja, vec 10 dana. danas sam pocela kasljucati kao da imam alergiju na ovo ulje nemam pojma....nije nista strasno ali mi je cudno, ...doduse prestala sam pusiti ima vise od 3 mjeseca pa se mozda "cistim"...nemam pojma
Meni su rekli .
.
Prije obroka kašikicu ulja
Pa popit meda kašikicu u mlakoj vodi
I šta ti čini dobro ova kombinacija?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#18 Re: čorokot ulje

Post by bilic »

high_volume wrote: 16/06/2020 16:12
bilic wrote: 16/06/2020 16:06
ljuspica wrote: 15/05/2013 21:39 ja pijem ujutro i navece po kafenu kasicicu ovog ulja, vec 10 dana. danas sam pocela kasljucati kao da imam alergiju na ovo ulje nemam pojma....nije nista strasno ali mi je cudno, ...doduse prestala sam pusiti ima vise od 3 mjeseca pa se mozda "cistim"...nemam pojma
Meni su rekli .
.
Prije obroka kašikicu ulja
Pa popit meda kašikicu u mlakoj vodi
I šta ti čini dobro ova kombinacija?
Udebljao se poslije ove corone
Trigliceridi povišeni 2.8 (1.9)
Masnoče povišene 6.3 (5.5 )
Pa vidimo za koji mjesec
A moram i na ishrani poradit.
Hhaahah
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#19 Re: čorokot ulje

Post by bilic »

jOFLA wrote: 10/08/2009 21:05.
mozda se malo tema vratiiii . hhahahaha
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#20 Re: čorokot ulje

Post by Cossack »

dugacki wrote: 26/02/2010 13:50 Gdje se u Sarajevu moze kupiti Curekot-ulje.
Unaprijed hvala.
Imaš u svakom Badem butiku.

http://gameha.ba/proizvodi/hladno-cijed ... -curekota/

Moj savjet je da ulje pomiješate sa kaškicom meda. Ukus je odmah mnogo bolji a spajaš dvije zdrave stvari.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#21 Re: čorokot ulje

Post by Cossack »

high_volume wrote: 16/06/2020 16:12
I šta ti čini dobro ova kombinacija?
Zdravim ljudima je poenta prevencija. Kod nas je običaj da se sa zdravim stvarima krene tek kada zdravlje krene nizbrdo.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22 Re: čorokot ulje

Post by high_volume »

Cossack wrote: 25/06/2020 13:23
high_volume wrote: 16/06/2020 16:12
I šta ti čini dobro ova kombinacija?
Zdravim ljudima je poenta prevencija. Kod nas je običaj da se sa zdravim stvarima krene tek kada zdravlje krene nizbrdo.
Može li se koristiti u salatama, ili na drugi način kao prilog jelima, ili u kuhanju?
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#23 Re: čorokot ulje

Post by Cossack »

high_volume wrote: 25/06/2020 14:05
Može li se koristiti u salatama, ili na drugi način kao prilog jelima, ili u kuhanju?
Teoretski vjerovatno može ali zbog ukusa ne bih preporučio. Ja ga pijem ujutro prije doručka. U mlakastu čašu vode stavim veliku kašiku ulja i kaškicu meda i to pomiješam.
Post Reply