Copa Libertadores

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#451 Re: Copa Libertadores

Post by made_in_sarajevo »

sta ce glupani kao da oni znaju sta je fudbal. sta papci tamo znaju kako je to kad zadnja linija uzme loptu pa se 15min dodaje kao na zagrijavanju pa zaspem gledajuci jer je nenormalno dosadno. zadnji put u evropi ovakva utakmica se odigrala, a koliko se sjecam ima 10 godina. kakvi crni potezi, probacivanja kroz noge jer vidim bruku raje je to ocekivalo, kad se igra finale finala nad finalima najveceg finala. jedina taktika je ujedaj,grizi, drzi. pa jebote zivot 3 gol Rivera onaj narkoman iz Boce trci kao da mu je zadnje u zivotu ne bi li ga stigao. za ono sinoc su ocitali lekciju kako treba da se igra derbi i tacka. nasim bi bolje bilo da izbace derbi iz naziva, sramota je ovo nase nazivati derbijem kao i bruku derbija po svijetu nakon onog sinoc.

otkako je tekma pocela ljudi nisu stali. od 45min poluvremena ljudi su se stalno ganjali pa sigurno 35-40min, pa pred kraj sami tekme one iz Boce poceli grcevi fatati ali kurac ce stati i leci na travu kao po evropi sto radi. trci jarane jebote grc. 3 gol Rivera uzeli saigraci lafo da ga istezu,a on odbija i ode na centar. nogu mu iz kuka izvali, nema plakanja, kmecanja, mahanja rukama po 20min kao po evropi sto rade.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#452 Re: Copa Libertadores

Post by mali_milojica »

Mene je dojmilo kako je River i kad je poveo 2:1 i ima igraca vise Isao da zabije 3 gol. U evropi bi se trcalo na korner zastavicu da se u cosku drzi lopta sto dalje od svog gola, natezanje, aut, odbica, korner, padni, zadrzi, trosi vrijeme. Ne, kod njih sve drugo, trci da zabijes i 3 gol :thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#453 Re: Copa Libertadores

Post by Grean »

Dvije razlicite ekipe.

River drzi loptu, hoce da igra Guardiolovski dok Boca ide na kontre prepustaju posjed protivniku onako Mourinjovski.

Samo zato mi je draze sto je uzeo River. Ako sam neutralan posmatrac uglavnom navijam za ekipe koje hoce da igraju fudbal.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#454 Re: Copa Libertadores

Post by tovarish »

Ma oba tima su bili ekstra i zasluzili su trofej,al jedan je morao otpasti.Zbog Crespa,meni je River nesto drazi,al ne toliko da ne bih uzivao da je ona stativa bila gol.Koji bi to sok bio.

Mada,drago mi je da penali nisu morali odluciti pobjednika.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#455 Re: Copa Libertadores

Post by MarlboroGold »

Naravno da nije kvalitetniji od fudbala koji se igra svakog vikenda u ligi petice, ali evropski klubovi se puno više oslanjaju na taktiziranje, tako da sama igra dosta trpi. Sve više i više klubova igra kao današnji Murinjov united... to je smor za gledaoce. Izuzetak su trenutno City i BVB od najjačih klubova.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#456 Re: Copa Libertadores

Post by avetinja »

Utakmica dobiva veću ocjenu samim tim što igraju River i Boca. Da uzmeš neki drugi, jači klub iz njihove lige i staviš ga nasuprot jednog od njih, ne bi bila ni upola dobra. Vrijedi izdvojiti trčanje, borbu i želju za pobjedom. Naravno da se ne može porediti sa našom ligom, ali ne može ni sa Ligama petice.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#457 Re: Copa Libertadores

Post by un1ted »

Cuj oni se porede sa sinocna dva kluba. Pa ni sa Atalantom ni jedan BIH klub ne moze u isti kos, a ne sa Riverom ili Bocom :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72587
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#458 Re: Copa Libertadores

Post by Velkoski »

Je l' ovdje iko ikada gleda argentinsku/brazilsku ligu? Odgovorno tvrdim da ne postoji ništa dosadnije u fudbalu. S tim da su im ove velike utakmice itekako zanimljive zbog naboja :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25647
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#459 Re: Copa Libertadores

Post by BHF_Manijak »

Joj stare sto se sad mit pravi od ovih Juznoamerikanaca, a Argentina zadnjih 30 gdina meda ne moze na SP, ne mogu Copu da uzmu, a kad se igra ono Svjetsko klupsko prvenstvo, redovno sve ekipe od Evropljana dobijaju po usima. Ali jebo Evropu, tu se igra sranje fudbal (iako su najbolji svjetski igraci upravo tu), ali je zato super kad se River i Boca sastanu. Simpaticna tekma zbog navijackog naboja, a u sustini za evropske okvire sastale dvije prosjecne ekipe, podjednakog kvaliteta, pa izgleda k'o da sijeva na sve strane.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#460 Re: Copa Libertadores

Post by un1ted »

Prosjecni za top timove iz liga petica, ili finalista LP, pa i evropa lige. Daleko iznad prosjeka za klubove sa balkana, a posebno iz BIH.
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#461 Re: Copa Libertadores

Post by House »

mls>copa libertadores
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#462 Re: Copa Libertadores

Post by pizarro »

budimo realni, sve sto je kvalitetno po pitanju igraca ili trenera, sve to zavrsi kad-tad u ligama petice :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#463 Re: Copa Libertadores

Post by JThomas »

serete kvake. meni su se noge odsjekle u produžecima, a ni za kog nisam navijao. svi ste gledali, a nikoga lično ne interesuje. jel to definicija spektakla? ja mislim da jeste.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72587
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#464 Re: Copa Libertadores

Post by Velkoski »

pa hype je čudo. Možda je ovo čak bila i najgledanija tekma ikada :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#465 Re: Copa Libertadores

Post by AmiĐa_Idriz »

Fudbal sinoć je bio iz možda 1985 godine, pogledaj Riveru akcija nabacivanja na krila, pa to je sa dinosaurusima zajedno iščezlo :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#466 Re: Copa Libertadores

Post by jeza u ledja »

Ma nivo Atalante, realno. Onaj Papak Gomez bi im bio glavna zvijezda.

A gleam nesto, najvise puta ovaj kup osvojio jedan treci klub iz Buenos Airesa - Independiente. A trenutno vodeci klub u njihovoj ligi je cetvrti klub iz Buenos Airesa - Racing. Od svih osvajaca njihovog prvenstva, cak prvih 7 klubova sa najvise titula - su svi iz BA. :-)
Mislim znam da je ogroman grad, al ono bas. :) I to garant svaki klub ima tradiciju i navijace, ne ko kod nas Olimpic. :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#467 Re: Copa Libertadores

Post by Bosanski_kralj »

Sinoćnja utakmica je pokazala zašto posljednjih nekoliko SP osvajaju reprezentacije iz Evrope.

Imam osjećaj da fudbal u Evropi (LP) postaje u odnosu na ostatak svijeta ono što je NBA u košarci.
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#468 Re: Copa Libertadores

Post by ZonFon »

Realno, akcija kod prvog gola Rivera je misaona imenica za pola timova liga petica.

Generalno slabiji kvalitet od onoga sto mi gledamo u LP ali je interesantno jer se igra "spustenog garda" pa ko koga. Ja sam uzivao.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#469 Re: Copa Libertadores

Post by AmiĐa_Idriz »

Klasični kontranapad, kakva akcija, ali svakako da se ne dešava u Europi često jer onakvu defanzivnu nedisciplinu rijetko viđamo.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#470 Re: Copa Libertadores

Post by nemoj to »

AmiĐa_Idriz wrote:Klasični kontranapad, kakva akcija, ali svakako da se ne dešava u Europi često jer onakvu defanzivnu nedisciplinu rijetko viđamo.
Bravo to je ono što ne shvataju oni koji ne gledaju, mnogo sam ja para na kladionici uzeo zbog nediscpline u kontranapadima. :thumbup:
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#471 Re: Copa Libertadores

Post by tovarish »

BHF_Manijak wrote:Joj stare sto se sad mit pravi od ovih Juznoamerikanaca, a Argentina zadnjih 30 gdina meda ne moze na SP, ne mogu Copu da uzmu, a kad se igra ono Svjetsko klupsko prvenstvo, redovno sve ekipe od Evropljana dobijaju po usima. Ali jebo Evropu, tu se igra sranje fudbal (iako su najbolji svjetski igraci upravo tu), ali je zato super kad se River i Boca sastanu. Simpaticna tekma zbog navijackog naboja, a u sustini za evropske okvire sastale dvije prosjecne ekipe, podjednakog kvaliteta, pa izgleda k'o da sijeva na sve strane.
Nije stvar u kvaliteti,nego u nacinu igre.Oni produzeci su bili pravi spektakl,a u Evropi kad se dodje do produzetaka,u 90% slucajeva bude bez golova i svi cekaju penale.Kontaju da ce imati opravdanje ako izgube na penale.Ko fol penali su lutrija i nismo imali srece,a to sto 30 minuta niko ne smije pogledati na gol,a kamoli opucati prema njemu,to nije bitno.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#472 Re: Copa Libertadores

Post by necko_hz »

Odlična je tekma bila, prepuna i naboja i trke, ubili su boga jedni u drugim, a i sama završnica je bila u skladu čitavog hypea kroz koji je dočekan i propraćen uzvrat finala. Dakle, spektakl u svakom smislu uz tri fantastična gola.

Kontra Boce, prijem lopte Benedetta i strašna realizacija, a zatim i vrhunska akcija kod Riverovog izjednačujućeg gola. Zatim majstorija za 2:1. :thumbup:

To da se kvalitetniji fudbal igra u Evropi nema potrebe spominjati, jer je to svima jasno, što opet ništa ne oduzima od ove utakmice, jer ko je htio svakako je mogao uživati u njoj. Za promjenu, nije loše ni odgledati poneku utakmicu 'otvorenog' garda sa obje strane.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#473 Re: Copa Libertadores

Post by Tomahawk11 »

Ja se ne mogu složiti da je River nešto bio bolji, ono, na kraju su dali više golova i to je to, ali su tri puta stizali rezultat (u dvije utakmice), a sad da su nešto bolje stajali na terenu i nisu, na kraju je prevagnuo taj crveni karton, inače bi skoro pa sigurno gledali penale.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#474 Re: Copa Libertadores

Post by turbofolk »

Izgubi River polufinale klupskog SP-a od Al Aina. 2-2 regularno, produžeci bez golova i onda penali. Svi precizni samo zadnji izvođač za River ne pogodi. Golman Rivera, Armani bio je na tri lopte al nijednu ne skide.
Nema svoju temu, pa ovdje postavih. Inače, koga zanima, BHT ima prava prenosa ovog takmičenja za BiH.
Real svoje polufinale igra sutra, ali to sam pisao na temi Real Madrid.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#475 Re: Copa Libertadores

Post by AmiĐa_Idriz »

Ma umrli ljudi onu noć, trebaće im još 2 mjeseca da dođu sebi :mrgreen:
Post Reply