Copa America 2015

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#326 Re: Copa America 2015

Post by 5 0 5 »

Tomahawk11 wrote:Ne puca me nista.
Jasno, Messi odlucuje da li je zasluzio nagradu ili ne :-)
Nije ok bahatiti se s pricom o dolasku po trofej, a onda se ponasati poput djeteta kojem su uzeli igracku. Nije cim prije zato sto je to Messi. Isto tako ne bi bilo da je u pitanju Cristiano, Casillas, Xavi ili bilo koji drugi igrac koji je dosta puta bio pobjednik. Opet cu ponoviti, budi veliki i u pobjedi i u porazu.
tomahavce. messi je bog fudbala. najveci svih vremena. covjek je u godini dana igrao 5 finala. to sto je odbio nagradu je njegova stvar. kada je primio nagradu poslije mundijala za najboljeg igraca prvenstva, onda vam je prica bila, zasto bas njemu. zasto ne mulleru ili tako nekim igracima. sad kad je odbio, opet ne valja.

nego, pusti messija. prelazni je rok. najzanimljiviji period za madridiste. da li vam je predsjednik zapikao nekog novog ljepotana na copi, koji bi bio dobar prodavac dresova a da je iz neke zemlje gdje el prezidente gradi autoput? :D
User avatar
studeni76
Posts: 5421
Joined: 03/06/2009 14:12

#327 Re: Copa America 2015

Post by studeni76 »

Nije bahatost kada Argentina, Brazil i slične ekipe dodju na takmičenje i kazu da su dosli da ga osvoje. To je samo realnost, da su rekli drugacije e onda bi bilo preseravanje. Nisu uspjeli u tome i naravno da mu je krivo, svakome bi bilo. Koji qrac on mora razmišljati o tome kako se osjećaju igrači drugih reprezentacija, valjda bi prvo trebao obratiti pažnju na osjećaje svojih saigrača i navijača reprezentacije. Ako su svi oni razočarani, i Messi ima pravo na to (pa i po cijenu odbijanja individualnih utješnih nagrada).
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#328 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

5 0 5 wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne puca me nista.
Jasno, Messi odlucuje da li je zasluzio nagradu ili ne :-)
Nije ok bahatiti se s pricom o dolasku po trofej, a onda se ponasati poput djeteta kojem su uzeli igracku. Nije cim prije zato sto je to Messi. Isto tako ne bi bilo da je u pitanju Cristiano, Casillas, Xavi ili bilo koji drugi igrac koji je dosta puta bio pobjednik. Opet cu ponoviti, budi veliki i u pobjedi i u porazu.
tomahavce. messi je bog fudbala. najveci svih vremena. covjek je u godini dana igrao 5 finala. to sto je odbio nagradu je njegova stvar. kada je primio nagradu poslije mundijala za najboljeg igraca prvenstva, onda vam je prica bila, zasto bas njemu. zasto ne mulleru ili tako nekim igracima. sad kad je odbio, opet ne valja.

nego, pusti messija. prelazni je rok. najzanimljiviji period za madridiste. da li vam je predsjednik zapikao nekog novog ljepotana na copi, koji bi bio dobar prodavac dresova a da je iz neke zemlje gdje el prezidente gradi autoput? :D
Da je u obje situacije postupio isto - respekt. Dodjele ti nagradu - prihvatio ili dodjele ti nagradu - oba puta odbio - jer si dosao da osvojis trofej s timom. Igrac kao Messi bi trebao drzati konstantu. No, dobro, tako ja to vidim, ti vidis drugacije, a svi imamo pravo na misljenje, jel.
Prelazni rok se tek zahuktava. Hm, ne znam, slabo nesto u tim krajevima, nikom se nije ime napucalo. Eno kazu prodaje Ronalda PSG-u. :mrgreen:
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#329 Re: Copa America 2015

Post by Vertig0 »

Covjece, shvati da njemu puca cuna za tom nagradom jer mu je puna kapa ljudi koji konstanto pljuju i potcjenjuju zbog nedostatka uspjeha sa nacionalnim timom. Sa 28 godina je osvojio sve sto je mogao, vise puta, ali mu samo fali neki trofej sa Argentinom( ne racunam u 21 i olimpijadu) i prosle godine ispusi finale SP, ove godine Cope. Zamisli samo koliko mu je to frustrirajuce, a da ne govorim koliko ga se blatilo upravo zbog toga sto je primio nagradu za najboljeg igraca SP. Tako da ja nista pogresno ne vidim u tom njegovom potezu, cak sta vise, ako misli da ga nije zasluzio onda i pohvale sto je odbio da primi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#330 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

Vertig0 wrote:Covjece, shvati da njemu puca cuna za tom nagradom jer mu je puna kapa ljudi koji konstanto pljuju i potcjenjuju zbog nedostatka uspjeha sa nacionalnim timom. Sa 28 godina je osvojio sve sto je mogao, vise puta, ali mu samo fali neki trofej sa Argentinom( ne racunam u 21 i olimpijadu) i prosle godine ispusi finale SP, ove godine Cope. Zamisli samo koliko mu je to frustrirajuce, a da ne govorim koliko ga se blatilo upravo zbog toga sto je primio nagradu za najboljeg igraca SP. Tako da ja nista pogresno ne vidim u tom njegovom potezu, cak sta vise, ako misli da ga nije zasluzio onda i pohvale sto je odbio da primi.
Blati se svakog velikog igraca. Reci mi nesto novo.
Naravno da je frustrirajuce, pogotovo kad dodjes do vode i ne napijes se. Sta sam ja, svega ti, drugo rekao? Odbijanje trofeja je reakcija na frustraciju. Normalno da ga to boli, kad si navikao da pobjedjujes i na jednoj (klub) strani to radis, a na drugoj (reprezentacija) uvijek ostanes suha k....
Meni samo nije jasno od cega se brani ovdje Messi, ja sam samo prokomentarisao reakciju.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#331 Re: Copa America 2015

Post by tzipiripi »

Tomahawk11 wrote:
- Ljutnja, odbijanje nagrade....ispade da se podcjenjuje pobjeda Perua.

- Razumijem ljutnju i frustraciju, ali treba i to sportski podnijeti, kao sto podnosi silne trofeje sa Barcom. Cuj odbio trofej? Nisu organizatori krivi sto njegova reprezentacija nije osvojila. :-)

- Pa trebao je i tada odbiti nagradu. Ista situacija. Ovako potcjenjuje i Peru i Copa Americu.
Trebali bi onda i ovi Peruanci pobacati bronzane medalje.
Da je i na svjetskom odbio nagradu, rekao bih svaka cast. Ovako, dvostruki arsini.

- Sad je odbio, jer ga ne zanimaju individualne nagrade. Je li ga samo sad ne zanimaju ili ga uopste vise ne zanimaju?
Dosli da osvoje, kaze....pa valjda se i ostale ekipe nesto pitaju i eto ne dadose im namjenjeni trofej. Zar to nije prepotentno? U tom slucaju pregazis protivnike i dokazes da su svi ostali sasa za tvoj tim. Da je njih Brazil, Kolumbija, Urugvaj natamburao, pa ni po jada, al je njima krivo sto ih je uzeo jedan Chile, ekipa koja nikad nije osvojila.
Znaci, dosao si bahato, smatras da si uzeo trofej, samo se trebas prosetati i to se ne desi....sad cu se naljutiti i necu nikakav trofej, medalje za srebro skinuti cim prije, jer nije to to...pa jbg, nije fer prema reprezentaciji Chilea, a ni prema ostalim.
Spominjete SP, da, tad je bila prica zasto je Messi dobio nagradu, prica da je to utjesna nagrada....sto tad ne rece necu ja nagradu, mi smo dosli da uzmemo SP. Mojne mi duplih arsina, nikakav napad, nista, samo cinjenice.
Kad vec spominjete Cristiana, znalo mu se podsmijevati kad ne ode na dodjelu Ballon d'Or, jel, nije dobio nagradu, pa ne dolazi, hinja....i ok, nije korektno da ne ode, trebas biti tu i kad si pobjednik i gubitnik. Tako i ovo, ove price o nekom ''plemenitom'' potezu odricanja od nagrade su malo smijesne, a vi kako hocete.
Budi veliki i u pobjedi i u porazu....

- Nije ok bahatiti se s pricom o dolasku po trofej, a onda se ponasati poput djeteta kojem su uzeli igracku.

- Meni samo nije jasno od cega se brani ovdje Messi, ja sam samo prokomentarisao reakciju.
E baš si "samo" prokomentarisao :lol:
Uzgred, imaće novu priliku iduće godine za Copu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#332 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

Jbg, sta cu vam ja sto vam se ne djasvi. Da je anamo onaj, bilo bi u dure ;-) ne tako davno je bilo ismijavanje za Ballon d'Or.
OK je. I Messi je samo covjek. To je poenta. :thumbup:
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#333 Re: Copa America 2015

Post by tzipiripi »

Tomahawk11 wrote:Jbg, sta cu vam ja sto vam se ne djasvi. Da je anamo onaj, bilo bi u dure ;-) ne tako davno je bilo ismijavanje za Ballon d'Or.
OK je. I Messi je samo covjek. To je poenta. :thumbup:
Normalno da nam se ne sviđa kad veze s vezom nema. Nikakve veze ni poređenje ovog slučaja s CR-ovim. Messi nije htio primit nagradu koju je dobio.
Kad CR tako nešto uradi ona se javite s poređenjem njih dvojice. CR da odbije dobivenu nagradu :lol: .... Mo'š mislit :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#334 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

Herojski, nema sta.... :thumbup:
No, ne mozemo izbrisati cinjenici da je dosao da uzme trofej s Argentinom, a kako nije, onda se i utjesna nagrada odbija. Dobro je pa nije bacio i srebrnu medalju. Sta ovdje nema veze s vezom? Rece li Chileanac da mu je Messi dao takav odgovor?!
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#335 Re: Copa America 2015

Post by tzipiripi »

Nije herojski nego sasvim realna i obična reakcija razočaranog čoika. Nikakvo bahaćenje, podcjenjivanje ili šta već. Eto te ko Sigmund. :D
Baš me interesuje kako bi CR reagovao da mu uvale Balon za ovu sezonu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#336 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

tzipiripi wrote:Nije herojski nego sasvim realna i obična reakcija razočaranog čoika. Nikakvo bahaćenje, podcjenjivanje ili šta već. Eto te ko Sigmund. :D
Baš me interesuje kako bi CR reagovao da mu uvale Balon za ovu sezonu.
Drago mi je da se razumijemo :thumbup: samo sto kad to ja napisem, e, nije to tako.
Mislis, bi li CR odbio Balon? Sumnjam. A i nema ni sanse da dobije. Bice u uzem izboru i to je to. Vjerovatno opet nece otici na izbor.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#337 Re: Copa America 2015

Post by Vertig0 »

Ja ne znam sto ti uopste potenciras to "nepostivanje" protivnika? Nikakve to veze nema sa nepostivanjem.
Eto zanemrai sve sto sam napisao u prvom postu i uzmi samo u obzir cinjenicu kakvi su komentari bili nakon nagrade na SP.
Meni kao njegovom fanu je drago da je odbio i ne vidim tu nista nesportski.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#338 Re: Copa America 2015

Post by Tomahawk11 »

Vertig0 wrote:Ja ne znam sto ti uopste potenciras to "nepostivanje" protivnika? Nikakve to veze nema sa nepostivanjem.
Eto zanemrai sve sto sam napisao u prvom postu i uzmi samo u obzir cinjenicu kakvi su komentari bili nakon nagrade na SP.
Meni kao njegovom fanu je drago da je odbio i ne vidim tu nista nesportski.
Meni je postenije sto je uzeo nagradu na SP (zasluzio je ili ne), jer je nije sam sebi dodijelio, nego sto je odbio, jer smatra da nije zasluzio i to jos podvuce da je iz razloga jer je dosao sa ekipom po vrh, po trofej osvajaca. Dakle, frustriran si, krivo ti je, e necu sad ni trofej najboljeg igraca. Jesu li i srebrne medalje nezasluzene, pa da se odmah skidaju?
Ako se sjecas, prvo sto sam napisao na ovu temu je: ''budi veliki i u pobjedi i u porazu''. Znas kako ja vidim ovo njegovo odbijanje nagrade? Messi se ne zna nositi sa porazom. Messi, covjek koji je s Barcom osvojio sve zivo, koji ima trofeja za jednu citavu sobu. Ti je cinjenica.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#339 Re: Copa America 2015

Post by Vertig0 »

Messi se zna nositi s porazom, samo nama niko ne moze ugoditi. KAd uzme nagradu nezasluzeno je, kad je odbio onda je paksu koji se ne zna nositi s porazom.
User avatar
Saian
Posts: 15346
Joined: 08/04/2004 21:50

#340 Re: Copa America 2015

Post by Saian »





Peru bezveze dobi crveni, sad ce ih Chile skashit
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#341 Re: Copa America 2015

Post by ultima_palabra »

Kaka igrao za Brazil :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40815
Joined: 21/05/2012 22:46

#342 Re: Copa America 2015

Post by AmiĐa_Idriz »

Gdje su sad oni vrečevi Peruanski što su neke čini bacali na Alexisa :lol:
Post Reply