Compaq cq70 problem drajvera

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
boky327

Compaq cq70 problem drajvera

Post by boky327 » 03/02/2012 22:08

skoro sam dobio comapq cq70 sa fabrickim win vista, ali posto je na windowsu bila sifra morao sam ubaciti drugi os pa sam se opredijelio za win7, s obzirom da je procesor 2,2 core duo, graficka je preko 512, ram 2gb, hdd250gg....mislio sam da ce moci pokrenuti igrice bezz problema, ali sam se razocarao jer na ovi konfiguraciju bi igrica kao sto je gta san andreas ili counter strike morao da radi besprekorno, a da bi se moglo igrati mora se sve konfiguracije smanjit na minimalno(svi driveri su bili updateovani),....e nakon nekog vremena sam ubacio ubuntu(linux) i sve je radilo dobro, posle sam cackao nesto i padne mi sistem, pokusao samda ubacim xp sp2 ali mi se pri ocitavanju cd-a pojavi plav ekran sa greskom i nece da mi pokrene setup, isto tako i sa win7, jedino mi je uspio ubacit ubuntu....e sad mene interesuje kako da ubacim prokleti xp jer mi je ubuntu dosadio a na njemu igrice isto lsabo rade, i zasto mi je konfiguracija bila ravna nuli na win7 i pored svih updatea......da napomenem win7 mi nije bio original, kao ni xp ali mi je win7 prvi put ubacio bez problema....oba cd-a su isprobana par puta i provjereno rade........
hvala u naprijed...

dragan.s

Re: Compaq cq70 problem drajvera

Post by dragan.s » 03/02/2012 23:39

Fabrički na laptopu nema šifre pa pretpostavljam da je porijeklo nedefinisano. Ali to sada i nije bitno.
To koliko grafička ima RAM-a je nevažno za igricu da li će raditi. Važniji je model grafičke kartice, a on je na laptopovima uvijek lošiji u odnosu na desktop verziju.
Na seriju CQ ćeš jako teško ubaciti WinXP jer se na toj seriji ne može isključiti AHCI mod rada hard diska. Tačnije ne može se prebaciti na Compatibility mod sa kojim se XP instalira bez problema. Može se pokušati uraditi integracija SATA drajvera pomoću programa nlite u instalaciju Windowsa, ali nema garancije da će raditi.
Ono što će sigurno raditi je Windows 7 što ti i preporučujem da instaliraš. Ako imaš problema pri instalaciji odnesi u neki servis da vide do čega je. Ako ni W7 ne ide možda je u pitanju loš hard disk.
A igrice...nije laptop za toga.

boky327

Post by boky327 » 04/02/2012 10:49

*-display:1 UNCLAIMED
description: Display controller
product: Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2.1
bus info: [email protected]:00:02.1
version: 07
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm bus_master cap_list
configuration: latency=0
resources: memory:92500000-925fffff

ovo us informacije u vezi grafike sto mogu izvic preko linuxa, a nema mi logike da kada je bio win7 pokazivao je da je grafika cak jaca od 512(neznam sad tacno koliko), a na tom istom win7 mi je na staroj tosibi pokaziovao 128 i igrice su potpuno isto radile na ovo lapttopu i tosibi, tosaiba je stara ima joj mozda 7 god a ovo je noviji laptop i ima intelovu opremu nisu neki kinezi i sve je original, jedino sto mi je licenca od win7 istekla i neda mi da promijenim pozadinu(tj jmoze ali mi je stalno prebacuje u crno), mozda ma neka blokada na win7 ili sta vec nema mi logike da svrstavam na isto toshibu satellite a100 i compaq cq70 ?!

dragan.s

Post by dragan.s » 04/02/2012 12:03

boky327 wrote:*
product: Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
.....
Što se igara tiče ovo sve govori. Intel grafičke karte nisu za te stvari ma koliko memorije mogu alocirati. Ona uopšte nema svoju memoriju već uzima (alocira) dio radne memorije za svoje potrebe. Tako da različiti sistemi mogu to različito prikazivati. Moguće je da je ta Toshiba imala neku jaču grafičku kartu pa su i igre bolje radile.
A licenca za Win7 ti je istekla i potraži na net-u kako da to riješiš. Pravila foruma zabranjuju razgovor na tu temu.

Post Reply