Cokolada i ostali slatkisi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3726 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by TouringBiker »

Meni su Sarotti top...

Image

Image

Image
User avatar
mc-twin
Posts: 3319
Joined: 18/04/2009 23:47

#3727 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by mc-twin »

Mojne samo puno toga u izolaciji... :-) Ja ih jos ne probah,tj.nisam isao u nabavku. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3728 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by konektovan »

mc-twin wrote: 19/03/2021 17:23 Mojne samo puno toga u izolaciji... :-) Ja ih jos ne probah,tj.nisam isao u nabavku. :D
Samo 3 kupio, to je to... :mrgreen:
A niko se ne nudi da sta donese slatko, daj samo vitamina.... :mrgreen:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3729 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by TouringBiker »

konektovan wrote: 19/03/2021 17:37
mc-twin wrote: 19/03/2021 17:23 Mojne samo puno toga u izolaciji... :-) Ja ih jos ne probah,tj.nisam isao u nabavku. :D
Samo 3 kupio, to je to... :mrgreen:
A niko se ne nudi da sta donese slatko, daj samo vitamina.... :mrgreen:
Pa tamna cokolada je zdrava, sadrzi slicne sastojke kao i crno vino, korisne za srce
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3730 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by konektovan »

TouringBiker wrote: 19/03/2021 20:43
konektovan wrote: 19/03/2021 17:37
mc-twin wrote: 19/03/2021 17:23 Mojne samo puno toga u izolaciji... :-) Ja ih jos ne probah,tj.nisam isao u nabavku. :D
Samo 3 kupio, to je to... :mrgreen:
A niko se ne nudi da sta donese slatko, daj samo vitamina.... :mrgreen:
Pa tamna cokolada je zdrava, sadrzi slicne sastojke kao i crno vino, korisne za srce
Ne limvo ja to.... :mrgreen: jedino kad nema druga opcija. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#3731 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by suspect_zero »

Sarotti sam probala, ovu tamnu i sa narandžom dobre su, samo mi fali još narandže :oops: ....inače više volim ove tamne.
Dobar tablerone crni :thumbup:

Ima li kakva tamna sa rumom i cimetom?
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3732 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by konektovan »

Izolacijska, br.3.. :mrgreen:

Image
Image


Definitivno, choco club je mLogo pozitivnije iznenadjenje od boutique kolekcije... :mrgreen:
Ova mlijecna je def bolja od dorine mlijecne, braco, seka, kandit,.... :thumbup:
Rogie
Posts: 575
Joined: 14/01/2021 10:33

#3733 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Rogie »

konektovan wrote: 22/03/2021 09:49 Definitivno, choco club je mLogo pozitivnije iznenadjenje od boutique kolekcije... :mrgreen:
Ova mlijecna je def bolja od dorine mlijecne, braco, seka, kandit,.... :thumbup:
A nije vala ni milka mlijecna nesto...

Probao sam choco club od kokosa, nije nimalo losa - naprotiv. Podsjeca me na onu milka bubbly coconut (iako je manje slatka, definitivno), koju sam jedno vrijeme svakodnevno tamanio... U Bingu sam naletio na par okusa, ali nema onog glavnog kojeg trazim: zlatna dzezva (iako kafu uopste ne pijem). S obzirom na to da sam na nekom programu skidanja kilograma, a opet lud za bilo cime sto spada u slatko, nisam smio kupovati ostale okuse odmah jer bi otisle za pola sata (ovako kao 'doziram' :D).

Imam neki filing da su svi ovi okusi poprilicno dobri, cak i bolji od ostalih cokolada koje su na 'dobrom glasu' - naravno u tom nekom cjenovnom rangu. Trebale bi se, iz vise razloga, naci na policama svih marketa u BiH.
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3734 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by konektovan »

Rogie wrote: 22/03/2021 13:21
konektovan wrote: 22/03/2021 09:49 Definitivno, choco club je mLogo pozitivnije iznenadjenje od boutique kolekcije... :mrgreen:
Ova mlijecna je def bolja od dorine mlijecne, braco, seka, kandit,.... :thumbup:
A nije vala ni milka mlijecna nesto...

Probao sam choco club od kokosa, nije nimalo losa - naprotiv. Podsjeca me na onu milka bubbly coconut (iako je manje slatka, definitivno), koju sam jedno vrijeme svakodnevno tamanio... U Bingu sam naletio na par okusa, ali nema onog glavnog kojeg trazim: zlatna dzezva (iako kafu uopste ne pijem). S obzirom na to da sam na nekom programu skidanja kilograma, a opet lud za bilo cime sto spada u slatko, nisam smio kupovati ostale okuse odmah jer bi otisle za pola sata (ovako kao 'doziram' :D).

Imam neki filing da su svi ovi okusi poprilicno dobri, cak i bolji od ostalih cokolada koje su na 'dobrom glasu' - naravno u tom nekom cjenovnom rangu. Trebale bi se, iz vise razloga, naci na policama svih marketa u BiH.
Zlatna dzezva je odlicna. Imas moju recenziju iste :mrgreen: negdje na prerhodnoj stranici... :mrgreen:
Preporuka za zlatnu, obavezno rashladiti je u frizideru, tad je fantasticna... :thumbup:
Blacknwhite
Posts: 310
Joined: 16/09/2020 09:11

#3735 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Blacknwhite »

Daim cokoladice i sve kombinacije sa Daim-om, tipa Milka + Daim, su nesto najbolje sto sam ikad probao. Nadam se da ce jednog dana doci i u ovu posljednju rupu na svirali od nase zemlje. :D Vidjao sam samo neke Milka + Daim bombone da imaju kod nas, ali prave njihove cokoladice nikad :sad:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3736 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by moonca »

Bolja mi od Godive :sretan:

ImageImage
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71165
Joined: 03/10/2011 20:11

#3737 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Chloe »

Image

Napokon džezvinu čokoladicu našla... Dobra... :thumbup: dopadaju mi se "zrnca" kafe... Malo bih pojačala količinu čokolade jer volim grku kafu. 🙈
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3738 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by dale cooper »

Image

Poskup (6KM u Bingu), ali fin mix čokoladica/pralina.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3739 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by S4mpion »

vjeshalica wrote: 24/12/2020 08:43 Image


Ima li gdje kod nas da se kupi ova cokolada? Dobila sam je ....
Ovu čokoladu imaš kupit' kod Heljića, odmah preko puta Bezistana, prodavnica puna njemačke robe, a naročito slatkiša.
Last edited by S4mpion on 30/03/2021 21:39, edited 2 times in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3740 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by S4mpion »

McGradySA wrote: 18/03/2021 17:34 Začudih se kako je ovo dobra čokolada,uz to 100 g i košta samo jednu marku.

Image
Upravo derem jednu sa lješnjacima.

Sve su im strašne, otkad sam na ovo slučajno naletio, zaobilazim čak i Milku.

Prvi put je kupio u peniju, kont'o da je neki fušeraj, pa rek'o hajd' da joj dam šansu, kad ono čokolada k'o grom, vratio se nazad i ispraznio policu, sve po markicu.
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#3741 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Jolie »

konektovan wrote: 19/03/2021 17:17 2. izolacijska... :mrgreen:

Image

Ubjedljivo najbolja od svih domaćih,...cini mi se da je lješnjak krem drugacijeg okusa, nekako vise prirodnijeg..
Tek sad vidim da u opisu stoji, Belgijska cokolada... :mrgreen:
Odlicna,.. :thumbup:
Bingo!

Obzirom da sam na izvoru,
mogu potvrditi da se radi o pravoj belgijskoj cokoladi i da je kvalitet same cokolade vrhunski!
Filovi su prica za sebe i to opet zavisi ko sta voli... ali kvalitet cokolade se ne moze osporiti.

Meni je favorit jagoda-jogurt,
bolja je cak i od Milka cokolade istog fila, nekako se vise osjeti jagoda, doslovno kao da su citave jagode unutra.... :-)

Kokos je odlican takodjer, nesto kao Bounty.

Zlatna dzezva je prica za sebe, ko voli kafu, uzivat ce. Ja nisam ljubitelj kafe ni cokolada sa kafom,
ali odlican potez sto je zelene boje, odlicno se uklapa uz kafu i eto, to dvoje jedno uz drugo, extra poklon domace proizvodnje :D :bih:
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#3742 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Sarah24 »

Evo i ja sam probala ovu sa ljesnjakom i mlijecnu, iako sam veci ljubitelj ljesnjaka nesto mi je mlijecna bolje sjela, od ljesnjaka mi nesto "jaka" eto ne znam kako bih drugacije rekla :mrgreen: na zalost, jos uvijek nisam probala tu s kafom, a da mi jeeeee :cry: :mrgreen:
Rogie
Posts: 575
Joined: 14/01/2021 10:33

#3743 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Rogie »

Trazio sam zlatnu dzezvu danima, i na kraju nadjem u Mercatoru - 1,75 cini mi se. Iako kafu nikako ne volim (nit sam ikad pio), cokolade mogu proci. Ova cokolada je sigurno kvalitetna, ali nije mi bas 'legla' zbog toga sto se bas osjeti kafa, koju, kako vec rekoh, ne volim. Medjutim, daleko od toga da se nije pojela. :D

Ostale okuse sam sve probao, osim mlijecne, i moram reci da mi ona od ljesnjaka (koju @konektovan bas nahvali :D), iako dobra, najmanje odgovara. Kokos i jagoda - vrh.

U Mercatoru usput po prvi put kupim Boutique de choco (maza okus), i prvi dojam nikakav. Definitivno cu je tesko vise kupiti, a vrlo vjerovatno i ostale okuse.

Edit: Probao i mlijecnu - za nju je ljesnjak najbolja cokolada koja postoji! :D

Nevjerovatno kako nam se ukusi razlikuju. :-D
User avatar
madesa
Posts: 4192
Joined: 26/07/2013 02:37

#3744 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

maza je jedino pogodila sa namazom od 30 posto a cokolade ,kakao i one male cokoladice su cisti promasaj
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#3745 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Mea_parvitas »

madesa wrote: 01/04/2021 13:29 maza je jedino pogodila sa namazom od 30 posto a cokolade ,kakao i one male cokoladice su cisti promasaj
Smijesno je sta pricas, Maza crna sa 20% ljesnjaka je vrh, na stranu sto ovdje zivi sirotinja kojoj je sve skupo ili koji su navikli na navikano, da im je ponizenje kupiti Mazu pored Nutele. Kremipan cokoladice su vrh, iako jesu malo poskupe, ali gramazom su i sa ostalim cokoladama te cijene. Kakao normalan, dobar, ne znam sta to vi pijete, Nesquik i Maza meni isti djavo. Cokolade nove meni su vrh, probao sam velike i ljesnjak i mlijecnu.
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3746 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by konektovan »

Image

Dobra, vrlo dobra....
Iako sam još uvijek bez cula mirisa, tj. vratilo se na nekih 10 % mozda a culo okusa na 50 %....uspio sam registrovati kokos koliko toliko....
Ako ništa, dobro se topi u ustima.. :thumbup: :mrgreen:
User avatar
madesa
Posts: 4192
Joined: 26/07/2013 02:37

#3747 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by madesa »

Mea_parvitas wrote: 01/04/2021 14:48
madesa wrote: 01/04/2021 13:29 maza je jedino pogodila sa namazom od 30 posto a cokolade ,kakao i one male cokoladice su cisti promasaj
Smijesno je sta pricas, Maza crna sa 20% ljesnjaka je vrh, na stranu sto ovdje zivi sirotinja kojoj je sve skupo ili koji su navikli na navikano, da im je ponizenje kupiti Mazu pored Nutele. Kremipan cokoladice su vrh, iako jesu malo poskupe, ali gramazom su i sa ostalim cokoladama te cijene. Kakao normalan, dobar, ne znam sta to vi pijete, Nesquik i Maza meni isti djavo. Cokolade nove meni su vrh, probao sam velike i ljesnjak i mlijecnu.
ako su tebi ove nove cokolade dobre onda sta si prije jeo bgt?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3748 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by S4mpion »

Probah ovu zlatnu džezvu i mogu reći da je solidna čokolada.

Možete je kupit' u penny-u po cijeni 1.55KM.
super_bayern
Posts: 1337
Joined: 14/05/2014 12:42

#3749 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by super_bayern »

Čoko-snobovi sa istančanim papilama na jeziku, nisam znao da i takav soj ljudi postoji.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#3750 Re: Cokolada i ostali slatkisi :)

Post by Mea_parvitas »

madesa wrote: 02/04/2021 09:36
Mea_parvitas wrote: 01/04/2021 14:48
madesa wrote: 01/04/2021 13:29 maza je jedino pogodila sa namazom od 30 posto a cokolade ,kakao i one male cokoladice su cisti promasaj
Smijesno je sta pricas, Maza crna sa 20% ljesnjaka je vrh, na stranu sto ovdje zivi sirotinja kojoj je sve skupo ili koji su navikli na navikano, da im je ponizenje kupiti Mazu pored Nutele. Kremipan cokoladice su vrh, iako jesu malo poskupe, ali gramazom su i sa ostalim cokoladama te cijene. Kakao normalan, dobar, ne znam sta to vi pijete, Nesquik i Maza meni isti djavo. Cokolade nove meni su vrh, probao sam velike i ljesnjak i mlijecnu.
ako su tebi ove nove cokolade dobre onda sta si prije jeo bgt?
Skoro da nema cokolade koju nisam probao, bukvalno sve nase, pa do Cadbury, Lindt, u Svicarskoj i Njemackoj maksuz neke probavao, itd. bas volim slatkise, u njima nemam mjere. Npr. meni je Milka je postala gnjecavo preslatko sranje, a milion je tu losih cokolada, od Primole, Galeba, Wedel, koji su mi duplo ispod nivoa ove nase cokolade. Ja sam najvise uzimao Dorinu ili one njemacke roze, ali od sad definitivno ove nase, moram jos Choco Club probati, jer nekad podavno jesam i bile su uzas. Imaju ove nove i rizne, i neki dugmici jos.
Post Reply