Cobra Alarm

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#76 Re: Cobra Alarm

Post by Optimist »

Jel to Octavia A5 Tour? Koje je godiste? Koliko znam one su dolazile sa 2,0 i 81kw.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#77 Re: Cobra Alarm

Post by Qler »

Meni nije jasno sako izbro izmedju octavia i passat... dvije razlicite klase, passat je klasa iznad i nekako mi je bolji po svemu.. Dosta ljudi misli da je Octavia sa njim u klasi :D
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#78 Re: Cobra Alarm

Post by Truba »

radostan dan wrote:ima li neki stručnjak da hoće neukima objasniti ovaj kobra sistem zaštite...kako fercera, na koji način štiti, koje opcije ima, kako se manifesuje ta zaštita, itd, itd.

imam kobru sa karticom, koji je to model?
kad je u funkciji, kad nije?
pišti li auto ako ga neko zaljulja? jebaće mi komšije mater ...
zavisi koja je kobra ako je 2011. auto pretpostavljam i da je kobra od tada
znači nazadna verzija :D mogla bi pištati na jaki grom i na komarce koji lete po automobilu kad je uključena


kobra se aktivira kad ti neko petlja oko auta a nije ta kobrina pločica nekoliko metara od auta, znači pokušava upaliti, pokušava ući u zaključano auto

kobra se "aktivira" nečujno svaki put kad pališ kola a nisi zaključao auto... npr otišao do granapa, ugasio kola a neko ostao u autu i ako ti tada nije pločica uz tebe kobra će pištati pardon verglati... znači dzaba pištanje ako ti istjera ljude iz kola i ode... neće moći upaliti

za petarde, udarce loptom, ljuljanje i ispuhivanje gume mislim da je urbana legenda da se pali

obično se pali kada se promijeni volumen unutar auta... znači razbijen prozor npr ili neko ušao u kola a nije isključena :D

ona radi na sistemu odvajanja komandi od motora... dakle ne možeš upaliti motor verglaš verglaš...

ima svoje napajanje tako da ne ovisi od akumulatora

stalno mijenja frekfencije tako da i ako te uprate s tom trenutnom frekfencijom kad pališ
za pola sata kad opet uključiš kobru biće nova frekfencija

:D

najbitnija je stvar da uopće ne moraš misliti o tome... ništa samo pališ auto kao da je nema

jedino malo zimi...moraš misliti na rezervne baterije... ili šifru da napamet naučiš za ukucavanje
jer baterije traju oko godinu dana i manje
3.5 marki je baterija
to je jedina gnjavaža

na skali od jedan do 5 lopova
gdje je jedinica osoba koja auto ne zna upaliti s ključevima a petica su ljudi koji ukradu afjelov toranj
kobra će zauistaviti lopove do 4-

dakle većina neće ni pokušavati jer prošetaju 130 metara i ista kola bez kobre :D
jedina je opasnost ako neko naruči baš vaša kola :D
onda se fino
odšlepaju kola :D ( ovo je za kola 35000+ maraka)


ps. posebna opasnost je za kola u individualnim garažama koja umanjuju kobrin zvuk...pokriju auto dekama zatvore garažu nakon provale i lagano rade poso ( ovo je za kola 100000+ maraka)
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#79 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Qler wrote:Meni nije jasno sako izbro izmedju octavia i passat... dvije razlicite klase, passat je klasa iznad i nekako mi je bolji po svemu.. Dosta ljudi misli da je Octavia sa njim u klasi :D
vrlo jednostavno....nisam birao i kupovao klasu, nego sam birao i kupovao auto sa velikim gepekom, za određenu sumu novca.
u tu sumu novca su upadali pasat 6, citroen c5 i oktavia...
kriterij -cijena održavanja i mogućnost kasnije lakše prodaje - je eliminisao c5.
između uveženog sa -na riječ kilometražom- i -na riječ broja vlasnika- pasata i 5 godina mlađe oktavie sa poznatom istorijom, mjestom kupnje, vlasnikom...izabrao sam oktaviu.

pasat možda može doći u obzir za 2-3 godine, ali sedmica, i ako joj se zna ovo gore nabrojano - vlasnik (jedan isključivo), kilometraža i istorija (od servisa do gdje i kuda je vožena).
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#80 Re: Cobra Alarm

Post by Qler »

Aha, ok :)

A ja imam Cobru na Mondeu, (dva puta mi ga obijali) i mogu ti reci da me nervira i najradije bi je iscupao... ne mogu otvoriti gepek ako ne deaktiviram alarm, ako zurim moram cekati da se govno ugasi da upalim auto, ili prebrzo udjem i ono pocne pistati.. u glavnom, meni se ne svidja :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#81 Re: Cobra Alarm

Post by UmaX »

Obijali? Forda? :-D
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#82 Re: Cobra Alarm

Post by Qler »

I komsiji ga ukrali, nasao ga par stotina metara dalje, raskopusanog.. meni samo opuhali pretince...
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#83 Re: Cobra Alarm

Post by Truba »

da...zaboravih nadodati da mi je zujao samo 3 puta
2 puta kad su se baterije istrošile i jednom kad sam samo gepek otvarao
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#84 Re: Cobra Alarm

Post by konektovan »

Ne mogu da vjerujem, da je neko pokušao obiti i ukrasti forda?! :shock: :shock: :D :mrgreen: :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#85 Re: Cobra Alarm

Post by condy »

konektovan wrote:Ne mogu da vjerujem, da je neko pokušao obiti i ukrasti forda?! :shock: :shock: :D :mrgreen: :mrgreen:
Znam covjeka kojem su dva puta u jednom danu obili stan! Sve je moguce :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#86 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Optimist wrote:Jel to Octavia A5 Tour? Koje je godiste? Koliko znam one su dolazile sa 2,0 i 81kw.
Image
Last edited by radostan dan on 09/02/2018 09:33, edited 2 times in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#87 Re: Cobra Alarm

Post by bitanga_sa_otesa »

ne valja ti link ,ja klikam i dalje ista rezolucija...

































:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#88 Re: Cobra Alarm

Post by Edin H. »

Ne dira klikanje :shock:

Kako rijesiti? :skoljka:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#89 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

ovakva je kartica...

Image
User avatar
basicm
Posts: 10475
Joined: 16/01/2012 21:38

#90 Re: Cobra Alarm

Post by basicm »

Pa sto si kupio auto s volanom na desnoj strani?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#91 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

basicm wrote:Pa sto si kupio auto s volanom na desnoj strani?
pfff...ja vidim, blicaju mi, jbt.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#92 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Zna li mi ko reci sta sam zajebo pa kobra nece da pišti?
Nije nikad ni pištala na udar lopte, ljuljanje i te zajebancije, nego se palila ako protneš ruku kroz otvoren prozor, ili udjes u auto bez kartice...
Mislim, fercera alarm, ne moze se upaliti auto ako kartica nije uz mene, ali nece da skiči...nema zvucnog signala.

Sta bi moglo biti? Tenks.
cotter
Posts: 12
Joined: 01/09/2011 13:09

#93 Re: Cobra Alarm

Post by cotter »

Mozda ti se odvrnula masa na sireni.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#94 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Ne znam, na godisnjem sam, ne mogu sad kod majstora...mislio sam da mozda nije do one tipke na kartici, ili neka kombinacija sa daljinskim kljucem, nemam pojma.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#95 Re: Cobra Alarm

Post by dado_ »

radostan dan wrote:Ne znam, na godisnjem sam, ne mogu sad kod majstora...mislio sam da mozda nije do one tipke na kartici, ili neka kombinacija sa daljinskim kljucem, nemam pojma.
Radi li lampica na kartici, mislim blinka li kad zakljucas auto?
User avatar
Pauza
Posts: 676
Joined: 03/06/2016 11:00

#96 Re: Cobra Alarm

Post by Pauza »

Imam ja Cobru i nekad se sama od sebe upali i pišti bez vidljivog razloga. Jednom mi je ostala plastična boca sa vodom u pretincu pa je pištalo, kontam da nije zbog neke refleksije sunca i te vode u boci. Ugl. zna me nervirati jer se pali bez razloga. Ugrađena u Sa u ovlaštenoj radnji.

Jednom sam pritiskao oo dugme gdje se ukucava šifra za deaktivaciju i sjebao sam cijelo auto. Ključevi nisu radili, brava nije mogla da se otvori, samo srklet... :D :-D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#97 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

dado_ wrote:
radostan dan wrote:Ne znam, na godisnjem sam, ne mogu sad kod majstora...mislio sam da mozda nije do one tipke na kartici, ili neka kombinacija sa daljinskim kljucem, nemam pojma.
Radi li lampica na kartici, mislim blinka li kad zakljucas auto?
Da, blinka uredno.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#98 Re: Cobra Alarm

Post by condy »

Pauza wrote:Imam ja Cobru i nekad se sama od sebe upali i pišti bez vidljivog razloga. Jednom mi je ostala plastična boca sa vodom u pretincu pa je pištalo, kontam da nije zbog neke refleksije sunca i te vode u boci. Ugl. zna me nervirati jer se pali bez razloga. Ugrađena u Sa u ovlaštenoj radnji.

Jednom sam pritiskao oo dugme gdje se ukucava šifra za deaktivaciju i sjebao sam cijelo auto. Ključevi nisu radili, brava nije mogla da se otvori, samo srklet... :D :-D
Dosta se ljudi zali na ugradnju. To je do ugradnje. I kod mog druga je sam od sebe se svako malo aktivirao. Tri reklamacije imao. Prvo senzore stimali pa onda mu zamjenili centralni modul. Znam jos jednog kojeg je zezalo. Sve do ugradnje. Fuseraj prilikom ugradnje u Komelu.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#99 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

šta znam, ja sam bio ekstra zadovoljan, do prije neki dan. nije bilo bezrazložnog -pišćanja-, setovan je da ne reaguje na udarce lopte komšijske djece, adolescentskih parova što se žvalje i drpaju naslonjeni na blatobran, i slično...
reagovao je samo ako je zaključan, a prozori otvoreni... ako protneš ruku kroz prozor, svira...ili, ako zaboravim dokumenta, rokovnik, pa se vratim po njih, auto zaključano, a ja zaboravio onu crnu karticu da ponesem. tad isto -pišti-, i ne može se startovati motor.

ne znam od kad imam ovaj problem, tek juče sam skontao, kad sam se vratio po cigare u auto, da sam ga otključao, pokupio cigare, zaključao...i da nije reagovao, a nisam imao karticu kod sebe.

onda sam provjerio kontakt i startovanje motora, to je ok...i dalje neće da ga pokrene (motor), ako kartica nije u blizini.

moguce je da sam i ja sam kriv, mozda sam ga poremetio, jer sam trpajuci stvari u gepek za godisnji, imao pune ruke robe i torbi, a ključ u ruci...skontao sam da sam ga par puta nenamjerno zaključao, slučajno uzastopno pritiskajuči dugme za zaključavanje na daljinskom ključu.
možda je to razlog, ne znam kako fercera, pa zato pitam.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#100 Re: Cobra Alarm

Post by dado_ »

radostan dan wrote:
dado_ wrote:
radostan dan wrote:Ne znam, na godisnjem sam, ne mogu sad kod majstora...mislio sam da mozda nije do one tipke na kartici, ili neka kombinacija sa daljinskim kljucem, nemam pojma.
Radi li lampica na kartici, mislim blinka li kad zakljucas auto?
Da, blinka uredno.
Cudno bas, meni se upali kad prozor ostane otvoren. Nista pravac komel rijesice oni to, meni je cobra tito
Post Reply