Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#226 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

Loki2k9 wrote: 29/09/2022 15:09
Ateista wrote: 29/09/2022 15:06

Mislim da je ne mogu razorito vise nego sto jesu, a rade to zajedno sa sda, tako da smatram da je prvi korak unistiti sda, onda polako vidjeti sta dalje, te probati naci nekog normalnog kandidata da se bori sa hdzom.
Kako ga naci? Kada? Cetiri naredne godine su jako bitne. Svijet nije bio u vecoj krizi decenijama, Bosna i Hercegovina nije bila u vecoj opasnosti od rata. Bitno je sad izvuci najbolje sto se moze. Rade nam o glavi s dvije strane a sve pod patronatom i direktivom smradova iz Rusije i ponegdje sa Zapada.
Upravo tako :thumbup: Velike promjene u svijetu, jačanje desničara i neofašista u čitavoj Evropi, povratak velikosrpske i velikohrvatske ideologije iz 90-ih, uz svesrdnu i vrlo agresivnu podršku iz Beograda i Zagreba...

Definitivno nije pravi trenutak za zločinački separatistički tandem SNSD - HDZ u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine.
Last edited by guruguru95 on 29/09/2022 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
black
Posts: 17152
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#227 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by black »

Markovina se osvrnuo i na Borjanu Krišto kao kandidatkinju za članicu Predsjedništva iz redova Hrvata u BiH.

“Po mom sudu, ja mislim da je Čović izabrao lošu kandidatkinju da se ne bi dogodilo da pobijedi. Nije nemoguće da solidan broj ljudi u Sarajevu glasa za Borjanu Krišto. Borjana Krišto nema nikakvu specifičnu težinu kao ime. Ona je u rangu Ane Brnabić u Srbiji. Da je Dragan Čović odlučio staviti nekoga ko će dobiti potporu najvećeg broja Hrvata, ne bih dvojio da će on pobijediti na izborima”, ističe Markovina.

Smatra da je primaran problem sastav Doma naroda.

“Cijeli fokus priče je otišao na članove Predsjedništva, a nije na Domu naroda. Mislim da je Čović procijenio kada bi kandidat HDZ-a dobio na ovim izborima, značajno bi se umanjio potencijal zahtjeva za promjenama izbornog zakona”, kaže.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#228 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by patriot_bih »

Ateista wrote: 29/09/2022 14:59
Loki2k9 wrote: 29/09/2022 14:45

Pa bolje onda Bakir i Komsic nego Becirovic i Kristo. Hazdikadic je toliko nebitan da to boli. Zna da ce biti daleko treci, posebno sada. Samo rasipa glasove. Ne zna se je li gori on tu ili rasipanje glasova kod Bosnjaka u HNK. Na proslim izborima smo dole prosuli cak 7000 glasova ispod cenzusa, i to sve stranke za koje glasaju Bosnjaci. Hrvati se ukrupne i imaju samo dva ili max tri izbora. I svi udju u skupstinu.
Ja bih radije da budu denis i kristo nego bakir i komsic.
Druže, situacija je takva da je pitanje ili mi ili oni.
Pod mi mislim na proBiH (lojalne Bošnjake, Hrvate i Srbe), a pod oni separatisti i rušioci BiH.

Šta ako Rusija baci nuklearnu b. na Ukrajinu, puno je bolje imati 2:1 za BiH u predsjedništvu nego 1:2.

Za opoziciju je bitnije da pobjedi na FBiH i kantonalnim nivoima. To su glavne poluge za promjene života građana.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#229 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Loki2k9 »

guruguru95 wrote: 29/09/2022 15:14
Loki2k9 wrote: 29/09/2022 15:09

Kako ga naci? Kada? Cetiri naredne godine su jako bitne. Svijet nije bio u vecoj krizi decenijama, Bosna i Hercegovina nije bila u vecoj opasnosti od rata. Bitno je sad izvuci najbolje sto se moze. Rade nam o glavi s dvije strane a sve pod patronatom i direktivom smradova iz Rusije i ponegdje sa Zapada.
Upravo tako :thumbup: Velike promjene u svijetu, jačanje desničara i neofašista u čitavoj Evropi, povratak velikosrpske i velikohrvatske ideologije iz 90-ih, uz svesrdnu i vrlo agresivnu podršku iz Beograda i Zagreba...

Definitivno nije pravi trenutak za zločonački separatistički tandem SNSD - HDZ u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine.
Upravo. Ja bih sad potpisao Bakir - Komsic tandem. Svakako predsjednistvo nema ingerencije kao parlamenti i skupstine, vec su njihove ingerencije ambasadori, medjunarodni protokoli, oruzane snage i sl.
Last edited by Loki2k9 on 29/09/2022 15:23, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#230 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by channel10 »

zenit dozic wrote: 29/09/2022 15:02
channel10 wrote: 29/09/2022 14:48

Ne treba biti toliko bahat i tako nesto tvrditi.

Sve je moguce i ko zna kakve ce sve prevare HDZ uraditi da bi dohvatili mjesto u predsjednistvu.
Kakva crna bahatost, to ti je fakticko stanje stvari
Rezultati izbora ce pokazati sta je i kako je..
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#231 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Loki2k9 »

patriot_bih wrote: 29/09/2022 15:16
Ateista wrote: 29/09/2022 14:59
Ja bih radije da budu denis i kristo nego bakir i komsic.
Druže, situacija je takva da je pitanje ili mi ili oni.
Pod mi mislim na proBiH (lojalne Bošnjake, Hrvate i Srbe), a pod oni separatisti i rušioci BiH.

Šta ako Rusija baci nuklearnu b. na Ukrajinu, puno je bolje imati 2:1 za BiH u predsjedništvu nego 1:2.

Za opoziciju je bitnije da pobjedi na FBiH i kantonalnim nivoima. To su glavne poluge za promjene života građana.
Tako je. Smjesno je pomisliti da ces nastetiti SDA-u tako sto ce Bakir izgubiti predsjednistvo. Ja bih volio, cinjenica, Becirovic - Komsic, samo zato sto mi je Bakira, Sebije i SDA uhljeba preko glave, pa bismo im tako udarili na moral, ali opet, bitnije je imati 2:1 u Predsjednistvu, nego udariti im na moral tako.
A ako zelis udariti na dzep SDA-u, onda Federacija i kantoni, izvoli... Njima je bitniji Kanton Sarajevo od svih ostalih 8/9 gdje udju u skupstinu.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#232 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by patriot_bih »

Loki2k9 wrote: 29/09/2022 15:22
patriot_bih wrote: 29/09/2022 15:16

Druže, situacija je takva da je pitanje ili mi ili oni.
Pod mi mislim na proBiH (lojalne Bošnjake, Hrvate i Srbe), a pod oni separatisti i rušioci BiH.

Šta ako Rusija baci nuklearnu b. na Ukrajinu, puno je bolje imati 2:1 za BiH u predsjedništvu nego 1:2.

Za opoziciju je bitnije da pobjedi na FBiH i kantonalnim nivoima. To su glavne poluge za promjene života građana.
Tako je. Smjesno je pomisliti da ces nastetiti SDA-u tako sto ce Bakir izgubiti predsjednistvo. Ja bih volio, cinjenica, Becirovic - Komsic, samo zato sto mi je Bakira, Sebije i SDA uhljeba preko glave, pa bismo im tako udarili na moral, ali opet, bitnije je imati 2:1 u Predsjednistvu, nego udariti im na moral tako.
A ako zelis udariti na dzep SDA-u, onda Federacija i kantoni, izvoli... Njima je bitniji Kanton Sarajevo od svih ostalih 8/9 gdje udju u skupstinu.
Tačno!
User avatar
Ateista
Posts: 46538
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#233 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Ateista »

patriot_bih wrote: 29/09/2022 15:16
Ateista wrote: 29/09/2022 14:59
Ja bih radije da budu denis i kristo nego bakir i komsic.
Druže, situacija je takva da je pitanje ili mi ili oni.
Pod mi mislim na proBiH (lojalne Bošnjake, Hrvate i Srbe), a pod oni separatisti i rušioci BiH.

Šta ako Rusija baci nuklearnu b. na Ukrajinu, puno je bolje imati 2:1 za BiH u predsjedništvu nego 1:2.

Za opoziciju je bitnije da pobjedi na FBiH i kantonalnim nivoima. To su glavne poluge za promjene života građana.
Slazem se da je fbih bitnija nego pretsjednistvo, koje nema tolikih ovlasti da moze donositi toliko bitne odluke. Ako dodje do bilo kakvog rata, pa i nuklerenog, tada nam je to najmanji problem i mislim da clanovi pretsjednistva nemaju nikakav uticaj na to.
HD_2015
Posts: 933
Joined: 27/08/2015 12:54

#234 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by HD_2015 »

Onda kažu da je i HDZ probosanska stranka (Čović jednom izjavio, živa istina) ali im Bošnjaci ne daju da dišu:

Desnu obalu Mostara preplavile zastave tzv. Herceg-Bosne
Image
Uoči izbora koji će se održati u nedjelju 2. oktobra, ulice u zapadnom djelu Mostara su okićene zastavama tzv. Herceg-Bosne.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/desnu-o ... /220929139

a nigdje zastave BiH.

Je li i ovo zbog Komšića?

UZP-ovska, kao niti velikosrpska politika nije mrtva i neće biti mrtve sve dok se ne poraze, na ovaj ili onaj način.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#235 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

HD_2015 wrote: 29/09/2022 19:21 Onda kažu da je i HDZ probosanska stranka (Čović jednom izjavio, živa istina) ali im Bošnjaci ne daju da dišu:

Desnu obalu Mostara preplavile zastave tzv. Herceg-Bosne
Image
Uoči izbora koji će se održati u nedjelju 2. oktobra, ulice u zapadnom djelu Mostara su okićene zastavama tzv. Herceg-Bosne.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/desnu-o ... /220929139

a nigdje zastave BiH.

Je li i ovo zbog Komšića?

UZP-ovska, kao niti velikosrpska politika nije mrtva i neće biti mrtve sve dok se ne poraze, na ovaj ili onaj način.
Upravo tako!

Za mene ne postoji nikakva dilema.

Komšić ili Čović - biram Komšića :thumbup:

Komšić ili Krišto - biram Komšića :thumbup:

Sve dok se u hrvatskom korpusu ne pojavi normalan, razuman kandidat koji ne prijeti "teritorijalnom reorganizacijom" i ne sanja treće entitete :thumbup: :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81666
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#236 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

Zastave su tu uvijek i nemaju veze s izborima
Mozda su samo stare zamijenili novima
Kao da nikad kroz mostar i hercegovinu niste prolazili
A koga cete birati 2026
Nikoga bosanski lukasenko nije skolovao

Bio sam danas u mostaru capljini ravnom hutovu cepikucama stocu (prespavao)
Kao da nisu izbori
Slabo plakata
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#237 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Sta ce im plakati svi ce za hadeze
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4221
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#238 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by skrbavi-admin »

najvise bih volio raspad drzave radi papaka kojima je dozvoljeno da seru u demokratiji koju im je obezbjedila kakvu takvu ARBIH.....

onda cete uzivat u talibanskoj drzavi.... :izet:
User avatar
Truba
Posts: 81666
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#239 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

Psiho vojin oci ko u cvitanovica
Manijaci
Podrzao komsu
Ovo je za izbacivanje iz sdp
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#240 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

:thumbup: :-) :lol:



6:15 Niko se nije pojavio :run:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#241 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

Toliko o kandidatima... motaj kablove :run:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#242 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by MuaDib »

guruguru95 wrote: 29/09/2022 21:35 :thumbup: :-) :lol:



6:15 Niko se nije pojavio :run:
Totalno nepoštovanje, bahatost i prepotentnost.
Zato mora se birati razboritost i znanje, sve ostalo je raspošoj.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#243 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

MuaDib wrote: 29/09/2022 22:23
guruguru95 wrote: 29/09/2022 21:35 :thumbup: :-) :lol:



6:15 Niko se nije pojavio :run:
Totalno nepoštovanje, bahatost i prepotentnost.
Zato mora se birati razboritost i znanje, sve ostalo je raspošoj.
Ovo je strašno! Evo pišem o tome i na drugim temama, jer ovako ponašanje predsjedničkih kandidata je jednostavno nedopustivo!

Direktno pljuvanje u lice glasačima, državnoj televiziji i na kraju krajeva čitavoj državi. Fuj!
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#244 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by patriot_bih »

Ateista wrote: 29/09/2022 16:07
patriot_bih wrote: 29/09/2022 15:16

Druže, situacija je takva da je pitanje ili mi ili oni.
Pod mi mislim na proBiH (lojalne Bošnjake, Hrvate i Srbe), a pod oni separatisti i rušioci BiH.

Šta ako Rusija baci nuklearnu b. na Ukrajinu, puno je bolje imati 2:1 za BiH u predsjedništvu nego 1:2.

Za opoziciju je bitnije da pobjedi na FBiH i kantonalnim nivoima. To su glavne poluge za promjene života građana.
Slazem se da je fbih bitnija nego pretsjednistvo, koje nema tolikih ovlasti da moze donositi toliko bitne odluke. Ako dodje do bilo kakvog rata, pa i nuklerenog, tada nam je to najmanji problem i mislim da clanovi pretsjednistva nemaju nikakav uticaj na to.
Ako nam NATO da iznenada poziv za članstvo to treba odobriti predsjedništvo, a ako bude Krišto unutra može ucjenjivati: "Može članstvo ako nam date treći entitet"
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#246 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by sarlo »

Eto karaktera. Jasmila Zbanicka...

Prljavo, nisko,...
Dan pred izbore.
A trazice iz budzeta, koji mi punimo, pare za svoje filmice. U kojima se promovise bratstvo i jedinstvo i hinjski zaobilazi istina.

Koliko placa hdz da se blati Komsic?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#247 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Pandakonda »

sarlo wrote: 30/09/2022 18:14 Eto karaktera. Jasmila Zbanicka...
Prljavo, nisko,...
Dan pred izbore.
A trazice iz budzeta, koji mi punimo, pare za svoje filmice. U kojima se promovise bratstvo i jedinstvo i hinjski zaobilazi istina.
Koliko placa hdz da se blati Komsic?
Ne brini nece joj sigurno komsic odobravati pare, nego vlada KS i akobogda vlada FBiH gdje nece biti ni SDA ni DFa :)

Jasmila je samo jedna u nizu osoba koja je ogolila komsica. Covjek mrdnut ne smije u ta mjesta vamo pametuje kako predstavlja svakoga.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#248 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

Nasere se o Komšiću i onda postavi fotku Borjane Krišto na dočeku ratnog zločinca Darija Kordića :-) U fazonu ne valja ona, ali ne valja ni on.
Last edited by guruguru95 on 30/09/2022 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#249 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by n+1 »

Jasmila 2021. skontala ono što je prosječan, neretardiran, i malo sporiji građanin skontao najkasnije 2014., a nešto pronicljiviji još i mnogo ranije, i sad odlučila da to podijeli sa svekolikom javnošću. Ma 'ajde. Najviše volim kad Marsovci padnu na Zemlju, pa počnu dijeliti lekcije sa Marsa.

Trebat će joj očito još jedna decenija da skonta zašto je, uprkos epskoj ublehi Komšiću, i uprkos postojanju mehanizma vitalnog nacionalnog interesa, još uvijek važno da u Predsjedništvu bude 2:1.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#250 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

sarlo wrote: 30/09/2022 18:14 Eto karaktera. Jasmila Zbanicka...

Prljavo, nisko,...
Dan pred izbore.
A trazice iz budzeta, koji mi punimo, pare za svoje filmice. U kojima se promovise bratstvo i jedinstvo i hinjski zaobilazi istina.

Koliko placa hdz da se blati Komsic?
:thumbup: :izet:
Post Reply