Cjenovnici za polaganje ispita

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#51

Post by Fiore »

uvjek dobar gost wrote:na tu foru su asistentice na matematici (ekonomija) su davale instrukcije probranima ili onima koji su imali da plate... instrukcije su bile žara prava misliim 80KM 1,5h na njima su ti studenti dobivali zadatke koji će se pojaviti na ispitu.....

Univerziteti su toliko korumpirani da to nije normalno......

Ali zato su studenti naše zlato..... neće nikom da se zamjere i ta spika....
Goste niko nije kriv onima sto hoce trenutno aktuelna zanimanja.. pa kad skontaju da su zelje i stvarnost razlicite stvari.. onad fataju se za dzep..

Deri Levate :D
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#52

Post by x0z0y0 »

Azem jeste davao instrukcije..2 casa=50KM i obicno bi preradio jedan-dva ispitna zadatka..medjutim mislim da nije otpusten zbog toga
ako se iko sjeca Azem je imao saobracajku..jedva ziv ostao..mislim da je i u komi bio
vjerovatno mu je bilo poslije toga..kad je jedva dosao sebi..previse da vodi vise fakulteta
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#53

Post by ladyblue18 »

obuca wrote:pa na pravnom odes protiru i on sve sredi za medEcinu neJmam pojma
aham dobro je da znam onda kome da se obratim za rim :-)
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#54

Post by IlijaLadin »

Kod Ahmeta Kasumovića na FF u Tuzli se cijena kretala od 100KM do plaćanja računa, kovanih ograda, stolarije... kako mu prahne u datom momentu.

Javna tajna.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#55

Post by van Basten »

zanimljiva logika vlada na ovoj temi... kao možemo provariti "i nekako" da se ispit plaća na pravu, filozofiji... ali nikako i jedino nikako na medicini?
Znači, ne bismo trebali imati bezgrešne doktore, a otrpićemo nekako neznalice sa pravnog fakulteta koji će nam sutra pisati zakone i osuđivati silovatelje i ubice na nekih 18 mjeseci uslovno, neznalice sa ekonomije koji će nam baratati sa novcem u raznim oblicima, neznalice sa politologije koji će sutra savjetovati razne (neznalice) inžinjere kako se rastura država, nakon što se prvo rasturi gigant a'la Energoinvest npr. ..., loše građevinare koji će nam graditi nebulozne ceste gdje će narod ginuti... sve može, samo nemoj da mi doktor greškom amputira nogu iako me bole leđa :-)
dirnut sam brigom za običnog čovjeka koja isijava ovdje... tačno mi dođe da mi neznalica doktor greškom izvadi srce i ekspresno pošalje na Vlakovo nego kako to rade neznalice pravnici, ekonomisti... i ostali nabrojani i nenabrojani... tiho, polako ali sigurno
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#56

Post by pike »

in33sa wrote:
sulesavic wrote:
in33sa wrote:Ja sam cuo za profesora sa Filzofskog koji je uhvacen uz pomoc obiljezenih novcanica. Ekologiju je predavao, ako se ne varam.
Ime bi mogli znati studenti sa Filozofskog.

Ne tvrdim nista, samo sam tako cuo od studenata koji su imali dodira sa njim.

Danas je kod nas ionako puno rekla-kazala prica, pa je moguce da je ova u tom domenu.
Kakva, ba, Ekologija?
Pa, Ekologija, zastita okolisa, odrzivi razvoj, i tako to :D

Inace, ako negdje ima polaganja ispita uz kovertu, ima na FPN-u.

Naravno da dokaza nema, jer i onaj koji plati, suti ko zaliven... pa nece sam sebe pokopati.
Pitas kolegu "kako si polozio ako te nije bilo na ispitu" a on suti, nije blesav da ti kaze.
Otkud ba ekologija na Filozofiji???
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#57

Post by sibelius »

pike wrote:
in33sa wrote:
sulesavic wrote: Kakva, ba, Ekologija?
Pa, Ekologija, zastita okolisa, odrzivi razvoj, i tako to :D

Inace, ako negdje ima polaganja ispita uz kovertu, ima na FPN-u.

Naravno da dokaza nema, jer i onaj koji plati, suti ko zaliven... pa nece sam sebe pokopati.
Pitas kolegu "kako si polozio ako te nije bilo na ispitu" a on suti, nije blesav da ti kaze.
Otkud ba ekologija na Filozofiji???
joj suti...da jos znas da ima grupa u svijetu sto nazivaju svoja ucenja ekofilozofijom :-) ili nesto tako dodje mi da povracam...nevazno...

dosao lik na ispit i predaje profesoru indeks sa iznosom unutra, profesor otvori indeks spazi lovu, upise studentu ocjenu (nije bitno koju) i student preko vrata...kad vraca se za par minuta...

''profesore...da niste nasli u indeksu neke pare...to mi je za racune''

:lol:
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#58

Post by suncokret13 »

a prije,pokloniš profesorima TV u boji, ili VCR i postaneš pravnik, ekonomista i slično ako to ne upali onda pravac u Pristinu diploma garantovana...e sad sa tom diplomom imaš pravo na ulaznim vratima stana da okaci natpis :
„diplomirani ekonomista mujo(ive) jovanović ”, a to što ti ljudi nisu imali pojma iz te oblasti je druga prića...uglavnom imaš diplomu...

Kod te na zapadu pita za diplomu, nego već ISKUSTVO is the name of the game!

a danas,


a za vrijeme rata bi BRZOG i dobrog diplomiranja....
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#59

Post by newone »

Ne sekirajte se raja toliko oko korupcije na univerzitetu i oko tih stvari sa kupovinom ispita i diploma jer kada Bosna zagazi ozbiljnije u trzisni kapitalizam budite uvjereni da vas niko nece pitati za diplomu i kakav ste student bili vec ce samo traziti konkretno znanje i radno iskustvo u rjesavanju svakodnevnih problema bilo koje prirode da su.
Toplo vam savjetujem da dok studirate ucinite sve da sto vise znanja pokupite i svaku priliku u zivotu koristite da nesto novo naucite. Citajte sto vise, ucite strane jezike, naucite koristiti programske software koji su aktuelni u vasim strukama,....
Vjerujte mi da u svijetu samo ZNANJE vlada i kada Bosanski poslodavci budu suoceni sa izborom ili ce propasti na trzistu sa koje kakvim zaposlenim ublehama ili ce uspjeti na istom onda ce i oni zaposljavati one sa znanjem i jos ce ih i dobro platiti.
Samo ucite i to cinite za sebe, a ne za nekog drugog.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#60

Post by d2 »

zena misli da sam kod ljubavnice, ljubavnica misli da sam kod zene, a ja u biblioteci. ucim, ucim :lol: :lol:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#61

Post by Dioda »

roki wrote:Azem Dautovic_Matematika I 1500KM.
Zbog toga izbacen sa Gradevine.Po ETF-u se jos ko i vrti nesto
Cuj vrti se??? Svi oni koji su studirali na ETF-u znaju koliko Azem zna i da je on definitivno jedan od rijetkih asistenata koji perfektno razumije materiju koju predaje studentima.I svi znaju da nema poloziti dok ne naucis.Za davanje para,zakleti se mogu da nije istina.Svi pricaju o tome,a niko konkretno nije spomenuo ni jedno ime nekog studenta,studenta koji je dao pare njemu.
Istina je da daje instrukcije iz brojnih predmeta,ko voli nek izvoli.A logicno je da ce svako otici na instrukcije kod profesora koji ce ga nesto i nauciti.Uostalom,te instrukcije su za lijene studente.
A sto li predaje na tolikim fakultetima,i mislite li da ima neko ko bi imao vise znanja od njega za takvo nesto? Ma cisto sumnjam.
Da se razumijemo,nisam neki njegov obozavaoc,zapinjala sam na svakom predmetu koji je on drzao.Samo sam ubijedjena da nije lopov.
I ne vrti se.Drzi i dalje vjezbe.I mislim da i dalje on daje ispitne zadatke iz pojedinih predmeta. :D Na zalost vecine :D :D
Last_one
Posts: 349
Joined: 20/05/2006 01:00
Location: Sarajevo..Hrasno

#62

Post by Last_one »

Ima svega - ne kazem.
Ali prvo se treba dovesti u situaciju da "platis" ispit......i nije istina da samo djeca guzonja placaju jer vjerujte, ko hoce da uci on i uci. I svako ko ima ukljucen mozak nece sebi dozvoliti poraz da mora za nesto platiti i priznati da je toliko glup i nesposoban.
Naravno, tu su i lijencine koje ce prije mene i 5. i 10. doci do diplome, al do pameti nikada....izgleda. I dobro im je sve to dok su u svom komsiluku, jer se ovdje znanje jos uvijek ne trazi.....al bas bih takve "studente" voljela vidjeti negdje vani i u nekoj ozbiljnoj firmi...belaj.
Najzalosniji su mi ovi sa medicine :x ...sta ti ljudi misle??? :x Takav debil treba danas-sutra da me lijeci......i masa ljudi iz moje generacije (koji su sada na zavrsnim godinama medicine) su apsolutne dileje za tu oblast.....ziva istina. Ne bi im se u ruke putila......
Sto se profesora tice...hm.....al im ai tu jedna stvar. Koliko ste upoznati sa tim da nacionalne stranke bukvalno upravljaju fakultetima? Istina. I znate li da (ovo 100% znam) se desava da profesorima pred sami pocetak ispita zvoni telefon i kaze im se :" XY ce poloziti ili ti ostajes bez posla". Dakle, i ne naplate oni bas sve.
I opet cu reci....ko ima soli u glavi, ne treba ni stela ni pare :D
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#63

Post by roki »

Dioda wrote:
roki wrote:Azem Dautovic_Matematika I 1500KM.
Zbog toga izbacen sa Gradevine.Po ETF-u se jos ko i vrti nesto
Cuj vrti se??? Svi oni koji su studirali na ETF-u znaju koliko Azem zna i da je on definitivno jedan od rijetkih asistenata koji perfektno razumije materiju koju predaje studentima.I svi znaju da nema poloziti dok ne naucis.Za davanje para,zakleti se mogu da nije istina.Svi pricaju o tome,a niko konkretno nije spomenuo ni jedno ime nekog studenta,studenta koji je dao pare njemu.
Istina je da daje instrukcije iz brojnih predmeta,ko voli nek izvoli.A logicno je da ce svako otici na instrukcije kod profesora koji ce ga nesto i nauciti.Uostalom,te instrukcije su za lijene studente.
A sto li predaje na tolikim fakultetima,i mislite li da ima neko ko bi imao vise znanja od njega za takvo nesto? Ma cisto sumnjam.
Da se razumijemo,nisam neki njegov obozavaoc,zapinjala sam na svakom predmetu koji je on drzao.Samo sam ubijedjena da nije lopov.
I ne vrti se.Drzi i dalje vjezbe.I mislim da i dalje on daje ispitne zadatke iz pojedinih predmeta. :D Na zalost vecine :D :D
ljudi ba od mene trazili dio novca od 1500KM da im posudim da dadnu azemu.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#64

Post by roki »

Dioda wrote:
roki wrote:Azem Dautovic_Matematika I 1500KM.
Zbog toga izbacen sa Gradevine.Po ETF-u se jos ko i vrti nesto
Cuj vrti se??? Svi oni koji su studirali na ETF-u znaju koliko Azem zna i da je on definitivno jedan od rijetkih asistenata koji perfektno razumije materiju koju predaje studentima.I svi znaju da nema poloziti dok ne naucis.Za davanje para,zakleti se mogu da nije istina.Svi pricaju o tome,a niko konkretno nije spomenuo ni jedno ime nekog studenta,studenta koji je dao pare njemu.
Istina je da daje instrukcije iz brojnih predmeta,ko voli nek izvoli.A logicno je da ce svako otici na instrukcije kod profesora koji ce ga nesto i nauciti.Uostalom,te instrukcije su za lijene studente.
A sto li predaje na tolikim fakultetima,i mislite li da ima neko ko bi imao vise znanja od njega za takvo nesto? Ma cisto sumnjam.
Da se razumijemo,nisam neki njegov obozavaoc,zapinjala sam na svakom predmetu koji je on drzao.Samo sam ubijedjena da nije lopov.
I ne vrti se.Drzi i dalje vjezbe.I mislim da i dalje on daje ispitne zadatke iz pojedinih predmeta. :D Na zalost vecine :D :D
moram te jos jednom citirati
ovo boldirano da ti pojasnim
Rijetki su oni koji su kod njega sta naucili.Vise trauma prozivis nego ikad u zivotu.To bi svako zakljucio iz prica jedno 10 studenata koji su isli kod njega.
A po ETF-u podjebava raju na matematici 2 na usmenom jer daje,zajedno sa fatkicem,pored teorije koja se dobije na usmenom,i ispitne zadatke.Ovo se redovno desava vec godinu dana i uskoro ce se studenti zaliti jer je azemovo ponasanje prevrsilo svaku mjeru
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#65

Post by madner »

roki wrote:moram te jos jednom citirati
ovo boldirano da ti pojasnim
Rijetki su oni koji su kod njega sta naucili.Vise trauma prozivis nego ikad u zivotu.To bi svako zakljucio iz prica jedno 10 studenata koji su isli kod njega.
A po ETF-u podjebava raju na matematici 2 na usmenom jer daje,zajedno sa fatkicem,pored teorije koja se dobije na usmenom,i ispitne zadatke.Ovo se redovno desava vec godinu dana i uskoro ce se studenti zaliti jer je azemovo ponasanje prevrsilo svaku mjeru
Daj ba roki, oprijedjeli se. Imaš ovdje ljude sa iskustvom iz prve ruke. :D

Istraumira ljude koji pojma nemaju, kad dođeš i znaš kaže: Ne moraš više dolazit. U tome ti pričam, ima čovjek svoj standard, a to što naplačajuje ne znaći da ga podplačuju.

Što se tiće pismenih zadataka na usmenom, pa to su slobodni poeni. To je bilo još kod Behže i mogučnost da položiš usmeni tako što uglavnom znaš pismeni. :D

Naravno moje lično mišljenje je da je Fatkić kompleksaš koji svoje mnogobrojne traume iz mladosti liječi na studentima.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#66

Post by jasminasab »

Ma ljudi moji, Azem je neunistiv, ni kamion mu nista nije mogao, sam tako kaze. :lol: :lol:

Al ja sam se zarekla da mu nikad pare dati necu, ni za instrukcije, ni za bilo sta drugo - ako nista, valjda ce umrijet prije mene. I polozih, iz 10. puta, za 4 od 5 uradjenih zadataka napokon dobih 6. Ubjedljivo najteze zaradjena ocjena u mom indeksu i iskustvo koje nikome ne bih pozelila. A Azemu zelim samo ono sto zasluzuje...

Sto se tice kupovine ispita, cula sam da se na Veterini placa i u naturi, navodno postoji posebna soba za to, od koje kljuc imaju muski clanovi nastavnickog vijeca (ili kako se to vec zove na faksu), e to je ono sto je meni jos gadnije...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#67

Post by roki »

upravu si kada kazes da vjerovatno student slabo zna pa ga azem istraumira.
to nekome moze biti podsticaj da vise uci a nekome da se ispise sa faxa.
ja kazem da je azem vrstan strucnjak ali se zbog toga uzdigao do neba kao da jedini on nesto zna.
Koliko ima dobrih asistenata i profesora kao sto je on a opet su normalni i nelijece svoje komplekse na studentima.
Last edited by roki on 30/01/2008 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#68

Post by madner »

jasminasab wrote:Ma ljudi moji, Azem je neunistiv, ni kamion mu nista nije mogao, sam tako kaze. :lol: :lol:

Al ja sam se zarekla da mu nikad pare dati necu, ni za instrukcije, ni za bilo sta drugo - ako nista, valjda ce umrijet prije mene. I polozih, iz 10. puta, za 4 od 5 uradjenih zadataka napokon dobih 6. Ubjedljivo najteze zaradjena ocjena u mom indeksu i iskustvo koje nikome ne bih pozelila. A Azemu zelim samo ono sto zasluzuje...

Sto se tice kupovine ispita, cula sam da se na Veterini placa i u naturi, navodno postoji posebna soba za to, od koje kljuc imaju muski clanovi nastavnickog vijeca (ili kako se to vec zove na faksu), e to je ono sto je meni jos gadnije...
Dok ne odeš na instrukcije i ne znaš zašta ti prekrižuju zadatke. :D
A kolko to ima studentica veterine da im može poslužit specijalna soba? Koje legende, to nije normalno.

Oni na veterini kad vide žensko prvo pogledaju u priručniku da vide koji je to sisar, kakve crne sobe.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#69

Post by madner »

roki wrote:upravu si kada kazes da vjerovatno student slabo zna pa ga azem istraumira.
to nekome moze biti podsticaj da vise uci a nekome da se ispise sa faxa.
ja kazem da je azem vrstan strucnjak ali se zbog toga uzdigao do neba kao da jedini on nesto zna.
Koliko ima dobrih asistenata i profesora kao sto je on a opet su normalni i nelijece svoje komplekse na studentima.
Ama, što ide kod njega ako zna da slabo zna? Naučiš osnove, oni ti pokaže fazone (a ima ih) i onda položiš.
To što ih istraumira je upravo zato da ne misle da će ih pustit na ispitu jer su bili kod njega.

Mislim da je on poprilično jedinistven asistent. Čovjek skontao da se tako može bolje zaradit pa napravio 3 magistrata. :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#70

Post by Dioda »

roki wrote:
Dioda wrote:
roki wrote:Azem Dautovic_Matematika I 1500KM.
Zbog toga izbacen sa Gradevine.Po ETF-u se jos ko i vrti nesto
Cuj vrti se??? Svi oni koji su studirali na ETF-u znaju koliko Azem zna i da je on definitivno jedan od rijetkih asistenata koji perfektno razumije materiju koju predaje studentima.I svi znaju da nema poloziti dok ne naucis.Za davanje para,zakleti se mogu da nije istina.Svi pricaju o tome,a niko konkretno nije spomenuo ni jedno ime nekog studenta,studenta koji je dao pare njemu.
Istina je da daje instrukcije iz brojnih predmeta,ko voli nek izvoli.A logicno je da ce svako otici na instrukcije kod profesora koji ce ga nesto i nauciti.Uostalom,te instrukcije su za lijene studente.
A sto li predaje na tolikim fakultetima,i mislite li da ima neko ko bi imao vise znanja od njega za takvo nesto? Ma cisto sumnjam.
Da se razumijemo,nisam neki njegov obozavaoc,zapinjala sam na svakom predmetu koji je on drzao.Samo sam ubijedjena da nije lopov.
I ne vrti se.Drzi i dalje vjezbe.I mislim da i dalje on daje ispitne zadatke iz pojedinih predmeta. :D Na zalost vecine :D :D
moram te jos jednom citirati
ovo boldirano da ti pojasnim
Rijetki su oni koji su kod njega sta naucili.Vise trauma prozivis nego ikad u zivotu.To bi svako zakljucio iz prica jedno 10 studenata koji su isli kod njega.
A po ETF-u podjebava raju na matematici 2 na usmenom jer daje,zajedno sa fatkicem,pored teorije koja se dobije na usmenom,i ispitne zadatke.Ovo se redovno desava vec godinu dana i uskoro ce se studenti zaliti jer je azemovo ponasanje prevrsilo svaku mjeru
On uopste ne podjebava raju,vec trazi da naucis.I kad odes na reklamacije,to mozes skontati.Neznam uopste sto se studenti kurce kad nemaju pojma.E hajd mi molim te reci ko mu je dao 1500km,i od koga je on to trazio?Koliko je meni poznato,niko se do sad nije zalio na Azema sem bolonjaca,mislim u smislu da su pisali neku peticiju ili nesto takvo.S Fatkicem je drugacije,makar jednom godisnje se pise molba,u kojoj se profesora Fatkica moli da na usmenim ispitima ne trazi izvodjenje dokaza.
Meni za Azema zvuci apsolutno nemoguce da on trazi pare.A druga je stvar sto ga studenti ne vole. :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#71

Post by obuca »

ja sam studirala na FF i nisam nikada nista platila, ali me ass. dovela u situaciju, jer sam izlazila 9 x na ispit, da pocnem traziti stelu. nismo se mogle od prijemnog ispita i na 4 god. mi je to bio zadnji ispit i kobila pocne da me mrcvari. sve sto je trebalo da se nauci naucila sam, cak i vise od toga. stelu jesam trazila ali kada sam je nasla nisam iskoristila, vec sam nekoliko puta isla prof. i trazila da vidim svoj rad i rad drugih. tako jedno 6 puta dok im nisam dokazala da je nemoguce da me obara zbog neznanja. drago mi jer je makar dekan kobilu naljepio. nisam jedina koja je sa iskopleksiranom ass. imala problema ali sam ih imala najvise, jer se nisam uvlacila. zaista joj od srca zelim sve najgore :x nije se tu ucilo, vec se bubalo napamet. moralo se znati i na kojoj strani u knjizi pise koja recenica.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#72

Post by Admir_1984 »

Kakva je situacija na ekonomiji? :D :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#73

Post by Pasiflora »

Admir_1984 wrote:Kakva je situacija na ekonomiji? :D :D
Takva da bih naradije platila za ova 3 ispita sto su mi ostala :-)
Post Reply