Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#51 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by basicm »

Posteno, znaci zbog tog izgleda bi mu oprostio ostale stvari. Dovoljan razlog da ga kupis.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#52 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Throttle »

Kad covjek ovo sve procita rekao bi da nema goreg auta u zadnjih 30 godina :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#53 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by condy »

I to sto kazez :-D

Iako mislim, da su ocekivanja bila velika a da se ona nisu ostvarila pa onda paljba po tom autu. Ocekivalo se da bude ispred Citroena po svemu a to nije slucaj.

DS5 je koliko sam upratio na bazi Citroena C4, ali je puno tezi. Nije na vlastitoj platformi i mislim da u tom grmu lezi zec.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

basicm wrote:Posteno, znaci zbog tog izgleda bi mu oprostio ostale stvari. Dovoljan razlog da ga kupis.
Pa, ja sam vec naveo najvecu manu, straznji ovjes, nije sto je tvrd previše, vec sto nekako poskakuje na onim poprecnim neravninsma i prenosi buku u kabinu. Nije to sad strasno, ali nije na nivou jednog mercedesa, bmw, audija, ipak je na tom polju tehnološki zastario. Baza mu je C4 kojeg ja vozim, a ja sam uvijek govorio da je C4 poprilicno tvrd, doduse sjedišta su mekana, pa se to donekle kompenzira.
nexus90
Posts: 56
Joined: 28/05/2018 14:44

#55 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by nexus90 »

Ja sam bas sada vidio jednog uzivo, gledao ga dok se isparkiravao. Toliko sam mu se divio, da se ne sjetih da ga zaustavim i zamolim za krug :)

Za mene fakat nema drugog auta, sada sam siguran, bez obzira na sve mane. Gledacu da ga probam, za svaki slucaj, ali mislim da je to to :)
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#56 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

nexus90 wrote:Ja sam bas sada vidio jednog uzivo, gledao ga dok se isparkiravao. Toliko sam mu se divio, da se ne sjetih da ga zaustavim i zamolim za krug :)

Za mene fakat nema drugog auta, sada sam siguran, bez obzira na sve mane. Gledacu da ga probam, za svaki slucaj, ali mislim da je to to :)
Ono cime treba da se vodiš pri kupovini, da je auto ispravan, otici do majstora i pregledati sve, a ovo ostalo su sitnice .. :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#57 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Me_again »

konektovan wrote:
basicm wrote:Posteno, znaci zbog tog izgleda bi mu oprostio ostale stvari. Dovoljan razlog da ga kupis.
Pa, ja sam vec naveo najvecu manu, straznji ovjes, nije sto je tvrd previše, vec sto nekako poskakuje na onim poprecnim neravninsma i prenosi buku u kabinu. Nije to sad strasno, ali nije na nivou jednog mercedesa, bmw, audija, ipak je na tom polju tehnološki zastario. Baza mu je C4 kojeg ja vozim, a ja sam uvijek govorio da je C4 poprilicno tvrd, doduse sjedišta su mekana, pa se to donekle kompenzira.
Kontrolises li kada pritisak u gumama ? Obrati paznju da je na zadnjim tockovima prilicno manji nego na prednjim, tvornicke upute, onda nema nikakvog poskakivanja.
C4 nije tvrdo auto. Ja sam nedavno jednim opalio do Finske, dobro znam sta govorim.

Sto se tice DS5, prve serije su zaista (od Citroena) neocekivano tvrde, nakon Botox-a (FL) je puno udobniji.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#58 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

Me_again wrote:
konektovan wrote:
basicm wrote:Posteno, znaci zbog tog izgleda bi mu oprostio ostale stvari. Dovoljan razlog da ga kupis.
Pa, ja sam vec naveo najvecu manu, straznji ovjes, nije sto je tvrd previše, vec sto nekako poskakuje na onim poprecnim neravninsma i prenosi buku u kabinu. Nije to sad strasno, ali nije na nivou jednog mercedesa, bmw, audija, ipak je na tom polju tehnološki zastario. Baza mu je C4 kojeg ja vozim, a ja sam uvijek govorio da je C4 poprilicno tvrd, doduse sjedišta su mekana, pa se to donekle kompenzira.
Kontrolises li kada pritisak u gumama ? Obrati paznju da je na zadnjim tockovima prilicno manji nego na prednjim, tvornicke upute, onda nema nikakvog poskakivanja.
C4 nije tvrdo auto. Ja sam nedavno jednim opalio do Finske, dobro znam sta govorim.

Sto se tice DS5, prve serije su zaista (od Citroena) neocekivano tvrde, nakon Botox-a (FL) je puno udobniji.
Ma kontrolišem redovno pritisak, jednostavno nervozan je zadnji ovjes. Napravio sam i ja dosta dugih tura, nije da se ne moze,...
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#59 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Me_again »

konektovan wrote:
Me_again wrote:
konektovan wrote:
Pa, ja sam vec naveo najvecu manu, straznji ovjes, nije sto je tvrd previše, vec sto nekako poskakuje na onim poprecnim neravninsma i prenosi buku u kabinu. Nije to sad strasno, ali nije na nivou jednog mercedesa, bmw, audija, ipak je na tom polju tehnološki zastario. Baza mu je C4 kojeg ja vozim, a ja sam uvijek govorio da je C4 poprilicno tvrd, doduse sjedišta su mekana, pa se to donekle kompenzira.
Kontrolises li kada pritisak u gumama ? Obrati paznju da je na zadnjim tockovima prilicno manji nego na prednjim, tvornicke upute, onda nema nikakvog poskakivanja.
C4 nije tvrdo auto. Ja sam nedavno jednim opalio do Finske, dobro znam sta govorim.

Sto se tice DS5, prve serije su zaista (od Citroena) neocekivano tvrde, nakon Botox-a (FL) je puno udobniji.
Ma kontrolišem redovno pritisak, jednostavno nervozan je zadnji ovjes. Napravio sam i ja dosta dugih tura, nije da se ne moze,...
Kod tebe je stari ili novi C4 ?
Ja imam iskustva sa novim,
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#60 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

Stari, ali koliko znam, ovjes im je identičan. :mrgreen: Uskoro ovjes postaje punoljetan. :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#61 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Me_again »

konektovan wrote:Stari, ali koliko znam, ovjes im je identičan. :mrgreen: Uskoro ovjes postaje punoljetan. :mrgreen:
Tesko da moze biti identican kod dva generacijski razlicita modela.
Konstrukcijski mozda, ali tvrdoca opruga, amortizera ....
Mozda se i varam, nisam siguran. Ali noviji model sigurno ne "budali" zadnjim dijelom ukoliko je pritisak u gumama u redu.

Btw, na Izacicu katastrofa, posli Slovenci kuci u Bosnu preko vikenda :-)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#62 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Sodom1 »

Najbolje biti migrant , bez papira prolazis
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#63 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Me_again »

Sodom1 wrote:Najbolje biti migrant , bez papira prolazis
I ja bih bez papira, ali nisam krenuo u Salakovac :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15608
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#64 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by problemnatravunu »

Izgleda da je taj DS5 stvarno neuravnotežen auto, evo gledam malo po njemačkim testovima, izgleda da je Citroen baš zeznuo te neke stvari!
Baziran je na platformi Peugeota 3008 !

http://www.auto-motor-und-sport.de/vide ... hte-sicht/

I meni lično se jako sviđa, i da ciljam na njega, svakako bih ga pokušao probati, provozati, i ako je to to, ako me baš nešto ne izbaci iz dobrog dojma, ja bi kupio !
Jednom se živi! :thumbup:
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#65 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Throttle »

Maloprije na dizelskoj pumpi gledam DS4, pravo dobro izgleda izvana, jedino je visok pravo, ne znam ima li njih s hidraulikom al je ovaj baš visok, velika rupa između točka i ruba
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#66 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

Throttle wrote:Maloprije na dizelskoj pumpi gledam DS4, pravo dobro izgleda izvana, jedino je visok pravo, ne znam ima li njih s hidraulikom al je ovaj baš visok, velika rupa između točka i ruba
Nemaju hidrauliku. Mozda si vidio verziju crossback, ona je nešto odignutija od obicne ds4.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#67 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Throttle »

Ne vjerujem, nije imao plastične rubove a ni nazad natpisa. Možda su manje felge pa izgleda visok, nemam pojma. U svakom slučaju, puno ljepši od C4, bar meni
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#68 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by amar1994 »

Odlicno je dizajniran :thumbup: , al se zadnji prozori ne spustaju :D
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#69 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by konektovan »

Throttle wrote:Ne vjerujem, nije imao plastične rubove a ni nazad natpisa. Možda su manje felge pa izgleda visok, nemam pojma. U svakom slučaju, puno ljepši od C4, bar meni
Obicni ds4 ima oko 17 cm odstojanje od tla, dok obicni C4 oko 14 cm. Crossback je još 2 cm odignutiji cini mi se..
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#70 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by nepass1 »

problemnatravunu wrote:Izgleda da je taj DS5 stvarno neuravnotežen auto, evo gledam malo po njemačkim testovima, izgleda da je Citroen baš zeznuo te neke stvari!
Baziran je na platformi Peugeota 3008 !

http://www.auto-motor-und-sport.de/vide ... hte-sicht/

I meni lično se jako sviđa, i da ciljam na njega, svakako bih ga pokušao probati, provozati, i ako je to to, ako me baš nešto ne izbaci iz dobrog dojma, ja bi kupio !
Jednom se živi! :thumbup:
Ja ga zamalo kupio, bio se bas nalozio, jos neka kao sportska verzija. I onda razum presudi dam pare ipak za novo
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#71 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Ned071 »

Citsm ovo i onda odem malo blize pogledat auto. Ima jedan bijeli u komsiluku vec tri godine. Uz 308 (jedva) jedini francuz koji mi se sviđa. Ja bih ga kupio... Lijep auto jako...
nexus90
Posts: 56
Joined: 28/05/2018 14:44

#72 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by nexus90 »

Ned071 wrote:Citsm ovo i onda odem malo blize pogledat auto. Ima jedan bijeli u komsiluku vec tri godine. Uz 308 (jedva) jedini francuz koji mi se sviđa. Ja bih ga kupio... Lijep auto jako...
Gdje ti je komsiluk? :)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#73 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by Ned071 »

Novi grad...
nexus90
Posts: 56
Joined: 28/05/2018 14:44

#74 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by nexus90 »

Ned071 wrote:Novi grad...
Da nije ovaj? :)
https://www.olx.ba/artikal/29210140/citroen-ds5/

Nesto razmisljam, kako je moguce da je Citroen napravio tako ocigledan propust sa ovim autom? Ocigledno dizajn mnoge odusevljava, pa imam utisak da je DS5 mogao dobro da pomuti racune ostalim konkurentima u toj klasi, samo da su vozne karakteristike bolje.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#75 Re: Citroen DS5 - Kupovina, savjet

Post by UmaX »

Ne bi ni tada pomutio racune jer ne mozes napravit premium brand (DS) preko noci.
Post Reply