Citroen C4 HITNO

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#1 Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

Pozdrav

Zainteresovan sam za kupovinu Citoren-a C4 pa bih zamolio da ako neko vec posjeduje gore navedeno vozilo ili ima nekih informacija da mi kaze neka iskustva sa ovim modelom
U pitanju je Citroen C4 1.6 16v (Benzin) 109 PS, 2007 godiste presao nekih 50 000 kilometara sa full opremom i td
najvise me zanima prosjecna gradska potrosnja i cijena malog i velikog servisa.
molim vas za iskustva i vasa misljenja (i dobra i losa)
Hvala puno
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#2 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

pa da li je moguce da niko nema Citroen C4 ili neko iskustvo :S
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3 Re: Citroen C4 HITNO

Post by strong69 »

Im´o sam ja al´ diesel... Presao 70.000 km s njim. Servis svakih 10.000 km, uredno vodio servisnu knjigu i radio servise i ama bas nijedan problem nisam imao.

Servis do 60.000 km kosta negdje oko 150-200 KM a vec na 60.000 km ce biti dosta skuplji (350-450 KM) zbog promjene diskova kocnica...

Dobro auto, pouzdano, udobno... Trazi obavezno servisnu knjigu i vidi sta je i kako je radeno...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#4 Re: Citroen C4 HITNO

Post by citroen »

[quote="Lutak"]pa da li je moguce da niko nema Citroen C4 ili neko iskustvo :S[/qu


ima bolan,polahko.....ja vozim C4 coupe 1.6 HDI 66KW 2006 god,evo vec pet mjeseci i do sad nisam imao nikakav problem.Kad sam kupio auto uradio sam veliki servis(350KM dijelovi i usluge) i mali servis(ulje total 5W40,filter zraka,ulja,klime:sve 150KM).Sve ove servise sam uradio u Peugeot 206 servisu na stupu gdje sam i dobio garanciju na sve usluge.prezadovoljan sam autom,potrosnjom,performansama za ovaj motoric,udobnoscu i stabilnoscu.Sto se tice tog motora 1.6 16V sa 109KS mogu ti reci da je odlican,imao sam taj motor u peugeot 307 i bio sam prezadovoljan.Ljeti je trosio oko 9l a zimi 10l,servisi nisu skupi.Na njemu sam isto radio veliki servis(320KM cijena sa uslugom),takodjer u ovom gore vec spomenutom servisu.Kod tog motora mi se svidjelo kako razvija snagu,nije onaj klasicni benzinac koji voli visoke obrtaje,sasvim so0lidno ide na nizim obrtajima i ugladjen je....et toliko od mene :thumbup:
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#5 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

momci hvala puno za odgovore i informacije, pomoglo mi je dosta.
ja sam samo bio u dilemi radi potrosnje s obzirom da je Benzinac u pitanju i da hoce potrositi po gradu i do 10 l
sto se tice 1.6 HDI motora tu nema dileme stvarno su dobri i bas sam juce pricao sa momkom koji ima C4 1.6 HDi 90 ps i momak kaze da mu jako jako malo trosi po gradu neki 6l cca a na otvorenom 4.5 l
takodje sam dobio informaciju da je za benzinca nesto jeftiniji mali i veliki servis nego za dizela (tako sam cuo) i u slucaju da mi bude trosio vise od mojih ocekivanja da uvijek postoji varijanta ugradnje plina.

tako da hvala vam na odgovorima i ja vec sutra idem po gore navedeno auto :)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#6 Re: Citroen C4 HITNO

Post by strong69 »

Nek´ je sa srecom Lutak :wink:
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#7 Re: Citroen C4 HITNO

Post by AdnanSA »

Kupi benzinca ugradi plin i uživaj. C4 je realno podcijenjen auto na tržištu polovnih i vrijedi svake pare.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#8 Re: Citroen C4 HITNO

Post by vozač »

dragi lutak, ja imam citroena, ksara pikaso, benzinac, ljeti troši po gradu 9, zimi između 10 i 11, čini mi se da na otvorenom može i oko 6-7, ako voziš normalno (oko 80-90 u petoj), pravo da ti kažem puno se ne zamaram sa potrošnjom, karakteristike su kao i kod c4, 110 konja, 1600 kubika, gotovo uvijek smo full, što se tiče popunjenosti, znači kompletna fammilija.
ne znam šta si prije vozio, ali sa citroenom, što se tiče udobnosti definitivno nema fule, ostali auti, prvenstveno mislim na njemačke, izgledaju ko japaner ako pričamo o komforu. francuzi su zasigurno vrhunac po pitanju udobnosti.
auto sa 50000 hiljada za 3 godine, očito je u pitanju neko ko jednom ili dva puta godišnje ode negdje dalje na odmor, tako da ti je vjerovatno i motor solidno razrađen i očuvan. u svakom slučaju pogledaj knjižicu, mada ja mislim da te kod citroena nema ko izraditi, uglavnom su to manje više normalna raja, porodični ljudi, nemaju kockaste i obrijane glave, ne žale dati za dobro auto i ne zamaraju se glupostima i pričama o nedostatku servisa i rezervnih dijelova.
u svakom slučaju, nećeš se izraditi, dvojica mojih kolega imaju te citroene, ja sam isto gledao c4, ali sam se odlučio za ksaru zbog djece i veličine auta. vjerujem da mu je i cijena prihvatljivija nego mnogih izvikanih i kod nas totalno precijenjenih auta. osim toga, ne krade se, što ti je veoma bitno.
za plin, ne znam šta bih ti rekao, koliko se zaista isplati i koliko je sigurno, uzmi papir i olovku pa se nadji, ja lično - ne bih. puno pozdrava i nek ti je sretan ako se odlučiš za kupovinu
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#9 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

vozac hvala na savjetima i podrsci

sto se tice ovog Citroen-a C4 kupljen je nov u ovlastenom servisu i odrzavan u istom.
Predhodni vlasnik je covjek sredni godina, ozbiljan i vozilo je iskuljucivo koristio za prevoz do posla i nazad,vikednom vikendica i izleti i ljeti do mora i to je to i prije 7 dana taj covjek(inace moj poznanik) kupio Citroen C5 tj. mjenjao staro za novo i tako mi je kroz pricu rekao da je bio prezadovoljan sa C4 i da se iz tog razloga odlucio za kupovinu C5 i kaze meni covjek da ako ga ovaj C5 bude sluzio kao C4 da ce biti prezadovoljan...i ko kupi njegovog C4 da se nece pokajati.
pitam ja njega gdje je taj C4 on kaze da je u Citroen auto kuci i tako ja otisao pregledao, probao auto(iznenadio sam se kako ide, prima gas kako je prostran i sve naj da ga ne ureknem :) i mislim nema se sta tu pricati auto je bukvalno novo unutra nikad ni vozac ni suvozac nije cigarije zapalio i tako bas bas je ocuvano auto i eto tako da sam ga kaparisao i sutra abd samo da rijesimo paprie i avtomobil je moj :)

pozdrav svima i hvala na savjetima
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: Citroen C4 HITNO

Post by chuchumbamayumbe »

Kako se krece cijena C4 kod nas u BiH, ono, koja je realna za koju se moze uzeti.
Ne interesuju me oglasi i gadjanja ciframa.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#11 Re: Citroen C4 HITNO

Post by vozač »

to je najbolje, kad znaš ko je vozio prije tebe, sve ti je jasno, nećeš se sigurno izraditi, sjedi, vozi i uživaj!
a da su lijepi, stoji, mislim nije što i ja imam citroena, ali mnogo su ubavi.
vozdra i sretno
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#12 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

chuchumbamayumbe wrote:Kako se krece cijena C4 kod nas u BiH, ono, koja je realna za koju se moze uzeti.
Ne interesuju me oglasi i gadjanja ciframa.

prijatelju ako trazis po oglasima ima razni cijena a ako gledas u ovlastenim auto kucama tu je malo skuplje ali ti ljudi garantuju za sve (porijeklo, kilometrazu, servisnu knjigu i td)

ja sam bas jutros raspravljao sa jednim kolegom koji mi kaze da pogledam u oglasima jer mozda mogu naci povoljnije pa mozda cak i dizela.
ja sam vec pregledao internet, oglase i bla bla bla i nalazio sam citroen-a po istoj cjeni koju cu sutra platit za ovog benzicna ali su bili 2005 06 godina sa predjeni od 120 000 do 180 000 km i svi su uvezeni radi dalje prodaje i td.
tako da sam se odlucio da cu radije platiti vise i uzeti benzinca ali 100% sam siguran u porijeklo, kilometre (50 820 presao) i znam da ga je covjek cuvao i odrzavao i barem cu sa te strane biti miran a sto se tice potrosnje danas sam se skontao da mi potrosnja od 9l po gradu ne predsvalja problem jer cu ga koristii kao 80% gradjana do posla i nazad navece izlazak, vikednom izleti sa zenom i djetom i to ono sto meni odgovara i treba i tako da se nadam da se necu pokajati sto se tice izbora jer jedina sumnja koju sam imao je bila potrosnja i cjena servisa, a u vezi udobnosti i opreme nema potrebe da govorim ko je imao ili ima francuza zna o cemu se radi
pozdrav raja
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#13 Re: Citroen C4 HITNO

Post by chuchumbamayumbe »

I...koliko izadje jedan ovakav kao sto ti uzimas, mislim, ako nije tajna, koliko ce tebe izaci?
CIsto da se covjek moze ravnati u odnosu na oglase?
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#14 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

chuchumbamayumbe wrote:I...koliko izadje jedan ovakav kao sto ti uzimas, mislim, ako nije tajna, koliko ce tebe izaci?
CIsto da se covjek moze ravnati u odnosu na oglase?
ma nema sta da bude tajna prijatelju
nego nisam htjeo da pisem cifru upravo radi toga da cijena ne postane glavna diskusija ovoga posta i u tom slucaju ne izvucem informacije koje su mene zaista zanimale.

znaci

16 000 KM registrovan i saobracajna na moje ime.

eto pozdrav
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#15 Re: Citroen C4 HITNO

Post by internazionale »

Lutak wrote:
chuchumbamayumbe wrote:I...koliko izadje jedan ovakav kao sto ti uzimas, mislim, ako nije tajna, koliko ce tebe izaci?
CIsto da se covjek moze ravnati u odnosu na oglase?
ma nema sta da bude tajna prijatelju
nego nisam htjeo da pisem cifru upravo radi toga da cijena ne postane glavna diskusija ovoga posta i u tom slucaju ne izvucem informacije koje su mene zaista zanimale.

znaci

16 000 KM registrovan i saobracajna na moje ime.

eto pozdrav
je li ga odmah keširaš?
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#16 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

eto pozdrav[/quote]
je li ga odmah keširaš?[/quote]


da placam u kesu...zasto?
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#17 Re: Citroen C4 HITNO

Post by internazionale »

Lutak wrote:eto pozdrav
je li ga odmah keširaš?[/quote]


da placam u kesu...zasto?[/quote]
samo pitam da li je to ukupna cijena za tebe (ono kredit, leasing...)
svakako sve najbolje želim
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#18 Re: Citroen C4 HITNO

Post by chuchumbamayumbe »

Lutak wrote:
chuchumbamayumbe wrote:I...koliko izadje jedan ovakav kao sto ti uzimas, mislim, ako nije tajna, koliko ce tebe izaci?
CIsto da se covjek moze ravnati u odnosu na oglase?
ma nema sta da bude tajna prijatelju
nego nisam htjeo da pisem cifru upravo radi toga da cijena ne postane glavna diskusija ovoga posta i u tom slucaju ne izvucem informacije koje su mene zaista zanimale.

znaci

16 000 KM registrovan i saobracajna na moje ime.

eto pozdrav
Ma to je super vozilica, bar koliko sam ja mogao primijetiti na prvi pogled.
A i cijena za takvu vozilicu je extra, ebote, taj se motor jos nije ni razradio kako treba (mislim jeste, ali ta kilometraza je odlicna), auto odrzavano, Citroen nikada nije skrtario sa opremom, a pretpostavljam da je i NCAP test 5 zvjezdica? Pretpostavljam da o udobnosti i lezanju na cesti ne treba ni raspravljati!

Sretno drug!!!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#19 Re: Citroen C4 HITNO

Post by bingov buraz »

@lutak
kupio si lijepu vozilicu zvuci kao dobar deal,sretno i da se navozas :thumbup:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#20 Re: Citroen C4 HITNO

Post by citroen »

chuchumbamayumbe wrote:
Lutak wrote:
chuchumbamayumbe wrote:I...koliko izadje jedan ovakav kao sto ti uzimas, mislim, ako nije tajna, koliko ce tebe izaci?
CIsto da se covjek moze ravnati u odnosu na oglase?
ma nema sta da bude tajna prijatelju
nego nisam htjeo da pisem cifru upravo radi toga da cijena ne postane glavna diskusija ovoga posta i u tom slucaju ne izvucem informacije koje su mene zaista zanimale.

znaci

16 000 KM registrovan i saobracajna na moje ime.

eto pozdrav
Ma to je super vozilica, bar koliko sam ja mogao primijetiti na prvi pogled.
A i cijena za takvu vozilicu je extra, ebote, taj se motor jos nije ni razradio kako treba (mislim jeste, ali ta kilometraza je odlicna), auto odrzavano, Citroen nikada nije skrtario sa opremom, a pretpostavljam da je i NCAP test 5 zvjezdica? Pretpostavljam da o udobnosti i lezanju na cesti ne treba ni raspravljati!

Sretno drug!!!

5 zvjezdica na NCAP testu 2004,Najsigurniji kompakt bio do izlaska renault meganea III i golfa VI,koji su sad ostvarili nesto vise poena za zastitu pjesaka itd.....
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#21 Re: Citroen C4 HITNO

Post by citroen »

chuchumbamayumbe wrote:Kako se krece cijena C4 kod nas u BiH, ono, koja je realna za koju se moze uzeti.
Ne interesuju me oglasi i gadjanja ciframa.
za ocuvan primjerak,kao sto je ovaj kojeg lutak hoce da pazari,zaista ta cijena nije velika....2007 god. 50 000km,prvi vlasnik...vrijedi zaista.Ja sam platio 2006 C4 coupe HDI 90 14 200KM do registracije u auto kuci M&M tesanj,inace oni su ovlasteni prodavci i serviseri za renault program ali se bave takodjer i uvozom polovnih automobila...cijena se krece koliko vidim po ovim auto kucama na auto pijaca.ba oko 16 000KM,vecinom su dieseli,nisam nasao nijednog benzinca...
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#22 Re: Citroen C4 HITNO

Post by Lutak »

samo da prijavim da sam preuzeo C4 zavresno je sve malo sam ga provozao (koliko sam mogao radi obaveza) i utisci su fenomenalni. startan, prostran, superodziv na gas ma eto ga na ne ureknem prezadovoljan sam a veceras cu ga malo vise testirati :)
pozdrav
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#23 Re: Citroen C4 HITNO

Post by citroen »

Lutak wrote:samo da prijavim da sam preuzeo C4 zavresno je sve malo sam ga provozao (koliko sam mogao radi obaveza) i utisci su fenomenalni. startan, prostran, superodziv na gas ma eto ga na ne ureknem prezadovoljan sam a veceras cu ga malo vise testirati :)
pozdrav

Nek bude sa srecom,da predjes puno kilometara sa njim :thumbup: :thumbup:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#24 Re: Citroen C4 HITNO

Post by chuchumbamayumbe »

Lutak wrote:samo da prijavim da sam preuzeo C4 zavresno je sve malo sam ga provozao (koliko sam mogao radi obaveza) i utisci su fenomenalni. startan, prostran, superodziv na gas ma eto ga na ne ureknem prezadovoljan sam a veceras cu ga malo vise testirati :)
pozdrav
sretno
sehovacg
Posts: 1
Joined: 27/12/2009 11:31

#25 Re: Citroen C4 HITNO

Post by sehovacg »

pozdrav narode..i ja da se nadovezem na pricu o citroenu....
vozim opel astru 2002 godiste dth....odlicno me sluzi presao 100 000 sa njom sesta godina....znaci nije mi stala....
sad je mogu prodati za 4 soma evrova....
e sad ide ono sledece i najvaznije....Imam dobru priliku da uzmem citroen c4 1,4 90 konja 2007 godiste. srednji paket opreme sa klimom komandama na volanu el p[oodizacima i retrovizorima i jos toga....presla 50.000 km..vozikali je u mojoj firmi neki direktorcici.....izgleda odlicno jedino sto je malo zaparana kljucem na vratima....
cena je 5200 evra...Raspitao sam se plinski uredjaj kod nas u beogradu kosta 520 evra imam popust na taj uredjaj 10 posto....e sad dilema dali prodati opel astru koja me sluzi odlicno..5.3 litra potrosnja na otvorenom 7.4 potrosnja u gradu....i uzeti citroen koji je 3 godine star i koji je presao relativno malo km....
Pomagajte pisite svoje sugestije,,.....
Post Reply