čista kana / body art kvalitet /

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Critty Bo
Posts: 397
Joined: 16/04/2011 21:25

#76 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by Critty Bo »

Partizzanka wrote:iskreno meni je kosa puno smirenija od kada se knijem

ono i sama se uvije na vrhovima
a i kada je uvijam na krpice recimo i to - imam osjecaj da je poslusnija :) nego prije
Meni baš obrnuto, knim je 5 godina i sve je nemirnija, ali je toliko zdrava da nikad haman ne puca. Šišam se radi reda :D
doradigital
Posts: 5
Joined: 09/02/2014 15:58

#77 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by doradigital »

Drage djevojke,
Molim vas za još informacija!
Kako se kana ponaša na ionako suhoj kosi, kako svijetla kosa reagira na kanu, dal se to uopće može, kako potrefiti neku smedju nijansu, a da nije kemija (jer koliko sam skužila, smedje kane nisu skroz pridodne)? Strah me da ne ispadnem ginger ko ona Spajsica, ali mi nijanse crvenkaste i crveni odsjaji ne smetaju.
Ja imam svijetlu kosu (skoro plavu kad posvjetli od sunca), a pritom sam ju i izblajhala (jer me živciralo što ne može bit ista cijele godine). Već sam se pofarbala par puta u smedje pa se, naravno, ispralo. Dosta mi je kemije.

Hvala ženske! ;)
Lejlaafarah
Posts: 20
Joined: 11/12/2012 14:40

#78 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by Lejlaafarah »

Cao jedno par godina sam se knila knom al ja sam uzmala crvenu knu ona dosta stiti kosu i jaca je, ako ces kupovati kupi iskljucivo u badem butiku jer je ona svjezija od onih sto se prodaje po prodavnicima i provjerena je .Kad je hoces zamutit zamuti je sa kafom za odsjaj da ide na smedje, a ko hoces da ide vise na crveno onda sa cajem od sipka je zali i umjesaj. Samo moj ti je savjet da pokusas na malom pramenu kose i posoto si prirodno svijetla nemoj uzimati crvenu uzmi smedju i zamuti je iskljucivo sa kafom da nebi ispala na naradjasto to jest da ti nebaca na bakar. Jos jedan savjet jest da kad je nanese da je zamotas folijom providnom i drzis jedno dva tri sata.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#79 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by makaranka »

@doradigital
nisam dugo svratila na ovaj pdf pa nisam vidila post.
da li si isprobala kanu?
kana dodatno isusuje kosu,pa ako se odlucis kanirat mozes u smjesu koju zamutis dodati supenu kasiku maslinovog ili ricinusovog ulja, ali ulje moze utjecati na konacnu boju, pa mozes nakon kaniranja (izvinite cure al ja nikako ne kontan ovo knila knom :mrgreen: ) napraviti pakung za kosu tj. umasirati maslinovo ulje i ostaviti nekoliko sati na glavi,pa dobro isprati.

s obzirom da imas svijetlu kosu, pretpostavljam da bi dobila narancastu boju ako bi se bojala sa crvenom kanom.kolko sam ja shvatila prava kana je crvena mala je razlika u nijansi i zavisi sa kojeg je podrucja, iskreno ne znan nikoga ko se sa svijetlom kosom kanira al sam citala da se razlicite nijanse dobijaju kombinirajuci cistu kanu i indigo,ima link za jednu knjizicu o kaniranju na prethodnim stranicama pa baci pogled.

i sto kaze Lejlaafarah probaj prvo na jednom pramenu da ti ne bude poslje zao.

a ako si vec isprobala kanu, napisi svoja iskustva i baci koju slikicu :)
doradigital
Posts: 5
Joined: 09/02/2014 15:58

#80 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by doradigital »

Ej djevojke,
Hvala vam na savjetima!! I pćenito hvala svima na ovom topicu!!
Poslušala sam sve savjete i dobro sve proučila i od tad sam se već dvaput kanirala jer mi je gušt i jer ispada fenomenalno. Kod nas u Rijeci nema Badem butika, sve sam pretražila i na kraju uzela onu iz dm-a. I to smeđu, po sastavu je ona indigo i kana, više indiga. Odmah prvi put je ispalo nevjerojatno dobro, smeđe - ruzinavo, oduševilo me, a kvaliteta kose se momentalno poboljšala. To još nije spasilo moje vrhove, al tako mi i treba kad nisam slušala mamu kad sam bila mala i išla se blajhat bezveze. Više mi se ne petlja toliko i ne izgleda kao da će se raspasti na atome, znači može ostati duga, a to mi je najbitnije. Naravno, ispire se ful, pogotovo zbog blajha - tu se ne može ništa zadržati trajno, ali svaki put kad operem kosu je drugačije i fora i baš me zabavlja. Sreća je, recimo, što kosu perem jednom tjedno. U samu kanu nisam stavljala ulja jer se na testovima pokazalo da onda ne hvata niš, ali ni ne smeta me to dodatno isušivanje. Čak sam probala bez ikakvih maski i pakunga poslije i opet je bolje nego što je bilo prije kaniranja.

A sad, ovo mi je najbolje, dok sam ja to natrpala na kosu i držala tih par sati, to je bio šou program. Neočekivana zabava, ali malo me izmorila. Glava mi bila teška sto kila, padala na sve strane, nisam ju mogla držat ravno, smiješno mi je bilo sve:)) Znala sam da to tako bude, ali na više od pol metra kose to je pravi podhvat! Izgledala sam kao onaj lignja-čovijek iz Pirata s Kariba, i to dvaput! Drugi put mi je već brže išlo, a nabavila sam si i ovratnik da mi drži glavu :D :D
Drugi put ispalo manje ruzinavo, tamnije, ali opet super.

E da, izrast nisam kanirala jer me zanimalo kakva mi je prirodna kosa sad.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#82 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by makaranka »

@doradigital
:thumbup:
drago mi je da si zadovoljna!
badem butika nazalost nema u HR :sad: al u Lush-a (neman pojma jel ga ima u rijeci) ima kupit nekakve plocice(kao tabla cokolade) kane (mislim da ima 3 nijanse).
S cim si mjesala tu iz dm-a vodom ili si kavu,caj?
ja sam nasla neki recept di se prahu kane doda 4 velike kasike octa,malo limunovog soka,cimeta,klincica.cimet i klincici bi trebali ubit misis octa a i imaju antibakterijska svojstva. probat cu ovih dana recept pa se javit.
doradigital
Posts: 5
Joined: 09/02/2014 15:58

#83 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by doradigital »

Ej cure, jel se još ko kanirao zadnje vrijeme?
Ovo sa klinčićima i cimetom zvuči super, al taj ocat i nije toliko potreban. Kod mješanja sa kavom ili čajem nisam primjetila ništa posebno, razlike su minimalne, ali zadnje vrijeme bih kanu držala stvarno kratko, ispod pol sata. Maslinovo ulje ne valja stavit jer je miris onda grozan, a i ton bogami lagano zelenkast.
E, super fora, jednom prilikom sam u smeđu kanu dodala pol balzama od čistog karitea (od L'occitanea) i stvarno lijepo nahrani kosu. Al onda nemaš balzam za poslije..:)
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#84 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by zgiba »

Ja koristim knu na tamnoj (prosijedoj) kosi i boja je super (tamna sa crvenim pramenovima).
Mijesam je sa cajem od brusnice, sipka ili bilo kojim dugim "kiselim" cajem. Limun ili sirce posvjetljuju boju i veoma isusuju tjeme pa ih izbjegavam.

Sto se tice "ubijanja" mirisa kne u caj stavim nekoliko cijelih klincica, pa caj na kraju procijedim (jednom sam u smjesu stavila mljevene klincice i jako tesko sam smjesu isprala iz kose, mislim da bi isti problem bio i sa cimetom)
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#85 Re: čista kana / body art kvalitet /

Post by sedma_7 »

Cao,ako moze jedna brza informacija, da ne citam cijelu temu. Ima li gdje u sarajevu ili tuzli se kupiti Prirodna kana za kosu, dakle cisti prah bez primjesa. One turske u malim paketicima prepune hemije me ne zanimaju.
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#86 Re: čista kami na / body art kvalitet /

Post by sedma_7 »

Lush kanu sam probala ali je preskupa... Ta iz badema se bojim da ne bude precrvena. Ima li negdje kupiti crnu (indigo faerace mislim da se tako zove biljka), pa da sama pomijesam. Hvala vam svima koji odgovorite :kiss:
Post Reply