CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#1 CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by vertigo24 »

POZDRAV...ZANIMA ME DA LI JE NEKO OD VAS POKUSAO OVU METODU I KAKVI SU REZULTATI...
O TOME NESTO VISE IMATE OVDJE...

http://www.alternativa-za-vas.com/index ... nje-jetre/
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... i-program/

TAKODJE ME ZANIMA DA LI JE KOD NAS U SARAJEVU ILI BiH MOGUCE I GDJE NABAVITI OVAJ ANTIPARAZITNI PROGRAM I KOJA MU JE CIJENA???
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#2 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by kogaba »

Izgleda da u Sarajevu nema da se nabavi anti parazitni program ili barem neki dio tih preparata. :sad:
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#3 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by vertigo24 »

ja sam trazila u apotekama...antiparazitni program...pojedinacno....(tinktura crnog oraha,ulje klincica,kapsule pelina)...ali nigdje nisam mogla naci....
ako neko ima inforamciju o tome gdje mogu nabaviti taj antiparazitni program ili bar neki od ovih sastojaka nek napise...
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#4 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by zonna »

to se jedino moze nabaviti u hrvatskoj. kosta 100 KM. ja sam nabavila prosle godine i nisam nista koristila od toga pa ako je neko zainteresovan voljna sam ga proslijediti.
amla
Posts: 17
Joined: 02/12/2008 17:26

#5 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by amla »

Ja sam cula da ima u organic shopu na markalama ali nisam provjerila 100 %.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#6 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by pirmin »

vertigo24 wrote:POZDRAV...ZANIMA ME DA LI JE NEKO OD VAS POKUSAO OVU METODU I KAKVI SU REZULTATI...
O TOME NESTO VISE IMATE OVDJE...

http://www.alternativa-za-vas.com/index ... nje-jetre/
Planiram na proljece da uradim ovo ciscenje.

Imam jedno krajnje laicko pitanje:
Kojim putem ce ovaj silni kamenac biti izlucen iz tijela...prosto receno na koji otvor? :-D
Malo mi sokantno djeluje njegova velicina. :roll: :shock: :oops:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#7 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by A_I_ »

Last edited by A_I_ on 27/11/2011 22:37, edited 2 times in total.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#8 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by A_I_ »

p.s. Interesuje me i taj antiparazitni pa ako neko ima iskustva, pls nek se javi ovdje.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#9 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by ja nisam ja »

Za sta je konketno taj antiparazitni program
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#10 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by ja nisam ja »

moze li i meni
Ismiro
Posts: 28
Joined: 07/08/2010 21:12

#11 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Ismiro »

Biljna apoteka ''m'', u tržnici na pijaci Grbavica, na drugom spratu.
I pelin i klinčić i orah i sve živo.
Necete se pokajati garantovano iz licnog iskustva, cak sta vise, za svaki naredni problem koji vam se javi, navracacete i potpuno zaboraviti na zvanicnu medicinu.
Kome treba broj da nazove prije nego sto ode nek se javi.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#12 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Mentha_Piperita »

Sarajmen wrote:
vertigo24 wrote:ja sam trazila u apotekama...antiparazitni program...pojedinacno....(tinktura crnog oraha,ulje klincica,kapsule pelina)...ali nigdje nisam mogla naci....
ako neko ima inforamciju o tome gdje mogu nabaviti taj antiparazitni program ili bar neki od ovih sastojaka nek napise...
Vratnik pa putem ka Faletićima sa desne strane imaš objekat i jasan naziv ''Centar alternativne medicine'' gospođa Branka Rakonjac. Ne samo dobre prirodne tinkture, već i štošta od onog što ti je potrebno da srokaš te uzročnike bolesti. Poslat' ću ti kontakt telefon u inboks.
Tako je, koliko sam ja upoznata doktorica Branisalava (Branka) jedina pravi te mikseve i bavi se tim antiparazitnim programima.
Evo web stranica na kojoj imaju i proizvodi i kontakt broj za sve informacije:
http://amedicina.weebly.com/proizvodi.html

Meni bilo mrsko ići u Faletiće pa sam uzimala neke proizvode u Organic shopu na Markalama (iako ni oni uvijek nemaju sve...).
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#13 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Suzie Q »

nemojte se opterećivati skupim i neprovjerenim preparatima, za čišćenje jetre je najbolja surutka i svaki pošten doktor će vam to i savjetovati, a surutke Bogu hvala makar kod nas ima svugdje kupiti osim što se može lako napraviti i domaća.
natjerajte se piti oko 1l surutke dnevno i brzo ćete osjetiti promjenu, uz izbacivanje određenih stvari iz prehrane poput konzervansa, brze hrane i sl.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#14 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Bluemore »

Suzie Q wrote:nemojte se opterećivati skupim i neprovjerenim preparatima, za čišćenje jetre je najbolja surutka i svaki pošten doktor će vam to i savjetovati, a surutke Bogu hvala makar kod nas ima svugdje kupiti osim što se može lako napraviti i domaća.
natjerajte se piti oko 1l surutke dnevno i brzo ćete osjetiti promjenu, uz izbacivanje određenih stvari iz prehrane poput konzervansa, brze hrane i sl.
hvala, koju preporucas?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#15 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by studiorum_tuzlaensis »

Surutka i mladi sir na prvom mjestu. Ujutro najbolje na prazan stomak.

Ishrana je osnovni faktor u očuvanju jetre.
Lijekovi i alkohol su osnovni faktor u uništenju jetre.

Ne jesti kasno.
Ne jesti obilno.
Ne jesti mesne prerađevine. (salama, hrenovke, paštete)
Ne jesti prženo i brzo.
Ne piti alkohol. (Ni čaša vina dnevno nije korisna).
Lijekovi, izbjegavati bilo kakve tablete.
Jesti sve vrste salata (dobro nemojte puno ruske :D), i svježeg voca i povrca). Povrce je dovoljno prepržiti na kokosovom i lanenom ulju. MOže i hladno prešano maslinovo.

napravite sebi smjesu od lana, susama, cimeta i tikve. Ima kupiti i u BIngu 5 KM 450 grama može vam biti vise od mjesec. Svako jutro sa jogurtom, pojedete mladog sira ili surutke. Za mjesec dana ćete biti sebi zahvalni sa dosta manje umora, više energije, psihički više raspoloženi itd.

Za nekog ko je sa 25 godina bio fasovao alkoholnu masnu jetru, mogu reći da najbolja stvar koja mi se desila jeste zdrava ishrana. Pun si energije, želje za životom, uostalom i potencije :D. Pio sam od 15-25 godine i saznao da imam masnu jetru. To je prvi put ka hroničnoj upali koja vodi u cirozu. Jetra ima 500 funkcija u organizmu, kao što svaki dan čistiš zube, tako treba i ona da se čisti, jer kakvog smeća sve pokupi, zubi su tu apoteka. :))
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#16 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Seyfo »

Ja, koji imam nealkoholnu masnu jetru(manifestuje se povećanim brojem AST i ALT enzima), mogu reći da je, osim surutke, potrebno svako jutro na prazan želudac uzeti kašiku limunovog soka i kašiku malinovog ulja. To mi nije mrsko i nije mi odvratno za konzumirati, za razliku od surutke, koja ima za mene neprijatan miris, tako da onu litru razvlačim heftu dana, nikako da joj ugledam dno :-) Često i ne ugledam, pretekne me buđ.

Puno sam čitao o masnoj jetri; ima mnogo mnogo lijekova, prirodnih i manje prirodnih, svake godine novi,tako da treba probrati one koje vam je praktično za konzumirati. U svakom slučaju, svi se slažu oko surutke.

Još kile da mi je skinuti,mada one nisu presudne ako se radi o masnoj jetri.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#17 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by studiorum_tuzlaensis »

Seyfo wrote:
Još kile da mi je skinuti,mada one nisu presudne ako se radi o masnoj jetri.
To ti je prijatelju usko povezano. Masna jetra je zauzeta svojom masnoćom i nema kada da metabolizira masti i salo iz organizma. Tako da su u jednu ruku presudne. Znaci, imas dijetu, imas sve, ali kile ne spadaju, klasični simptom masne jetre. Kod nealkoholne masne jetre, liječenje traje do 2-3 godine uz pravilnu ishranu, tek nakon 2-3 mjeseca kreće proces odmašćivanja koji može da traje u ovisnosti koliko se pridržavaš dijete. To je tzv. masna infiltracije jetre pri NASH (non alcoholic steto hepatitis).

Imaju je i alkololičari.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#18 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Seyfo »

U pravu si, ali kad sam rekao "nije presudna" mislio sam da nije dovoljno samo smršati, a postoje i ljudi koji nemaju višak kila (čak ih znam i izrazito mršavih) a devere sa steatozom, ili imaju visok nivo triglicerida i/ili holesterola.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#19 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Hemera »

Ako je umjereno sve je uredu...ako nije napravice problem.
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#20 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by kogaba »

studiorum_tuzlaensis wrote:Surutka i mladi sir na prvom mjestu. Ujutro najbolje na prazan stomak.

Ishrana je osnovni faktor u očuvanju jetre.
Lijekovi i alkohol su osnovni faktor u uništenju jetre.

Ne jesti kasno.
Ne jesti obilno.
Ne jesti mesne prerađevine. (salama, hrenovke, paštete)
Ne jesti prženo i brzo.
Ne piti alkohol. (Ni čaša vina dnevno nije korisna).
Lijekovi, izbjegavati bilo kakve tablete.
Jesti sve vrste salata (dobro nemojte puno ruske :D), i svježeg voca i povrca). Povrce je dovoljno prepržiti na kokosovom i lanenom ulju. MOže i hladno prešano maslinovo.

napravite sebi smjesu od lana, susama, cimeta i tikve. Ima kupiti i u BIngu 5 KM 450 grama može vam biti vise od mjesec. Svako jutro sa jogurtom, pojedete mladog sira ili surutke. Za mjesec dana ćete biti sebi zahvalni sa dosta manje umora, više energije, psihički više raspoloženi itd.

Za nekog ko je sa 25 godina bio fasovao alkoholnu masnu jetru, mogu reći da najbolja stvar koja mi se desila jeste zdrava ishrana. Pun si energije, želje za životom, uostalom i potencije :D. Pio sam od 15-25 godine i saznao da imam masnu jetru. To je prvi put ka hroničnoj upali koja vodi u cirozu. Jetra ima 500 funkcija u organizmu, kao što svaki dan čistiš zube, tako treba i ona da se čisti, jer kakvog smeća sve pokupi, zubi su tu apoteka. :))
Savjeti su super,sira je dovoljno jedna šakica a sirutke ili surutke samo ako je tek sa sirišta ona starija već ima neke kiseline a to se osjeti pri konzumiranju.Većina ljudi nauči sve o svojoj bolesti tako da može taj dio medicine doktorirati.dobro bi bilo i cigarete izbaciti i ne nositi teške stvari to jest fizički se ne zamarati previše to jetru i te kako zamara.jedan ljekar iz Sarajeva infektolog kaže jetri nekad škodi i čaša vode ako se u pogrešno vrijeme uzme ili ako je hladna voda,a kamo li neki otrovi od sokova i hrane a da o lijekovima ne govorimo.Zatim izlaganje previše suncu škodi jetri itd.moj pirjatelj kaže da jetra voli šampitu i kafu to joj godi ali umjereno konzumirati.O jetri može se čiatati na stranici http://mojajetra.blogspot.com/
User avatar
Tatjana75
Posts: 68
Joined: 19/10/2012 12:47

#21 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Tatjana75 »

Da li je ko u Sarajevu našao ovaj antiparazitni program ako da gdje
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#22 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Sehro »

Seyfo wrote: 24/11/2015 10:37 Ja, koji imam nealkoholnu masnu jetru(manifestuje se povećanim brojem AST i ALT enzima), mogu reći da je, osim surutke, potrebno svako jutro na prazan želudac uzeti kašiku limunovog soka i kašiku malinovog ulja. To mi nije mrsko i nije mi odvratno za konzumirati, za razliku od surutke, koja ima za mene neprijatan miris, tako da onu litru razvlačim heftu dana, nikako da joj ugledam dno :-) Često i ne ugledam, pretekne me buđ.

Puno sam čitao o masnoj jetri; ima mnogo mnogo lijekova, prirodnih i manje prirodnih, svake godine novi,tako da treba probrati one koje vam je praktično za konzumirati. U svakom slučaju, svi se slažu oko surutke.

Još kile da mi je skinuti,mada one nisu presudne ako se radi o masnoj jetri.
Nakon konzumiranja limuna i ulja jesi li osjetio konkretan napredak, manje umora više energije i sl.?
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#23 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Seyfo »

Rezultati su srednja zalost....stavise, jednom mi se pokrenuo pijesak u bubregu,zavrsih u hitnoj...umalo da kolabiram od bolova. Kasnije sam u razgovoru s doktorima nadosao da se pijesak pokrenuo vjerovatno od toga (limun+m.ulje). Od tad ne uzimam,nakon 2g uzimanja. Treba probati vise terapija pa utvrditi koja odgovara i da je prakticna.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#24 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Sehro »

Seyfo wrote: 01/10/2021 00:19 Rezultati su srednja zalost....stavise, jednom mi se pokrenuo pijesak u bubregu,zavrsih u hitnoj...umalo da kolabiram od bolova. Kasnije sam u razgovoru s doktorima nadosao da se pijesak pokrenuo vjerovatno od toga (limun+m.ulje). Od tad ne uzimam,nakon 2g uzimanja. Treba probati vise terapija pa utvrditi koja odgovara i da je prakticna.
Ja se upravo pripremam da počnem s tim pa me malo razočara :( , surutka mi je gadna.. :run:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#25 Re: CISCENJE JETRE/LIVER FLUSH PO METODI HULDE CLARK

Post by Altsa »

Sehro wrote: 01/10/2021 10:07
Seyfo wrote: 01/10/2021 00:19 Rezultati su srednja zalost....stavise, jednom mi se pokrenuo pijesak u bubregu,zavrsih u hitnoj...umalo da kolabiram od bolova. Kasnije sam u razgovoru s doktorima nadosao da se pijesak pokrenuo vjerovatno od toga (limun+m.ulje). Od tad ne uzimam,nakon 2g uzimanja. Treba probati vise terapija pa utvrditi koja odgovara i da je prakticna.
Ja se upravo pripremam da počnem s tim pa me malo razočara :( , surutka mi je gadna.. :run:
Image
Post Reply