Cirkus iz Amerike

Post Reply
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#1 Cirkus iz Amerike

Post by kojsino »

Ovih dana se ovo-pamflet rastura na internet adrese
(autori Sendijarevic, Borogovac, Sacirbegovic-kockar.. )

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA 9. JUN 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH br. 404
http://republic-bosnia-herzegovina.com/

1. UVODNIK: PIJAČNI PRAVNIK ZDRAVKO GREBO


Ovaj uvodnik o Zdravku Grebi je napisao nekakav Borogovac,
koji bi u najboljem slucaju profesoru Grebi mogao samo cistiti cipele..
Last edited by kojsino on 12/06/2006 21:00, edited 2 times in total.
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#2

Post by bleka »

Uf,
za dlaku smo izbjegli referendum RS zapakovan u ustavne reforme Staljina i Klempe.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

ma dobija ja taj e-mail. kako da se odjavim? ne postoji "unsubscribe" link, a vala kake ljudi previse sto jest jest
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#4

Post by halo_ba »

Mirko Blagojevic "na braniku domovine"....
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#5

Post by kojsino »

Nije sam ima saborce
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#6 Re: Cirkus iz Amerike

Post by boric »

kojsino wrote:Ovih dana se ovo-pamflet rastura na internet adrese
(autori Sendijarevic, Borogovac, Sacirbegovic-kockar.. )

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA 9. JUN 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH br. 404
http://republic-bosnia-herzegovina.com/

1. UVODNIK: PIJAČNI PRAVNIK ZDRAVKO GREBO


Ovaj uvodnik o Zdravku Grebi je napisao nekakav Borogovac,
koji bi u najboljem slucaju profesoru Grebi mogao samo cistiti cipele..

cujjj,nekakav!!!!
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#7

Post by kojsino »

Nikakav!!!
murti439
Posts: 193
Joined: 09/09/2005 21:13

#8

Post by murti439 »

Oooo... Taman kad sam se počeo brinuti za naše vajne patriote s one strane "velike bare" i s ove strane "močvare"... Ja sam, naime, nekim čudom iščezao s njihove mail liste...

Znači ovaj put smeta Grebo... Toplo preporučujem tekst Samira Šestana "Bošnjački moralni kamenolom" iz jednog od prošlih brojeva "Dana".

Hoće to kad je insan dokon i proklet u Čemerici... A nova tehnologija otkrila neslućene mogućnosti - prisjedaš nekome na muku, dolijevaš ulje na vatru sa sigurnog odstojanja, a tebi ni iz džepa, ni u džep... Dobra stara narodna: "Ako ti ne mogu pomoći, da ti bar odmognem..."

Jeb'o frontove, taman, eto, bili i Bošnjački!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

bleka wrote:Uf,
za dlaku smo izbjegli referendum RS zapakovan u ustavne reforme Staljina i Klempe.
Niđe veze...slusas ublehasa, studenta druge godine prava, Mirnesa Ajanovica i cvjeka koji u svom zivotu nema niti jednog dana radnog staza - Harisa Silajdzica. Blago se nama... :roll:
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#10

Post by novel »

“OSLOBOĐENJE” – “ČETNIČKI GLAS”

Piše: Dr. Vahid Sendijarević

Šta je to što Senka Kurtović i Lepa Brena imaju zajedničko, osim što su obe brenovane plavuše i što su obe lepe? Pa to što i jedna i druga pevaju četničke pesme - Lepa Brena tokom rata da podigne moral četnicima umornim od genocida nad Bošnjacima i drugim građanima Republike BiH, a Lepa Senka Kurtović pesmice u “Oslobođenju” kako bi pomogla četnicima da odbrane i legalizuju u miru ono su dobili genocidom, silovanjem, agresijom, nožem i žicom u Srebrenici, i snajperima i granatiranjem Sarajeva.

Tako naša Lepa Senka Kurtović nelegitimne zahtjeve za referendumom o otcjepljenju takozvane “Republike Srpske”, u svom članku u “Oslobođenju” od 7. juna 2006-te, naziva ozbiljnom političkom igrom započetoj u Banjaluci, a zahtjeve patriota da se ukine zločinačka “Republika Srpska” naziva farsom iz Sarajeva i riječ patrioti stavlja pod navodne znake. I da ne bi bilo zabune gdje je njen patriotizam (bez navodnih znakova), Lepa Senka u zaključku članka kaže “u pravu je Dodik, jednostranom inicijativom [misli se na zahtjev da se ukine zločinačka Republika Srpska] mogu dobiti samo odgovor – narod i referendum”.

Članak Lepe Senke Kurtović je pesmica za četničke uši. Biće da je Republika BiH izvršila agresiju na “Republiku Srpsku“, da je u Srebrenici izvršen genocid nad “golorukim srpskim narod”, da etnički Bošnjaci i Hrvati nikada nisu ni živjeli u Banja Luci, Prijedoru, Bijeljini, Doboju, nego Turci, da je Republika Srpska od Cara Lazara na ovamo bila “Srpska Zemlja” koja je konačno oslobođenja od Turaka u Srpskom ustanku od 1992 do 1995 na čelu sa Karadžićem, Mladićem i Alijom Izetbegovićem. “Nož, žica, Srebrenica - Samo Sloga Srbina Spašava” zakletve su Lepe Senke Kurtović.

Za Lepu Senku Kurtović, provokacija je reći da je “Republika Srpska” genocidna tvorevina i da zbog toga mora biti ukinuta, ali nije provokacija kada vožd Dodik poziva na referendum za otcjepljenje “Republike Srpske”, jer on na to ima svoje genocidno pravo.

Sada se može postaviti pitanje vlasnicima Oslobođenja i Republici Sloveniji, čiji pasoš nose, da li i oni stoje iza stava Senke Kurtović da žrtve agresije i genocida nemaju pravo da traže kažnjavanje zločina agresije i genocida i pravo da traže da se ukine ono što je nastalo kao rezultat pokolja, genocida, silovanja i etničkog čišćenja. Ako vlasnici Oslobođenja i Republika Slovenija, čiji pasoš nose, ne učine ništa da se izvinu žrtvama agresije i genocida za četnički nastup Senke Kurtović, to ćemo shvatiti kao učešće u kampanji da se žrtvama genocida oduzme pravo na pravdu. Sa ovakvim tekstovima, prikladnije ime novinama u kojima piše Lepa Senka Kurtović bi bilo “Četnički Glas”. ”Oslobođenje” je rođeno 30. avgusta 1943. godine u Donjoj Trnovi kod Bijeljine u jeku Narodno oslobodilačke borbe protiv fašističke okupacije i nakon svijetle pobjede nad četničkom hordom. Sa tekstovima kao što je tekst Lepe Senke Kurtović, “Oslobođenje” postaje “Četnički glas”.
3. UČENIK BOLJI OD PROFESORA

Dr. Ćazim Sadiković je dao intervju "Slobodnoj Bosni" o nedavno propalim ustavnim amandmanima. Upitan da komentariše izjavu Mirnesa Ajanovića da bi "u slučaju UKIDANJA Dejtonskog SPORAZUMA stupio na snagu Ustav iz 1992" Dr. Sadiković je rekao slijedeće, citiram: "Nikada u istoriji se nije desilo da jedan Ustav postane nevažeći, pa da zbog toga počne važiti ustav donijet prije njega."

Poštovani Dr. Sadikoviću, pravo je precizna nauka, pa zato američki pravnici cesto kažu "u sitnicama je sva suština". Vaša izjava jeste tačna, ali ona ne pobija izjavu Mirnesa Ajanovića. Vaša izjava samo govori o normalnim situacijama, o legalnim ustavima koji su usvojeni u legalnim procedurama u normalnim državama. Međutim, to nije slučaj sa Daytonskim ustavom. Naime, znajući da u institucijama Republike BiH Dayton nije mogao proći propisanu proceduru naši izdajnici su zaobišli tu proceduru i podmetnuli Daytonski sporazum (ugovor) da nam sluzi kao ustav. Zato sam gore, citirajući Ajanovića, naglasio velikim slovima one dvije važne riječi. Gospodin Mirnes Ajanović govori o Daytonskom SPORAZUMU, a npr. ovdje u pravnim državama savremenog svijeta se svakodnevno UKIDAJU SPORAZUMI, ako se neka od strana ne pridržava tačaka sporazuma, i stvari se onda vraćaju na "PRETHODNO PRAVNO STANJE". Dakle, Ajanović je u pravu, budući da je Dayton samo ugovor (istina podmetnut za ustav), mogao bi biti ukinut, i tada bi se zaista sve moglo vratiti na "početak" kako to sa strahom govore u RS.

Osim toga, u istom intervjuu Sadiković kaže da je sam pisac Aneksa 4, tj. ustavnog dijela Daytonskog SPORAZUMA, Robert S. Owen priznao da ga "nije napisao, nego naškrabao".

I to priznanje a pogotovo činjenica da taj Anex 4. nikada nije prošao proceduru u Republici BiH, ga čini nelegalnim što građanima uvijek daje za pravo da ga ne priznaju i da insistiraju na prethodnom pravnom stanju koje nam je silom oteto.

Ima još kontradikcija u Sadikovićevim izjavama, a najveća je da je trebalo usvojiti amandmane, mada i po njegovim priznanju entitetsko glasanje razbija BiH. Njegovo obrazloženje da bi Kristijan Shiling mogao ukinuti entitetsko glasanje, ne drži vodu. Naime, ako bi Kristijan Shiling mogao donositi promjene Ustava, što se onda svi toliko muče da te promjene prođu skupštinsku proceduru, tj. zašto onda samo stranci ne promjene ustav?!

Izgleda ipak da politički veoma angažovani "student" Ajanović bolje razumije ove stvari od starog profesora Sadikovića. A to je i logično, jer mnogo je važniji entuzijazam i odanost projektu, od formalnog obrazovanja. Ako mi ne vjerujete, sjetite se da je "metalski radnik" Josip Broz u svim situacijama nadigrao sve Engleske, Američke i Ruske pravnike i političare.

Dr. Muhamed Borogovac
:D :D :-) :D
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#11

Post by kojsino »

Pazite na ova dva autora:

Vahid, davno zbrisao od Bosne, pitanje da li je i na karti moze naci,
Borogovac jedan od osnivaca SDA Tuzla,
na pocetku rata mahnuo pare i pobjegao preko bare..,

e oni sada sole pamet, ja smijeha...
zemljotres
Posts: 596
Joined: 25/03/2004 10:33

#12 Re: Cirkus iz Amerike

Post by zemljotres »

kojsino wrote:Ovih dana se ovo-pamflet rastura na internet adrese
(autori Sendijarevic, Borogovac, Sacirbegovic-kockar.. )

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA 9. JUN 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH br. 404
http://republic-bosnia-herzegovina.com/

1. UVODNIK: PIJAČNI PRAVNIK ZDRAVKO GREBO


Ovaj uvodnik o Zdravku Grebi je napisao nekakav Borogovac,
koji bi u najboljem slucaju profesoru Grebi mogao samo cistiti cipele..


dabogda i cipele
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#13 Re: Cirkus iz Amerike

Post by Vodenjak »

kojsino wrote:Ovih dana se ovo-pamflet rastura na internet adrese
(autori Sendijarevic, Borogovac, Sacirbegovic-kockar.. )

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA 9. JUN 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH br. 404
http://republic-bosnia-herzegovina.com/

1. UVODNIK: PIJAČNI PRAVNIK ZDRAVKO GREBO


Ovaj uvodnik o Zdravku Grebi je napisao nekakav Borogovac,
koji bi u najboljem slucaju profesoru Grebi mogao samo cistiti cipele..


E vala @kojsino, i meni su se zgadili... :oops:
Ljudi potpuno izgubili kompas jebo te... :-)
A Amerika tako daleko! :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#14

Post by valterbranisarajevo »

Oni ce ovo raditi sve dok smatraju da ostavljaju neki efekat na nas svojim glupostima.

Ne zaboravite da sto puta izgovorena laz na kraju postane istina.

Dakle jedini lijek protiv ovakvih je zatvoriti ovaj post i ubuduce primjenjivati potpunu ignoranciju prema njima ! :P
zemljotres
Posts: 596
Joined: 25/03/2004 10:33

#15

Post by zemljotres »

dole cenzura, nek luis kaka kolko hoce.. imamo mozak zar ne?
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#16

Post by senada »

kojsino wrote:Pazite na ova dva autora:

Vahid, davno zbrisao od Bosne, pitanje da li je i na karti moze naci,
Borogovac jedan od osnivaca SDA Tuzla,
na pocetku rata mahnuo pare i pobjegao preko bare..,

e oni sada sole pamet, ja smijeha...
protiv sam svih sda-ovaca koji nisu pobjegli, koji su ostali ovdje da 'cuvaju nas i beiha'.........da su imali barem toliko pameti i obraza da svi odu zauvijek.... ali otisli su oni koji vrijede...ostala je refuza i shkart.

m.borogovac je upravo odlazkom iz beiha dokazao da se raciom i naciom razlikuje od sda-ovaca.

prava je steta sto se muhamed borogovac u realnom svijetu ne ukljuci u politiku beiha.... peticije, mailing liste, mailovi itd. nisu od nekog bitnog efekta..

kojsino nije com nego net ili http://www.republikabih.net
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#17

Post by senada »

samo da dodam, iskreno mi se ni malo ne dopada prejudiciran jezik mrznje od strane pojedinih clanova b.kongresa, kao i 'patriotsko blokovska' politika.... sve drugo je ok.
sarajevac
Posts: 99
Joined: 14/11/2003 00:00

#18

Post by sarajevac »

senada wrote:
kojsino wrote:Pazite na ova dva autora:

Vahid, davno zbrisao od Bosne, pitanje da li je i na karti moze naci,
Borogovac jedan od osnivaca SDA Tuzla,
na pocetku rata mahnuo pare i pobjegao preko bare..,

e oni sada sole pamet, ja smijeha...
protiv sam svih sda-ovaca koji nisu pobjegli, koji su ostali ovdje da 'cuvaju nas i beiha'.........
ja sam protiv onih koji JESU i koji NISU pobjegli :D mislim SDA-ovaca.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#19

Post by senada »

sarajevac wrote:
senada wrote:
kojsino wrote:Pazite na ova dva autora:

Vahid, davno zbrisao od Bosne, pitanje da li je i na karti moze naci,
Borogovac jedan od osnivaca SDA Tuzla,
na pocetku rata mahnuo pare i pobjegao preko bare..,

e oni sada sole pamet, ja smijeha...
protiv sam svih sda-ovaca koji nisu pobjegli, koji su ostali ovdje da 'cuvaju nas i beiha'.........
ja sam protiv onih koji JESU i koji NISU pobjegli :D mislim SDA-ovaca.
imam utisak da mnogi od njih koji su otisli vise vole, i vise dobro zele i rade za ovu zemlju od preostale velike vecine, posebno iz reda sda-ovaca.

fakat da su ti ljudi napustili i sda i zemlju barem meni govori kako se nicim ne mogu komparirat sa preostalom refuzom, ljudskim otpadom.
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#20

Post by boric »

valterbranisarajevo wrote:Oni ce ovo raditi sve dok smatraju da ostavljaju neki efekat na nas svojim glupostima.

Ne zaboravite da sto puta izgovorena laz na kraju postane istina.

Dakle jedini lijek protiv ovakvih je zatvoriti ovaj post i ubuduce primjenjivati potpunu ignoranciju prema njima ! :P
zivio staljinizam!
boric
Posts: 296
Joined: 25/05/2006 00:15

#21

Post by boric »

senada wrote:
sarajevac wrote:
senada wrote: protiv sam svih sda-ovaca koji nisu pobjegli, koji su ostali ovdje da 'cuvaju nas i beiha'.........
ja sam protiv onih koji JESU i koji NISU pobjegli :D mislim SDA-ovaca.
imam utisak da mnogi od njih koji su otisli vise vole, i vise dobro zele i rade za ovu zemlju od preostale velike vecine, posebno iz reda sda-ovaca.

fakat da su ti ljudi napustili i sda i zemlju barem meni govori kako se nicim ne mogu komparirat sa preostalom refuzom, ljudskim otpadom.
nemoj tako Senada,uvrijedi ih do boli!!!
bosna forever
Posts: 96
Joined: 09/11/2004 04:38

#22

Post by bosna forever »

M. Borogovac i kolega mu V. Sendijarevic su dva primitivca koja su umislila da su neki bosanski satro "disidenti", te pljuju i laju na sve sto stignu sa sigurne udaljenosti SAD-a, valjda se nadajuci da ce tako skrenuti paznju na sebe i mozda nekada u buducnosi ugrabiti parce vlasti ove zemlje.
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#23

Post by kojsino »

Senada, nije problem , sto su zbrisali nego
sta sada rade i baljezgaju !
Pitaj Svena, on je njihov ponekad.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#24

Post by senada »

kojsino wrote:Senada, nije problem , sto su zbrisali nego
sta sada rade i baljezgaju !
Pitaj Svena, on je njihov ponekad.
a nikakav problem nije sta radi (pre) ostala sda refuza? ne baljezgaju li sinhronizirano horski, coporativno sda-ovci sa sds-ovcima i hdz-ovcima, iz cega se izrodila i jedva prezivljava njihova nakazna kreatura beiha?
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#25

Post by kojsino »

Pa to je davno poznato,
ali sta mislis o pijacnom pravniku ili cetnickom reisu i slicno...?
Post Reply