Cipelom u Novu godinu

Stolac92
Posts: 598
Joined: 16/11/2005 15:38

#1 Cipelom u Novu godinu

Post by Stolac92 »

Press saopštenje – «Cipelom u Novu godinu»


Članovi Facebook grupe «Cipelom protiv tiranije – BH izdanje» i Pokret «Dosta!» organiziraju akciju «Cipelom u Novu godinu» u subotu 03.01.2009. godine u 13 sati na Trgu Oslobođenja-Alija Izetbegović.

Akcija će se sastojati u simboličnom gađanju cipelama fotografija vladajućih političara u BiH, gdje će se građanima omogućiti da izaberu kojeg od političara žele da gađaju.

Ovako će se na simboličan način pokazati nezadovoljstvo radom vlasti u BiH i poručiti vladajućim strukturama da u narednoj godini mogu očekivati još glasnije i direktnije nezadovoljstvo građana i građanki usmjereno prema njima.

Akciju također podržavaju Omladinski pokret Revolt, Demokratski Omladinski Pokret, UG Akcija Građana, Štrajkački Odbor radnika Feroelektro, OKC Abrašević, Udruženje Poljoprivrednika u BiH, Udruženje invalidnih i hendikepiranih osoba u BiH, Udruženje penzionera/umirovljenika u BiH, te Facebook grupa «Revolucija u Bosni i Hercegovini». Također pozivamo ostala udruženja, organizacije i neformalne grupe da nam se pridruže.

«Pozivamo građane i građanke da požele predstavnicima vlasti sretnu Novu godinu upućivanjem cipele upozorenja prema njima, te da im na ovaj način pokažu da će se u narednoj godini zahtijevati odgovornost političara na svim funkcijama u vlasti. Organizatori su spremili određen broj cipela za ovu akciju, a pozivamo sve da, ukoliko to žele, ponesu svoje cipele na ovaj događaj», poručili su organizatori akcije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Banksy »

:roll:
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#3 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by sffovac »

bas sam cekao kada ce neko ovo organizovati
wtf ???
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by VjecitiStudent »

Mogli su barem obezbijediti zive mete ... :D
pa da dodijelimo i pokoju nagradu "G.W. Bush" za uspjesnu eskivazu ... :D
pemanapemani
Posts: 5357
Joined: 09/09/2008 15:12

#5 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by pemanapemani »

Stolac 92 - zasto niste preuzeli odgovornost za proteste pred zgradom jebenog kantona?
Dopingovali ste nas vodkama, sami smo sredili travu, tamo nekad na koncertu pored historijskog muzeja, nabrijali sacicu ljudi i povukli se.
Nekad se u jutarnjim satima vracalo kuci i cjepalo plakate usljivog prevarantskog GROZD-a, a sve na ustrp Vas. Oni su imali jumbo plakate, a Vi A4 formate po banderama. Nosile su se i trake oko ruke poput kubanskih revolucionara. I sta bi onda? Razbije se nekoliko prozora i povucete se kao najvece pickice. Pomalo jadno, zar ne?
Ako nekad 3. januara koja cipela/tena odleti na neki obliznji prozor, da li cete i onda biti ogradjeni sa svojim megafonima i odletjeti kao guske u maglu, ali guske koje imaju "maglenke"?
Zasto onda nekoga gadjati obucom u sluzbi onih koji su u pet dekagrama sa gadjanima? Zasto dozivjeti blamazu u ime onih koji bi te ostavili na milost i nemilost specijalcima i njihovim lopovskim naredbodavcima? Po cemu se razlikujete od njih? Mozda zato sto nemate toliko novaca, a kako god okrenes izdajete sve ideje za koje se borite.
Mozda ustvari nikad niste ni bili lijevicarski orjentirani, oni koji imaju snage povesti inertnu masu do nekog boljeg kraja.
Pozdrav i uspjesno grudvanje.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#6 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by atko »

A hoce li svaki gradjanin koji dobije par cipela da gadja metu moci da zadrzi iste :D :D :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#7 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by vee-jay »

Her Flick wrote:
sffovac wrote:bas sam cekao kada ce neko ovo organizovati
wtf ???
upravo, WTF?

i kako ja sad da ta sva udruzenja/akcije/pokrete/ ozbiljno shvatim
sta wtf?

Odes bacis cipelu, imas malu segu nekih 3 minute i nakon toga odes na kaficu ili sta vec.

Da su napravili neke "ozbilje" proteste ne bi niko ni isao, bilo bi hladno ili prevruce za zimu ili sta vec, nasao bi se razlog.

Po cemu to moraju akcije ili pokreti biti uvijek ozbiljni ("ozbiljni" na onaj klasicni nacin)?

Zasto se stalno sve mora komplikovati?

Ideja je super, :thumbup:
Stolac92
Posts: 598
Joined: 16/11/2005 15:38

#8 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Stolac92 »

pemanapemani wrote:Stolac 92 - zasto niste preuzeli odgovornost za proteste pred zgradom jebenog kantona?
Dopingovali ste nas vodkama, sami smo sredili travu, tamo nekad na koncertu pored historijskog muzeja, nabrijali sacicu ljudi i povukli se.
Nekad se u jutarnjim satima vracalo kuci i cjepalo plakate usljivog prevarantskog GROZD-a, a sve na ustrp Vas. Oni su imali jumbo plakate, a Vi A4 formate po banderama. Nosile su se i trake oko ruke poput kubanskih revolucionara. I sta bi onda? Razbije se nekoliko prozora i povucete se kao najvece pickice. Pomalo jadno, zar ne?
Ako nekad 3. januara koja cipela/tena odleti na neki obliznji prozor, da li cete i onda biti ogradjeni sa svojim megafonima i odletjeti kao guske u maglu, ali guske koje imaju "maglenke"?
Zasto onda nekoga gadjati obucom u sluzbi onih koji su u pet dekagrama sa gadjanima? Zasto dozivjeti blamazu u ime onih koji bi te ostavili na milost i nemilost specijalcima i njihovim lopovskim naredbodavcima? Po cemu se razlikujete od njih? Mozda zato sto nemate toliko novaca, a kako god okrenes izdajete sve ideje za koje se borite.
Mozda ustvari nikad niste ni bili lijevicarski orjentirani, oni koji imaju snage povesti inertnu masu do nekog boljeg kraja.
Pozdrav i uspjesno grudvanje.
Ne želim ulaziti u prepirku i zbog toga te upućujem na odgovor http://www.blogger.ba/komentari/93717/1955912
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by mIRCerka »

pemanapemani wrote:Stolac 92 - zasto niste preuzeli odgovornost za proteste pred zgradom jebenog kantona?
Dopingovali ste nas vodkama, sami smo sredili travu, tamo nekad na koncertu pored historijskog muzeja, nabrijali sacicu ljudi i povukli se.
Nekad se u jutarnjim satima vracalo kuci i cjepalo plakate usljivog prevarantskog GROZD-a, a sve na ustrp Vas. Oni su imali jumbo plakate, a Vi A4 formate po banderama. Nosile su se i trake oko ruke poput kubanskih revolucionara. I sta bi onda? Razbije se nekoliko prozora i povucete se kao najvece pickice. Pomalo jadno, zar ne?
Ako nekad 3. januara koja cipela/tena odleti na neki obliznji prozor, da li cete i onda biti ogradjeni sa svojim megafonima i odletjeti kao guske u maglu, ali guske koje imaju "maglenke"?
Zasto onda nekoga gadjati obucom u sluzbi onih koji su u pet dekagrama sa gadjanima? Zasto dozivjeti blamazu u ime onih koji bi te ostavili na milost i nemilost specijalcima i njihovim lopovskim naredbodavcima? Po cemu se razlikujete od njih? Mozda zato sto nemate toliko novaca, a kako god okrenes izdajete sve ideje za koje se borite.
Mozda ustvari nikad niste ni bili lijevicarski orjentirani, oni koji imaju snage povesti inertnu masu do nekog boljeg kraja.
Pozdrav i uspjesno grudvanje.
Rjecnik promijeni iz ovih stopa ili odlazi sam. Ako imas nerasciscenih racuna sa DOSTA ili nekim pojedincima u Dosta, to rijesi s njima.
EOD
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#10 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Vozdra raja :-) »

Stolac92 wrote:
Akcija će se sastojati u simboličnom gađanju cipelama fotografija vladajućih političara u BiH, gdje će se građanima omogućiti da izaberu kojeg od političara žele da gađaju.
A zasto ne i opozicione politicare?? :?: :?:
Nisu ni oni nista bolji! Sve je to borba za vlast!
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by sheilak »

A mozemo li se medjusobno gadjati cipelama , mi, gradjani - zive, pokretne mete? :D Sto bi njih gadjali, oni su samo nasi " namjesnici", legalno izabrani i tolerirani? Nas treba cipelom medju oci! :-? :-D
ChupoJasa
Posts: 120
Joined: 21/11/2005 16:13
Location: Sarajevo

#12 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by ChupoJasa »

Her Flick wrote:
sheilak wrote:A mozemo li se medjusobno gadjati cipelama , mi, gradjani - zive, pokretne mete? :D Sto bi njih gadjali, oni su samo nasi " namjesnici", legalno izabrani i tolerirani? Nas treba cipelom medju oci! :-? :-D
e ovo je vec bolji prijedlog
ovo bi bilo puno ozbiljnije
samo ovako ćemo u Evropu, ali da se "cipelamo" domaćim cipelama...
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#13 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by bosss »

Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
ChupoJasa
Posts: 120
Joined: 21/11/2005 16:13
Location: Sarajevo

#14 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by ChupoJasa »

bosss wrote:Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
Pa vjerovatno nije nijedan pametnjaković kao ti...
Vjerujem da bi to onda bilo GRANDIOZNO...
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#15 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Sargan »

bosss wrote:Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
Potpuno se slazem. Ovo je smijesno i ovi pokreti "Dosta" i tako to su kao dijete koje udje u prodavnicu igracaka: sad bi ovo a sad mi ono a nikako da na basa na ono nepohodno!
Stolac92
Posts: 598
Joined: 16/11/2005 15:38

#16 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Stolac92 »

Sargan wrote:
bosss wrote:Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
Potpuno se slazem. Ovo je smijesno i ovi pokreti "Dosta" i tako to su kao dijete koje udje u prodavnicu igracaka: sad bi ovo a sad mi ono a nikako da na basa na ono nepohodno!
Možda i nabasamo na ono neophodno, uzimajući u obzir koliko se trudimo! Svaka pomoć je dobrodošla, pa makar se radilo samo o dobronamjernom savjetu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by mIRCerka »

Sargan wrote:
bosss wrote:Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
Potpuno se slazem. Ovo je smijesno i ovi pokreti "Dosta" i tako to su kao dijete koje udje u prodavnicu igracaka: sad bi ovo a sad mi ono a nikako da na basa na ono nepohodno!
Vecinu ovakvih komentara posmataram kao
Image
iskritikovat Boga oca u sekundi, a ne dati niti jedan konkretan prijedlog.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by mIRCerka »

besana wrote:Bog nema oca oca mi :D

šalim seeeeeeeeee :D
nisam napisala OCA BOGA vec BOGA OCA jer je bog nas otac bla bla...luftala si sa vjeronauke :)


ma fakat ne mogu vise slusat ono kritika nidje veze, nista ti ne valjas sve sto radis je bljak, a kad treba predlozit nesto konkretno, sipak..
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by mIRCerka »

besana wrote:Sve si Mirci u pravu , ali taman kad je nastupilo apsolutno zasićenje temama koje su vezane za cipele, jer od kada je onaj novinar gađao "ono zlo" cipelom, od tada se sve vrti oko tih cipela, uostalom haman isti takav protest je bio ispred Bijele kuće, pa zato je narod nezadovoljan, jer se ipak smatramo malo maštovitijim narodom. A ovo izgleda nekom bilo mrsko smisliti nešto što barem nije viđeno više puta ranije, pa hajd copy7paste ... najlakše je tako :-)

E sad što ja ne predložim nešto, ne mogu, jer kao prvo to nije moj posao, kao drugo, ko bi me posluš'o, kao treće nije mi plata bila, pa sam ljuta, pa se bojim da bih smislila nešto baš onako dušmanski :D
Makar si napisala konkretnu kritiku. Vec vidjen protest. Dajte nesto novo.
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#20 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by rado_vidjen »

Potrjebito je pritvorit izgrednike ovog otvorenog podrivanja drzave & sistema.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#21 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by bosss »

Konkretno.
Treba kritična masa i "mudonja".
Onda ta kritična masa uzme kamenje, bezbol palice, motike... polupa pola grada i napravi promjenu da ni jednom političaru ne padne više na pamet da se ponaša ko ovi danas.
U našem slučaju za ovakvu promjenu na nivou države (jer ovi bacaju cipele na šestorku) trebaju tri kritične mase jer nalupati Dodika ne može Sarajevo već Banja Luka i obrnuto.
Mudonja je onaj koji je spreman da se zamjeri vlasti, povede narod, neko ko ima ideju koja pokreće mase, neko ko je u slučaju neuspjeha spreman da robija do kraja života.

Sve ove ostale light verzije protesta ubijaju u narodu volju za protestvovanjem (koje i onako nema, jer more me snimiti neko kamerom pa ću dobiti otkaz...).
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#22 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by Abacija »

bosss wrote:Da mi je znati ko smišlja ovako glupe proteste ?
Kod nas se ni normalan protest ne zna organizovati.
Lako je tebi biti realista kad je Dodo tamo kod vas zabranio okupljanja. Davno je The Architect u Matrix-u izjavio "The problem is in choice". Znaci, posto u pc-u nema mogucnosti demonstriranja -> nema problema. :-)
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#23 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by vee-jay »

sheilak wrote:A mozemo li se medjusobno gadjati cipelama , mi, gradjani - zive, pokretne mete? :D Sto bi njih gadjali, oni su samo nasi " namjesnici", legalno izabrani i tolerirani? Nas treba cipelom medju oci! :-? :-D
to je u drugoj fazi kad se budemo igrali pikada :D
pemanapemani
Posts: 5357
Joined: 09/09/2008 15:12

#24 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by pemanapemani »

Stolac 92 - covjek Kanton, ona zgrada sto je kamenovana nekad u kasnu zimu vec skoro prosle godine, a ne federalna gradjevina od prije 15 dana. Bas me zanima da li bi ih podrzavali kada bi ih izabrani proglasili krivim i pohapsili. Super se vozati u novim, ali ne tako luksuznim kao "njihovim", autima
mircerka - nemam nista protiv pojedinaca iz pokreta DOSTA, niti protiv sustine samog pokrteta. Da, i nisam nikad bio clan tog pokreta. Jebi ga, rjecnik je na policama, a nauceni govor je donesen iz kuce/stana, ono roditeljski odgoj, sta li vec. Sad, mozes me banovati kao i ine fasiste, klerofasiste, normalne ljude, one koji se ne slazu sa tvojim stavovima. Citam forum godinama i vidim da bas ti banujes one sa kojima se ne slazes i stavljas ih u isti kos sa zasluzeno banovanim fasistoidnim idiotima.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25 Re: Cipelom u Novu godinu

Post by mIRCerka »

pemanapemani wrote:Stolac 92 - covjek Kanton, ona zgrada sto je kamenovana nekad u kasnu zimu vec skoro prosle godine, a ne federalna gradjevina od prije 15 dana. Bas me zanima da li bi ih podrzavali kada bi ih izabrani proglasili krivim i pohapsili. Super se vozati u novim, ali ne tako luksuznim kao "njihovim", autima
mircerka - nemam nista protiv pojedinaca iz pokreta DOSTA, niti protiv sustine samog pokrteta. Da, i nisam nikad bio clan tog pokreta. Jebi ga, rjecnik je na policama, a nauceni govor je donesen iz kuce/stana, ono roditeljski odgoj, sta li vec. Sad, mozes me banovati kao i ine fasiste, klerofasiste, normalne ljude, one koji se ne slazu sa tvojim stavovima. Citam forum godinama i vidim da bas ti banujes one sa kojima se ne slazes i stavljas ih u isti kos sa zasluzeno banovanim fasistoidnim idiotima.
Ja ti za rjecnik rekoh. Psovke i ostale vulgarnosti ostavi za kuce/stana odakle si donio.
Ovo ostalo ti necu ni komentarisati jer vrijedan nisi. A usput, i to se kosi s pravilima foruma. A Pravila si prihvatio registracijom na forum.
Stoga, EOD.
Post Reply