Cipelice, cipelice..

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#1 Cipelice, cipelice..

Post by Nadinka »

Zene trazile temu, pa moram otvoriti :) Ima li ista na sto zene toliko trose pare (znaci one koje nisu zaglavile na temi sminka oliti make-up) kao na cipelice? nema! A kako dolazi proljece treba nam izvjestaj gdje su najljepse, najpovoljnije, najneobicnije, najsladje, najsexije :)
Pa molim dame da ovdje prijave svaki zanimljiv primjerak sa lokacijom i icjenom :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2 Cipele - all about!

Post by Partizzanka »

Hajmo malo o cipelama ...

ja sam do nedavno uvijek govorila kako sam totalno netipicno zensko jer nemam puno cipela a onda kad smo krenuli na more i kad sam spakovala 8 pari baletankica - sve mi je bilo jasno

kakve cipele nosite
kakve cipele volite
kakve cipele zelite


navalite! :)
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3 Re: Cipele - all about!

Post by yellow cat »

hehehehe, brza si, nema šta :lol: :lol:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#4 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Gospoda Ministarka »

... i ima li ista o cemu mozemo pricat bez prestanka i sa toliko entuzijazma i inspiracije :lol: :lol:
Oooo svoj na svome, kao sto se kaze :D

Da pocnem:
Ove si planiram kupiti cim prije (citaj cim nadem smedu torbu koja me odusevi), a slicne su mi nestale ispred nosa u Mangu:
Image
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#5 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Nadinka »

Ja sam takve kupila proslo proljece u Bati, samo je peta bila malo ruznija od ove, a jesu i te u mangu bile divne..eh sad..ja sam svoje malo unistila jer sam ih mazala nekim specijalnim mlijekom za ovu kožu gamoš kako se vec zove, a sad cak imam i torbu uz njih :(

ja bih jedne fine baletanke da osvjezim kolekciju, svidjele su mi se dvoje u Zari, ali eto ne kupih, jedne tigraste ali bas od krzna premedene,ali bile su ipak 100 eura a druge su bile jeftine, zakacicu cu slike kad mognem.

Sad imaju u azelu neke slatke, napisah na staroj temi :) i u Gemi sam vidjela fine baletankice :)

Prosle godine sam potrefila super baletanke u Retru, bile 50 km a iskoristila ih maksimalno :)
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#6 Re: Cipelice, cipelice..

Post by ♥ Julianna ♥ »

Gospoda Ministarka wrote:... i ima li ista o cemu mozemo pricat bez prestanka i sa toliko entuzijazma i inspiracije :lol: :lol:
Oooo svoj na svome, kao sto se kaze :D

Da pocnem:
Ove si planiram kupiti cim prije (citaj cim nadem smedu torbu koja me odusevi), a slicne su mi nestale ispred nosa u Mangu:
Image

Ove bi ti maznula sad! :-D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#7 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Nadinka »

a sto se tice toga da cekas torbu da nadjes, ja sam to davno prestala kombinovati :) ja imam torbu u nekoj neutralnoj ko prljavo rozoj nijansi, jednu smedju i jednu isto neutralno ne znam jel sivkasta ili bezkasta, i one sve idu uz svu obucu :)
btw gdje si nasla ove cipele??
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#8 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Gospoda Ministarka »

Jedne sive oxfordice ali da nisu nezgrapne i da ne djeluju velike:

Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#9 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Michun »

Ja brate ne mogu te cipele iz manga, bate i sl. Meni sve to tvrdo, zabole me noge i prsti.
Cipele me kostaju mnogo :D jer sam luda za istim a imam ih ko stonoga :-)
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#10 Re: Cipele - all about!

Post by Envy »

...
Last edited by Envy on 12/01/2012 10:30, edited 2 times in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#11 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Nadinka »

Sad sam u ovoj radnji vidjela odbre oxfordice, imaju boja secerno bijela i svijetlo smedja, a sivkaste su bile usper u bati nekad, ali one mekane one su bas za ljeto :(
meni zene trebaju cipele za kisu i ovaj pocetak proljeca, kod mene sve ili su balteanke ili su od gamoša neke stiklice, bas mi trebaju neke prave cipele :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#12 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Gospoda Ministarka »

Nadinka wrote:a sto se tice toga da cekas torbu da nadjes, ja sam to davno prestala kombinovati :) ja imam torbu u nekoj neutralnoj ko prljavo rozoj nijansi, jednu smedju i jednu isto neutralno ne znam jel sivkasta ili bezkasta, i one sve idu uz svu obucu :)
btw gdje si nasla ove cipele??
A ja uvijek moram da imam cipelice i torbicu u istoj boji, oboje mi je strast.

Imaju sad nove slicne u Mangu ali mi se ne svida stikla a ove sto su se meni svidjele su bile iz prosle kolekcije, jos uvijek trazim neke slicne ako ko vidi nek javi.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#13 Re: Cipele - all about!

Post by Partizzanka »

ali ipak sam netipicno zensko jer imam neki poseban stil u neku ruku
moraju biti sto obicnije cipele
nikako pretupe niti spicaste :) nekako da kad ih ja odozgo gledam ... da budu patkicasto slatke :)
i nisam bas tip da cu imati svega po cipelama (kao npr ove nitne i o ovo)
i nosim samo ravne ... greska!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#14 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Michun »

Nadinka wrote:Sad sam u ovoj radnji vidjela odbre oxfordice, imaju boja secerno bijela i svijetlo smedja, a sivkaste su bile usper u bati nekad, ali one mekane one su bas za ljeto :(
meni zene trebaju cipele za kisu i ovaj pocetak proljeca, kod mene sve ili su balteanke ili su od gamoša neke stiklice, bas mi trebaju neke prave cipele :)
Ja sam iste haman ko ove al jesenju kolekciju nasla u retru u robotu. Nikad nisam bolje cipele imala, lagane, mekane, nece propustit nema sanse, suknja, hlace, farmerke...
http://www.hoegl.com/goto/de/catalog/ca ... 703&color=
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#15 Re: Cipele - all about!

Post by ladyada »

ja se zavukla u cizme vec 3 godine i ne izlazim iz njih .........more li to na ovij temi ...........
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#16 Re: Cipelice, cipelice..

Post by sorei »

Ja bih ovakve..boja koze, ne puno kajsica. Ako neko vidi nek javi.

Image

Cipelama sam se opremila, u Retru na snizenju dvoje uzela. :-)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#17 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Nadinka »

Ja sam zene prokleta kad su cipele u pitanju, ja ne znam kupiti udobnu cipelu jer uvijek letim ili na veoma visoke pete ili na skroz ravne balerinke, i vecinom su veoma lijepe i veoma neudobne. JEdina mi je sreca sto mi je momak poceo sam kupovati cipele bez mene pa on gleda da mi kupi da se ne polomim pa mi je popravio trenutno stanje :) sad imam za proljece dvoje ifne iz bate, crne i sive sa petom ali ne previsokom, kupio mi na jesen, sad tamam k'o nove :)
a ove sandale su veeeoma dobre
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#18 Re: Cipelice, cipelice..

Post by sorei »

U Urban Republic imaju slicne, ali ne i moj broj. Mislim da su 37 KM, ostali brojevi 39 i 40. :skoljka:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Michun »

Da, imam pitanje za sve.
Jel se vama zao rastaviti od cipela :?
Ja ko da su mi rod rodjeni.
Sad recimo imam 5 pari tena. Tene nosim haman pa nikad. Imam jedne koje skripe jer oni cepovi na djonu imaju lufta pa skripe. Ne bi ih bacilaaa. Samo ih mogu u bucnoj okolini nositi :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#20 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Gospoda Ministarka »

Michun wrote:Da, imam pitanje za sve.
Jel se vama zao rastaviti od cipela :?
Ja ko da su mi rod rodjeni.
Sad recimo imam 5 pari tena. Tene nosim haman pa nikad. Imam jedne koje skripe jer oni cepovi na djonu imaju lufta pa skripe. Ne bi ih bacilaaa. Samo ih mogu u bucnoj okolini nositi :D
:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
Imam mater koja je opsjednuta sa tim da stvari ne smetaju po kuci, e pa cim vidi da ja nesto ne nosim par dana ona to odnese u garazu, nekad mi se desi da se sjetim nekih cipelica nakon 1 god., medutim ona da bi napravila mjesta u garazi za nove, pobacala stare. One koje su mi strasno drage uvijek cistim i slazem. :D
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#21 Re: Cipelice, cipelice..

Post by sorei »

O draga, pa ja imam baletanke stare pet godina, a vec tri cekaju tu famoznu lokaciju na koju ce da krenu. :lol:
Nije lose cuvati obucu ako je u iole solidnom stanju. Nosila sam proslu zimu mamine cizme koje su par godina mladje od mene.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#22 Re: Cipelice, cipelice..

Post by vesna555 »

Aaaa, ja odem u granap i do pekare po kruh, a vratim se s novim cipelama. Ako mi stvarno nesto treba, tipa tašna ili farmerke, onda vodim drugaricu ili mamu da me spriječe da kupim cipele i da me natjeraju da kupim ono što mi fakat treba.

Imam ih svakavih, od stikli od 12 centimetara, do onih visokih 3-4 centimetra, marte, starke, baletanke, sandale, mokasinke. Mislim da nema boje koju nemam u svojoj kolekciji, doduse, fale mi ljubičaste još :D. Nosim broj 35 i najskuplje stikle koje kupim nisu povis 100 KM jer su mali brojevi uvijek sniženi. Ja sebi znam kožne čizme kupiti za 30 KM, a 38 broj istih takvih bude po 180 KM! Sve svoje cipele volim i sve ih nosim, nije mi se jos dogodilo da sam kupila cipele, a da ih nisam obula. Nikad ih ne kombiniram s torbom i nemam puno torbica, dvije za izlazak i dvije za dan i sve su crne i smeđe. Mrzim tasne kupovati, pa ih najčešće dobivam od porodice i prijatelja za poklon nekom prigodom.
Ali zato cipele... A joj :( Tu mi nema nažalost granice!
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#23 Re: Cipelice, cipelice..

Post by gladna sam »

Ehh tako sam ja nekad davnoo sto se tice obuce imala uglavnom baletanke neke ravne cipelice, sandalice i ostalo

Danas kad otvorim ormar iz njeg samo sjevaju fensi smensi cipele ponekad i previsokih potpetica
i kad god podjem da kupim nesto ravno, uvijek se kuci vratim s tim vrazijim visokim stiklama

Inace ne volem neudobnu odjecu i kunem se samo u italijanske cipele

Eh sad sanjam o nekim crvenim sandalama ali jos ih nigdje ne vidjeh :x
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#24 Re: Cipelice, cipelice..

Post by Gospoda Ministarka »

vesna555 wrote:Aaaa, ja odem u granap i do pekare po kruh, a vratim se s novim cipelama. Ako mi stvarno nesto treba, tipa tašna ili farmerke, onda vodim drugaricu ili mamu da me spriječe da kupim cipele i da me natjeraju da kupim ono što mi fakat treba.

Imam ih svakavih, od stikli od 12 centimetara, do onih visokih 3-4 centimetra, marte, starke, baletanke, sandale, mokasinke. Mislim da nema boje koju nemam u svojoj kolekciji, doduse, 1.fale mi ljubičaste još :D. 2.Nosim broj 35 i najskuplje stikle koje kupim nisu povis 100 KM jer su mali brojevi uvijek sniženi. Ja sebi znam kožne čizme kupiti za 30 KM, a 38 broj istih takvih bude po 180 KM! Sve svoje cipele volim i sve ih nosim, nije mi se jos dogodilo da sam kupila cipele, a da ih nisam obula. Nikad ih ne kombiniram s torbom i nemam puno torbica, dvije za izlazak i dvije za dan i sve su crne i smeđe. Mrzim tasne kupovati, pa ih najčešće dobivam od porodice i prijatelja za poklon nekom prigodom.
Ali zato cipele... A joj :( Tu mi nema nažalost granice!
1. Imam tri para ljubicastih i neki dan u Borovu vidjeh jos jedne, ali rekoh idemo malo raznolikosti.
2. Ti si jedna od onih koje ja smatram stvarno sretnicama.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#25 Re: Cipelice, cipelice..

Post by vesna555 »

alemaa wrote:
vdivna wrote:Ja bih ovakve..boja koze, ne puno kajsica. Ako neko vidi nek javi.

Image

Cipelama sam se opremila, u Retru na snizenju dvoje uzela. :-)
Kupila ove prosle godine u Urban-u u BBI-u :D :D
Imaju i sad! Po mizernoj cijeni, mislim da nisu ni 20 KM. Zatvaraju radnju, ja upala odmah treci dan od pocetka rasprodaje i obukla se za 30 KM od glave do pete :P
Sve je snizeno, plus na kasi ti jos 50% snize cijenu. Ne znam sta je ostalo od stvari, ali prejeftino je!
Nadam se da sam vam uhvatila mustuluk :D
Post Reply