CineStar Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#251 Re: CineStar Sarajevo

Post by Edin H. »

Thorgerson wrote: 24/11/2021 16:25
Mikrovalnu stavim na ledja,
:lol: :thumbup:
User avatar
mc-twin
Posts: 3303
Joined: 18/04/2009 23:47

#252 Re: CineStar Sarajevo

Post by mc-twin »

aston_martin wrote: 24/11/2021 00:56
konektovan wrote: 23/11/2021 22:19

Naravno, idem zbog filma ne zbog hrane. Ali djeca su posebna priča. Nedavno vodio svog klipana i njegove drugove, slomio se objašnjavajući im, da u bingu imaju bolji nachosi,..ali dzaba. :mrgreen:
Dobro je dok ne pocnu provjeravat sta se unosi u kino.
U Cinema city je to bila praksa jedno vrijeme. Nisu bas bile stroge kontrole,al isto tako morao si krijumcariti da nesto uneses.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#253 Re: CineStar Sarajevo

Post by Concord »

To je zato sto je nas narod stoka bez ikakve granice, kad vidi da prolazi diskretna kesica neke grickalice i mala flasa vode/soka, toliko postane bezobrazan da na kraju pocne unositi velike kesurine cipsa, smokija, sokova, vidljivih u prozirnim kesama, ne krijuci uopste sta unosi u kino. I ko normalan onda ne bi pretresao poslije toga...
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#254 Re: CineStar Sarajevo

Post by AtillaS »

Concord wrote: 27/11/2021 00:15 To je zato sto je nas narod stoka bez ikakve granice, kad vidi da prolazi diskretna kesica neke grickalice i mala flasa vode/soka, toliko postane bezobrazan da na kraju pocne unositi velike kesurine cipsa, smokija, sokova, vidljivih u prozirnim kesama, ne krijuci uopste sta unosi u kino. I ko normalan onda ne bi pretresao poslije toga...
Zašto bi neko krio i što bi bio problem unijeti grickalice?

Uvijek se u kino išlo s grickalicama, a u pozorište s rakijom. :D
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#255 Re: CineStar Sarajevo

Post by Concord »

AtillaS wrote: 27/11/2021 00:22 Zašto bi neko krio i što bi bio problem unijeti grickalice?

Uvijek se u kino išlo s grickalicama, a u pozorište s rakijom. :D
Jel u pozoriste unosis pljosku ili flasu rakije od litar? :D
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#256 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

Concord wrote: 27/11/2021 00:15 To je zato sto je nas narod stoka bez ikakve granice, kad vidi da prolazi diskretna kesica neke grickalice i mala flasa vode/soka, toliko postane bezobrazan da na kraju pocne unositi velike kesurine cipsa, smokija, sokova, vidljivih u prozirnim kesama, ne krijuci uopste sta unosi u kino. I ko normalan onda ne bi pretresao poslije toga...
Kakva je razlika kad uneseš kokice iz binga ili one što oni prodaju??? Kokice su kokice,..i ijedne i druge će zavrsiti pod nogama.. :mrgreen:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#257 Re: CineStar Sarajevo

Post by fusion_ba »

TheRedhead wrote: 26/11/2021 22:11 Od otvaranja su prikazivali vise domacih filmova tako da sumnjam da imaju nesto protiv, samo vjerovatno ovi hoce da prikazuju film jos negdje na TVu ili negdje online sto bi ovima oduzelo zarade i naravno da im se ne isplati.
Da, valjda autori hoće nakon 30 dana od kino premijere da puste film na streaming ili TV, nije tačno rečeno.. Što ovima iz Cinestara ne odgovara. Autori se vade na to da je ta praksa sad pristuna svuda u svijetu, da recimo HBO Max pušta filmove istovremeno s kinima.

Svakako se nešto dešava s tim filmom, vidim da su gostovanje glumaca bilo najavljeno na premijeri u banjalučkom Cineplexxu pa je gostovanje otkazano (a film će ići).
kio01
Posts: 1094
Joined: 19/08/2017 15:56

#258 Re: CineStar Sarajevo

Post by kio01 »

fusion_ba wrote: 27/11/2021 01:32
TheRedhead wrote: 26/11/2021 22:11 Od otvaranja su prikazivali vise domacih filmova tako da sumnjam da imaju nesto protiv, samo vjerovatno ovi hoce da prikazuju film jos negdje na TVu ili negdje online sto bi ovima oduzelo zarade i naravno da im se ne isplati.
Da, valjda autori hoće nakon 30 dana od kino premijere da puste film na streaming ili TV, nije tačno rečeno.. Što ovima iz Cinestara ne odgovara. Autori se vade na to da je ta praksa sad pristuna svuda u svijetu, da recimo HBO Max pušta filmove istovremeno s kinima.

Svakako se nešto dešava s tim filmom, vidim da su gostovanje glumaca bilo najavljeno na premijeri u banjalučkom Cineplexxu pa je gostovanje otkazano (a film će ići).
Ma ne moze se porediti HBO Max i Tanovic... A ni Warner Bros-u ta odluka nije glatko prosla. Npr Nolan vise nece raditi s njima.
TheRedhead
Posts: 785
Joined: 09/02/2015 18:27

#259 Re: CineStar Sarajevo

Post by TheRedhead »

kio01 wrote: 27/11/2021 02:01
fusion_ba wrote: 27/11/2021 01:32

Da, valjda autori hoće nakon 30 dana od kino premijere da puste film na streaming ili TV, nije tačno rečeno.. Što ovima iz Cinestara ne odgovara. Autori se vade na to da je ta praksa sad pristuna svuda u svijetu, da recimo HBO Max pušta filmove istovremeno s kinima.

Svakako se nešto dešava s tim filmom, vidim da su gostovanje glumaca bilo najavljeno na premijeri u banjalučkom Cineplexxu pa je gostovanje otkazano (a film će ići).
Ma ne moze se porediti HBO Max i Tanovic... A ni Warner Bros-u ta odluka nije glatko prosla. Npr Nolan vise nece raditi s njima.
Da i u inostranstvu ta ideja nije dobro prolazila, ne znam sta izvode sad oni, odluci se kino ili online odmah, al nije ok da svaljuju na kino da je do njih.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#260 Re: CineStar Sarajevo

Post by Pandakonda »

Scarlet Johansson i Emma Stone su dobro naplatile to što je Disney plasirao filmove paralelno u kinima i na Disney plus :D

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/sca ... /211001013

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/emm ... /210801047
forumasica3
Posts: 31
Joined: 23/07/2014 16:25

#261 Re: CineStar Sarajevo

Post by forumasica3 »

Kakva pogodnost ima u Cinestaru ako karte platim sa Intesa karticom?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#262 Re: CineStar Sarajevo

Post by foxlife »

forumasica3 wrote: 01/12/2021 10:25 Kakva pogodnost ima u Cinestaru ako karte platim sa Intesa karticom?
ne moras nositi kes :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#263 Re: CineStar Sarajevo

Post by Haris.ba »

Ova prica oko kina i domaceg filma....hoce to sada ponovo drzavna kina poceti otvarati da nam mrski stranci ne bi upravljali sta cemo gledati?
forumasica3
Posts: 31
Joined: 23/07/2014 16:25

#264 Re: CineStar Sarajevo

Post by forumasica3 »

foxlife wrote: 01/12/2021 10:30
forumasica3 wrote: 01/12/2021 10:25 Kakva pogodnost ima u Cinestaru ako karte platim sa Intesa karticom?
ne moras nositi kes :D
😂😂😂
To je tacno!
Bila je neka reklama pred pocetak svakog filma, ako se placa Intesa karticom ima neka pogodnost🥲
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#265 Re: CineStar Sarajevo

Post by foxlife »

forumasica3 wrote: 01/12/2021 10:34
foxlife wrote: 01/12/2021 10:30

ne moras nositi kes :D
😂😂😂
To je tacno!
Bila je neka reklama pred pocetak svakog filma, ako se placa Intesa karticom ima neka pogodnost🥲
pa ima
kafa s respom poslije filma
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#266 Re: CineStar Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

Haris.ba wrote: 01/12/2021 10:31 Ova prica oko kina i domaceg filma....hoce to sada ponovo drzavna kina poceti otvarati da nam mrski stranci ne bi upravljali sta cemo gledati?
ne nego danisu poletila guzica da uzme od cineplexxa pare da se samo prikazuje u tom kinu a cinestar koji ima najvise kina u drzavi izvisio i drzava koja je dala dio para za film jer ce sutra taj isti danis doci kukati i kmecati kako mu nije film bio gledan kako ce biti gledan kad ga mozes pogledati samo u tri kina u drzavi :lol: :lol: :lol:

balijski pristup zakolji kravu zbog kile mesa :oops: :oops:
TheRedhead
Posts: 785
Joined: 09/02/2015 18:27

#267 Re: CineStar Sarajevo

Post by TheRedhead »

tramvajtrojka wrote: 01/12/2021 10:50
Haris.ba wrote: 01/12/2021 10:31 Ova prica oko kina i domaceg filma....hoce to sada ponovo drzavna kina poceti otvarati da nam mrski stranci ne bi upravljali sta cemo gledati?
ne nego danisu poletila guzica da uzme od cineplexxa pare da se samo prikazuje u tom kinu a cinestar koji ima najvise kina u drzavi izvisio i drzava koja je dala dio para za film jer ce sutra taj isti danis doci kukati i kmecati kako mu nije film bio gledan kako ce biti gledan kad ga mozes pogledati samo u tri kina u drzavi :lol: :lol: :lol:

balijski pristup zakolji kravu zbog kile mesa :oops: :oops:
a zbog neceg i nece doci na premijeru u tom kinu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#268 Re: CineStar Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

TheRedhead wrote: 01/12/2021 10:59
tramvajtrojka wrote: 01/12/2021 10:50

ne nego danisu poletila guzica da uzme od cineplexxa pare da se samo prikazuje u tom kinu a cinestar koji ima najvise kina u drzavi izvisio i drzava koja je dala dio para za film jer ce sutra taj isti danis doci kukati i kmecati kako mu nije film bio gledan kako ce biti gledan kad ga mozes pogledati samo u tri kina u drzavi :lol: :lol: :lol:

balijski pristup zakolji kravu zbog kile mesa :oops: :oops:
a zbog neceg i nece doci na premijeru u tom kinu
sam pao sam se ubio neka vidi kako srbijanci rade sa filmovima i kako je jasmila odradila njezin film nema kina u kojem ga nisi mogao pogledati
kio01
Posts: 1094
Joined: 19/08/2017 15:56

#269 Re: CineStar Sarajevo

Post by kio01 »

forumasica3 wrote: 01/12/2021 10:25 Kakva pogodnost ima u Cinestaru ako karte platim sa Intesa karticom?
Mislim da je ovo:
https://www.blitz-cinestar-bh.ba/visa-g ... a-cinestar
Ajdinn4
Posts: 629
Joined: 21/06/2021 20:59

#270 Re: CineStar Sarajevo

Post by Ajdinn4 »

tramvajtrojka wrote: 01/12/2021 11:04kako je jasmila odradila njezin film nema kina u kojem ga nisi mogao pogledati
Ima u rs-u nijedan nije prikazao, cak ni cinestar nije smio :lol:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#271 Re: CineStar Sarajevo

Post by fusion_ba »

Uspjeli su se dogovoriti. Ide film i u Cinestaru.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#272 Re: CineStar Sarajevo

Post by TRANCE »

Concord wrote: 27/11/2021 00:15 To je zato sto je nas narod stoka bez ikakve granice, kad vidi da prolazi diskretna kesica neke grickalice i mala flasa vode/soka, toliko postane bezobrazan da na kraju pocne unositi velike kesurine cipsa, smokija, sokova, vidljivih u prozirnim kesama, ne krijuci uopste sta unosi u kino. I ko normalan onda ne bi pretresao poslije toga...
Stoka samo takva. Jednom gledao film u CinemaCitiju, ispalo mi nekoliko kokica, a nisam ih u mraku mogao dići s poda, te sve razmišljam kako će biti ofirno kad se upale svjetla a ono par kokica na podu oko mene, ispast ću seljačina samo takva. Kad se upališe svjetla, ostadoh šokiran, jer komplet sala je bila kao da se istovario komunalni kamion JKP Rad, po podu hiljade kokica, čipseva, smokija, kesa, flaša, prolivenih kola po sjedištima... Nije lako ni tim vlasnicima kina kakva im sve mraka dolazi.
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#273 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Nedavno gledao film u Cineplexxu, djeca nekakva oko mene, horror projekcija popodnevni termin.
Smiju se, gađaju kokicama, ispred mene djevojčice noge stavile na sjedište ispred njih, uzele mobitel, slikaju se, snimaju.
Onda u jednom trenutku okrenem se, kad vidim da je cijela sala u nekom trendu koje su postavile djevojčice ispred mene, pa su onda svi dikli noge na sjedišta ispred i slikali se.

Ja sam iskreno ostao malo začuđen, kontam se u sebi, gdje sam ja ovo došao :?
Znalo mi se i u Cinema City-u to dešavati na nekim projekcijama, sjećam se jednom na projekciji Wall Street: Novac nikad ne spava, nisam znao šta gledam koliko su neka djeca ispred mene urlikala i gađala se kokicama.

Zaista ne razumijem i kako ih puštaju na te filmove, očito je ovima u kinu bitna zarada, a ne da li je film pogodan za njihov uzrast.

I u CineStaru isto tako znaju noge staviti na sjedišta. Ne znam, ono je grozno. Pa da niko ne uđe i ne opomene te osobe.

Oba kina, i CineStar i CiNEPLEXX su nova kina, baš zbog toga, treba malo i voditi računa.
Ali što neko napisa, ma nama treba dati neko kino sa gajbama i lošim sjedištima, nismo mi ništa bolje ni zaslužili.
dorkcic
Posts: 751
Joined: 19/12/2008 20:26

#274 Re: CineStar Sarajevo

Post by dorkcic »

chakany wrote: 08/12/2021 23:02 Nedavno gledao film u Cineplexxu, djeca nekakva oko mene, horror projekcija popodnevni termin.
Smiju se, gađaju kokicama, ispred mene djevojčice noge stavile na sjedište ispred njih, uzele mobitel, slikaju se, snimaju.
Onda u jednom trenutku okrenem se, kad vidim da je cijela sala u nekom trendu koje su postavile djevojčice ispred mene, pa su onda svi dikli noge na sjedišta ispred i slikali se.

Ja sam iskreno ostao malo začuđen, kontam se u sebi, gdje sam ja ovo došao :?
Znalo mi se i u Cinema City-u to dešavati na nekim projekcijama, sjećam se jednom na projekciji Wall Street: Novac nikad ne spava, nisam znao šta gledam koliko su neka djeca ispred mene urlikala i gađala se kokicama.

Zaista ne razumijem i kako ih puštaju na te filmove, očito je ovima u kinu bitna zarada, a ne da li je film pogodan za njihov uzrast.

I u CineStaru isto tako znaju noge staviti na sjedišta. Ne znam, ono je grozno. Pa da niko ne uđe i ne opomene te osobe.

Oba kina, i CineStar i CiNEPLEXX su nova kina, baš zbog toga, treba malo i voditi računa.
Ali što neko napisa, ma nama treba dati neko kino sa gajbama i lošim sjedištima, nismo mi ništa bolje ni zaslužili.
Treba izaći iz sale, tražiti povrat novca za kartu ili da istjeraju balavce (tražiti i šefa), pa nek se materi u dnevnoj slikaju za instagram
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#275 Re: CineStar Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

TRANCE wrote: 06/12/2021 02:26

Stoka samo takva. Jednom gledao film u CinemaCitiju, ispalo mi nekoliko kokica, a nisam ih u mraku mogao dići s poda, te sve razmišljam kako će biti ofirno kad se upale svjetla a ono par kokica na podu oko mene, ispast ću seljačina samo takva. Kad se upališe svjetla, ostadoh šokiran, jer komplet sala je bila kao da se istovario komunalni kamion JKP Rad, po podu hiljade kokica, čipseva, smokija, kesa, flaša, prolivenih kola po sjedištima...
to ti je zbog mozdanog sklopa seljacke marve,oni se vode mislju ako su kupili kartu da mogu raditi sta hoce ... stae ? ploootili smooo ,zivis od nas,mi te ploooĆoomo... tako iste rade kad iznajme sobu,rentaju stan ili auto...misle ako plate 20 maraka da mogu sve unistiti i prevrnuti naglavacke...
Last edited by bitanga_sa_otesa on 09/12/2021 21:00, edited 2 times in total.
Post Reply