CineStar Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
caseytron
Posts: 2078
Joined: 01/06/2016 16:42

#101 Re: CineStar Sarajevo

Post by caseytron »

Dimu1927 wrote: 11/01/2021 18:03 Malo vam je glupa rasprava i poredjenje, ne zivimo mi u americi, sjedi u auto, vozi se do mall-a, parkiraj, gledaj film, vozi se do kuce.

Sreca ne zive svi pola sata voznje od novog binga :D

Nema vala nista ljepse, prosetati do cinemacity, prije toga kafa negdje u blizini, pa film, pa setnja i nesto slatko na carsiji, pa opet lagano kuci... besplatan parking jako bitna stvar u tom slucaju

neka nama sva 3 (i vise kina) samo da se zivot vrati u normalu pa sva budu puna
Jos cu poceti vjerovati da CC nema najbolju lokaciju, vec je nedje iza GRAS-a u Drvetima :lol:
kio01
Posts: 1094
Joined: 19/08/2017 15:56

#102 Re: CineStar Sarajevo

Post by kio01 »

caseytron wrote: 11/01/2021 20:03
Dimu1927 wrote: 11/01/2021 18:03 Malo vam je glupa rasprava i poredjenje, ne zivimo mi u americi, sjedi u auto, vozi se do mall-a, parkiraj, gledaj film, vozi se do kuce.

Sreca ne zive svi pola sata voznje od novog binga :D

Nema vala nista ljepse, prosetati do cinemacity, prije toga kafa negdje u blizini, pa film, pa setnja i nesto slatko na carsiji, pa opet lagano kuci... besplatan parking jako bitna stvar u tom slucaju

neka nama sva 3 (i vise kina) samo da se zivot vrati u normalu pa sva budu puna
Jos cu poceti vjerovati da CC nema najbolju lokaciju, vec je nedje iza GRAS-a u Drvetima :lol:
Po toj logici je najbolja lokacija za sve moguce pored BBI-a. A vamo Bingo krcat, valjda neko raju tjera da kupuju ovdje iza GRAS-a. a ne u SCC-u ili BBI-u. Lokacija je super, jer je kvadratura dovoljno jeftina da dozvoljava vece dvorane i prostraniji ulaz, te besplatan parking. Isto tako( pogotovo kada radovi na cestama zavrse) je ovo blize svakome od Grbavice pa nadalje.

Sigurno je mnogima bolja lokacija City-a, zato i treba ostati( i renovirati se), ali je smijesno tvrditi da je ta lokacija objektivno bolja od ove. Nisu svi za kafe i setnje kad idu u kino, a i da jesu, imaju sve na lokaciji CineStara sem Ferhadije( sumnjam da ce zasmetati velikoj vecini ljudi).
TheRedhead
Posts: 785
Joined: 09/02/2015 18:27

#103 Re: CineStar Sarajevo

Post by TheRedhead »

kio01 wrote: 11/01/2021 20:22
caseytron wrote: 11/01/2021 20:03
Dimu1927 wrote: 11/01/2021 18:03 Malo vam je glupa rasprava i poredjenje, ne zivimo mi u americi, sjedi u auto, vozi se do mall-a, parkiraj, gledaj film, vozi se do kuce.

Sreca ne zive svi pola sata voznje od novog binga :D

Nema vala nista ljepse, prosetati do cinemacity, prije toga kafa negdje u blizini, pa film, pa setnja i nesto slatko na carsiji, pa opet lagano kuci... besplatan parking jako bitna stvar u tom slucaju

neka nama sva 3 (i vise kina) samo da se zivot vrati u normalu pa sva budu puna
Jos cu poceti vjerovati da CC nema najbolju lokaciju, vec je nedje iza GRAS-a u Drvetima :lol:
Po toj logici je najbolja lokacija za sve moguce pored BBI-a. A vamo Bingo krcat, valjda neko raju tjera da kupuju ovdje iza GRAS-a. a ne u SCC-u ili BBI-u. Lokacija je super, jer je kvadratura dovoljno jeftina da dozvoljava vece dvorane i prostraniji ulaz, te besplatan parking. Isto tako( pogotovo kada radovi na cestama zavrse) je ovo blize svakome od Grbavice pa nadalje.

Sigurno je mnogima bolja lokacija City-a, zato i treba ostati( i renovirati se), ali je smijesno tvrditi da je ta lokacija objektivno bolja od ove. Nisu svi za kafe i setnje kad idu u kino, a i da jesu, imaju sve na lokaciji CineStara sem Ferhadije( sumnjam da ce zasmetati velikoj vecini ljudi).
To oni sto misle da je izlazak samo ako odes u centar :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#104 Re: CineStar Sarajevo

Post by drag_gost »

mahalik wrote: 11/01/2021 11:07 čaršija priča da je Cinemu kupio Penny
Pa kada bi penny bio onde bilo bi 5p puta vise raje nego dok je cinema bila. Jos lokacija boli glava. Navijam za tu opciju, penny je odlican. 8-)
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#105 Re: CineStar Sarajevo

Post by Naslovnica »

TheRedhead wrote: 12/01/2021 15:36
kio01 wrote: 11/01/2021 20:22
caseytron wrote: 11/01/2021 20:03

Jos cu poceti vjerovati da CC nema najbolju lokaciju, vec je nedje iza GRAS-a u Drvetima :lol:
Po toj logici je najbolja lokacija za sve moguce pored BBI-a. A vamo Bingo krcat, valjda neko raju tjera da kupuju ovdje iza GRAS-a. a ne u SCC-u ili BBI-u. Lokacija je super, jer je kvadratura dovoljno jeftina da dozvoljava vece dvorane i prostraniji ulaz, te besplatan parking. Isto tako( pogotovo kada radovi na cestama zavrse) je ovo blize svakome od Grbavice pa nadalje.

Sigurno je mnogima bolja lokacija City-a, zato i treba ostati( i renovirati se), ali je smijesno tvrditi da je ta lokacija objektivno bolja od ove. Nisu svi za kafe i setnje kad idu u kino, a i da jesu, imaju sve na lokaciji CineStara sem Ferhadije( sumnjam da ce zasmetati velikoj vecini ljudi).
To oni sto misle da je izlazak samo ako odes u centar :lol:
100%.
Za stanovnike najmnogoljudnije opštine u gradu Sarajevu (Novi Grad) koja ima više stanovnika nego Stari Grad i Centar zajedno, nema dvojbe vezano za lokaciju. I Novo Sarajevo je u igri. To je što se tiče opština koje čine grad Sarajevo.
Mene je ova FGR, koja pika da je Sarajevo od Vijećnice do Marindvora a sve ispod Marindovora su seljaci i papci, gledala s podsmjehom kada kažem da djecu odvedem u kino Novi Grad i da mi ne pada na pamet da ih vodim u Cinema City, da gledaju isti film za duplo više para. Da ne spominjem dostupnost parkinga i prilaz lokaciji.
Ne patim ko neki.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#106 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

Kad se obnovi ulica, biće još više raje koje i sad ne fali...mnogi podcjenjuju bcc i samu lokaciju,...
TheRedhead
Posts: 785
Joined: 09/02/2015 18:27

#107 Re: CineStar Sarajevo

Post by TheRedhead »

konektovan wrote: 13/01/2021 09:27 Kad se obnovi ulica, biće još više raje koje i sad ne fali...mnogi podcjenjuju bcc i samu lokaciju,...
Realno, ima velika grupa ljudi koja moze pjeske prosetati ili autom doci. A kafa se moze popiti u Vatri ili Metropolisu (nije dzaba otvorio najveci restoran u BCC-u), pogledas film i to je to.
Ne boluju si od milionitog setanja po gradu da budu vidjeni.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#108 Re: CineStar Sarajevo

Post by Bullet Tooth Tony »

Naslovnica wrote: 13/01/2021 08:39 Za stanovnike najmnogoljudnije opštine u gradu Sarajevu (Novi Grad) koja ima više stanovnika nego Stari Grad i Centar zajedno, nema dvojbe vezano za lokaciju. I Novo Sarajevo je u igri. To je što se tiče opština koje čine grad Sarajevo.
Mene je ova FGR, koja pika da je Sarajevo od Vijećnice do Marindvora a sve ispod Marindovora su seljaci i papci, gledala s podsmjehom kada kažem da djecu odvedem u kino Novi Grad i da mi ne pada na pamet da ih vodim u Cinema City, da gledaju isti film za duplo više para. Da ne spominjem dostupnost parkinga i prilaz lokaciji.
Ne patim ko neki.
Pa ne placas skuplje film :-) vec broj filmova i prikazivanja, udobnost stolica, ozvucenje, platno , kafic, razmak izmedju redova, ugodjaj, sto mozes kupit kakav hoces slatkis i kakve hoces kokice, popit kafu u kinu , a ima parking u BBI i sat je djaba bio uz kartu (nisam siguran jel sad) ... Mislim razumijem ja tebe sto ides u kino Novi Grad i ti sto ti se smiju zbog toga su idioti ali nidje veze da je to FGR prica ...
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#109 Re: CineStar Sarajevo

Post by Naslovnica »

Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2021 09:40
Naslovnica wrote: 13/01/2021 08:39 Za stanovnike najmnogoljudnije opštine u gradu Sarajevu (Novi Grad) koja ima više stanovnika nego Stari Grad i Centar zajedno, nema dvojbe vezano za lokaciju. I Novo Sarajevo je u igri. To je što se tiče opština koje čine grad Sarajevo.
Mene je ova FGR, koja pika da je Sarajevo od Vijećnice do Marindvora a sve ispod Marindovora su seljaci i papci, gledala s podsmjehom kada kažem da djecu odvedem u kino Novi Grad i da mi ne pada na pamet da ih vodim u Cinema City, da gledaju isti film za duplo više para. Da ne spominjem dostupnost parkinga i prilaz lokaciji.
Ne patim ko neki.
Pa ne placas skuplje film :-) vec udobnost stolica, ozvucenje, platno , kafic, razmak izmedju redova, ugodjaj, sto mozes kupit kakav hoces slatkis i kakve hoces kokice, popit kafu u kinu , a ima parking u BBI i sat je djaba bio uz kartu (nisam siguran jel sad) ... Mislim razumijem ja tebe sto ides u kino Novi Grad ali nidje veze da je to FGR prica ...
Itekako je prića FGR paćenika koji će radije živjeti u 35 kvadrata u centru bez parkinga, nego u 75 na Alipašinom s parkingom. Jer je Alipašino je seljačko, a centar je, ko biva, elita, više si cijenjen ako živiš na potezu Marijindvor-Vijećnica, išao, pišao, gaćice same spadaju kada kažeš gdje živiš.
U kino ne idem da sjedim u kafiću niti da kroz kinu kartu plaćam kafić u sklopu kina, nego da gledam film. Hoće li oni prikazivati 1 ili 10 filmova, to nije moj problem, zašto bih ja plaćao zbog toga skuplju kartu? Ako mi se sjedi u kafiću kada ostavim djecu u kinu (priznajem, nismo išli od kada je počela korona, ne znam ni da li radi NG), sjednem u Kup ili odem kući, pa ih pokupim na kraju filma. Djeci kupim kokice, sok ako hoće, sve to ima na ulazu u kino. Razmak ko razmak, niđe veze. Platno u NG veće nego u bilo kojem kinu u Sarajevu. :lol: Stolice nisu neudobne. Ozvučenje nisam primijetio da mi je šta smetalo.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#110 Re: CineStar Sarajevo

Post by Bullet Tooth Tony »

Prica je o kinu a ne gdje ko zivi al haj ok tako je kako ti kazes
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#111 Re: CineStar Sarajevo

Post by Naslovnica »

Bullet Tooth Tony wrote: 13/01/2021 09:57 Prica je o kinu a ne gdje ko zivi al haj ok tako je kako ti kazes
I to što kažeš...
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#112 Re: CineStar Sarajevo

Post by Naslovnica »

Kino Novi Grad ponovo počinje sa radom u petak 15. 1. 2021. godine u 19,30h

:thumbup:
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#113 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Cinema City definitivno prodat :( .
Jeste, Kino Novi Grad od 15. januara počinje ponovo sa radom sa filmom Wonder Woman 1984 u večernjem terminu, a vikendom idu animirani filmovi.
Meeting Point bezobrazno podigao cijene svojih kino ulaznica za čak nevjerovatnih 60%, pa tako sa prijašnjih 5 KM koliko je koštala kino karta, sada treba izdvojiti 8 KM :-) .
kio01
Posts: 1094
Joined: 19/08/2017 15:56

#114 Re: CineStar Sarajevo

Post by kio01 »

chakany wrote: 13/01/2021 23:10 Cinema City definitivno prodat :( .
Jeste, Kino Novi Grad od 15. januara počinje ponovo sa radom sa filmom Wonder Woman 1984 u večernjem terminu, a vikendom idu animirani filmovi.
Meeting Point bezobrazno podigao cijene svojih kino ulaznica za čak nevjerovatnih 60%, pa tako sa prijašnjih 5 KM koliko je koštala kino karta, sada treba izdvojiti 8 KM :-) .
Samo kod nas vise konkurencije znaci poskupljenje :lol:
A odkud informacija za CC?
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#115 Re: CineStar Sarajevo

Post by mahalik »

Kažu penny
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#116 Re: CineStar Sarajevo

Post by Better Man »

kio01 wrote: 13/01/2021 23:20
chakany wrote: 13/01/2021 23:10 Cinema City definitivno prodat :( .
Jeste, Kino Novi Grad od 15. januara počinje ponovo sa radom sa filmom Wonder Woman 1984 u večernjem terminu, a vikendom idu animirani filmovi.
Meeting Point bezobrazno podigao cijene svojih kino ulaznica za čak nevjerovatnih 60%, pa tako sa prijašnjih 5 KM koliko je koštala kino karta, sada treba izdvojiti 8 KM :-) .
Samo kod nas vise konkurencije znaci poskupljenje :lol:
A odkud informacija za CC?
Purivatra glumi elitu i podiže cijene u kinu koje je realno zastarjelo i ne može ne u istu rečenicu sa CineStar, već se više ne može nazvati kinom.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#117 Re: CineStar Sarajevo

Post by Dosadno mii »

Cuj penny pa sta ce stavit vrece cementa ispred i prodavat
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#118 Re: CineStar Sarajevo

Post by mahalik »

Odeš u kino i dobiješ lopatu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#119 Re: CineStar Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

BCC je vec postao mjesto koje privlaci raju u smislu da maksuz tu dodjes iako ti nije usput ni na ruku. Slicna stvar vec godinama egzistira sa Mercatorom Lozionicka. Cinestar ce sigurno dobro raditi. Ogroman parking+sadrzaj BCC su mu veliki aduti i to ce neutralisati nedostatak koji mu predstavlja lokacija.

Kome je pak do lokacije kina bit ce i Cineplex na M.Dvoru, odatle je civilizacija ipak blize je li :P

Cinema City je i meni licno najdrazi i fkt bi bilo steta da prestane postojati, ali eto vidjet cemo. Mislim da je Sarajevo ipak grad u kojem bez problema moze funkcionisati tih 5-6 kina.

Da se hocemo samo vise vratiti normalnom zivotu :sad:
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#120 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

kio01 wrote: 13/01/2021 23:20
chakany wrote: 13/01/2021 23:10 Cinema City definitivno prodat :( .
Jeste, Kino Novi Grad od 15. januara počinje ponovo sa radom sa filmom Wonder Woman 1984 u večernjem terminu, a vikendom idu animirani filmovi.
Meeting Point bezobrazno podigao cijene svojih kino ulaznica za čak nevjerovatnih 60%, pa tako sa prijašnjih 5 KM koliko je koštala kino karta, sada treba izdvojiti 8 KM :-) .
Samo kod nas vise konkurencije znaci poskupljenje :lol:
A odkud informacija za CC?
Od bivše radnice iz Cinema City-a. Fino djevojka rekla da su prodali kino.
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#121 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Cineplexx je u talu sa Purivatrom, tako da bi te cijene iz Meeting Pointa od 8 KM, vrlo vjerovatno mogle biti i u Cineplexx-u Sarajevo.
Meeting Point je preskup sa kartama od 8 KM, pa čak i CineStar ima jeftinije karte u nekim terminima :-) .
Neka konkurencije, pa kakva god da je. Još da se CC nije prodao, bilo bi lijepo imati tri multiplexa u Sarajevu, kao i još dva kina.
Šta je sa onim Kriterionom? Ono godinama stoji kako stoji. Drago mi je bilo ono mjesto, još dok je bilo Kino Tesla. Odlična lokacija, ali šteta.
Super su bili osmislili Kriterion, ali loša realizacija. Više su bile neke svirke tamo, nego što su se prikazivali filmovi.
Kad god sam išao u Kriterion, uvijek nekakve čudne face su sjedile u onom kafiću. Ja dođem tamo, kao da sam na drugu planetu otišao :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#122 Re: CineStar Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Cinestarova stranica mi je ko iz 2009. u nekim segmetnima. Ne kontam kad biras kartu sta im ovo znaci kategorija cijene- nikakvog pojasnjenja nema :-)

Kategorija cijene
Vik17+eXt_
Vik17+eXt PLUS_
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#123 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

_BataZiv_0809 wrote: 14/01/2021 00:03 Cinestarova stranica mi je ko iz 2009. u nekim segmetnima. Ne kontam kad biras kartu sta im ovo znaci kategorija cijene- nikakvog pojasnjenja nema :-)

Kategorija cijene
Vik17+eXt_
Vik17+eXt PLUS_
Prvo ti je cijena karte, a drugo ti je cijena karte + meni (kokice, Coca Cola i Snickers). Onda pored toga imaš opciju da izabereš koliko ulaznica želiš da uzmeš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#124 Re: CineStar Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

chakany wrote: 14/01/2021 00:07
_BataZiv_0809 wrote: 14/01/2021 00:03 Cinestarova stranica mi je ko iz 2009. u nekim segmetnima. Ne kontam kad biras kartu sta im ovo znaci kategorija cijene- nikakvog pojasnjenja nema :-)

Kategorija cijene
Vik17+eXt_
Vik17+eXt PLUS_
Prvo ti je cijena karte, a drugo ti je cijena karte + meni (kokice, Coca Cola i Snickers). Onda pored toga imaš opciju da izabereš koliko ulaznica želiš da uzmeš.
Skonto hvala ti :thumbup:

Vik je oznaka za vikend, a kad kliknes na radni dan bude stanard tj. Std. Ipak ima pojasnjenje za PLUS samo treba citati :D

Mada i nije bas napravljeno tako da je lako i intuitivno kako se ocekuje od nove generacije interfejsa gdje je sve lagano i intuitivno user friendly :thumbup: Isti problem imam i sa Telemachovom stranicom gdje si takodjer izbombardovan silom informacija i promotivnih nabrajalica, a kad trazis nesto konkretno, okilavis :-)
kio01
Posts: 1094
Joined: 19/08/2017 15:56

#125 Re: CineStar Sarajevo

Post by kio01 »

_BataZiv_0809 wrote: 14/01/2021 00:13
chakany wrote: 14/01/2021 00:07
_BataZiv_0809 wrote: 14/01/2021 00:03 Cinestarova stranica mi je ko iz 2009. u nekim segmetnima. Ne kontam kad biras kartu sta im ovo znaci kategorija cijene- nikakvog pojasnjenja nema :-)

Kategorija cijene
Vik17+eXt_
Vik17+eXt PLUS_
Prvo ti je cijena karte, a drugo ti je cijena karte + meni (kokice, Coca Cola i Snickers). Onda pored toga imaš opciju da izabereš koliko ulaznica želiš da uzmeš.
Skonto hvala ti :thumbup:

Vik je oznaka za vikend, a kad kliknes na radni dan bude stanard tj. Std. Ipak ima pojasnjenje za PLUS samo treba citati :D

Mada i nije bas napravljeno tako da je lako i intuitivno kako se ocekuje od nove generacije interfejsa gdje je sve lagano i intuitivno user friendly :thumbup: Isti problem imam i sa Telemachovom stranicom gdje si takodjer izbombardovan silom informacija i promotivnih nabrajalica, a kad trazis nesto konkretno, okilavis :-)
Totalno se slazem. Nemam nikakvog iskustva u web developmentu, ali mislim da bi sa adekvatnom svotom novca i mjesec dana mogao bolje napraviti, al eto sta ces.
Post Reply