Cimer stariji 5-10 godina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#1 Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

uskoro polazim na fakultet i tražim cimera i uspijevam naći samo starije, koliko je pametno biti cimer sa osobom koja je toliko starija od vas? najviše me brine njihovo društvo, životne navike, ta generacijska razlika, nekako mi je čudno da neko sa 18-19 godina živi sam sa osobom koja ima na primjer 27 :-) ono ne znam, zato i pišem da vidim ima li neko ko bi me mogao uputiti šta da radim neko možda iz vlastitog iskustva čak? nadam se da ima neko. usput gdje bih mogao da tražim cimere osim na fb grupi, u pitanju je sarajevo?
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#2 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by Piaty »

Sve to stoji. Ali sa druge strane ti moze biti i prednost.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#3 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by foxlife »

ako je zensko sto da ne :D
uz uslov da si ti musko jel i volis zenske
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#4 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

foxlife wrote: 15/07/2021 17:26 ako je zensko sto da ne :D
uz uslov da si ti musko jel i volis zenske
da, da je žensko ne bih se dvoumio uopšte :lol: :lol: :lol:
Piaty wrote: 15/07/2021 17:25 Sve to stoji. Ali sa druge strane ti moze biti i prednost.
ja neke prednosti ne vidim u odnosu na cimera mog vršnjaka, samo et veći rizik, želim naći pravu osobu a ne da se nakon 2 sedmice moram iselit jer mi ne odgovara
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#5 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by Piaty »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 17:40
foxlife wrote: 15/07/2021 17:26 ako je zensko sto da ne :D
uz uslov da si ti musko jel i volis zenske
da, da je žensko ne bih se dvoumio uopšte :lol: :lol: :lol:
Piaty wrote: 15/07/2021 17:25 Sve to stoji. Ali sa druge strane ti moze biti i prednost.
ja neke prednosti ne vidim u odnosu na cimera mog vršnjaka, samo et veći rizik, želim naći pravu osobu a ne da se nakon 2 sedmice moram iselit jer mi ne odgovara
Nemoj biti smijesan. Iskustvo, poznanstva, ovo - ono, pa sta je bitnije od toga.
Nemas tu sta praviti medjeda od necega na silu.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#6 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

Piaty wrote: 15/07/2021 18:01
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 17:40

da, da je žensko ne bih se dvoumio uopšte :lol: :lol: :lol:


ja neke prednosti ne vidim u odnosu na cimera mog vršnjaka, samo et veći rizik, želim naći pravu osobu a ne da se nakon 2 sedmice moram iselit jer mi ne odgovara
Nemoj biti smijesan. Iskustvo, poznanstva, ovo - ono, pa sta je bitnije od toga.
Nemas tu sta praviti medjeda od necega na silu.
pa većina tih osoba su iz drugih gradova takođe tako da ta poznanstva nisu na nekom nivou, a uostalom ne vidim zašto su poznanstva bitna za jednog studenta :lol: došao sam da studiram ne da otvaram neke biznise ili šta već, a i da jesu bitna eto, kazem ta generacijska razlika me brine jer imam brata 8 godina starijeg i nebo i zemlja smo...
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#7 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by TRANCE »

Ako hoćeš da učiš i završiš fakultet u roku, onda je stariji cimer poželjan jer takvi manje derneče, dovode društvo i sl., a ako hoćeš da se zahebavaš i studiraš 10 godina, onda nađi nekog od 18 godina, pa možete zajedno praviti derneke, izlaziti i bariti trebe.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#8 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

TRANCE wrote: 15/07/2021 18:19 Ako hoćeš da učiš i završiš fakultet u roku, onda je stariji cimer poželjan jer takvi manje derneče, dovode društvo i sl., a ako hoćeš da se zahebavaš i studiraš 10 godina, onda nađi nekog od 18 godina, pa možete zajedno praviti derneke, izlaziti i bariti trebe.
da svakako mi je faks na prvom mjestu ali ne mislim provesti sve godine samo učeći normalno, i više bih volio vršnjaka upravo zbog tog što si zadnje naveo :lol: ali je vrlo teško naći vršnjake.. i ja imam baš jak karakter u smislu da sam dosta tvrdoglav tako da završio bih u roku svakako sve kada bi me 15 njih navodilo da dernečimo, ako imam učit ja ću učit, prvo to pa sve ostalo... a što se tiče toga za starije mislio sam da oni još više to rade :lol:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#9 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by TRANCE »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:27
TRANCE wrote: 15/07/2021 18:19 Ako hoćeš da učiš i završiš fakultet u roku, onda je stariji cimer poželjan jer takvi manje derneče, dovode društvo i sl., a ako hoćeš da se zahebavaš i studiraš 10 godina, onda nađi nekog od 18 godina, pa možete zajedno praviti derneke, izlaziti i bariti trebe.
da svakako mi je faks na prvom mjestu ali ne mislim provesti sve godine samo učeći normalno, i više bih volio vršnjaka upravo zbog tog što si zadnje naveo :lol: ali je vrlo teško naći vršnjake.. i ja imam baš jak karakter u smislu da sam dosta tvrdoglav tako da završio bih u roku svakako sve kada bi me 15 njih navodilo da dernečimo, ako imam učit ja ću učit, prvo to pa sve ostalo... a što se tiče toga za starije mislio sam da oni još više to rade :lol:
Neće te oni navodit nego će ti napraviti dernek i muziku u susjednoj sobi, pa ti bujrum uči i spavaj pred ispit ako možeš :mrgreen:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#10 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by dystopia »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 17:40
foxlife wrote: 15/07/2021 17:26 ako je zensko sto da ne :D
uz uslov da si ti musko jel i volis zenske
da, da je žensko ne bih se dvoumio uopšte :lol: :lol: :lol:
Piaty wrote: 15/07/2021 17:25 Sve to stoji. Ali sa druge strane ti moze biti i prednost.
ja neke prednosti ne vidim u odnosu na cimera mog vršnjaka, samo et veći rizik, želim naći pravu osobu a ne da se nakon 2 sedmice moram iselit jer mi ne odgovara
Bolje ti je živjeti sa starijim, nego vršnjakom.
S vršnjakom će biti hajmo tamo hajmo vamo party i igrice i batali fakultet.

Nekog od 27 godina će vjerovatno boljet tuki za neko druženje sa tobom.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#11 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

TRANCE wrote: 15/07/2021 18:32
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:27

da svakako mi je faks na prvom mjestu ali ne mislim provesti sve godine samo učeći normalno, i više bih volio vršnjaka upravo zbog tog što si zadnje naveo :lol: ali je vrlo teško naći vršnjake.. i ja imam baš jak karakter u smislu da sam dosta tvrdoglav tako da završio bih u roku svakako sve kada bi me 15 njih navodilo da dernečimo, ako imam učit ja ću učit, prvo to pa sve ostalo... a što se tiče toga za starije mislio sam da oni još više to rade :lol:
Neće te oni navodit nego će ti napraviti dernek i muziku u susjednoj sobi, pa ti bujrum uči i spavaj pred ispit ako možeš :mrgreen:
:lol: dobro to razumijem ali mislim ja bih to odmah dog sa njim, postavio bih granice i rekao ovako ili nikako, na početku se dogovorimo i ne bi trebalo biti problema, ako bi to radio često normalno da bih se iselio i tjt
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#12 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

dystopia wrote: 15/07/2021 18:34
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 17:40

da, da je žensko ne bih se dvoumio uopšte :lol: :lol: :lol:


ja neke prednosti ne vidim u odnosu na cimera mog vršnjaka, samo et veći rizik, želim naći pravu osobu a ne da se nakon 2 sedmice moram iselit jer mi ne odgovara
Bolje ti je živjeti sa starijim, nego vršnjakom.
S vršnjakom će biti hajmo tamo hajmo vamo party i igrice i batali fakultet.

Nekog od 27 godina će vjerovatno boljet tuki za neko druženje sa tobom.
a kažem opet u svemu umjereno, i upravo to što bi ga bolio tuki, želio bih imati neku osobu sa kojom ću moći razgovarati o stvarima o kojima možeš samo sa vršnjacima... još nekako brine me da se on ne postavi tu kao neka očinska figura, glava kuće :lol: pa da se na kraju ja moram iseljavat...
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#13 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by dystopia »

Joj glava kuće, vjerovatno te neće htjet srest u putu.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#14 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

dystopia wrote: 15/07/2021 18:39 Joj glava kuće, vjerovatno te neće htjet srest u putu.
ne kapiram šta hoćeš da kažeš, vjerovatno nisi ni ti mene, shvaćam taj dio da neće toliko da obraća pažnju na mene ali mislim mora koliko toliko, živimo zajedno i dijelimo zrak i život, i moraju se donositi određene odluke u domaćinstvu... još da ne kažem ako bi dovodio nekog, pa mi bude tu grupa likova od 30 godina, a ja sa svojih ni nepunih 20 k'o dijete neko među njima :-) :lol: postavite se malo u moj point of view, možda drugačije vama izgleda iz te perspektive pretpostavljam da ste stariji i vi
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#15 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by dystopia »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:44
dystopia wrote: 15/07/2021 18:39 Joj glava kuće, vjerovatno te neće htjet srest u putu.
ne kapiram šta hoćeš da kažeš, shvaćam taj dio da neće toliko da obraća pažnju na mene ali mislim mora koliko toliko, živimo zajedno i dijelimo zrak i život, i moraju se donositi određene odluke u domaćinstvu... još da ne kažem ako bi dovodio nekog, pa mi bude tu grupa likova od 30 godina, a ja sa svojih ni nepunih 20 k'o dijete neko među njima :-) :lol: postavite se malo u moj point of view, možda drugačije vama izgleda iz te perspektive pretpostavljam da ste stariji i vi
Hoću reći, da ja imam 27 godina i već mi ideš na živce nakon tri razmjenjena posta.

Mislila sam neće htjet srest u putu u smislu da mu se neće družit s tobom, ni pričat s tobom, osim nužne komunikacije.

Imala sam tu sreću, da se u ovim godinama vratim na fakultet i da studiram sa tvojim vršnjacima i vjeruj mi, nemam nikakav interes za komunikaciju i druženje s njima, pogotovo ne da im ja dajem neke savjete. Znam da bih i ja u tim godinama na savjete nekog od 26-27 gledala ko na mlaćenje slame.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#16 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

dystopia wrote: 15/07/2021 18:48
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:44

ne kapiram šta hoćeš da kažeš, shvaćam taj dio da neće toliko da obraća pažnju na mene ali mislim mora koliko toliko, živimo zajedno i dijelimo zrak i život, i moraju se donositi određene odluke u domaćinstvu... još da ne kažem ako bi dovodio nekog, pa mi bude tu grupa likova od 30 godina, a ja sa svojih ni nepunih 20 k'o dijete neko među njima :-) :lol: postavite se malo u moj point of view, možda drugačije vama izgleda iz te perspektive pretpostavljam da ste stariji i vi
Hoću reći, da ja imam 27 godina i već mi ideš na živce nakon tri razmjenjena posta.

Mislila sam neće htjet srest u putu u smislu da mu se neće družit s tobom, ni pričat s tobom, osim nužne komunikacije.

Imala sam tu sreću, da se u ovim godinama vratim na fakultet i da studiram sa tvojim vršnjacima i vjeruj mi, nemam nikakav interes za komunikaciju i druženje s njima, pogotovo ne da im ja dajem neke savjete. Znam da bih i ja u tim godinama na savjete nekog od 26-27 gledala ko na mlaćenje slame.
:-) izvini ako sam ti ostavio takav dojam, ali to sam i ja shvatio da hoćeš reći, da se neće družiti sa mnom, ali to nije toliko u pitanju nego kažem njegovo društvo i život... a realno volio bih da se družim sa nekim i u kući kad već mogu birati... i sad već odlazim off topic i govorim šta bih ja šta ja ne bih itd, ali poenta je da sam skeptičan što se tiče toga pa sam se javio da vidim da li mi neko može razbiti predrasude i razuvjeriti
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by dystopia »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:53
dystopia wrote: 15/07/2021 18:48

Hoću reći, da ja imam 27 godina i već mi ideš na živce nakon tri razmjenjena posta.

Mislila sam neće htjet srest u putu u smislu da mu se neće družit s tobom, ni pričat s tobom, osim nužne komunikacije.

Imala sam tu sreću, da se u ovim godinama vratim na fakultet i da studiram sa tvojim vršnjacima i vjeruj mi, nemam nikakav interes za komunikaciju i druženje s njima, pogotovo ne da im ja dajem neke savjete. Znam da bih i ja u tim godinama na savjete nekog od 26-27 gledala ko na mlaćenje slame.
:-) izvini ako sam ti ostavio takav dojam, ali to sam i ja shvatio da hoćeš reći, da se neće družiti sa mnom, ali to nije toliko u pitanju nego kažem njegovo društvo i život... a realno volio bih da se družim sa nekim i u kući kad već mogu birati... i sad već odlazim off topic i govorim šta bih ja šta ja ne bih itd, ali poenta je da sam skeptičan što se tiče toga pa sam se javio da vidim da li mi neko može razbiti predrasude i razuvjeriti
Ako ti je do druženja, onda bih ti def preporučila da tražiš nekoga svojih godina.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#18 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by Piaty »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:08
Piaty wrote: 15/07/2021 18:01

Nemoj biti smijesan. Iskustvo, poznanstva, ovo - ono, pa sta je bitnije od toga.
Nemas tu sta praviti medjeda od necega na silu.
pa većina tih osoba su iz drugih gradova takođe tako da ta poznanstva nisu na nekom nivou, a uostalom ne vidim zašto su poznanstva bitna za jednog studenta :lol: došao sam da studiram ne da otvaram neke biznise ili šta već, a i da jesu bitna eto, kazem ta generacijska razlika me brine jer imam brata 8 godina starijeg i nebo i zemlja smo...
E pa eto. Ti kako hoces. Ja ti kazem ovako pa ti vidi.

Neces se ti za 2-3 godine htjeti vidjeti sa balavcima ali eto kako ti volja.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#19 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

Piaty wrote: 15/07/2021 20:25
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:08

pa većina tih osoba su iz drugih gradova takođe tako da ta poznanstva nisu na nekom nivou, a uostalom ne vidim zašto su poznanstva bitna za jednog studenta :lol: došao sam da studiram ne da otvaram neke biznise ili šta već, a i da jesu bitna eto, kazem ta generacijska razlika me brine jer imam brata 8 godina starijeg i nebo i zemlja smo...
E pa eto. Ti kako hoces. Ja ti kazem ovako pa ti vidi.

Neces se ti za 2-3 godine htjeti vidjeti sa balavcima ali eto kako ti volja.
kako misliš neću se htjeti vidjeti sa balavcima, koji je pritom moje godište, onda bih i ja bio balavac
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#20 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by Piaty »

Kada budes imao 22-23, interesantniji ce ti biti neko sa 27-28 nego neko sa 17-18.

Ti ces jako brzo skontati (za 2-3 mjeseca) da ti je bolje biti sa starijim cimerom/cimerkom nego sa brudama iz srednje skole. Mozda i ti volis nargile, a mi te zdravo za gotovo uzeli za ozbiljnog covjeka.

Ne bih ja vise.

Sretno
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by moonca »

JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 20:52 onda bih i ja bio balavac
Ne bi bio, vec si... :shmizla: :-) opet tema iz dosade,, :cekam:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#22 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by foxlife »

dystopia wrote: 15/07/2021 18:48
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 18:44

ne kapiram šta hoćeš da kažeš, shvaćam taj dio da neće toliko da obraća pažnju na mene ali mislim mora koliko toliko, živimo zajedno i dijelimo zrak i život, i moraju se donositi određene odluke u domaćinstvu... još da ne kažem ako bi dovodio nekog, pa mi bude tu grupa likova od 30 godina, a ja sa svojih ni nepunih 20 k'o dijete neko među njima :-) :lol: postavite se malo u moj point of view, možda drugačije vama izgleda iz te perspektive pretpostavljam da ste stariji i vi
Hoću reći, da ja imam 27 godina i već mi ideš na živce nakon tri razmjenjena posta.

Mislila sam neće htjet srest u putu u smislu da mu se neće družit s tobom, ni pričat s tobom, osim nužne komunikacije.

Imala sam tu sreću, da se u ovim godinama vratim na fakultet i da studiram sa tvojim vršnjacima i vjeruj mi, nemam nikakav interes za komunikaciju i druženje s njima, pogotovo ne da im ja dajem neke savjete. Znam da bih i ja u tim godinama na savjete nekog od 26-27 gledala ko na mlaćenje slame.
kafa :D
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#23 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by aka Enki »

nisam na forumu godinama pa ne znam nikove nove ali gledaj respe jebo sliku svoju :lol:
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#24 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by JuzerNejm__ »

Piaty wrote: 15/07/2021 21:00 Kada budes imao 22-23, interesantniji ce ti biti neko sa 27-28 nego neko sa 17-18.

Ti ces jako brzo skontati (za 2-3 mjeseca) da ti je bolje biti sa starijim cimerom/cimerkom nego sa brudama iz srednje skole. Mozda i ti volis nargile, a mi te zdravo za gotovo uzeli za ozbiljnog covjeka.

Ne bih ja vise.

Sretno
sa 22 godine ću biti sa osobom koja ima isto 22 godine a ne 18 to ti govorim. I kakve veze sad imaju nargile :-) :lol:
hvala u svakom slučaju.
moonca wrote: 15/07/2021 21:04
JuzerNejm__ wrote: 15/07/2021 20:52 onda bih i ja bio balavac
Ne bi bio, vec si... :shmizla: :-) opet tema iz dosade,, :cekam:
? ne kažem ni da jesam ni da nisam nego on kaže da se neću htjeti družiti sa balavcima koji imaju isto godina kao i ja, i na to sam rekao onda sam i ja balavac ako zove i moje vršnjake balavcima.. i šta tema iz dosade, molim te ako ne možeš nešto korisno reći nemoj se ni javljat hvala.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Cimer stariji 5-10 godina

Post by moonca »

:lol: .. Nije korisna ni tema....
Post Reply