Cimburijada - sve o...

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#51 Re: Cimburijada 2008

Post by zena21 »

djesi ti na ovim slikama :D
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#52 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

iza objektiva :)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#53 Re: Cimburijada 2008

Post by zena21 »

da ima zvuka.. culo bi se A SA :lol: :lol: :lol:
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#54 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

hehe :) samo ti izburgijaj sick leave :)

pa ces da cujes: A-SA!
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#55 Re: Cimburijada 2008

Post by zena21 »

trinaesti wrote:hehe :) samo ti izburgijaj sick leave :)

pa ces da cujes: A-SA!

ma vidis li ti vremena covjece... kijametski dan :oops: :D
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#56 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

ma vidim :)
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#57 Re: Cimburijada 2008

Post by belfy »

sad stvarno pretjerujete. uzimate sa privatlukom cijelu stranicu, a drugima ostavite samo da komentarisu vas bezobrazluk, jer ne znam kako to da nazovem drugacije kad sam lijepo rekao da to nije u redu, a vi nastavili. :twisted: IMATE PM ZA PRIVATNE PORUKE! mene ne interesuje, a vjerujem ni ostale, da li cete se vi naci ili se prepoznati medjusobno.
ja sam vec uzeo slobodan dan sutra, a samo sat vremena nakon toga poceo snijeg padati :x sada razmisljam sta sve obuci sutra na sebe da se izdrzi prvih par sati. nakon toga svakako nece biti previse bitno. :-D a mozda i onaj centar malo posluziti svima onima koji bi da se ugriju malo za hladnih cimburijada... jedino je tanko sto ce zbog toga biti vise setaca koji ce posjet centru upotpuniti obilaskom cimburijasa :-) u svakom slucaju ja sam repetiran za rafalno cimburijanje. nosim i fotoslikach pa cu i ja da okinem kojih desetaka slika. ako budu cemu mozda koju i nalijepim. 8-)
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#58 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

ako bude kakvih dobrioh fotki, slobodno posalji na [email protected] pa da ih objavim.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#59 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

Đe, ba, zapelo?

Ako onom čiki što se kupa u Bosni ne smetaju snijeg i minusi - ne vidim razloga ikom drugom išta da smeta...
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#60 Re: Cimburijada 2008

Post by Chopper_Horrace »

Sto bi e ovdje u Sa reklo: nekom cimburijada nekom olimpijada :P
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#61 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

eno ljudi izasli. ima nekih 40 do 50 grupica. od usca do mosta kod lamele. bice kasnije jos. al je hlaaadno. +00°C na zgradi satu.

komentari nekih ljudi u busu su: vidi ih. a sutra ce pricat kako im drzava ne valja. (a u glasu im se prepoznaje ljubomora)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#62 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

Ima l' zime, Marinko?
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#63 Re: Cimburijada 2008

Post by zena21 »

ja ovdje ne smijem nista pisati :run:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#64 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

trinaesti wrote: +00°C na zgradi satu.
Blehn'o ko u Zenici na sat...
User avatar
Isaac
Posts: 56
Joined: 28/01/2007 09:36

#65 Re: Cimburijada 2008

Post by Isaac »

....
Last edited by Isaac on 24/11/2008 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#66 Re: Cimburijada 2008

Post by Epitop »

Jesam se i smrzo jutros, al je poslije bio pristojno. U svakom slučaju isplati se mrznuti pored Bosne. Organizacija je bila dobra, nisu ljudi bacali odpad na sve strane, a dobar je bio i rafting. Malo mi je izvukao živce onaj iz one emisije s FTV Zyon, malo mi se previše glupira i podsječa me na lošu kopiju Đipalo Junuza iz TNL-a.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#67 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

Epitop wrote:Malo mi je izvukao živce onaj iz one emisije s FTV Zyon, malo mi se previše glupira i podsječa me na lošu kopiju Đipalo Junuza iz TNL-a.
Čuj, i on se dokotrlj'o? Jeste l' ga ugostili kako treba?
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#68 Re: Cimburijada 2008

Post by Epitop »

Pitali ga jel' popio bleteta? :lol: Nije odgovorio. Dolazi on već drugu godinu, al eto malo mi previše napadan. Svako je dobrodošao i naredne godine.
korice
Posts: 30
Joined: 29/08/2007 11:58
Location: ...kad se hoće Velikom Medvjedu...

#69 Re: Cimburijada 2008

Post by korice »

Epitop wrote:Jesam se i smrzo jutros, al je poslije bio pristojno. U svakom slučaju isplati se mrznuti pored Bosne. Organizacija je bila dobra, nisu ljudi bacali odpad na sve strane, a dobar je bio i rafting. Malo mi je izvukao živce onaj iz one emisije s FTV Zyon, malo mi se previše glupira i podsječa me na lošu kopiju Đipalo Junuza iz TNL-a.
Milsim da se nigdje ne bi moglo naći toliko materijala za ZYON kao na Ćimburijadi. Večeras sam na vijestima u prilogu sa Ćimburijade vidio desetinu likova koje bi i Kusturica odmah angažovao za svoje filmove...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#70 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

korice wrote: Milsim da se nigdje ne bi moglo naći toliko materijala za ZYON kao na Ćimburijadi. Večeras sam na vijestima u prilogu sa Ćimburijade vidio desetinu likova koje bi i Kusturica odmah angažovao za svoje filmove...
Ma, na bilo koje mjesto na ovijem našijem prostorima da ga pošalješ - bilo to blato ili asfalt - materijal je neiscrpan...
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#71 Re: Cimburijada 2008

Post by Chopper_Horrace »

Isaac wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/Nowruz

U perzijskoj kulturi jaje je simbol radjanja, novog zivota. Zato se pravi cimbur. :)
nesta mi to poznato uz uskrs :-)
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#72 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

ma taksisata je jedan najbolje rekao: nas narod kao docekuje proljece sa jajetom, kao od jajeta je nastao zivot, bla, bla, bla, a sve mu se zavrsi na cevapu i pivi. cijeli zivot ode u cevap u pivo...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#73 Re: Cimburijada 2008

Post by sulesavic »

trinaesti wrote:ma taksisata je jedan najbolje rekao: nas narod kao docekuje proljece sa jajetom, kao od jajeta je nastao zivot, bla, bla, bla, a sve mu se zavrsi na cevapu i pivi. cijeli zivot ode u cevap u pivo...
Jes' to razočaran nešto?
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#74 Re: Cimburijada 2008

Post by belfy »

moji utisci sa Cimburijade su i vise nego dobri. ne znam tacno odakle da pocnem pa da sve bude citljivo...
kao prvo ove godine su napokon poradili na samoj organizaciji Cimburijade. odlicno im je ono sa postavljanjem onim WC-ova da raja vise ne bjezi u grmove, iza drveca i otvorenim stilom u Bosnu :-) a WC-ovi su "takticki" postavljeni u "odredima" od po dva komada tako da nije bilo guzve. onda nesto poslije sam primjetio da su postavili i nove kante za smece i to upravo onakve kakve prilice za parkove. zatim sam i vise nego iznenadjen da su mnogim grupama (tamo gdje je bilo vise ljudi) dijelili kese za smece. super je sto je i ove godine napokon uveden red oko tefericenja, pa je od prodavaca samo kod jednog mosta bio stariji covjek koji je pravio cevape za sve one koji su htjeli da prezalogaje, a par metara od njega lik koji je prodavao secernu vatu, kokice i sitnjarije za djecu (lizala, bombone i sl.); i na drugom kraju (pored djecijeg igralista) je bio jos jedan lik koji je takodjer prodavao isti serijal slatka i sitnica za djecu plus balone.
sto se tice desavanja i osiguranja, cak i to je bilo odlicno organizovano. turski bataljon je imao na dva mjesta satore gdje se djelio besplatan kebap (sto je uzrokovalo poprilicne guzve, naravno) a tokom dana je par zenickih udruzenja imalo nastupe (folklor, udruzenje starogradskih muzicara i jos par koje nisam razaznao sta su) dok je glavni dio bio onih nekoliko ekipa raftera koji su stalno picili gore dole. na sve to bih jos dodao da je bilo interesantno vidjeti dio gdje su bili smjesteni lovci, udruzenje izvidjaca i udruzenje motorista. osigurali su i dva vatrogasna vozila koja su diskretno postavili jedno na Kamberovice a drugo na Usce i koje sam primjetio tek nakon drugog prolaska. usput se moglo primjetiti i vozilo policije koje je konstantno prevozilo camce za raftere a dva para policajaca su konstantno kruzili i pazili na one koji popiju malo vise. pored toga su bila i jedna ambulantna kola spremna na dijelu za raftere. bilo je i slobodnjaka tipa romskog orkestra od njih pet koji su svirali po narudzbi i dva harmonikasa koja su kruzila i svracali za stolove po pozivu i adekvatnoj isplati u mesu i alkoholu. fotografa i snimatelja je bio arsenal tako da su se skoro sudarali, ali to je valjda dobro. a vrijeme je pocelo kao prohladno i polako se proljepsavalo sto je upravo nagovjestavalo dolazak proljeca sto je takodje ispalo super.
sve u svemu, vec osam godina sam redovan na Cimburijadi i ovo je najbolje organizovana ikada do sada. sto se mene tice kada bi svaka bila ovakva ja se ne bih bunio. naravno, ima tu jos par stvari koje se mogu popraviti, dodati i unaprijediti ali sada se vec ovaj dogadjaj kultivisao.
ja sam okinuo tacno 170 slika i barem jedno 50 bi odlicno opisalo ovo gore sto sam govorio, pa posto sada imam djabnu domenu razmisljam da to tamo postavim ali moram priznati da mi je to pomalo mrsko, ali vidjecu da se cujem sa ovim bezobraznikom trinaestim pa nek ih on postavlja kod sebe. sreo sam i Dzanku nesto malo poslije na Uscu. Intervjuisao je Harisa Burinu pa sam mislio da se uslikam sa obojicom ali mi kamerman nije dozvolio da uletim u kadar :D zato sam samo uslikao njih dvojicu kako parlataju.

@Chopper_Horrace
niko se ovdje ne takmici, niti sam ja otvorio ovu temu da bih Cimburijadu napravili takmicarskom disciplinom. ako ti kanis porediti Cimburijadu i Olimpijadu, ja samo mogu reci da mi Cimburijadu imamo svake godine, a Olimpijadu nije imalo Sarajevo nego cijela Juga (jer se nije grad kandidovao nego drzava). s druge strane se pitam da li si ti uopste vidio Olimpijadu.. ali ne zelim da se prepiremo jer je to glupo. kome god se svidi ono sto vidi ili cuje dobrodosao je svake godine. kome se ne svidja niko ga nece tjerati.

toliko od mene zasad, pa se cujemo dok napravimo sta od ovih slika koje smo skupili... odzdrav!
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#75 Re: Cimburijada 2008

Post by trinaesti »

belfy bezobraznice :) hajd ba daj te fotke, da objavim na zenicki.com

bit ces moj saradnik. mozemo se dogovorit. ja nemogodoh izac. zato sto sam radio. jbg.
Post Reply