Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#2976 Priprema ljutače paprike na prezimljavanje

Post by Mu'min »

Image
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#2977 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by Mu'min »

Trofazna Fleka wrote: 05/01/2021 21:10 šta ti je ljutača paprika
Svastika od slatke paprike.
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#2978 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by Mu'min »

Ljutina paprike je kao komfornost života. Što si na mekšem spavao više žulja u gostima.
Tako i paprike, jednom kad naučiš na ljuto valja tražiti sortu da zna poljubiti, ko kobra.
Al od Caroline Reaper užu rodbinu zaboli dok jedeš.

Ovo sa zadnje slike je za dnevnu upotrebu po mojim parametrima.
BuZZ135
Posts: 9
Joined: 13/04/2013 13:27

#2979 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by BuZZ135 »

Zdravo svima! Utuzilo mi gledati fikuse i ostale beskorisne biljke po stanu pa sam odlucio malo da uvedem promjena. Posto volim da jedem ljutu hranu volio bih kada bi mogao da uzgojim neke ljute paprike u saksiji, medjutim svi mi govore kako to nije moguce jer mi je stan na bas losoj strani (nikada nema sunceve svjetlosti). U stanu je temperatura uvijek iznad 26 stepeni tako da taj uslov za rast paprika je ispunjen, samo me zanima da li neko zna neku sortu koja ne zahtjeva toliko svjetlosti i moze da raste u saksiji?
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#2980 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by ovajonaj »

Nisam sam neki uzgajivač ali imao sam tu i tamo po koju saksiju ljutih papričica. Obično su to bile one tabasco papričice.
Ali nikad nisam imao ove najljuće.
Kupovao sam par puta onaj domaći sos LJUTKO i to kao onaj najljući zove se ZLOTVOR i baš je lijepog okusa ali ne djeluje mi ljući od tabasco sosa naprimjer...
Jel ima kupiti neki još ljući domaći sos? Ali da je ukusan mislim...
Jednom sam kupio neki sos u Lidlu sa mrtvačkom glavom na sebi ali je ružnog okusa i samo te boli jezik od njega nekako...
Ne bih takav uzimao. Ovaj Zlotovor je odličan samo da je malo ljući bilo bi bolje.
AKo ko zna da ima negdje kupiti taj ljući ili možda ima ovdje vas koji sami proizvodite svoje sosove, a voljni ste prodati molim da se javite.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2981 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by zippoo87 »

ovajonaj wrote: 14/01/2021 10:22 Nisam sam neki uzgajivač ali imao sam tu i tamo po koju saksiju ljutih papričica. Obično su to bile one tabasco papričice.
Ali nikad nisam imao ove najljuće.
Kupovao sam par puta onaj domaći sos LJUTKO i to kao onaj najljući zove se ZLOTVOR i baš je lijepog okusa ali ne djeluje mi ljući od tabasco sosa naprimjer...
Jel ima kupiti neki još ljući domaći sos? Ali da je ukusan mislim...
Jednom sam kupio neki sos u Lidlu sa mrtvačkom glavom na sebi ali je ružnog okusa i samo te boli jezik od njega nekako...
Ne bih takav uzimao. Ovaj Zlotovor je odličan samo da je malo ljući bilo bi bolje.
AKo ko zna da ima negdje kupiti taj ljući ili možda ima ovdje vas koji sami proizvodite svoje sosove, a voljni ste prodati molim da se javite.
Pa ne smije se bas previse ljut praviti...da ubije koga haha
Tebi ako nije dovoljno ljuto,uz sos zagrizi jos i dodatno chili pa ce oljutiti

I samo da se pohvalim,da ja jos uvijek jedem svjeze tabasco chilije iz saksije...doduse jesu se sada poceli plodovi isusivati ali jos su svjezi...a drzim ih u hladnom skroz...lisce je opalo ali jos izvlace vodu iz stabljike
Ocekujem da cu ih moci jesti svjeze jos barem mjesec dana a mozda i duze ...ove godine nisam otvorio niti jednu teglu kiselih,sve dom ima svjezih
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#2982 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by ovajonaj »

Da li igdje u BIH ima kupiti ovaj Sriracha sos? Ali baš ovaj HUY FONG FOODS što proizvodi?
Image
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#2983 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by Mu'min »

Sačekaj još malo, dolazi Lidl u BiH. 😁
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2984 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by statixx »

ovajonaj wrote: 18/03/2021 09:48 Da li igdje u BIH ima kupiti ovaj Sriracha sos? Ali baš ovaj HUY FONG FOODS što proizvodi?
Image
Ja sam ga uzimao u Pejtonu u jednom marketu, ali nema ga vec par mjeseci.
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#2985 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by ovajonaj »

Mu'min wrote: 18/03/2021 09:50 Sačekaj još malo, dolazi Lidl u BiH. 😁
hm ne znam da to ima ikakve veze. bio sam u lidlu puno puta prošlih godina i nikad ovo nisam vidio u lidlu.
lidl prodaje neke ljute kisele sosove koji su u stvari puni soli i sirceta pa te ujeda, a ti misliš ljuto od paprike.
sjećam se baš jednog ja uzeo da probam zove se "bring the pain" to je ružno, nejestivo skroz... zlotvor od ljutka je ono ok ljut ali je i ukusan.
a dok čekam pravu srirachu ponekad koristim namćor od ljutka. djeluje mi jako slično.
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#2986 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by ovajonaj »

statixx wrote: 18/03/2021 09:50

Ja sam ga uzimao u Pejtonu u jednom marketu, ali nema ga vec par mjeseci.
Ma ja sam tražio po cijeloj bih i preko kolega i kad god sam išao negdje ali nigdje u bosni ga nema više kupiti... ima nekih lijevih sriracha ali ove originalne nema nigdje...
Stricek_Zdrigec
Posts: 1
Joined: 18/07/2015 08:36

#2987 Re: Priprema ljutače paprike na prezimljavanje

Post by Stricek_Zdrigec »

ovajonaj wrote: 14/01/2021 10:22 Nisam sam neki uzgajivač ali imao sam tu i tamo po koju saksiju ljutih papričica. Obično su to bile one tabasco papričice.
Ali nikad nisam imao ove najljuće.
Kupovao sam par puta onaj domaći sos LJUTKO i to kao onaj najljući zove se ZLOTVOR i baš je lijepog okusa ali ne djeluje mi ljući od tabasco sosa naprimjer...
Jel ima kupiti neki još ljući domaći sos? Ali da je ukusan mislim...
Jednom sam kupio neki sos u Lidlu sa mrtvačkom glavom na sebi ali je ružnog okusa i samo te boli jezik od njega nekako...
Ne bih takav uzimao. Ovaj Zlotovor je odličan samo da je malo ljući bilo bi bolje.
AKo ko zna da ima negdje kupiti taj ljući ili možda ima ovdje vas koji sami proizvodite svoje sosove, a voljni ste prodati molim da se javite.
Probaj sa originalnim Analni Zlotvor, Rahmetlijom ili paklenih 5 paketom. https://ibb.co/0h80s7g https://ibb.co/wJC1HMH https://ibb.co/bWhGZYb
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#2988

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 08/06/2023 12:34, edited 1 time in total.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2989 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by statixx »

jOFLA wrote: 21/03/2021 21:32
statixx wrote: 18/03/2021 09:50 Ja sam ga uzimao u Pejtonu u jednom marketu, ali nema ga vec par mjeseci.

Je li kod Bidžana?
RMI market.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2990 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by statixx »

U zadnje vrijeme uzimam ovaj, meni je odlican, moze se koristiti u raznim jelima.

Image
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2991 Re: Čili - feferoni - ljute paprike (SLIKE!)

Post by zippoo87 »

Ja sam posijao tabasco opet
Eno ih nikle su...izasle iz zemlje :D
Post Reply