Cijene zamjene dijelova

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Maraschino »

Jedne godine u blizini Nipex upali mi se lampica od kocnica na Pasatu. Navratim tamo i kazu da se plocica raspala a i vrijeme je da se diskovi mijenjaju(prednji). Haj reko u paketu prednji diskovi i plocice ali dok ste u kancelariji zamijenite i ulje u kocionom sistemu.
Da platim, 560KM :shock:
Nisam pitao koji su plemeniti materijal koristili ali nikad vise.
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#27 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by mirsek »

Maraschino wrote: 24/09/2020 20:08 Jedne godine u blizini Nipex upali mi se lampica od kocnica na Pasatu. Navratim tamo i kazu da se plocica raspala a i vrijeme je da se diskovi mijenjaju(prednji). Haj reko u paketu prednji diskovi i plocice ali dok ste u kancelariji zamijenite i ulje u kocionom sistemu.
Da platim, 560KM :shock:
Nisam pitao koji su plemeniti materijal koristili ali nikad vise.
Mozda su ti ugradjivali skuplje i kvalitetnije dijelove, pripazili te ljudi. :mrgreen: Ja bih uvijek birao skuplje al kvalitetnije prozvodjace kad bi majstor pitao koje cu. Mozda ne bih bas one najskuplje i najbolje ali gornji rang sigurno.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#28 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by nivla »

nipex je ugradjivao originalne, zato i jesu takve cijene
zbog skupih originalnih potrosnih dijelova proizvodjaci daju duge garancije i naplate to u odrzavanju,
sumnjam da bi neko van garancije za beru vw grijac dao 70 km u ovlastenom kad sva 4 beru/ngk bez vw ziga izadju oko 100km
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#29 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/09/2020 08:20 ja sam mijenjao skoro nesto na svom autu,ali nisam sebi naplatio ,pa ne znam...
odvuci majstoru, nemoj da si :mrgreen: škrtica
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote: 24/09/2020 22:56

odvuci majstoru, nemoj da si :mrgreen: škrtica
neam za kifle :run:
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#31 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

JavierBosnia wrote: 24/09/2020 08:31 Evo ako ti mogu dati svoj doprinos

Golf 5, prednji diskovi i disk pločice, stabilizator i krajnica ; dijelovi 360 KM, ruke 40 KM
Veliki servis, dijelovi 443 KM; ruke: 80 KM
AGR ventil i senzor temperature rashladne tečnosti, dijelovi: 226 KM, ruke: 20 KM

Eto pa odvoji ako te sta znaima, ne znam sta je sve u tvom domenu posla :D
Otvorio sam temu da bi pisali vlasnici vozila, ali dobro je sto i majstori daju svoj doprinos :D

Ja sam se specijalizovao za ovjes vozila, geometrija itd, ASE certifikat, a to ostalo ne diram. Usput mali servisi i punjenje klime.
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#32 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/09/2020 23:01
Al'din wrote: 24/09/2020 22:56

odvuci majstoru, nemoj da si :mrgreen: škrtica
neam za kifle :run:
nije sve u kiflama :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by bitanga_sa_otesa »

lissaly_manny wrote: 24/09/2020 23:06 nije za fukaru auto
:kiss: :kiselavoda:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16228
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by sime_cipol »

Veliki servis (sve sto ide), mali servis sa svim filterima, prednji diskovi i plocice + ruke 400 KM.
Doduse jaranska cijena :D a i auto je bezveze :lol:
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#35 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

Špura 20KM
Zamjena guma 20KM
Zamjena diskova i pločica (prednji/zadnji) 40
Punjenje klime sa dezinfekcijom ozon generatorom 25KM
Zamjena krajnice i stabilizatora po 10KM ...ITD....
Mali servis 20KM
Pregled vozila/ovjesa se ne naplacuje.
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#36 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by avijon »

sime_cipol wrote: 25/09/2020 00:07 Veliki servis (sve sto ide), mali servis sa svim filterima, prednji diskovi i plocice + ruke 400 KM.
Doduse jaranska cijena :D a i auto je bezveze :lol:
Greska pomislih ruke 400
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#37 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by tabija »

Unitrade stup: Antifriz, vodena pumpa, roler, spaner, 2x mikro remena, prednji diskovi, prednje plocice, kociona tekucina plus pregled ostatka trapa - 5x radnih sati po 25 KM = 125 KM

Zadnje plocice 1x radni sat 25 KM unitrade

Ulje i 3 filtera - 30 KM unitrade

Svjecice, 1x radni sat tj 25 KM - takodjer unitrade

Jedan homokineticki i jedna spona volana - 2x radna sata tj 50 KM - unitrade

Ulje u mjenjacu, diferencijalu i reduktoru 1x radni sat 35 KM u Betaniji
Promjena termostata 1x radni sat tj 35 KM - Betanija

Spura 20 KM kod aldina, 30 KM unitrade...


To je manje vise to...nisam vise nista ni radio.
Korektne cijene.
Kod svog mehanicara bi proso sigurno 10-15% jeftinije al bez racuna, radnog naloga, i ganjo bi ga 2 hefte za termin.
preludezalude
Posts: 5611
Joined: 07/03/2012 00:09

#38 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by preludezalude »

Maraschino wrote: 24/09/2020 20:08 Jedne godine u blizini Nipex upali mi se lampica od kocnica na Pasatu. Navratim tamo i kazu da se plocica raspala a i vrijeme je da se diskovi mijenjaju(prednji). Haj reko u paketu prednji diskovi i plocice ali dok ste u kancelariji zamijenite i ulje u kocionom sistemu.
Da platim, 560KM :shock:
Nisam pitao koji su plemeniti materijal koristili ali nikad vise.
Nipex je davnih godina znao umjesto ugradnje novih amortizera da samo dobro prebrise stare amortizere i naplati ugradnju novih amortizera.
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#39 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 26/09/2020 11:07 mehanicari su posebna sorta olosa, moze pricat ko sta hoce....mnogi rade avlijski, skriveno izbjegavaju platit porez a kucerine u gro slucajeva ogromne, sto u biti ne znaci da to nije ok - no u pravilu su izuzetno bogati ljudi za danasnje pojmove - drzavu uvijek treba zakidat pogotovo danasnju, mnogi se ne mogu nadojit parama pa rade na vise od 1 mjesta....

rijetki ali zaista rijetki su ljudi koji hoce da se pozabave problemom, urade kako treba stvar i naplate kako treba.....

ja nisam covjek koji ne cijeni ljudski rad, no sa svojim stavom obicno bivam opran od gorenavedenog olosa cesto pa budem prinudjen da trazim drugog sto i nije bas zahvalna operacija.....

a nema sta se nisam nagledo a najvise nadmenog odnosa garantujem da su skromniji ljudi koji znaju napravit nuklearni reaktor, i ono pocetno EEEEE, KO TI JE OVO RADIO, a ne 90%otnog sarafanja i mijenjanja dijelova, primitivnog rada seljackog krhanja cekicem po sarafima, trapovima, kradja dijelova, stvari, namjerno ostavim para, pa uzmu i para jer valjda misle da je to ok, unistenje dijelova, ubacivanja zamjenskih dijelova koji su kudikamo jeftiniji i naplacivanje kao originalnih, ili neugradjivanje nikakvih kao sto rece covjek gore prebrisavanjem postojecih uze lik i jare i pare 2x, ugradjivanja rolera koji traju do prve kiše itd itd - no eto ako mogu reci dosad sam imao srece u 70% slucajeva....

i ako vidim da se napatio i da je uradio cestito - obaveyno pojacam gebiru barem 5 a cesto sam znao i 10 i 20 i 50 nabacit za korektan rad....e

i da - obavezno biti prisutan dok mehanicar radi da vidis sta radi ako nemas izgradjeno povjerenje - jer mi covjek na vlastite oci jednom slomi saraf i presuti i posuti se - skrenem mu ja paznju na to uz sasvim regularan pristup da ako nastavi da presucuje stvari koje usere necemo vise imat nikakav odnos kaze ok i snizi mi cijenu rada i dijelova - iako ja zaista nisam trazio takav tretman.....
U čitavom textu nigdje cijene dijelova i koštanja njihove zamjene. Trebao si otvoriti drugu temu pa se tamo "ispuhati" :)
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#40 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 27/09/2020 08:47
Al'din wrote: 27/09/2020 02:03
lissaly_manny wrote: 26/09/2020 11:07 mehanicari su posebna sorta olosa, moze pricat ko sta hoce....mnogi rade avlijski, skriveno izbjegavaju platit porez a kucerine u gro slucajeva ogromne, sto u biti ne znaci da to nije ok - no u pravilu su izuzetno bogati ljudi za danasnje pojmove - drzavu uvijek treba zakidat pogotovo danasnju, mnogi se ne mogu nadojit parama pa rade na vise od 1 mjesta....

rijetki ali zaista rijetki su ljudi koji hoce da se pozabave problemom, urade kako treba stvar i naplate kako treba.....

ja nisam covjek koji ne cijeni ljudski rad, no sa svojim stavom obicno bivam opran od gorenavedenog olosa cesto pa budem prinudjen da trazim drugog sto i nije bas zahvalna operacija.....

a nema sta se nisam nagledo a najvise nadmenog odnosa garantujem da su skromniji ljudi koji znaju napravit nuklearni reaktor, i ono pocetno EEEEE, KO TI JE OVO RADIO, a ne 90%otnog sarafanja i mijenjanja dijelova, primitivnog rada seljackog krhanja cekicem po sarafima, trapovima, kradja dijelova, stvari, namjerno ostavim para, pa uzmu i para jer valjda misle da je to ok, unistenje dijelova, ubacivanja zamjenskih dijelova koji su kudikamo jeftiniji i naplacivanje kao originalnih, ili neugradjivanje nikakvih kao sto rece covjek gore prebrisavanjem postojecih uze lik i jare i pare 2x, ugradjivanja rolera koji traju do prve kiše itd itd - no eto ako mogu reci dosad sam imao srece u 70% slucajeva....

i ako vidim da se napatio i da je uradio cestito - obaveyno pojacam gebiru barem 5 a cesto sam znao i 10 i 20 i 50 nabacit za korektan rad....e

i da - obavezno biti prisutan dok mehanicar radi da vidis sta radi ako nemas izgradjeno povjerenje - jer mi covjek na vlastite oci jednom slomi saraf i presuti i posuti se - skrenem mu ja paznju na to uz sasvim regularan pristup da ako nastavi da presucuje stvari koje usere necemo vise imat nikakav odnos kaze ok i snizi mi cijenu rada i dijelova - iako ja zaista nisam trazio takav tretman.....
U čitavom textu nigdje cijene dijelova i koštanja njihove zamjene. Trebao si otvoriti drugu temu pa se tamo "ispuhati" :)
a dje ga dodjes ti koja lok.
Prevedi jedinog ti :mrgreen:
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#41 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 27/09/2020 13:45 đe se nalazis?
Niđe
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#42 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by RagibUzoriti »

Al'din wrote: 27/09/2020 14:18
lissaly_manny wrote: 27/09/2020 13:45 đe se nalazis?
Niđe
Najbolje ih je izbjegavati.

Od onakvih samo moze glava da te zaboli, pa kasnije da ga moras pajserom po nosu isibati.

Peder neki...
User avatar
kabal1337
Posts: 8009
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#43 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by kabal1337 »

Pa normalno je da pukne i saraf i dzek, zamor materijala, hrdja, plastika smece kvalitete ( vozila 10+ godina) al kazes puklo.. ako imas zamijeni i naplati.
Ako ces gledati majstora odmakni se, ni ti ne volis kada ti neko za vratom dise.
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#44 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 27/09/2020 22:47
Al'din wrote: 27/09/2020 14:18
lissaly_manny wrote: 27/09/2020 13:45 đe se nalazis?
Niđe
sa takvim pristupom i jesi za foruma i nizađe više... prvo sto ne znas za salu a drugo sto sam te jednostavno pito dje ti je servis....pa eto iskreno ti zelim marke da ne ohajris
Hvala :) takodje.

Ja sam otvoren za svaku saradnju, pomoć i savjet gospodinček nizadje, pitO, dje, itd ...
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#45 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

RagibUzoriti wrote: 27/09/2020 22:38
Al'din wrote: 27/09/2020 14:18
lissaly_manny wrote: 27/09/2020 13:45 đe se nalazis?
Niđe
Najbolje ih je izbjegavati.

Od onakvih samo moze glava da te zaboli, pa kasnije da ga moras pajserom po nosu isibati.

Peder neki...
Ne bih da komentarisem sexualnu orijentaciju dotičnog.

Nego, znate da je pregled vozila kod mene besplatan 😁🤣
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#46 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

kabal1337 wrote: 27/09/2020 22:42 Pa normalno je da pukne i saraf i dzek, zamor materijala, hrdja, plastika smece kvalitete ( vozila 10+ godina) al kazes puklo.. ako imas zamijeni i naplati.
Ako ces gledati majstora odmakni se, ni ti ne volis kada ti neko za vratom dise.
Ja nemam nista protiv da musterija gleda sta radim, to mi je neki vid reklame jer kasnije pricaju sta su vidjeli 😁
Drugo, ako je bas neko naporan, ters, prosipa svoje znanje...hvala ali niste ni trebali dolaziti, iznajmio bih vam servis na par sati i radite sami.
Trece, ko gleda pekara kako hljeb pravi, ili nesto tako slicno. Razumijem da su musterije izvarane, ali nisu ni mehanicari svi isti. Moj posao je moj nacin življenja, osnovna zarada, hobi i sta sve ne, tako da nije vrijedno zbog 200KM upropastiti 17 godina dobrog glasa.
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#47 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 27/09/2020 23:09 u pekari se ne prave motori ni dijelovi od par stotina i hiljada maraka...a kad gospodincek nuklearni inzinjer treba zamijenit dio koji kosta ko necija plata onda je razlog mnogo veci za kradju prevaru i ko zna sta jos pa eksperimenat bude skup moj gospodinceku.....a uzevsi u obzir da vjerovatno obilujemo nacionalnim postenjem,u pekarama nema nadzornih organa... analogija poprilicno retardirana al ajd bosnjacka je :mrgreen:
Od svih pitanja i odgovora jedino ti koristis vjerski i nacionalni način izrazavanja. Bitanga s Otesa zna ko sa kako radim i gdje sam. Radim,ne vrijedjam, pomazem, a to da li je neko gay, isfrustriran, ljut, prevaren, ne zanima me bas. Postovanje, kako vam mogu pomoci. Kad musterija uveze vozilo u servis slijedi "izbacite iz brzine, spustite rucnu i vozacevo staklo dole" :mrgreen:

Bošnjaci nisu retardirani, ocito nisi upoznao pravog :)
Al'din
Posts: 1111
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#48 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by Al'din »

lissaly_manny wrote: 27/09/2020 23:22
Al'din wrote: 27/09/2020 23:18
lissaly_manny wrote: 27/09/2020 23:09 u pekari se ne prave motori ni dijelovi od par stotina i hiljada maraka...a kad gospodincek nuklearni inzinjer treba zamijenit dio koji kosta ko necija plata onda je razlog mnogo veci za kradju prevaru i ko zna sta jos pa eksperimenat bude skup moj gospodinceku.....a uzevsi u obzir da vjerovatno obilujemo nacionalnim postenjem,u pekarama nema nadzornih organa... analogija poprilicno retardirana al ajd bosnjacka je :mrgreen:
Od svih pitanja i odgovora jedino ti koristis vjerski i nacionalni način izrazavanja. Bitanga s Otesa zna ko sa kako radim i gdje sam. Radim,ne vrijedjam, pomazem, a to da li je neko gay, isfrustriran, ljut, prevaren, ne zanima me bas. Postovanje, kako vam mogu pomoci. Kad musterija uveze vozilo u servis slijedi "izbacite iz brzine, spustite rucnu i vozacevo staklo dole" :mrgreen:

Bošnjaci nisu retardirani, ocito nisi upoznao pravog :)
kolko sam ja vidio nadoveza si ovom sto vrijedja pa eto nije sad nesto da sam se ja uvrijedjo jebat ga al ti je tvrdnja blago neistinita

a jesi fin svaka bi te udala

o nacionalnoj inteligemciji ne bih....30 zadnjih g sve reklo....a ne trazim pravog nemam te svijece
Opusti se, ja bih se vratio na temu, mehanika, zamjena djelova itd ...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#49 Re: Cijene zamjene dijelova

Post by RagibUzoriti »

kabal1337 wrote: 27/09/2020 22:42 Pa normalno je da pukne i saraf i dzek, zamor materijala, hrdja, plastika smece kvalitete ( vozila 10+ godina) al kazes puklo.. ako imas zamijeni i naplati.
Ako ces gledati majstora odmakni se, ni ti ne volis kada ti neko za vratom dise.
Mozda bas on voli,otkud ti znas? :D :lol:

Po pisanju doticnog, da se kladimo da je pasivni? :D :lol: :lol: :lol:
Post Reply