Cijene stanova i kuća u Sarajevu

abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#76 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by abdulazizsarajevo »

Najpovoljniji ti je neki Tadic u Vucijoj luci...
jeste da je u republici Sumskoj...ali je najjeftinije...provjereno...
Samo gradja za kroz velicine oko 100m2 je sada 5800KM - nove cijene..
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#77 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by Dr.Cuddy »

abdulazizsarajevo wrote:Najpovoljniji ti je neki Tadic u Vucijoj luci...
jeste da je u republici Sumskoj...ali je najjeftinije...provjereno...
Samo gradja za kroz velicine oko 100m2 je sada 5800KM - nove cijene..
ma 2 grede mi trebaju, ne čitava građa...pravim sjenicu u bašti :)
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#78 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by Dr.Cuddy »

Moonlight & Magnolia wrote:Evo nešto listam po oglasima i katalozima real estate agencija i za ne povjerovat je koliko su cijene stanova i kuća skočile, tj. kvadrat stambenog prostora. Stan u Petrakijinoj 500,000 KM, garsonjera na Mejtašu 150,000 KM...šta mislite hoćel' ovaj napuhani balončić puknuti i kad bi se realno mogao očekivati pad cijena? ;-)
evo slušam na TV-u juče, kažu još godinu dana će rasti cijene dok se ne zasiti tržište novogradnjom i onda će biti više ponude nego potražnje i trebale bi cijene stati i početi padati. haj vjeruj im! :-?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#79 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by BarbaDue »

Nije mi cudo sto su takve dijene u SA, kada se u GŽ cijena stana krece 1100-1300 KM po kvadratu.
Ludnica...
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#80 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by mojgrad »

Kad nadjem stan u Sarajevu koji STVARNO vrijedi tih para(citaj dovoljno kvadrata da nije supa, bez toga da mi treba jos 15 milja da ga renoviram itd) mozda ga kupim..
Ovako no way, prodaju narodu m** pod bubrege
sarajevonekad
Posts: 629
Joined: 06/07/2007 16:23

#81 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by sarajevonekad »

Zna li neko koliki su naknadni troskovi za montazne kuce koje se narucuju iz firmi van BiH (npr. ove termokuce)?
Dugim rijecima da li je isplativije nego naruciti od PROMO-a ili KRIVAJE, jer ja bih najradije ove dvije, ali ako su znatno skuplje od "termokuca".....
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#82 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by barby02 »

Izvukla sam naslov iz "podruma" i da vidim dokle smo ??
Koliko ce se kriza koja jos (koliko kontam) nije ni pocela odraziti na cijene stanova. kazu 10 do 15 posto. e ko zna , da li je to dno ili ima dubljeg padanja cjena. .Moze li iko prognozirazi?

Da li uz tramvajsku prugu (Pofalici-Socijalno-D. Malta) stanovi zasluzuju cifru 3.500 KM ?a ista cijena , recimo kod pivnice ?
Ako je Marin Dvor 4000 KM, zasto je razlika u 500 KM ? Po meni bi trebale biti vece razlike u cijeni. . .pa ko voli (moze), nek izvoli !Ja mislim da je je ovo potpuni poremecaj cijena a kolabiracemo naknadno. .

I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????

I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#83 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by to je to »

Prije neko vece gledam na Novoj TV prilog o uticaju financijske krize na trziste nekretnina i kazu da su cijene u Hrvatskoj vec pocele padati u prosjeku od 10-20%.
User avatar
Panthera
Posts: 411
Joined: 02/07/2008 00:10

#84 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by Panthera »

to je to wrote:Prije neko vece gledam na Novoj TV prilog o uticaju financijske krize na trziste nekretnina i kazu da su cijene u Hrvatskoj vec pocele padati u prosjeku od 10-20%.

Ma kakvi, kod nas ce jos poskupiti...taj pad cijena se osjeti samo na Istri i kako rece voditelj idealno vrijeme za kupovinu nekretnina m2 nije vise 10.000 eura nego je 9.000...daleko smo mi jarane...
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#85 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by Alkos »

barby02 wrote:Izvukla sam naslov iz "podruma" i da vidim dokle smo ??
Koliko ce se kriza koja jos (koliko kontam) nije ni pocela odraziti na cijene stanova. kazu 10 do 15 posto. e ko zna , da li je to dno ili ima dubljeg padanja cjena. .Moze li iko prognozirazi?

Da li uz tramvajsku prugu (Pofalici-Socijalno-D. Malta) stanovi zasluzuju cifru 3.500 KM ?a ista cijena , recimo kod pivnice ?
Ako je Marin Dvor 4000 KM, zasto je razlika u 500 KM ? Po meni bi trebale biti vece razlike u cijeni. . .pa ko voli (moze), nek izvoli !Ja mislim da je je ovo potpuni poremecaj cijena a kolabiracemo naknadno. .

I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????

I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Po mom misljenju, ova kriza ce donijeti promjenu u cijenama, ali onih napuhanih lokacija, koje realno toliko ne vrijede. Da li moze razlika izmedju cijene kvadarata u centru i izvan centra biti u par stotina maraka! Nigdje na svijetu. Tako da ce padati cijene tih napuhanih lokacija! Sto je stan blizi sredstvima javnog prijevoza (tramvajskim, autobuskim, trolejbuskim stajalistima), sto je nizi sprat, kvadrat je skuplji, to je uvijek bilo i bice. Sad je jedino pitanje da li je ta prenapuhana cijena takve lokacije, sto u tvom primjeru vjrovatno i jeste slucaj.
Breka i Ciglane su sa razlogom popularna naselja i naselja na cijeni, blizina uzeg centra grada, bolnice, struktura stanovnistva,itd, itd, itd. Centar Sarajeva nema gdje da se siri, i to je najveci problem, stoga cijene ce sasvim sigurno samo rasti, a nikako padati (mislim na centar). Cijene ostalih dijelova grada i novogradnje ce padati i stanovi ce biti jeftiniji logicno i pristupacniji mladjim bracnim parovima.
Ferhadija ce kroz narednih par godina postati poslovni centar, jer sve se vise poslovnih prostora otvara, sve je vise stanova pretvoreno u poslovne prostore, a sve manje ljudi stanuje tu (nemogucnost parkinga, manjak zelenila, buka, frka, itd).

pozz
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#86 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by BarbaDue »

jedno pitanje:

balkon, da li on ulazi u kvadraturu stana?
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#87 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

BarbaDue wrote:jedno pitanje:

balkon, da li on ulazi u kvadraturu stana?
ne ulazi, medjutim i ti se lopovluci desavaju i prevare neupucene ljude
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#88 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

barby02 wrote:
I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????
I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Breka i Ciglane su ti uvijek in i ostace jer to jesu. Sada zivim van BiH , ali sam imala priliku zivjeti u oba naselja.

Breka jeste na brdu ali je centar, sve ti je na dohvat ruke, od velikog izbora marketa, skola, bolnica, vrtici, tri - cetiri fakulteta u neposrednoj blizini , parking mjesta imas uvijek jer vecina starih stanara imaju svoje garaze.Nije veliko naselje , a imas sve sto ti treba,a u gradu si za sekundu. To je pravo idilicno naselje za ljude koji imaju porodicu, u centru si, a opet imas svoj mir. Ne znam kojoj generaciji pripadas ali uvijek ti je bio prestiz zivjeti na Novoj Breki.
Ciglane su isto super, doduse losije su zgrade od ovih na N.Breki,ali i ovdje imas sve plus bezbroj kafica.

Iskreno, ja volim tu vrstu naselja i mislim da cijene tih stanova uvijek trebaju biti nesto vece ali eto danas je sve otislo malo pretjerano tako da nekima jedino preostaju naselja poput Dobrinje, A.Polja,Otoke...ali i tu je sada skupo tako da se pomjeramo Hrasnicu:)
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#89 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by slavkoimamodilera »

tomyf wrote:
BarbaDue wrote:jedno pitanje:

balkon, da li on ulazi u kvadraturu stana?
ne ulazi, medjutim i ti se lopovluci desavaju i prevare neupucene ljude
Ne petljaj se tamo gdje ne znas... ide itekako... balkon se obracunava kao njegova povrsina x 0,5 a lodja kao njena povrsina x 0,75... ;-)
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#90 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

slavkoimamodilera wrote:
tomyf wrote:
BarbaDue wrote:jedno pitanje:

balkon, da li on ulazi u kvadraturu stana?
ne ulazi, medjutim i ti se lopovluci desavaju i prevare neupucene ljude
Ne petljaj se tamo gdje ne znas... ide itekako... balkon se obracunava kao njegova povrsina x 0,5 a lodja kao njena povrsina x 0,75... ;-)

A otkad to?
I to pise u papirima koje dobijes kada kupujes stan? Da ti balkon ulazi u ostale metre kvadratne? Ja na svojim papirima nemam uracunat balkon ...a placam ono sto je napisano. To su izmislili agencijski lopovi
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#91 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by BarbaDue »

slavkoimamodilera wrote:
tomyf wrote:
BarbaDue wrote:jedno pitanje:

balkon, da li on ulazi u kvadraturu stana?
ne ulazi, medjutim i ti se lopovluci desavaju i prevare neupucene ljude
Ne petljaj se tamo gdje ne znas... ide itekako... balkon se obracunava kao njegova povrsina x 0,5 a lodja kao njena povrsina x 0,75... ;-)
mene stvarno ljudi zbunjuju, jedni kazu da ulazi drugi da ne ulazi :?
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#92 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by slavkoimamodilera »

2 tomyf - a u sta onda ulaze kvadrati balkona? U javnu povrsinu? U zajednicke prostorije zgrade? Podrum? Garaza?

Probaj kupiti u novogradnji stan, pa ces vidjet... to sto se na te kvadrate nije gledalo kad su se dzabe dijelili stanovi u socijalizmu, jer ionako nije bilo bitno, to nista ne znaci... ko god prodaje stan, a ne racuna na kvadrate balkona je levat... sve je to korisna povrsina, s obzirom da je negrijana, zato se i racuna sa manjim postotkom...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#93 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by BarbaDue »

u pitanju je stan koji je po papirima 69m2, ali covjek je pregradio balkon, ono jes' sad izgleda fino, ali umjesto 69 on ga sada prodaje pod 75m2.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#94 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by barby02 »

tomyf wrote:
barby02 wrote:
I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????
I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Breka i Ciglane su ti uvijek in i ostace jer to jesu. Sada zivim van BiH , ali sam imala priliku zivjeti u oba naselja.

Breka jeste na brdu ali je centar, sve ti je na dohvat ruke, od velikog izbora marketa, skola, bolnica, vrtici, tri - cetiri fakulteta u neposrednoj blizini , parking mjesta imas uvijek jer vecina starih stanara imaju svoje garaze.Nije veliko naselje , a imas sve sto ti treba,a u gradu si za sekundu. To je pravo idilicno naselje za ljude koji imaju porodicu, u centru si, a opet imas svoj mir. Ne znam kojoj generaciji pripadas ali uvijek ti je bio prestiz zivjeti na Novoj Breki.
Ciglane su isto super, doduse losije su zgrade od ovih na N.Breki,ali i ovdje imas sve plus bezbroj kafica.

Iskreno, ja volim tu vrstu naselja i mislim da cijene tih stanova uvijek trebaju biti nesto vece ali eto danas je sve otislo malo pretjerano tako da nekima jedino preostaju naselja poput Dobrinje, A.Polja,Otoke...ali i tu je sada skupo tako da se pomjeramo Hrasnicu:)
Razumijem ja tebe i sigurno subjektivno razmisljam jer zivim u centru u ravnom dijelu. . i tacno je, Marindvor 2 je bio park koji je sluzio za zimske radosti ali i preko puta bivse Robne ,isto tako. . ali recimo Breka -e to je bilo izletiste, fino odes na cijeli dan. . .a obicno su izletista daleko od centra. . .
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#95 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

barby02 wrote:
tomyf wrote:
barby02 wrote:
I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????
I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Breka i Ciglane su ti uvijek in i ostace jer to jesu. Sada zivim van BiH , ali sam imala priliku zivjeti u oba naselja.

Breka jeste na brdu ali je centar, sve ti je na dohvat ruke, od velikog izbora marketa, skola, bolnica, vrtici, tri - cetiri fakulteta u neposrednoj blizini , parking mjesta imas uvijek jer vecina starih stanara imaju svoje garaze.Nije veliko naselje , a imas sve sto ti treba,a u gradu si za sekundu. To je pravo idilicno naselje za ljude koji imaju porodicu, u centru si, a opet imas svoj mir. Ne znam kojoj generaciji pripadas ali uvijek ti je bio prestiz zivjeti na Novoj Breki.
Ciglane su isto super, doduse losije su zgrade od ovih na N.Breki,ali i ovdje imas sve plus bezbroj kafica.

Iskreno, ja volim tu vrstu naselja i mislim da cijene tih stanova uvijek trebaju biti nesto vece ali eto danas je sve otislo malo pretjerano tako da nekima jedino preostaju naselja poput Dobrinje, A.Polja,Otoke...ali i tu je sada skupo tako da se pomjeramo Hrasnicu:)
Razumijem ja tebe i sigurno subjektivno razmisljam jer zivim u centru u ravnom dijelu. . i tacno je, Marindvor 2 je bio park koji je sluzio za zimske radosti ali i preko puta bivse Robne ,isto tako. . ali recimo Breka -e to je bilo izletiste, fino odes na cijeli dan. . .a obicno su izletista daleko od centra. . .

Razumijem i ja tebe:) ali izletiste ti je bila( i jos je) i Pionirska dolina pa se sada prekoputa nje prodaju stanovi (novogradnja) sa katastrofalno visokim cijenama...a ravno je:) nije brdo a kilometrazom je dalje recimo od Breke, a nije niti malo prijatno zivjeti na mjestu gdje ti je prvi susjed kavez sa medvjedom:)
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#96 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

slavkoimamodilera wrote:2 tomyf - a u sta onda ulaze kvadrati balkona? U javnu povrsinu? U zajednicke prostorije zgrade? Podrum? Garaza?

Probaj kupiti u novogradnji stan, pa ces vidjet... to sto se na te kvadrate nije gledalo kad su se dzabe dijelili stanovi u socijalizmu, jer ionako nije bilo bitno, to nista ne znaci... ko god prodaje stan, a ne racuna na kvadrate balkona je levat... sve je to korisna povrsina, s obzirom da je negrijana, zato se i racuna sa manjim postotkom...
Za novogradnju ti i govorim. Zgrada iza Akademije likovnih umjetnosti. Stan kupljen negdje prije 3 godine, uracunato u cijenu povrsina stana i garaza( garaza uracunata sa manjim postotkom , ali nije se dobila sa stanom vec kupljena kasnije)- balkon i podrum nisu uknjizeni, zato se nisu ni racunali.Govorim tu iz iskustva. Mozda se to nesto promijenilo u ove tri godine.
A sto se tice starije gradnje, najbolje dovesti ljude koji ce procijeniti sve to i koji ti mnogo vise znaju od nasih naglabanja, uracunati ili ne. Ja nikada ne bih uzimala nesto sto se kosi sa granicama uknjizenog. Ako u papirima pise da i balkon ulazi u povrsinu sto da ne onda ok, ali eto meni je balkon 6 m2 sto bi po svemu sudeci dalo se dobro naplatiti ali eto nije.
sarajlijaHR
Posts: 83
Joined: 11/02/2009 20:48

#97 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by sarajlijaHR »

tomyf wrote:
barby02 wrote:
I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????
I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Breka i Ciglane su ti uvijek in i ostace jer to jesu. Sada zivim van BiH , ali sam imala priliku zivjeti u oba naselja.

Breka jeste na brdu ali je centar, sve ti je na dohvat ruke, od velikog izbora marketa, skola, bolnica, vrtici, tri - cetiri fakulteta u neposrednoj blizini , parking mjesta imas uvijek jer vecina starih stanara imaju svoje garaze.Nije veliko naselje , a imas sve sto ti treba,a u gradu si za sekundu. To je pravo idilicno naselje za ljude koji imaju porodicu, u centru si, a opet imas svoj mir. Ne znam kojoj generaciji pripadas ali uvijek ti je bio prestiz zivjeti na Novoj Breki.
Ciglane su isto super, doduse losije su zgrade od ovih na N.Breki,ali i ovdje imas sve plus bezbroj kafica.

Iskreno, ja volim tu vrstu naselja i mislim da cijene tih stanova uvijek trebaju biti nesto vece ali eto danas je sve otislo malo pretjerano tako da nekima jedino preostaju naselja poput Dobrinje, A.Polja,Otoke...ali i tu je sada skupo tako da se pomjeramo Hrasnicu:)
Vidi se da dugo zivis vani , kakva crna Breka , Novo Sarajevo , od Malte do Pofalića je najurbaniji dio grada , i tu imaš sve što ti nabroja ,markte (Interx , Konzum,Merkator, Robot) kojih nema na Breci ,škole srednje da nespominjem , koja to srednja ima na Breci? lol , fakulteti, pogledaj maršalku, koji to fax ima na Breci? ok bolnica vam je blizu ,ali ovamo je Hitna Pomoć , odgovorno tvrdim da si s Malte prije na Skenderiji ili vječnoj vatri nego sa Breke , autom , pjehe , kako god , a ono o kafićima neću ni komentarisati , a parkinga nema nigdje u gradu , i najgore od svega na Breku ideš nekim busom ko vozar iz Hrasnice , bjezi ba , koma si :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#98 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by alica.k »

sarajlijahr kad si zadnji put bio na breki? gore kad odes to je milina, mir, tisina, pravo okruzenje za porodicu.....zivjela sam gore i znam da je pjeske do parka 15 minuta, i to kad ne zuris :D
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#99 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by tomyf »

sarajlijaHR wrote:
tomyf wrote:
barby02 wrote:
I meni nikada nece biti jasno, zasto se pominju Breka i Ciglane kao in kvartovi ? Breka na brdu, zgrada na zgradu nalijeze,sta je gore od "centara " koji su recimo na ruku, za porodicni zivot????
I mislim da ce u skorije vrijeme centar biti nepogodan za zivot, vec kako se bude sirio grad,centar ce biti kao u svakoj normalnoj drzavi- poslovni centar . . .( mislim na ravni dio). .
Breka i Ciglane su ti uvijek in i ostace jer to jesu. Sada zivim van BiH , ali sam imala priliku zivjeti u oba naselja.

Breka jeste na brdu ali je centar, sve ti je na dohvat ruke, od velikog izbora marketa, skola, bolnica, vrtici, tri - cetiri fakulteta u neposrednoj blizini , parking mjesta imas uvijek jer vecina starih stanara imaju svoje garaze.Nije veliko naselje , a imas sve sto ti treba,a u gradu si za sekundu. To je pravo idilicno naselje za ljude koji imaju porodicu, u centru si, a opet imas svoj mir. Ne znam kojoj generaciji pripadas ali uvijek ti je bio prestiz zivjeti na Novoj Breki.
Ciglane su isto super, doduse losije su zgrade od ovih na N.Breki,ali i ovdje imas sve plus bezbroj kafica.

Iskreno, ja volim tu vrstu naselja i mislim da cijene tih stanova uvijek trebaju biti nesto vece ali eto danas je sve otislo malo pretjerano tako da nekima jedino preostaju naselja poput Dobrinje, A.Polja,Otoke...ali i tu je sada skupo tako da se pomjeramo Hrasnicu:)
Vidi se da dugo zivis vani , kakva crna Breka , Novo Sarajevo , od Malte do Pofalića je najurbaniji dio grada , i tu imaš sve što ti nabroja ,markte (Interx , Konzum,Merkator, Robot) kojih nema na Breci ,škole srednje da nespominjem , koja to srednja ima na Breci? lol , fakulteti, pogledaj maršalku, koji to fax ima na Breci? ok bolnica vam je blizu ,ali ovamo je Hitna Pomoć , odgovorno tvrdim da si s Malte prije na Skenderiji ili vječnoj vatri nego sa Breke , autom , pjehe , kako god , a ono o kafićima neću ni komentarisati , a parkinga nema nigdje u gradu , i najgore od svega na Breku ideš nekim busom ko vozar iz Hrasnice , bjezi ba , koma si :-)

Hahahha, mislim da sam spominjala elitno naselje, ( ako znas sta uopste to znaci) a ne masovno... to je velika razlika
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#100 Re: Cijene stanova i kuća u Sarajevu

Post by HAVANA »

Mi i elitno naselje :lol:
Post Reply