Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#5651 Re: Cijene stanova All about

Post by ps5 »

Ja sam mislio da i na Bjelašnici ljudi uzimaju da bi izdavali nekome ko dodje skijati, ne vjerujem da svi kupuju samo za sebe, pogotovo po ovim cijenama. A KS bi trebao uložiti zato što će im se višestruko vratiti ako naprave pristojne liftove, staze i sve ostalo. Ovako imaju puno manje gostiju nego što bi imali jer je Jahorina uložila 100 puta više i 100 puta bolje je skijati na Jahorini.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5652 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

baja wrote: 30/10/2020 09:00
_Reds_ wrote: 29/10/2020 08:38 Vjerovatno će nekad KS dođu iz g.... u glavu, pa će uložiti u skijalište.

Općina pravi dvoranu i one sportske terene na ulazu.

I da, i ja planiran nekad sebi kupiti, baš iz ovih razloga, jer je vikendica obaveza, odeš da radiš nešto okolo. Ovako si na 5 minuta od šetnice, na čistom zrakom.

Sam Babin Do, je urbanizovan prostor, više nego pola grada, ali to je 1% planine. Čim makneš 100 metara odatle, eto te u prirodi. Eto i Javorov Do 5 minuta, eto ti Igman 5 minuta, eto ti južne strane planine 10-15 minuta.

Po meni je bolje da se pravi mali urbanizovani prostor, nego praviti vikendice ko gdje stigne, i kako stigne.. uostalom, bio sam u nekoliko skijališta vani, i sve su to mali gradići u planini.

Sa druge strane svi mi imamo drugačije vidike, neko hoće šumu, nego dvorane, nego stadione.... što bi rekli nije se rodio, ko je svim ugodio...
A zasto bi ulozio KS gore? Da bi vlasnici apartmana mogli skijati po povlastenim cijenama!? I ja plaćam porez ovde i mislim da to ne treba , jedina je opcija izdati pod koncesiju pa da strenđer to napravi. Al tad će bit 40E karta...Jahorina tome ide i skidam im kapu (al je gore vrlo sumnjiva situacija oko izvlačenja para).

Nemam apartman gore ali mislim da je dobra investicija pogotovo sad s koronom. Za pojedince je odlično , ali je za kompleks skijališta porazna trenutna situacija. O lošim upraviteljima ZOI ne treba riječi trošiti.

Skijalista vani nisu onakva, vec pred samim skijalistem imas ili hotele ili apartmane (i ostale sadrzaje) koji se izdaju, a ne privatne stanove naših komšija koji žele jeftino skijati.
I gore imaš 2 hotela koja sada rade, i destine apartmana koji se izdaju, pansione, 2-3 hotela koja se prave, jedan opet KS-a zapušten, još jedan na Igmanu opet u vlasništvu KS, devastiran 25 godina (ZOI-ijev).

Zašto bi ulagao, pa zato što je njihovo skijalište. U Jahorinu (skijalište) je Vlada RS-a uložila 4-5 puta više novca nego KS u Bjelašnicu. Ako ne žele ulagati u skijalište neka ga prodaju ili daju pod koncesiju. Oni su osnovali ZOI da katastrofalno gazduje tim skijalištem.
Kreneš od činjenice da uprava skijališta nije na tom skijalištu, nego upravljaju njime iz FGR centra, pa nadalje.

Jasno je da KS loše upravlja imovinom koja je u njihovom vlasništvu gore.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#5653 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/dese ... /201030030
KOLONE AUTOMOBILA
Desetine hiljada ljudi napustilo Pariz uoči početka novog lockdowna
Ovako ćemo i mi na Bjelašnicu. :D
baja wrote: 30/10/2020 09:00 kijalista vani nisu onakva, vec pred samim skijalistem imas ili hotele ili apartmane (i ostale sadrzaje) koji se izdaju, a ne privatne stanove naših komšija koji žele jeftino skijati.
Skijanje je sve samo nije jeftino. Ali, svakom njegovo. Ako ti se ne sviđa - ima Jahorina. Grad na pola sata ima 2 skijališta da biraš. Ako ti se sviđa, ima Vlašić satak.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#5654 Re: Cijene stanova All about

Post by baja »

_Reds_ wrote: 30/10/2020 09:15
I gore imaš 2 hotela koja sada rade, i destine apartmana koji se izdaju, pansione, 2-3 hotela koja se prave, jedan opet KS-a zapušten, još jedan na Igmanu opet u vlasništvu KS, devastiran 25 godina (ZOI-ijev).

Zašto bi ulagao, pa zato što je njihovo skijalište. U Jahorinu (skijalište) je Vlada RS-a uložila 4-5 puta više novca nego KS u Bjelašnicu. Ako ne žele ulagati u skijalište neka ga prodaju ili daju pod koncesiju. Oni su osnovali ZOI da katastrofalno gazduje tim skijalištem.
Kreneš od činjenice da uprava skijališta nije na tom skijalištu, nego upravljaju njime iz FGR centra, pa nadalje.

Jasno je da KS loše upravlja imovinom koja je u njihovom vlasništvu gore.
Mislim da samo Han radi i to je glavna klijentela arapi. Bjelasnica nako potanko :-) znaci skijasa vrlo malo

Mi se slazemo da KS su dosad dokazali da ne znaju!! a da se uvale opet 20-30 mil da poprave situaciju to ne bi nikad vratili. Jer klijentela je nasa raja koja gore dođe i jedva plati parking. Švabe i ostalih vrlo malo. Ja sreo kineze nekoliko puta prije 2 godien..izvidnica sta li

Koncept Bjelasnice kao skijalista je vrlo narusen i ja ne vidim da se to moze lahko popraviti. To prije svega dugujemo i aktuelnom nacelniku Trnova.

Ako hoce imaju dvije stavri u vladi KS

- vrlo strucan lik (sto je nemoguce) sa odrjesenim rukama i lovom
- koncesija
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#5655 Re: Cijene stanova All about

Post by baja »

Haris.ba wrote: 30/10/2020 11:22
Skijanje je sve samo nije jeftino. Ali, svakom njegovo. Ako ti se ne sviđa - ima Jahorina. Grad na pola sata ima 2 skijališta da biraš. Ako ti se sviđa, ima Vlašić satak.
Znam ja to da nije jeftino...prošao sam od sela ronde, latemara, nassfelda, turahera, itd ali gdje za te pare stvarno nesto dobijes.

Meni je Bjela idealna ali da ima jos liftova i barem osnjezenje. To je ona inicijativa i zagovarala ali slabo ko sta slusa, a bogme i konta. tamo ima sam opar ljudi koji znaju sta pricaju,a ostali iznose neke muzicke zelje (ako zans o cemu govorim)

Jahorina mi ne odgovara radi guzve ali gore koncept izdavanja postoji u određenoj mjeri.

Helem odosmo od teme. Znaci apartmani odlična investicija s tim da je sad vec preskupa za 2500+ koliko traze ljudi.

Alipašino na 1300mnv :)
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#5656 Re: Cijene stanova All about

Post by Horcrux »

Ima li ko informaciju zasto Registar cijena nekretnina na https://www.katastar.ba/ ne radi?
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#5657 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

Horcrux wrote: 30/10/2020 14:06 Ima li ko informaciju zasto Registar cijena nekretnina na https://www.katastar.ba/ ne radi?
Meni radi.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#5658 Re: Cijene stanova All about

Post by Horcrux »

xamp wrote: 30/10/2020 14:23
Horcrux wrote: 30/10/2020 14:06 Ima li ko informaciju zasto Registar cijena nekretnina na https://www.katastar.ba/ ne radi?
Meni radi.
Mislim radi, ali ne unose vise podatke od Jula.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#5659 Re: Cijene stanova All about

Post by baja »

ps5 wrote: 30/10/2020 09:07 Ja sam mislio da i na Bjelašnici ljudi uzimaju da bi izdavali nekome ko dodje skijati, ne vjerujem da svi kupuju samo za sebe, pogotovo po ovim cijenama. A KS bi trebao uložiti zato što će im se višestruko vratiti ako naprave pristojne liftove, staze i sve ostalo. Ovako imaju puno manje gostiju nego što bi imali jer je Jahorina uložila 100 puta više i 100 puta bolje je skijati na Jahorini.
znam cca 20-ak ljudi s apartmanima gore. od tog 2 izdaju...i ne ide im nesto specijalno
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#5660 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

Horcrux wrote: 30/10/2020 14:42
xamp wrote: 30/10/2020 14:23
Horcrux wrote: 30/10/2020 14:06 Ima li ko informaciju zasto Registar cijena nekretnina na https://www.katastar.ba/ ne radi?
Meni radi.
Mislim radi, ali ne unose vise podatke od Jula.
Korona :D
Nasi su jedva docekali da imaju opravdanje za nerad sada :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5661 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

baja wrote: 30/10/2020 13:31
_Reds_ wrote: 30/10/2020 09:15
I gore imaš 2 hotela koja sada rade, i destine apartmana koji se izdaju, pansione, 2-3 hotela koja se prave, jedan opet KS-a zapušten, još jedan na Igmanu opet u vlasništvu KS, devastiran 25 godina (ZOI-ijev).

Zašto bi ulagao, pa zato što je njihovo skijalište. U Jahorinu (skijalište) je Vlada RS-a uložila 4-5 puta više novca nego KS u Bjelašnicu. Ako ne žele ulagati u skijalište neka ga prodaju ili daju pod koncesiju. Oni su osnovali ZOI da katastrofalno gazduje tim skijalištem.
Kreneš od činjenice da uprava skijališta nije na tom skijalištu, nego upravljaju njime iz FGR centra, pa nadalje.

Jasno je da KS loše upravlja imovinom koja je u njihovom vlasništvu gore.
Mislim da samo Han radi i to je glavna klijentela arapi. Bjelasnica nako potanko :-) znaci skijasa vrlo malo

Mi se slazemo da KS su dosad dokazali da ne znaju!! a da se uvale opet 20-30 mil da poprave situaciju to ne bi nikad vratili. Jer klijentela je nasa raja koja gore dođe i jedva plati parking. Švabe i ostalih vrlo malo. Ja sreo kineze nekoliko puta prije 2 godien..izvidnica sta li

Koncept Bjelasnice kao skijalista je vrlo narusen i ja ne vidim da se to moze lahko popraviti. To prije svega dugujemo i aktuelnom nacelniku Trnova.

Ako hoce imaju dvije stavri u vladi KS

- vrlo strucan lik (sto je nemoguce) sa odrjesenim rukama i lovom
- koncesija
Hoces mi objasniti kako je koncept skijalista ugrozen?
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#5662 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

Skijaliste napraviti javno privatnim partneratvom sa tim da upravlja privatni sektor sa njim. Jedini nacin da se nesto razvija. Drzava je pokazala da ne zna da upravlja sa istim, mislim na sve stranke.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#5663 Re: Cijene stanova All about

Post by ps5 »

baja wrote: 30/10/2020 14:54
ps5 wrote: 30/10/2020 09:07 Ja sam mislio da i na Bjelašnici ljudi uzimaju da bi izdavali nekome ko dodje skijati, ne vjerujem da svi kupuju samo za sebe, pogotovo po ovim cijenama. A KS bi trebao uložiti zato što će im se višestruko vratiti ako naprave pristojne liftove, staze i sve ostalo. Ovako imaju puno manje gostiju nego što bi imali jer je Jahorina uložila 100 puta više i 100 puta bolje je skijati na Jahorini.
znam cca 20-ak ljudi s apartmanima gore. od tog 2 izdaju...i ne ide im nesto specijalno
Ima smisla, koliko sam ja vidio ljudi koji skijaju na Bjelašnici dodju iz Sarajeva i vrate se isti dan, malo ko da noći. Ali kontao sam da dodje bar nešto ljudi sa strane, jer Jahorina ubi tokom zime koliko ima stranaca.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#5664 Re: Cijene stanova All about

Post by shandrprcSA »

na Bjelasnici nemas nikakvog sadrzaja :izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#5665 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

U kontekstu price o kojoj smo govorili evo izasao zanimljiv tekst.

Cudi me da nisu spomenuli pricu sa vodosnadbjevanjem i pumpanjem vode sa Baceva na Bjelasnicu. Zanimljivo da su pred izbore sakrili tu pricu, a otvorili pricu o kanalizaciji u vidu komentara.


https://www.klix.ba/biznis/nova-ekspanz ... /201027057

Malo je onih koji posjete spomenutu planinu, a da ne prigovore zbog izgradnje velikog broja objekata. Većina njih je napravljena poslije posljednjeg rata u Bosni i Hercegovini. Upućeni tvrde da postoji potražnja za kupovinom ili unajmlivanjem ovih objekata, posebno tokom zime.

U posljednjih nekoliko godina iznimno je intenzivirana stanogradnja, odnosno gradnja apartmana na bjelašničkom Babinom dolu.

Iz Općine Trnovo nam do objavljivanja teksta nisu odgovorili koliko je do sada stambenih jedinica napravljeno, koliko se gradi i koliko se planira izgraditi te kako komentarišu da se mnogi objekti svojom arhitekturom ne uklapaju u planinski ambijent.

Apartmani su zbog iznimno visokih cijena nedostupni većini građana Bosne i Hercegovine. Za jednoiposoban apartman potrebno je izdvojiti miminalno skoro 70.000 KM. Cijena doseže i 450.000 KM, a upravo je toliko potrebno za dvoetažni apartman.

Većina apartmana se nalazi u samoj blizini skijaške staze, hotela i drugih sadržaja, što se odražava u spomenutim cijenama. Naravno, cijene ovise i o kvalitetu gradnje koja se nastavlja, što je vidljivo i na priloženim fotografijama.

Olimpijska logika gradnje

O građevinskim poduhvatima na ovoj sarajevskoj planini za Klix.ba je govorio arhitekta s višedecenijskim iskustvom Zoran Doršner. Po dobijanju kandidature u Atini 1978. učestvovao je početkom 1979. u brojnom planerskom timu za kreiranje prostornog plana za Zimske olimpijske igre 1984. godine i koncept regulacionog plana za Jahorinu uoči Olimpijade, koji su realizirani u sljedeće tri
godine. Ali, ni on niti, kako je naveo, Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini nisu zadovoljni onim čemu svjedoče na Bjelašnici.

Podsjetio je da je uoči ZOI, u skladu s iskustvom evropskih zimskih centara, namjera bila da se uporedo sačuva prirodno okruženje Bjelašnice, Igmana, Jahorine i Trebevića, ali i potencijalnih nacionalnih parkova prirode Treskavice, Zelengore, Prenja, Vranice, Čvrsnice. Tako su se smještajni kapaciteti za sportiste, organizatore i turiste gradili isključivo u gradu Sarajevu, a ne na planinama.

Prema njegovim riječima, tako je realizirano skladno Olimpijsko selo u Mojmilu s centralnim restoranom, s tim da su po završetku Olimpijade sve smještajne jedinice prenamijenjene u stanove i uspješno ponuđene i prodane na tržištu.

"Izgrađeni su samo primjereni kapaciteti za smještaj mladih sportista i hotel Famos, odnosno Maršal iznad Babinog dola, odmaralište i veliki hotel Igman s bazenom, nažalost, potpuno devastiran tokom opsade Sarajeva, na Velikom polju za visinske pripreme nordijaca. Na tome smo stali", prisjetio se.

Kako je objasnio, nije bilo koncepta daljnje gradnje zbog činjenice da skijaški centri bukvalno okružuju Sarajevo i da posjetioci, posebno učenici tokom školskog raspusta, mogu doći autobuskim prijevozom.

Podsjetio je da prateći sadržaji, koje imaju na raspolaganju posjetitelji na Bjelašnici, nisu adekvatni - npr. godinama se kasnilo s izgradnjom sanitarnih javnih čvorova i slično.

Doršner je upozorio zašto treba biti oprezan prilikom gradnje objekata na gotovo, kako je naveo, bezvodnim planinama Bjelašnici i Igmanu, izuzev manjeg vrela kod planinarskog doma na Igmanu.

"Babin dol i Gornja i Donja Grkarica su porozne aluvijalne ravni gdje su se tokom ledenog doba slijegali glečeri i ljudska djelatnost eventualnim zagađenjem ugrožava izvorišta vode u Sarajevskom polju, počev od crpilišta gradskog vodovoda i Vrela rijeke Bosne", ukazao je.

Da li je zagađena voda na Vrelu Bosne?

Upozorio je da neprimjerena gradnja postoji i na drugim planinama, a među njima je izdvojio i Jahorinu s izgradnjom novih šest hotela, a za koju tvrdi da je tek uoči Olimpijade bio izgrađen i položen fekalni kolektor do Pala.

Tvrdi da je moguće da je zbog nedovršene kanalizacione infrastrukture na Bjelašnici kontaminirana voda na Vrelu Bosne - pretpostavlja se da, kako je rekao, kolektor kanalizacije presjeka svega 50 cm od Babinog dola trasom preko Igmana svojevremeno nije priključen kod Pazarića i da je tako vjerovatno zagađeno Vrelo Bosne, ali i ugroženo glavno crpilište gradskog vodovoda.

"Vrijedilo bi provjeriti da li kanalizaciona infrastruktura zadovoljava", sugerisao je.

Klimatske promjene dovele u pitanje opravdanost gradnje na planinama

Napomenuo je da klimatske promjene dovode u pitanje opravdanost intenzivne gradnje na planinama.

"Klimatsko otopljavanje je ugrozilo alpsko skijanje. Svjetske banke su obustavile kreditiranja zimskih centara na kotama nižim od tri hiljade metara. Meteorološke institucije ne predviđaju da će u budućnosti biti hladnih zima s velikim snjegovima, a mi nismo u zoni alpskih zemalja", rekao je arhitekta Doršner.

Podsjetio je da su za potrebe zasnježenja skijaških takmičarskih staza uoči Olimpijade izgrađena vještačka jezera duž olimpijske smuk staze i da su posljednje zime upozorile da bez snježnih topova nema skijanja.

Na posljedice gradnje na Bjelašnici ranije su upozoravali i iz Eko akcije. Također su ocijenili da će to značiti uništavanje izvorišta pitke vode. Osim toga, upozoravali su i na, kako su navodili, ilegalnu sječu drveća u ovom dijelu Bosne i Hercegovine.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20503
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5666 Re: Cijene stanova All about

Post by Bullet Tooth Tony »

Ma odron .. favela obicna .... fotka broj 4 bez plana , bez ista , trotoara ,zelenih povrsina ispred svake zgrade ... i hoce 100+ hiljada za apartman :lol:

Berilo se pita .... Boze...
Last edited by Bullet Tooth Tony on 31/10/2020 14:41, edited 1 time in total.
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#5667 Re: Cijene stanova All about

Post by costacurta »

Školski primjer kako se peru pare.
Čitam cijene na Jahorini 4500 KM za kvadrat i Bjlasnica je oko 3500 KM a cijene idu do pola miliona itd de ba.
Za SIPAu ima posla ko u priči, al valja prvo Asima izmoliti za PIN :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#5668 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

costacurta wrote: 31/10/2020 14:36 Školski primjer kako se peru pare.
Čitam cijene na Jahorini 4500 KM za kvadrat i Bjlasnica je oko 3500 KM a cijene idu do pola miliona itd de ba.
Za SIPAu ima posla ko u priči, al valja prvo Asima izmoliti za PIN :lol:
Pa mogao bi reci to za svu novogradnju. I to nije nas izum. Samo sto u Svici, Kipru, Malti, Luksemburgu, Londonu....to ide na vecem nivou.
shandrprcSA wrote: 30/10/2020 20:32 na Bjelasnici nemas nikakvog sadrzaja :izet:
Sta to fali na Bjelasnici od sadrzaja?

Evo konacno su rijesili da prave sportske terene. Ja jedino vidim da fali bazen, ali to i nije bilo preduslova jer nije bilo rijeseno vodosnadbjevanje.

Bio sam danas gore. Ima raje po apartmanima. Ima dosta i setaca. Vidik sam nekoliko porodica dolazi obilazi apartmane da kupi.

Polovan apartman kod hotela Bjelasnica oko 55 kvadrata 135 milja.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#5669 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

Na Bjeli je prilicno stala prodaja. Apartmana ima koliko hoces ali nema musterija. Cijene ne padaju a investitori koji su pravili ocigledno nisu u skripcu sa lovom da daju apartmane jeftinije. Kvadrag bez problema da nadjes za 2500 maraka.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#5670 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Kolika bi bila realna cijena stana na AP, preko puta Fahda, haman zadnji sprat....otprilike po kvadratu?
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#5671 Re: Cijene stanova All about

Post by ps5 »

addem wrote: 01/11/2020 19:42 Na Bjeli je prilicno stala prodaja. Apartmana ima koliko hoces ali nema musterija. Cijene ne padaju a investitori koji su pravili ocigledno nisu u skripcu sa lovom da daju apartmane jeftinije. Kvadrag bez problema da nadjes za 2500 maraka.
Upravo suprotno, prodaja ide bolje nego ikad, mušterija ima ali apartmana nema.
Kvadrat novogradnje s najlošijim pogledom 2800KM. Novogradnja većinom rasprodana odnosno oni apartmani koji imaju ok pogled, ostali samo oni u prizemlju, oni koji gledaju u drugu zgradu ili oni kojima je cijena 3500. Daj neki od 2500KM/m2 a da nije prizemlje i da prozor nije odma do druge zgrade.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#5672 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

Dvosoban apartman Bjelašnica! USELJIVO! (111.583 KM)
https://www.olx.ba/r/32470383/498515

PROSTOR prodaje: Dvosoban apartman A5, Bjelašnica (109.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35833294/498515

APARTMANI BJELAŠNICA! Apartman sa pogledom na stazu (159.935 KM)
https://www.olx.ba/r/32374109/498515

Znaci ima apartmana koliko hoces koji stoje mjesecima na piku i bruka na prvom ili drugom spratu. Mnogo dezinformacija si dao.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5673 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

addem wrote: 01/11/2020 20:33 Dvosoban apartman Bjelašnica! USELJIVO! (111.583 KM)
https://www.olx.ba/r/32470383/498515

PROSTOR prodaje: Dvosoban apartman A5, Bjelašnica (109.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35833294/498515

APARTMANI BJELAŠNICA! Apartman sa pogledom na stazu (159.935 KM)
https://www.olx.ba/r/32374109/498515

Znaci ima apartmana koliko hoces koji stoje mjesecima na piku i bruka na prvom ili drugom spratu. Mnogo dezinformacija si dao.
Ti misliš da bi neko ulagao destine milione i nove objekte, u nešto što ne može prodati ? Ovi neka obore malo cijenu.
suspect_zero wrote: 01/11/2020 20:00 Kolika bi bila realna cijena stana na AP, preko puta Fahda, haman zadnji sprat....otprilike po kvadratu?
Pa ne igra ulogu samo lokacija, nego i stanje stana. U istoj zgradi moze biti razlika i po 300-400 KM po kvadratu.
Last edited by _Reds_ on 01/11/2020 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#5674 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

_Reds_ wrote: 01/11/2020 21:27
addem wrote: 01/11/2020 20:33 Dvosoban apartman Bjelašnica! USELJIVO! (111.583 KM)
https://www.olx.ba/r/32470383/498515

PROSTOR prodaje: Dvosoban apartman A5, Bjelašnica (109.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35833294/498515

APARTMANI BJELAŠNICA! Apartman sa pogledom na stazu (159.935 KM)
https://www.olx.ba/r/32374109/498515

Znaci ima apartmana koliko hoces koji stoje mjesecima na piku i bruka na prvom ili drugom spratu. Mnogo dezinformacija si dao.
Ti misliš da bi neko ulagao destine milione i nove objekte, u nešto što ne može prodati ?
Svako se ko ulozi nada da ce ih prodati. Redovno prarim cijene na bjeli a i slobodne apartmane. Ima ih trenutno jako puno na prodaju tj ponuda je veca od potraznje. A da napomenemo nesto sto svi znamo da se jako puno gradi o da ce ih biti jos vise. Evo reci mi zasto se ne proda jedan apartman godinu dana kada je potraznja ogromna i kako onaj ps5 rece maltene nema da se kupe. Ja tvrdim da trenutno ima jako puno da se kupi, i to najjednostavnjje odes na olx.ba i pogledas. A pored toga dovoljno je da ides gore redovno i da vise koje su zgrade sve prazne.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#5675 Re: Cijene stanova All about

Post by ps5 »

addem wrote: 01/11/2020 20:33 Dvosoban apartman Bjelašnica! USELJIVO! (111.583 KM)
https://www.olx.ba/r/32470383/498515

PROSTOR prodaje: Dvosoban apartman A5, Bjelašnica (109.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35833294/498515

APARTMANI BJELAŠNICA! Apartman sa pogledom na stazu (159.935 KM)
https://www.olx.ba/r/32374109/498515

Znaci ima apartmana koliko hoces koji stoje mjesecima na piku i bruka na prvom ili drugom spratu. Mnogo dezinformacija si dao.
To su upravo primjer ovih koje sam nabrojao, oni koje niko neće. Prvo, nijedan od tih nema cijenu 2500KM/m2. Ta prva dva gledaju nazad prema ostalim zgradama, svi apartmani sa pristojnim pogledom u te dvije zgrade su prodani (ukupno 30ak apartmana). Taj treći ima ok pogled ali je cijena skoro 3000KM/m2 a ne 2500 kako si prethodno naveo.
Ti apartmani se nisu prodali samo zato sto gledaju u drugu zgradu a ne zato što nema potražnje. Ko će dati 2800KM/m2 za apartman i da gleda u drugu zgradu, ja prvi neću, a svi koji gledaju prema stazi su prodani ako im je cijena 2800 a da ne pričam o nekim od 2500KM/m2 ako ih je uopšte bilo.
Last edited by ps5 on 01/11/2020 21:45, edited 1 time in total.
Post Reply