Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#4851 Re: Cijene stanova All about

Post by sarajevo-x.com »

elcaliente wrote:Htio sam postaviti oglas za prodaju stana na piku ili ti ga olx pa sam zapratio da se sada i to placa.
Imate li neku preporuku za neku stranicu gdje se mogu staviti oglasi za prodaju nekretnina besplatno , hvala.
Sad raja masovno forisra one fb grupe za prodaju
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4852 Re: Cijene stanova All about

Post by un1ted »

elcaliente wrote:Htio sam postaviti oglas za prodaju stana na piku ili ti ga olx pa sam zapratio da se sada i to placa.
Imate li neku preporuku za neku stranicu gdje se mogu staviti oglasi za prodaju nekretnina besplatno , hvala.
Ova naplata je bila nešto najbolje što je urađeno. Kakvih sam se nekretnina nagledao i izgubio vremena zbog onih koji "testiraju" prodaju, pa nalijepe svega i svačeg.

Sada je, koliko, 5 markica za 5 mjesci. Na ovaj način su dangube odstranjene. :bih:

Alternativa je da ponudiš stan agenciji, oni će za tebe prodati i uzeti par postotaka.
amar36
Posts: 63
Joined: 19/11/2012 21:59

#4853 Re: Cijene stanova All about

Post by amar36 »

Zna li neko kako se krecu cijene u Venetu kod GRASA, ima li još stanova? Ima li neko da je kupio, uselio, kakva su iskustva?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4854 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

elcaliente wrote:Htio sam postaviti oglas za prodaju stana na piku ili ti ga olx pa sam zapratio da se sada i to placa.
Imate li neku preporuku za neku stranicu gdje se mogu staviti oglasi za prodaju nekretnina besplatno , hvala.
ako ti je puno dati tih marku-dvije a prodaješ nekretninu znači da je ne prodaješ i kao što ti rekoše uvijek imaš alternativu agencije koje će same to objaviti i za to uzeti 3% provizije kada prodaju nekretninu
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4855 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

amar36 wrote:Zna li neko kako se krecu cijene u Venetu kod GRASA, ima li još stanova? Ima li neko da je kupio, uselio, kakva su iskustva?
Stana manjeg od 74kvadrata nema, tih velikih sto je ostalo cijena je 2350KM u sredini ona lamela, i ona lamela na sjevernoj strani mislim da je cijena 2150KM

cijena garaze 15000KM. Dobijes 1% popusta ako das pare u kešu.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#4856 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

Interesantno je da Nova Otoka nema stanova na prodaju i samo su ostali penthouse.Cim izadje neki stan odmah se proda.Potraznja ke stvarno velika
amar36
Posts: 63
Joined: 19/11/2012 21:59

#4857 Re: Cijene stanova All about

Post by amar36 »

Puf wrote:
amar36 wrote:Zna li neko kako se krecu cijene u Venetu kod GRASA, ima li još stanova? Ima li neko da je kupio, uselio, kakva su iskustva?
Stana manjeg od 74kvadrata nema, tih velikih sto je ostalo cijena je 2350KM u sredini ona lamela, i ona lamela na sjevernoj strani mislim da je cijena 2150KM

cijena garaze 15000KM. Dobijes 1% popusta ako das pare u kešu.
Hvala lijepo na odgovoru.

Ima li neko da prenese iskustva, kakva je gradnja, jeste li zadovoljni?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4858 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

Zna li iko kakvo je sad stanje sto se tice zohara na Otoci?

Jel ljudi i dalje muku muce ili se nesto uradilo po tom pitanju?

Takodjer me zanima da li sve zgrade na Otoci imaju te smetljarnike ili samo neke od zgrada?
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#4859 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

vanjki wrote:Interesantno je da Nova Otoka nema stanova na prodaju i samo su ostali penthouse.Cim izadje neki stan odmah se proda.Potraznja ke stvarno velika

takva potraznja je uzrokovala skok cijena za 200km po kvadratu minimalno :)
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#4860 Re: Cijene stanova All about

Post by carpathia »

Ja prvenstveno tražim starogradnju i već pola godine koliko čeprkam po piku malo se koji stan prodao a koji mi je iole privukao pažnju i već ga po slikama prepoznajem. Stanovi samo stoje kao i cijene, niko ništa ne kupuje.
Opet novogradnja se sva pokupova, baš ne kontam nikako.
Novogradnju ne bih nikad, od utičnica iza radijatora, preko tankih zidova da ga probiješ kad razvodiš sebi dadatni prekidač, do zaračunavanja u površinu stana cijele tarase a da to nije navedeno.
Što mi je još zanimljivije slabo ko spusta cijenu stana iako se ukiselio po agencijama i oglasima a precjenjen je svakako.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#4861 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Jbg ga ako ne kontaš možda je do tebe. Novogradnja koliko god fušerila opet je materijalima daleko ispred zgrada starih 35+ godina (i to su još najbolje zgrade, ima ih starijih i od 50 - 60 godina).
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#4862 Re: Cijene stanova All about

Post by Dosadno mii »

Konta on samo hoce jeftinije da prodje
:bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#4863 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Jaran imao stan u staroj zgradi. Novogradnja ne valja. Fusere majstori. Standardna prica.

Prodao stan, i kupio dvije ulice dalje u novogradnji.

Kaze, stara gradnja ne valja. Stare instalacije, krov slaba izolacija...
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#4864 Re: Cijene stanova All about

Post by dzipalo »

carpathia wrote:Ja prvenstveno tražim starogradnju i već pola godine koliko čeprkam po piku malo se koji stan prodao a koji mi je iole privukao pažnju i već ga po slikama prepoznajem. Stanovi samo stoje kao i cijene, niko ništa ne kupuje.
Opet novogradnja se sva pokupova, baš ne kontam nikako.
Novogradnju ne bih nikad, od utičnica iza radijatora, preko tankih zidova da ga probiješ kad razvodiš sebi dadatni prekidač, do zaračunavanja u površinu stana cijele tarase a da to nije navedeno.
Što mi je još zanimljivije slabo ko spusta cijenu stana iako se ukiselio po agencijama i oglasima a precjenjen je svakako.
Starogradnja koliko god da je dobra, tesko da je bolja od prosjecne novogradnje, iskljucivo zbog materijala koji se danas koriste a koji su dosta kvalitetniji i zdraviji nego oni prije. Ne kontas zato sto ne znas o cemu se radi, tebi je zid zid, popricaj malo s ljudima koji imaju gradjevinske firme pa ce ti sve biti jasno.
I ja trazim starogradnju ali iskljucivo zbog lokacija i sto ima zgrada koje su nize od 8 spratova pa ne dijelim ulaz sa milion ljudi, iako sam svjestan da je novogradnja kvalitetnija ako se postuju bilo kakvi standardi (Tibra na Stupu je primjer novogradnje u kojoj se haman nikakvi standardi nisu postovali i od toga treba bjezati iako znam ljudi koji imaju stan tamo i nisu nezadovoljni).
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4865 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Zivim u starogradnji vec 16 godina.Uradio kad sam uselio i mirna bosna.Nema para da bi preselio.Stan ko lampa a ta lokacija nema...a bas mi ona odgovara,striktno tu. :-D Ko je ogranicen lokacijom,i nema bas izbora.Koji cu racq na sipu,stupu ,ilidzi... kad mi ne pase.
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#4866 Re: Cijene stanova All about

Post by dzipalo »

Kod mene je ista stvar, ne bih se mijenjao za novogradnje jer su mi bezveze lokacije ali se ne zavaravam misljenjem da je moja zgrada iz 70-ih kvalitetnija od ovih novih, samo mislim da su mi komsije kvalitetnije :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#4867 Re: Cijene stanova All about

Post by stakasa »

Haris.ba wrote:Jaran imao stan u staroj zgradi. Novogradnja ne valja. Fusere majstori. Standardna prica.

Prodao stan, i kupio dvije ulice dalje u novogradnji.

Kaze, stara gradnja ne valja. Stare instalacije, krov slaba izolacija...
:D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#4868 Re: Cijene stanova All about

Post by Gray »

carpathia wrote:Ja prvenstveno tražim starogradnju i već pola godine koliko čeprkam po piku malo se koji stan prodao a koji mi je iole privukao pažnju i već ga po slikama prepoznajem. Stanovi samo stoje kao i cijene, niko ništa ne kupuje.
Opet novogradnja se sva pokupova, baš ne kontam nikako.
Novogradnju ne bih nikad, od utičnica iza radijatora, preko tankih zidova da ga probiješ kad razvodiš sebi dadatni prekidač, do zaračunavanja u površinu stana cijele tarase a da to nije navedeno.
Što mi je još zanimljivije slabo ko spusta cijenu stana iako se ukiselio po agencijama i oglasima a precjenjen je svakako.
Zavisi kako gdje i od koga kupuješ.

Ako kupuješ stan dok je u izgradnji, možeš sam odrediti gdje će ti biti pregradni zidovi, utičnice, bojler, kada, radijatori, itd, itd. Do sada nisam čuo da su utičnice iza radijatora.

Što se tiče terase i lođe, meni je npr. stan 80 m2, gdje su i balkon i lođa, s tim da se terasa računala sa koeficijentom 0,5 a lođa 0,75, i jasno navedeno. Tako da mi je stan nazivno 80 m2, a ustvari je oko 72-73 m2 stambene površine, i još oko 15 m2 balkona i lođe.

A najbolja stvar kod novogradnje je podzenma garaža, to vrijedi 20 m2 stana. :D
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#4869 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

.
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#4870 Re: Cijene stanova All about

Post by carpathia »

Gray wrote:
carpathia wrote:Ja prvenstveno tražim starogradnju i već pola godine koliko čeprkam po piku malo se koji stan prodao a koji mi je iole privukao pažnju i već ga po slikama prepoznajem. Stanovi samo stoje kao i cijene, niko ništa ne kupuje.
Opet novogradnja se sva pokupova, baš ne kontam nikako.
Novogradnju ne bih nikad, od utičnica iza radijatora, preko tankih zidova da ga probiješ kad razvodiš sebi dadatni prekidač, do zaračunavanja u površinu stana cijele tarase a da to nije navedeno.
Što mi je još zanimljivije slabo ko spusta cijenu stana iako se ukiselio po agencijama i oglasima a precjenjen je svakako.
Zavisi kako gdje i od koga kupuješ.

Ako kupuješ stan dok je u izgradnji, možeš sam odrediti gdje će ti biti pregradni zidovi, utičnice, bojler, kada, radijatori, itd, itd. Do sada nisam čuo da su utičnice iza radijatora.

Što se tiče terase i lođe, meni je npr. stan 80 m2, gdje su i balkon i lođa, s tim da se terasa računala sa koeficijentom 0,5 a lođa 0,75, i jasno navedeno. Tako da mi je stan nazivno 80 m2, a ustvari je oko 72-73 m2 stambene površine, i još oko 15 m2 balkona i lođe.

A najbolja stvar kod novogradnje je podzenma garaža, to vrijedi 20 m2 stana. :D
Sve ovo je iz prve ruke, utičnica iza radijatora, tanki zidovi-komsinica se tuca nemožes spavati(a stamo dahće), probili zid kad su postavljali prekidač-tanak ko papir, zadnja etaža prokisnula za 5 godina.
Šta li vas tek ocekuje za 10 godina, ili, ako volite novogranju kupite u tibri na stupu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#4871 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Pa napiši u kojoj zgradi je tako da raja zna.
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#4872 Re: Cijene stanova All about

Post by carpathia »

Pa vi volite novogradnju svakako, samo kupujte.
Ponavljam, stan novogradnja 78m2, usli mi, ma malo mi nekako, kad frajer zaracunao svu ulaznu tarasu u stan. Ali je na oglasu napisao stan površine 78m2 a ne stan 63+15 tarase. Ko da bi ga obisao da je tako. Jos laže kako se sva zgrada rasprodala a mi kasnije nademo da se prodaje i potkrovni stan.
I kod starogradnje ima zajebancije. To toliko ljudi precjenjuju ko da suho zlato prodaju, ima jedan stan ima podrum al gazda nema kljuceva nikako nit ih moze naci, kad nadete javite se reko, nide ga; drugi nije stan preveo na sebe a vec ga prodaje; treca prodaje stan HITNO, malo mi sumnjivo bilo, kasnije saznamo da vjerovatno zena ima tala sa zlatarima u zlatarskoj što su ih pohapsili.
Jebeno stan kupiti kako god
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#4873 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

carpathia wrote:Ponavljam, stan novogradnja 78m2, usli mi, ma malo mi nekako, kad frajer zaracunao svu ulaznu tarasu u stan.
Ulazna terasa od stana, ili zajednička (koju koriste i ostali stanari) terasa?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4874 Re: Cijene stanova All about

Post by seoBIH »

Eto niti jedna novogradnja nije dobra, ali svaka starogradnja jeste.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#4875 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Stan se prodaje po kvadraturi iz ZK. Mjerenja kvadrature nisu mjerodavna kada ih rade ljudi koji hoce na silu da neke svoje fikcije ugrade u cijenu.

Da se razumijemo ovoga ima i u starogradnji sa raznim zatvorenim lodjama, terasama i hodnicima...
Post Reply