Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4776 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#4777 Re: Cijene stanova All about

Post by Dosadno mii »

Oko 83 000 po sadasnjim cijenama pa mozda malo spustit
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#4778 Re: Cijene stanova All about

Post by corei3 »

Dobrih 90% stanova po Sarajevu su prizemlje ( u stvarnosti suteren) i potkrovlje. Jedino takvi stanovi se i prodaju jako duuugo. Čim nešto iole valja, da je u sredini objekta, odma se proda. Također stanovi sa prenapuhanom cijenom se dugo vrte. Evo ja tražim stan već podugo ništa nema da valja, da nije suteren, potkrovlje ili da cijena nije u oblacima a nizasta
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#4779 Re: Cijene stanova All about

Post by melac »

VenomousV wrote:Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
Realna cijena takvog stana je 20 000 KM. A kolika je tržišna, e to je vec teze reci. Ali ja bih prije kupio na Mojmilu stan za slicne pare, vec u Sadaka City.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4780 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

melac wrote:
VenomousV wrote:Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
Realna cijena takvog stana je 20 000 KM. A kolika je tržišna, e to je vec teze reci. Ali ja bih prije kupio na Mojmilu stan za slicne pare, vec u Sadaka City.
Hvala na misljenju al' nista mi nisi rek'o :lol:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4781 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

Dosadno mii wrote:Oko 83 000 po sadasnjim cijenama pa mozda malo spustit
Hvala :thumbup:
Tako sam i kontala :)

Imal' kakav na Dobrinji (2, 3, 5) 50-60m2 da nije prizemlje ni posljednji sprat a ni astronomska cijena, i da solidno izgleda? Ulagalo bi se svakako :D
Uz poruku da ne treba muzicka :lol:
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#4782 Re: Cijene stanova All about

Post by W0rM »

corei3 wrote:Dobrih 90% stanova po Sarajevu su prizemlje ( u stvarnosti suteren) i potkrovlje. Jedino takvi stanovi se i prodaju jako duuugo. Čim nešto iole valja, da je u sredini objekta, odma se proda. Također stanovi sa prenapuhanom cijenom se dugo vrte. Evo ja tražim stan već podugo ništa nema da valja, da nije suteren, potkrovlje ili da cijena nije u oblacima a nizasta
Ista situacija i kod mene. Sto rece ako nije suteren ili zadnji sprat, onda je cijena u oblacima i prodaaaaaju se jaaaaako dugo.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4783 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

VenomousV wrote:Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
Kolega neki dan kupio stan 77kvadrata, nije potrebna adaptacija, namjesten sa poprilicno novim stvarima, platio 107 000KM, 1. sprat.

Takodjer A faza
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#4784 Re: Cijene stanova All about

Post by corei3 »

Juče zovem za stan, reko mi možemo oko 17.00 obići, kaže Gospodin:"Ne obilaze se stanovi po mraku."
Aha dobro,reko, pa neko i radi i ima dvoje male djece.
Il jedna žena, na 5. spratu bez lifta, ubjeđuje me da je bolje što nema lifta.
Ili jedan stan, trosoban ali nema trpezarije, doslovno bi jedna soba bila trpezarija.
Ili napišu trosoban a jedna soba 2×2, meni je to ostava.
Hoću da kažem šta se sve prodaje a po kojoj cijeni, mene bi bilo stid
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4785 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

melac wrote:
VenomousV wrote:Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
Realna cijena takvog stana je 20 000 KM. A kolika je tržišna, e to je vec teze reci. Ali ja bih prije kupio na Mojmilu stan za slicne pare, vec u Sadaka City.
Meni lično Alipašino ne vrijedi niti jedan KM ali je realna vrijednost je ona vrijednost koju je neko spreman da plati i koju plati za taj stan - ni više ni manje
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4786 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

kiki-miki wrote:
VenomousV wrote:Koja je realna cijena za stan na Alipasinom, A faza kod ASA banke, 49m2?
Visok sprat al' nije posljednji, trebalo bi odraditi kupatilo i kuhinju, te izbrusiti i lakirati parket.
A faza je nezgodna barem meni. Cisto zbog orijentacije stana. Ako samo gleda prema tramvaju, nema sunca onda nikako.
Ne kupujem, vec prodajem :D Trpezarija i kuhinja gledaju na tramvaj, spavaca prema pijaci (ne znam koja je faza), a dnevni prema gore (jel tamo bingo?)

Potrazujem na Dobrinji :D
Super bi mi odgovaralo da je u izvornom stanju pa da ga po sebi krojim (a ne ono sto kazu adaptiran ustvari samo okrecen i promijenjena stolarija + kad krhne kupovnu kuhinju i plakare iz fisa pa kaze sa namjestajem a ja ih ne bih uzela ni da se dzaba dijele :roll: ) sa dvije spavace :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4787 Re: Cijene stanova All about

Post by VenomousV »

kiki-miki wrote:
Pa iskreno da brzo prodas negdje do max 85 000km.
A svi manji stanovi ispod 50m2 se prodaju po 2000km/ kvadrat, bez obzira na lokaciju.

Sretno :)
Pa eto rece @Dosadno mii 83 000, ti 85 000, tako sam i kontala, naravno spustiti cijenu dobroj musteriji. Stan se odlicno moze srediti, fakat mu je dobar raspored, al' ja ne volim Alipasino ni visinu tako da mi nije opcija da idem tamo zivjeti inace bi mogla biti bombona :)

Tenkju :D
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4788 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

Ima li iko info o ovome?

http://www.complexmalta.ba
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4789 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Puf wrote:Ima li iko info o ovome?

http://www.complexmalta.ba
ukratko... lokacija je Malta što je, po meni jedini plus ove zgrade - započeta zgrada prije par godina i "propala" firma koja je gradila, preuzeo Benis i gradi (o kvaliteti njegove gradnje je suvišno trošiti riječi - idi popričaj sa stanarima na Stupu koji treba da ga tuže ako već nisu), oko zgrade se nalaze barake + VIK + Klas sa dvije strane + treba da se gradi još par zgrada tu pa obrati pažnju na "pogled" + Sjeverna Longitudinala koja treba da se gradi nekada (ovo ne spominju kada se prodaje zgrada) - RP kriju kao zmija noge :)... uglavnom ako ti ne smeta ovo što sam napisao onda je ok. :) ja lično bih tamo kupio samo ako mi se ponudila zaista dobra cijena jer u budućnosti će se Malta tu širiti ali se bojim da će taj dio ostati bez parkova i zelenila kao i svi ostali dijelovi gdje imamo moderne "investitore"...
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4790 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

VladaFBiH wrote:
Puf wrote:Ima li iko info o ovome?

http://www.complexmalta.ba
ukratko... lokacija je Malta što je, po meni jedini plus ove zgrade - započeta zgrada prije par godina i "propala" firma koja je gradila, preuzeo Benis i gradi (o kvaliteti njegove gradnje je suvišno trošiti riječi - idi popričaj sa stanarima na Stupu koji treba da ga tuže ako već nisu), oko zgrade se nalaze barake + VIK + Klas sa dvije strane + treba da se gradi još par zgrada tu pa obrati pažnju na "pogled" + Sjeverna Longitudinala koja treba da se gradi nekada (ovo ne spominju kada se prodaje zgrada) - RP kriju kao zmija noge :)... uglavnom ako ti ne smeta ovo što sam napisao onda je ok. :) ja lično bih tamo kupio samo ako mi se ponudila zaista dobra cijena jer u budućnosti će se Malta tu širiti ali se bojim da će taj dio ostati bez parkova i zelenila kao i svi ostali dijelovi gdje imamo moderne "investitore"...
Lokacija najlošija na cijeloj Malti-ne može gore. Bolje Otoku ganjati za iste pare nego da čitav život imaš pogled na Klas ili na Buća Potok/Pofaliće i barake oko sebe. I nije prije par godina započeta gradnja, ima bar 7 godina kako su temelji zakopani. U dogoledno vrijeme neće se onde ništa graditi... druge kuće se trebaju rušiti na Malti bliže Archiju i početi gradnja, ali i to se priča ima 4-5 godina.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4791 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

VladaFBiH wrote:
Puf wrote:Ima li iko info o ovome?

http://www.complexmalta.ba
ukratko... lokacija je Malta što je, po meni jedini plus ove zgrade - započeta zgrada prije par godina i "propala" firma koja je gradila, preuzeo Benis i gradi (o kvaliteti njegove gradnje je suvišno trošiti riječi - idi popričaj sa stanarima na Stupu koji treba da ga tuže ako već nisu), oko zgrade se nalaze barake + VIK + Klas sa dvije strane + treba da se gradi još par zgrada tu pa obrati pažnju na "pogled" + Sjeverna Longitudinala koja treba da se gradi nekada (ovo ne spominju kada se prodaje zgrada) - RP kriju kao zmija noge :)... uglavnom ako ti ne smeta ovo što sam napisao onda je ok. :) ja lično bih tamo kupio samo ako mi se ponudila zaista dobra cijena jer u budućnosti će se Malta tu širiti ali se bojim da će taj dio ostati bez parkova i zelenila kao i svi ostali dijelovi gdje imamo moderne "investitore"...
Aferim majstore, nisam znao ovo, vidio sam samo da mi iskacu preko oglasa pa reko da vidim sta je ovo, bjezat od ovoga treba.

Stupio sam u kontakt sa njima, evo koliko su cijene

- 2.500 KM/m2 sa PDV-om ukoliko plaćate 10% od ukupne vrijednosti na ime rezervacije,
- 2.340 KM/m2 ukoliko plaćate 30% na ime rezervacije,
- 2.250 KM/m2 ukoliko plaćate 50% na ime rezervacije,
- 2.150 KM/m2 ukoliko plaćate 90% na ime rezervacije
- 2.050 KM/m2 ukoliko plaćate 100% na ime rezervacije.
Edin25
Posts: 418
Joined: 01/06/2012 07:57

#4792 Re: Cijene stanova All about

Post by Edin25 »

Ove cijene su i meni ponudili.
Hvala raji na ovim informacijama, malo falilo da kupim od ovih prevaranata.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#4793 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: preuzeo Benis i gradi (
Zar Benis ne gradi zgradu pored, a ovi su druga firma? Imaju tu dva različita projekta. Koliko znam, Benis gradi tik uz prugu, pa ide planirana sjeverna longitudinala, pa onda ovaj "kompleks".
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#4794 Re: Cijene stanova All about

Post by melac »

Haris.ba wrote:
VladaFBiH wrote: preuzeo Benis i gradi (
Zar Benis ne gradi zgradu pored, a ovi su druga firma? Imaju tu dva različita projekta. Koliko znam, Benis gradi tik uz prugu, pa ide planirana sjeverna longitudinala, pa onda ovaj "kompleks".
Ovo je prema GRASu, a treba se ondje izgdraditi jos jedna zgrada u nastavku, a obzirom da je Unioninvest investitor, mislim da je ona baraka njihova, pa ne bi trebala praviti problem.
Ove cijene mozda samo gledati u kontekstu rasta cijena za 10 godina, pa do tada rentati pa prodati. Ali tu zivjeti, to je robija, kad se nagura tu jos stanara, to ce bti zakrceno po svim osnovama.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4795 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:
VladaFBiH wrote: preuzeo Benis i gradi (
Zar Benis ne gradi zgradu pored, a ovi su druga firma? Imaju tu dva različita projekta. Koliko znam, Benis gradi tik uz prugu, pa ide planirana sjeverna longitudinala, pa onda ovaj "kompleks".
pogledaj sliku 3

https://www.olx.ba/artikal/32040118/nov ... lamela-ab/

i u pravu si za Benis - prave zgradu iza koja će dodatno biti odsječena Sjevernom... moja greška
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#4796 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Pisao sam na ovoj temi o ovome kompleksu. Meni nije toliko loš ovaj kompleks, koliko što je spor izvođač u izgradnji.

Meni lično ne smeta što zgrada gleda na Klas. Ako ništa, znaš da ti pored neće niknuti neboder. Ne znam ni šta očekivati, kakav se pogled očekuje. Niko imalo normalan i ne očekuje neki mir u smislu da neće biti cesta. Pa to što će prolaziti sjeverna blizu zgrade je plus za život u gradu. Eto brze poveznice sa centrom.

Ko se odluči za Maltu, mnogo bolji izbor nego neki polovan stan.
Becky7
Posts: 853
Joined: 25/11/2017 16:31

#4797 Re: Cijene stanova All about

Post by Becky7 »

Da li neko zna kakvi su stanovi u ovim zgradama u Buca potoku, vrijedili li kupiti, kakva je gradnja, komsije? Hvala Vam
https://ibb.co/wNWjrL8
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4798 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:
Pisao sam na ovoj temi o ovome kompleksu. Meni nije toliko loš ovaj kompleks, koliko što je spor izvođač u izgradnji.

Meni lično ne smeta što zgrada gleda na Klas. Ako ništa, znaš da ti pored neće niknuti neboder. Ne znam ni šta očekivati, kakav se pogled očekuje. Niko imalo normalan i ne očekuje neki mir u smislu da neće biti cesta. Pa to što će prolaziti sjeverna blizu zgrade je plus za život u gradu. Eto brze poveznice sa centrom.

Ko se odluči za Maltu, mnogo bolji izbor nego neki polovan stan.
pogledaj još jednom render - ja sam skoro pa 100% siguran da će dio baraka ostati jer su uklonili Cenex (ili kako se sad već zove), kompletan VIK i onu kuću pored klasa sa rendera... iskreno sumnjam da će ovo u naredih 10 godina biti poželjna lokacija iako je Malta u pitanju
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#4799 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Svi ti objekti su planirani za rusenje.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4800 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:Svi ti objekti su planirani za rusenje.
istina - od 1970te otprilike - u pitanju su privatni objekti ili od kantonalnih preduzeća i neće se tu još jako dugo ništa drastično mijenjati :). Imaš malo niže situaciju gdje ljudi odbijaju da prodaju kuću i jedan od projekata "stoji" i tako će biti još dugooo vremena ili ćeš imati situaciju kao kod mosta preko pruge gdje se guraju mini zgradice na par metara udaljenosti...
Post Reply