Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#4576 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

TheHound wrote:Ludilo je kakve su cijene sad. I sto je najgore prolaze i prodaju se stanovi za te pare.
Ludilo je u San Francisku, Parizu i Londonu kakve su cijene.

Ista priča je bila i u tim gradovima. Sa jednom razlikom. Kod nas stranci i dijaspora diže cijene, a ne rast domaće ekonomije.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4577 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:
TheHound wrote:Ludilo je kakve su cijene sad. I sto je najgore prolaze i prodaju se stanovi za te pare.
Ludilo je u San Francisku, Parizu i Londonu kakve su cijene.

Ista priča je bila i u tim gradovima. Sa jednom razlikom. Kod nas stranci i dijaspora diže cijene, a ne rast domaće ekonomije.
+ niže kamatne stope - skoro 3x niže nego prije 10 godina za hipotekarne kredite
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#4578 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

+nema nikakvih poreza na vlasnistvo nad nekretninama.

Zasad. :D
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4579 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Haris.ba wrote:+nema nikakvih poreza na vlasnistvo nad nekretninama.

Zasad. :D
Nadam se da ce i to doci na red kad se rijesi ovaj cirkus sa freelancerima.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#4580 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

TheHound wrote:
Haris.ba wrote:+nema nikakvih poreza na vlasnistvo nad nekretninama.

Zasad. :D
Nadam se da ce i to doci na red kad se rijesi ovaj cirkus sa freelancerima.
Doći se sa vremenom. Malo je problem što kod nas postoje čitava nelegalna naselja. Pa na kraju ispade - ko radi po zakonu plaćati će porez. A nelegalni - neće. Između ostalih, to je jedan od glavnih razloga što u Sarajevu to uvijek šteka sa uvođenjem poreza na imovinu. A, i to što oni koji ga trebaju izglasati imaju bruku imovine. :D
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#4581 Re: Cijene stanova All about

Post by TheGodfather001 »

Haris.ba wrote:
TheHound wrote:
Haris.ba wrote:+nema nikakvih poreza na vlasnistvo nad nekretninama.

Zasad. :D
Nadam se da ce i to doci na red kad se rijesi ovaj cirkus sa freelancerima.
Doći se sa vremenom. Malo je problem što kod nas postoje čitava nelegalna naselja. Pa na kraju ispade - ko radi po zakonu plaćati će porez. A nelegalni - neće. Između ostalih, to je jedan od glavnih razloga što u Sarajevu to uvijek šteka sa uvođenjem poreza na imovinu. A, i to što oni koji ga trebaju izglasati imaju bruku imovine. :D
Mislim da je intencija vlasti u entitetima da se nakon procesa harmonizacije katastra i ZK ureda, na mala vrata, uvede porez na vlasništvo na nepokretnostima na "neživotni" prostor ili prostor koji se iznajmljuje. U EU (Holandija) je neoporezivi dio 8m2 po članu domaćinstva bez zajedničkih prostora (kuhinja, kupatilo, hodnik, ostava), ali ukupno do 55m2, barem je tako bilo prije 4 godine. I nas ovo očekuje za par godina https://www.slobodnadalmacija.hr/novost ... -zemljista. Onda će 3-4 spratne kuće u Buća i Boljakovu biti džaba :D :D
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#4582 Re: Cijene stanova All about

Post by Rizvan »

Haris.ba wrote:
TheHound wrote:Ludilo je kakve su cijene sad. I sto je najgore prolaze i prodaju se stanovi za te pare.
Ludilo je u San Francisku, Parizu i Londonu kakve su cijene.

Ista priča je bila i u tim gradovima. Sa jednom razlikom. Kod nas stranci i dijaspora diže cijene, a ne rast domaće ekonomije.
I u Londonu su stranci ti koji su odgovorni za visoke cijene. Proteklih godina Kineski, Ruski i Arapski oligarsi masovno su prali pare ulaganjem u londonske nekretnine.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4583 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

TheGodfather001 wrote: Mislim da je intencija vlasti u entitetima da se nakon procesa harmonizacije katastra i ZK ureda, na mala vrata, uvede porez na vlasništvo na nepokretnostima na "neživotni" prostor ili prostor koji se iznajmljuje. U EU (Holandija) je neoporezivi dio 8m2 po članu domaćinstva bez zajedničkih prostora (kuhinja, kupatilo, hodnik, ostava), ali ukupno do 55m2, barem je tako bilo prije 4 godine. I nas ovo očekuje za par godina https://www.slobodnadalmacija.hr/novost ... -zemljista. Onda će 3-4 spratne kuće u Buća i Boljakovu biti džaba :D :D
Mislim da to za oporezivanjem stambenog prostora preko odredjene kvadrature kod nas nece doci na red bar jos za jedno 30 godina, ako i tad. Zato sto jos uvijek nemamo problem sa prenaseljenosti pa da moramo ogranicavati ljude na manje stanove ukoliko nemaju potrebe za vecim. A i iz razloga sto politicari svi imaju stanove od preko 100m2 pa sve dok im Europa iz bilo kojeg razloga ne naredi da uvedu takve poreze nece ih ni uvesti.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4584 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

TheHound wrote:
TheGodfather001 wrote: Mislim da je intencija vlasti u entitetima da se nakon procesa harmonizacije katastra i ZK ureda, na mala vrata, uvede porez na vlasništvo na nepokretnostima na "neživotni" prostor ili prostor koji se iznajmljuje. U EU (Holandija) je neoporezivi dio 8m2 po članu domaćinstva bez zajedničkih prostora (kuhinja, kupatilo, hodnik, ostava), ali ukupno do 55m2, barem je tako bilo prije 4 godine. I nas ovo očekuje za par godina https://www.slobodnadalmacija.hr/novost ... -zemljista. Onda će 3-4 spratne kuće u Buća i Boljakovu biti džaba :D :D
Mislim da to za oporezivanjem stambenog prostora preko odredjene kvadrature kod nas nece doci na red bar jos za jedno 30 godina, ako i tad. Zato sto jos uvijek nemamo problem sa prenaseljenosti pa da moramo ogranicavati ljude na manje stanove ukoliko nemaju potrebe za vecim. A i iz razloga sto politicari svi imaju stanove od preko 100m2 pa sve dok im Europa iz bilo kojeg razloga ne naredi da uvedu takve poreze nece ih ni uvesti.
Pa bio je pokusaj oporezivanja "viska" stambenog prostora u Kantonu Sarajevo tamo negdje oko 2000 god. Mislim da je bilo 20m2 na "gazdu/gazdaricu", plus po 10m2 na svakog clana domacinstva. Preko toga mislim da je ideja bila 10 KM/m2 godisnje... I bilo izglasano... Dok je doslo da bude objavljeno u Sluzbenom Glasniku, valjda ih je Shaja nazvao i upozorio da on i slicni imaju po 7900 m2 viska... Te im prigodno Hebao mater ! Uglavnom, do momenta dok nije izaslo u Sluzbenom glasniku, vec je bilo izglasano ponistenje...

Kako su uopste bili dosli do toga ? Falilo im je 10 mil. KM u budzetu... A neko je ocito znao sa priprema za privatizaciju stanova odnos m2/stanovnika/stanova, te na brzinu zakljucise da ima 1 mil. m2 "viska" tom racunicom, x 10 KM/m2 godisnje, voila, 10 mil. KM koje falise se ukazase... Doduse, nakon poziva se vise nisu ukazivale, kao ni Gospa u Medjugorju... :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#4585 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Rizvan wrote:
Haris.ba wrote:
TheHound wrote:Ludilo je kakve su cijene sad. I sto je najgore prolaze i prodaju se stanovi za te pare.
Ludilo je u San Francisku, Parizu i Londonu kakve su cijene.

Ista priča je bila i u tim gradovima. Sa jednom razlikom. Kod nas stranci i dijaspora diže cijene, a ne rast domaće ekonomije.
I u Londonu su stranci ti koji su odgovorni za visoke cijene. Proteklih godina Kineski, Ruski i Arapski oligarsi masovno su prali pare ulaganjem u londonske nekretnine.
Ali u Londonu postoji neka ekonomija. Nisu stranci išli izvan nekih elitnih naselja u kojima svakako prosječni Englez ne bi ni mogao kupiti kuću ni prije Arapa i Rusa. Više u Poljaci odgovorni za rast cijena nekretnina nego Ruje ili Arapi.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#4586 Re: Cijene stanova All about

Post by TheGodfather001 »

drndalo wrote:
TheHound wrote:
TheGodfather001 wrote: Mislim da je intencija vlasti u entitetima da se nakon procesa harmonizacije katastra i ZK ureda, na mala vrata, uvede porez na vlasništvo na nepokretnostima na "neživotni" prostor ili prostor koji se iznajmljuje. U EU (Holandija) je neoporezivi dio 8m2 po članu domaćinstva bez zajedničkih prostora (kuhinja, kupatilo, hodnik, ostava), ali ukupno do 55m2, barem je tako bilo prije 4 godine. I nas ovo očekuje za par godina https://www.slobodnadalmacija.hr/novost ... -zemljista. Onda će 3-4 spratne kuće u Buća i Boljakovu biti džaba :D :D
Mislim da to za oporezivanjem stambenog prostora preko odredjene kvadrature kod nas nece doci na red bar jos za jedno 30 godina, ako i tad. Zato sto jos uvijek nemamo problem sa prenaseljenosti pa da moramo ogranicavati ljude na manje stanove ukoliko nemaju potrebe za vecim. A i iz razloga sto politicari svi imaju stanove od preko 100m2 pa sve dok im Europa iz bilo kojeg razloga ne naredi da uvedu takve poreze nece ih ni uvesti.
Pa bio je pokusaj oporezivanja "viska" stambenog prostora u Kantonu Sarajevo tamo negdje oko 2000 god. Mislim da je bilo 20m2 na "gazdu/gazdaricu", plus po 10m2 na svakog clana domacinstva. Preko toga mislim da je ideja bila 10 KM/m2 godisnje... I bilo izglasano... Dok je doslo da bude objavljeno u Sluzbenom Glasniku, valjda ih je Shaja nazvao i upozorio da on i slicni imaju po 7900 m2 viska... Te im prigodno Hebao mater ! Uglavnom, do momenta dok nije izaslo u Sluzbenom glasniku, vec je bilo izglasano ponistenje...

Kako su uopste bili dosli do toga ? Falilo im je 10 mil. KM u budzetu... A neko je ocito znao sa priprema za privatizaciju stanova odnos m2/stanovnika/stanova, te na brzinu zakljucise da ima 1 mil. m2 "viska" tom racunicom, x 10 KM/m2 godisnje, voila, 10 mil. KM koje falise se ukazase... Doduse, nakon poziva se vise nisu ukazivale, kao ni Gospa u Medjugorju... :mrgreen:
Ma tada je OHR i Visoki predstavnik žario i palio u pozitivnom smislu, bilo je dovoljno jedinstvene političke volje da se urade mnoge stvari i to sa vizionarskim pristupom. Naravno, poslije toga, počele su prepreke i sada se sve temelji samo na nametanju rješenja. Naravno, nametnuće se i certificaranje energetske efikasnosti za sve objekte, oporezivanje neživotnog prostora, komunalne naknade, plaćanje RTV takse ako samo posjeduješ uređaj za reprodukciju slike i zvuka. Sve je to na dugom štapu, ali jedno po jedno će doći i mimo volje vladajuće oligarhije kojima to nije u cilju, upravo zbog imovinskog kartona koji je debljine knjige Historije umjetnosti. Problem je ilegalne gradnje, nepostojanje harmonizovanog zk i katastarskog stanja. Mislim da će to doći kao obaveza, možda se i zakon usvoji o oporezivanju neživotnog prostora, ali to sadašnja garnitura neće prihvatiti... Kao legalista i osoba koja sve radi po slovu zakona, radujem se pragmatičnim i efikasnim rješenjima, kojih je dosad, uistinu, bilo vrlo malo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#4587 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Ti porezi postoje u drugim kantonima. I uglavnom su simbolični. I uglavnom se odnose na vikend kuće, i popoljoprivredno zemljište.

Kanton Sarajevo je izgleda oaza. Što i nije loše. Barem ne destimulira izgradnju. A drugi je par rukava kako se gradi. :D

Uglavnom, trenutno jeste problem neuvezanost katastra i zk - ali i to se rješava. :D
Npr. u nekim općinama u TK je povezivanje počelo.
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#4588 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

EE kad je vec kod zakona da ne zna ko ..

Da li zna iko koji zakon treba gledat kad je u pitanju rentanje stana.

Ako se zelis zastiti dok rentas stan npr, sastavis ugovor, moras ga predati u poresku..

kolko se placa?Kako se placa?Ko placa?

Vidim ima zakon iz 2009 o porezu na imovinu, sad ne znam da li je to sve...
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... u-7_09.pdf

Clan 3 :
Stanodavac mora da plati porez na stan koji izdaje

clan 6.
iznos je 4KM po korisnom metru kvadratnom pausalni iznos na godisnjem nivou.

E sad nesto ne vjerujem da je cijena ista i za stanove koji se izdaju za 1000 i za 300 km, a opet kod nas je sve moguce :)
Da li zna neko da li ima dodatni iznos / porez koji se prema zakonu mora uplatiti ?
Fakat ne mogu da nadjem .
Imaju oni klasicni ugovori koji se sastave izmedju korisnika i vlasnika stana.
itd itd..

:thumbup: :thumbup: :bih: :sax:
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4589 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Ja koliko znam tu ti ide 10% na godisnju sumu prihoda prikazanog u ugovoru...
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4590 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

Nisam znao gdje bih ovo napisao

https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... e-2018.pdf

izašla lista
i gledam dosta obezbjeđenih (100% znam ljude)
gledam samo varanja sa brojem članova domaćinstva (9, 12 itd) a ustvari dvoje u telecomu radi i dijete u stanu odvojenom od svega
a sve "visoko obrazovani" i časni i pošteni
FUJ!
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#4591 Re: Cijene stanova All about

Post by nivla »

mk ultra wrote:Nisam znao gdje bih ovo napisao

https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... e-2018.pdf

izašla lista
i gledam dosta obezbjeđenih (100% znam ljude)
gledam samo varanja sa brojem članova domaćinstva (9, 12 itd) a ustvari dvoje u telecomu radi i dijete u stanu odvojenom od svega
a sve "visoko obrazovani" i časni i pošteni
FUJ!
evo i ja na listi, trebao bih dobiti subvenciju, nisam nista krivotvorio niti sam imao ikakvu stelu, skupljao papire 20 dana sto za sebe sto za zenu, nisam i nikad necu biti clan niti jedne stranke, vidim da na spisku ima nekih kojim to mozda i ne treba ali ako ispunjavaju uslove za dobijanje subvencije nemam problem da i oni to dobiju
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4592 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

nivla wrote: evo i ja na listi, trebao bih dobiti subvenciju, nisam nista krivotvorio niti sam imao ikakvu stelu, skupljao papire 20 dana sto za sebe sto za zenu, nisam i nikad necu biti clan niti jedne stranke, vidim da na spisku ima nekih kojim to mozda i ne treba ali ako ispunjavaju uslove za dobijanje subvencije nemam problem da i oni to dobiju
vjerujem da ima regularnih, i nadam se da su dobili oni koji stvarno zaslužuju i stvaarno ispunjavaju uvjete
ali znam i vidim da ima ovakvih opisanih što donesu kućnu listu boga pitaj kakvu, što već imaju svoj neki stan itd... jbg

nek je sa srecom :thumbup:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#4593 Re: Cijene stanova All about

Post by nivla »

mk ultra wrote:
nivla wrote: evo i ja na listi, trebao bih dobiti subvenciju, nisam nista krivotvorio niti sam imao ikakvu stelu, skupljao papire 20 dana sto za sebe sto za zenu, nisam i nikad necu biti clan niti jedne stranke, vidim da na spisku ima nekih kojim to mozda i ne treba ali ako ispunjavaju uslove za dobijanje subvencije nemam problem da i oni to dobiju
vjerujem da ima regularnih, i nadam se da su dobili oni koji stvarno zaslužuju i stvaarno ispunjavaju uvjete
ali znam i vidim da ima ovakvih opisanih... jbg

nek je sa srecom :thumbup:
vidi i meni su neki savjetovali da prijavim u domacinstvo neke iz porodice i ganjam papire za iste, ali do sad sam sve posteno u zivotu odradio pa i ovo
ja sam iz struke gdje se stalno govori da sam deficitaran kadar pa sam od biroa dobio potvrdu da ima 5 na evidenciji i nisam dobio bodove na deficitarnost, volio bih znati koja su struka ovi sto su dobili na deficitarnost kadrova bodove, ne iz razloga da se zalim nego iz razloga sto IT nije deficitarna struka
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4594 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Ne znam ko se brine za nas da odumiremo od bijele kuge...?

Uz porodice od 9-12 djece ima da nema zime... :izet:

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4595 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

nivla wrote:
mk ultra wrote:
nivla wrote: evo i ja na listi, trebao bih dobiti subvenciju, nisam nista krivotvorio niti sam imao ikakvu stelu, skupljao papire 20 dana sto za sebe sto za zenu, nisam i nikad necu biti clan niti jedne stranke, vidim da na spisku ima nekih kojim to mozda i ne treba ali ako ispunjavaju uslove za dobijanje subvencije nemam problem da i oni to dobiju
vjerujem da ima regularnih, i nadam se da su dobili oni koji stvarno zaslužuju i stvaarno ispunjavaju uvjete
ali znam i vidim da ima ovakvih opisanih... jbg

nek je sa srecom :thumbup:
vidi i meni su neki savjetovali da prijavim u domacinstvo neke iz porodice i ganjam papire za iste, ali do sad sam sve posteno u zivotu odradio pa i ovo
ja sam iz struke gdje se stalno govori da sam deficitaran kadar pa sam od biroa dobio potvrdu da ima 5 na evidenciji i nisam dobio bodove na deficitarnost, volio bih znati koja su struka ovi sto su dobili na deficitarnost kadrova bodove, ne iz razloga da se zalim nego iz razloga sto IT nije deficitarna struka
o tome ti govorim
nek dobije ko god ispunjava propise, ne zanima me gdje radi... ali uvali ga u telekom, nabavi mu stan, pa mu nabavi subvenciju za stan uz lažne podatke itd...

ispravne ljude koji se bore da nešto naprave uvijek treba podržati, ali protiv ove bagre ne znam kako se boriti
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#4596 Re: Cijene stanova All about

Post by probook »

nivla wrote:
mk ultra wrote:Nisam znao gdje bih ovo napisao

https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... e-2018.pdf

izašla lista
i gledam dosta obezbjeđenih (100% znam ljude)
gledam samo varanja sa brojem članova domaćinstva (9, 12 itd) a ustvari dvoje u telecomu radi i dijete u stanu odvojenom od svega
a sve "visoko obrazovani" i časni i pošteni
FUJ!
evo i ja na listi, trebao bih dobiti subvenciju, nisam nista krivotvorio niti sam imao ikakvu stelu, skupljao papire 20 dana sto za sebe sto za zenu, nisam i nikad necu biti clan niti jedne stranke, vidim da na spisku ima nekih kojim to mozda i ne treba ali ako ispunjavaju uslove za dobijanje subvencije nemam problem da i oni to dobiju
I u HNK kantonu imaju odlicne subvencije za mlade, kupis stan, prva ti je nekretnina, mladji si od 30 god i roknu ti porez 5% :-) :lol:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#4597 Re: Cijene stanova All about

Post by nivla »

probook wrote:
I u HNK kantonu imaju odlicne subvencije za mlade, kupis stan, prva ti je nekretnina, mladji si od 30 god i roknu ti porez 5% :-) :lol:
vjerovao ili ne ja sam taj porez na promet nekretnina od 5% morao platiti u roku od 15 dana nakon primitka odluke od strane poreske uprave, a mladi iz ks koji su kupili stan koji nije u novogradnji obavezni su jos uvijek platiti taj porez na procijenjenu vrijednost nekretnine koja moze biti i veca od kupoprodajne cijene, ali u slucaju da je procijenjena vrijednost manja od kupoprodajne onda se za osnovicu uzima kupoprodajna cijena
npr platis stan 100000 a procjena 90000, placas 5000 poreza, ako je procjena 120000 placas 6000
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#4598 Re: Cijene stanova All about

Post by BrziGonzales »

Stimulativno :zoka:
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#4599 Re: Cijene stanova All about

Post by probook »

nivla wrote:
probook wrote:
I u HNK kantonu imaju odlicne subvencije za mlade, kupis stan, prva ti je nekretnina, mladji si od 30 god i roknu ti porez 5% :-) :lol:
vjerovao ili ne ja sam taj porez na promet nekretnina od 5% morao platiti u roku od 15 dana nakon primitka odluke od strane poreske uprave, a mladi iz ks koji su kupili stan koji nije u novogradnji obavezni su jos uvijek platiti taj porez na procijenjenu vrijednost nekretnine koja moze biti i veca od kupoprodajne cijene, ali u slucaju da je procijenjena vrijednost manja od kupoprodajne onda se za osnovicu uzima kupoprodajna cijena
npr platis stan 100000 a procjena 90000, placas 5000 poreza, ako je procjena 120000 placas 6000
Tako je i ovde u HNK. Lakse sam prezalio kamatu sto cu banci dati i koja je mnogo veca od poreza, nego taj porez sto sam morao platiti.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4600 Re: Cijene stanova All about

Post by Puf »

Zna li iko kakve su ove zgrade na Otoci, ima par stanova se prodaje, pa mi sumljivo nesto...

https://www.olx.ba/artikal/17277729/oto ... a-prodaju/

https://www.olx.ba/artikal/30618034/izu ... 7m2-otoka/

Ima li neko korisnih informacija?
Post Reply