Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4551 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

VladaFBiH wrote: vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Prvi put cujem za to, ima li negdje neka informacija o tome? Taman da pogledam i te nebodere mozda bude sta zanimljivo.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4552 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

drndalo wrote:
VladaFBiH wrote:
TheHound wrote: :thumbup:
Meni cak i ljepse izgleda okolina ove zgrane nego u Importane-u. Nekako mi gore oko Importane-a previse zbrkano sve, ovdje mi je bas nekako komotno, jedino ne znam hoce li se sta praviti na ovom dijelu izmedju parkinga i Vilsa, to bi moglo malo pokvariti stvar.
vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Tu iza bi trebala Britanska ambasada da se gradi ako dobro skontah...
Mislim da je kolega ipak malo promasio loptu, one je vjerovatno vidio ovu temu novi-poslovni-neboderi-na-socijalnom-t69242.html koja se ustvari odnosi na ove zgrade o kojima upravo pricamo :D
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4553 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

TheHound wrote:
drndalo wrote:
VladaFBiH wrote: Tu iza bi trebala Britanska ambasada da se gradi ako dobro skontah...
Mislim da je kolega ipak malo promasio loptu, one je vjerovatno vidio ovu temu novi-poslovni-neboderi-na-socijalnom-t69242.html koja se ustvari odnosi na ove zgrade o kojima upravo pricamo :D
britanci...nisu u pitanju neboderi
Image
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#4554 Re: Cijene stanova All about

Post by GarfieldLover »

Kad je zadnji put bio stan na prodaju, koštao je 4500 po kvadratu :D
Meni suludo, ali nekome očito nije bilo, jer je stan jako brzo nestao iz oglasa



TheHound wrote:
gidra wrote: bila cca 2700-3000 KM(zavisno od položaja (jel' ka Vilsu ili tramvaju) i spratnosti), nije bilo puno stanova jer je jedan neboder uzela Zirat banka, drugi Uio, Treća mix stanova i poslovnih prostora.
Davno rasprodato, sada ako nešto naleti to je u privatnoj režiji prodaja.
Da je naci ponovo kakav trosoban od 70-ak kvadrata za nekih 200.000KM bez namjestaja valjalo bi :) Meni je ovo vrhunska lokacija na Vilsu a i zgrada mi je pravo cool.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#4555 Re: Cijene stanova All about

Post by GarfieldLover »

Na jednoj od ovih tema o stanovima u Sarajevu je neko napisao da postoji opcija o promjeni regulacionog plana i da se na toj lokaciji umjesto B.ambasade planiraju graditi 3 ista nebodera kakvi su i ovi već izgrađeni.

Pratim jer sam lično takođe zainteresovana isključivo za ovu mikrolokaciju, potez Socijalno-Pofalići



TheHound wrote:
VladaFBiH wrote: vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Prvi put cujem za to, ima li negdje neka informacija o tome? Taman da pogledam i te nebodere mozda bude sta zanimljivo.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#4556 Re: Cijene stanova All about

Post by azurna_obala »

mad mike wrote:Kakvo je stanje na Socijalnom/Malta, konkretno ulice Marka Marulica, Paromlinska,Igmanska,Envera Sehovica..Kolika je tu trenutno cijena kvadrata i koje bi zgrade najbolje bilo "zaobici" ?

Pisali su ovdje da u E. Sehovica ima zohara, nisam sigurna koje zgrade su spomenute. Malo nazad u temu, naci ces.
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#4557 Re: Cijene stanova All about

Post by shape of despair »

Upadam na temu kao padobranac ali šta ću.
Počeo sam gledati stanove i kuće po Sarajevu. Imam nekog novca za koji sam mislio da će mi biti dovoljan za kupovinu pristojne nekretnine. Gledam stanove sa barem tri sobe zbog djece kad malo porastu da imaju svoj kutak.
Čovječe pa šta je ovo. Neznam kako ljude nije stid cjeniti onoliko stanove a nuditi ih poludevastirane u koje moram najmanje još ulažiti 30k KM.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#4558 Re: Cijene stanova All about

Post by GarfieldLover »

welcome to the reality :D

Pratim intenzivno oglase već par mjeseci. Strašno je... Ova lokacija koja mene zanima, potez Socijalno-Pofalići, stanovi u izvornom stanju (zgrade stare 30+ godina) se prodaju po 2300+ kvadrat :-) :?


shape of despair wrote:Upadam na temu kao padobranac ali šta ću.
Počeo sam gledati stanove i kuće po Sarajevu. Imam nekog novca za koji sam mislio da će mi biti dovoljan za kupovinu pristojne nekretnine. Gledam stanove sa barem tri sobe zbog djece kad malo porastu da imaju svoj kutak.
Čovječe pa šta je ovo. Neznam kako ljude nije stid cjeniti onoliko stanove a nuditi ih poludevastirane u koje moram najmanje još ulažiti 30k KM.
Last edited by GarfieldLover on 20/07/2018 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4559 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

GarfieldLover wrote:Na jednoj od ovih tema o stanovima u Sarajevu je neko napisao da postoji opcija o promjeni regulacionog plana i da se na toj lokaciji umjesto B.ambasade planiraju graditi 3 ista nebodera kakvi su i ovi već izgrađeni.
Mora da se salis... ;-)

Mislim, moze se svasta napisati, samo jel to realno...
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4560 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

gidra wrote: britanci...nisu u pitanju neboderi
Image
To bi mi bilo ok, samo nek nije neka previsoka zgrada da zaklanja pogled.
GarfieldLover wrote:Kad je zadnji put bio stan na prodaju, koštao je 4500 po kvadratu :D
Meni suludo, ali nekome očito nije bilo, jer je stan jako brzo nestao iz oglasa
:lol: ludilo
Ne vrijedi vise od 3000 po m2 i to neki od bolje pozicioniranih stanova. Ali imajuci u vidu kakve su cijene ovih polu-rusevina u zgradama okolo nista me ne cudi.
shape of despair wrote:Upadam na temu kao padobranac ali šta ću.
Počeo sam gledati stanove i kuće po Sarajevu. Imam nekog novca za koji sam mislio da će mi biti dovoljan za kupovinu pristojne nekretnine. Gledam stanove sa barem tri sobe zbog djece kad malo porastu da imaju svoj kutak.
Čovječe pa šta je ovo. Neznam kako ljude nije stid cjeniti onoliko stanove a nuditi ih poludevastirane u koje moram najmanje još ulažiti 30k KM.
Nevjerovatno koliko su cijene podivljale, a jos nevjerovatnije je da se stanovi i sa takvim cijenama prodaju ko ludi. Jedino se ne prodaju oni u prizemlju i na zadnjem spratu, ostalo sve ide.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#4561 Re: Cijene stanova All about

Post by GarfieldLover »

"Pošto kupila, po to prodala" :-D
Ne znam koja je tačno tema bila, uglavnom postavljale su se slike RP, i bila je ova ista slika, i neko je napisao da sigurno ima opcija izgradnje još 3 nebodera. Kao, čak se pričalo i da su prvo trebali biti izgrađeni ti bliže Miljacki pa onda ovi, ali se obrnulo...


drndalo wrote:
GarfieldLover wrote:Na jednoj od ovih tema o stanovima u Sarajevu je neko napisao da postoji opcija o promjeni regulacionog plana i da se na toj lokaciji umjesto B.ambasade planiraju graditi 3 ista nebodera kakvi su i ovi već izgrađeni.
Mora da se salis... ;-)

Mislim, moze se svasta napisati, samo jel to realno...
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#4562 Re: Cijene stanova All about

Post by GarfieldLover »

.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4456
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4563 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

TheHound wrote:
VladaFBiH wrote: vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Prvi put cujem za to, ima li negdje neka informacija o tome? Taman da pogledam i te nebodere mozda bude sta zanimljivo.
Info sam dobio prije nekih godinu-dvije - pošto dobio po to prodao: Navodno da se traži izmjena RP-a za lokaciju od novog vlasnika jer neće biti britanske ambasade tu i čovjek mi je pokazao slike projekta koji je u donjem dijelu monolitna cijelina sa 3 (ako se dobro sjećam jer me nije previše interesovalo) tornja ukupne visine , čini mi se, 12 spratova a zemljište se svakako vodi na privatnoj kompaniji "INLUX DOO SARAJEVO"...
Last edited by VladaFBiH on 20/07/2018 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4564 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

VladaFBiH wrote:
TheHound wrote:
VladaFBiH wrote: vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Prvi put cujem za to, ima li negdje neka informacija o tome? Taman da pogledam i te nebodere mozda bude sta zanimljivo.
Info sam dobio prije nekih godinu-dvije - pošto dobio poto prodao: Navodno da se traži izmjena RP-a za lokaciju od novog vlasnika jer neće biti britanske ambasade tu i čovjek mi je pokazao slike projekta koji je u donjem dijelu monolitna cijelina sa 3 (ako se dobro sjećam jer me nije previše interesovalo) tornja ukupne visine , čini mi se, 12 spratova a zemljište se svakako vodi na privatnoj kompaniji "INLUX DOO SARAJEVO"...
:thumbup:
Hvala na info. Bas me zanima sta ce reci Britancima sto sad odjednom ne moze tu Ambasada :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4456
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4565 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

mad mike wrote:Kakvo je stanje na Socijalnom/Malta, konkretno ulice Marka Marulica, Paromlinska,Igmanska,Envera Sehovica..Kolika je tu trenutno cijena kvadrata i koje bi zgrade najbolje bilo "zaobici" ?
najbolji stanovi u ulici "Malta" a ostalo zavisi od zgrade do zgrade - daj konkretno koja te zgrada interesuje
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#4566 Re: Cijene stanova All about

Post by mad mike »

Konkretno me interesuje Šibica, zgrada u ulici Igmanska i ona preko puta "Logosofta", i onaj Red "žutih" zgrada u Marka Marulica.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4567 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

mad mike wrote:Konkretno me interesuje Šibica, zgrada u ulici Igmanska i ona preko puta "Logosofta", i onaj Red "žutih" zgrada u Marka Marulica.
pa jesi li ti bio kad iza sibice :D
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#4568 Re: Cijene stanova All about

Post by mad mike »

Tuzla111 wrote:
mad mike wrote:Konkretno me interesuje Šibica, zgrada u ulici Igmanska i ona preko puta "Logosofta", i onaj Red "žutih" zgrada u Marka Marulica.
pa jesi li ti bio kad iza sibice :D
sve mi je jasno :-D a sta je sa ovim ostalim?
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#4569 Re: Cijene stanova All about

Post by svi u napad »

Ako su Britanci odlucili da prave tu ambasadu oni ce je i napraviti. Bilo bi zaista dobro da je informacija o ambasadi tacna jer pored ocuvanja okolisa, ljepseg izgleda znacilo bi i mirnije i sigurnije okruzenje za sve one koji stanuju u blizini. Pored toga najvaznija stvar je da je i to znak da oni vjeruju u nasu drzavu i njenu opstojnost sto bi bila velika stvar, jer ipak su oni najveci lopovi na politickoj sceni stotinama godina.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4570 Re: Cijene stanova All about

Post by animus »

mad mike wrote:
Tuzla111 wrote:
mad mike wrote:Konkretno me interesuje Šibica, zgrada u ulici Igmanska i ona preko puta "Logosofta", i onaj Red "žutih" zgrada u Marka Marulica.
pa jesi li ti bio kad iza sibice :D
sve mi je jasno :-D a sta je sa ovim ostalim?
Odlicno naselje, po svim parametrima a jedino sta je losije u tom kvartu (po mom ukusu a neko se nece sloziti) je upravo zgrada sibice, onih par starih nebodera i stara zgrada pored skole iza arcija. Ostalo sta god izaberes neces pogriješiti.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4456
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4571 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

mad mike wrote:Konkretno me interesuje Šibica, zgrada u ulici Igmanska i ona preko puta "Logosofta", i onaj Red "žutih" zgrada u Marka Marulica.
Šibica i zgrade u Fojničkoj/Birčanskoj izbjegavaj (one su jedine bez centralnog grijanja) osim ako ne dobiješ ponudu koja se ne može odbiti a ostalo je manje više ok. osim par starih zgradica ali to i sam vidiš na prvi pogled - lično ne gotivim ni neboder u alojza benca 2 (bez balkona)
User avatar
Truba
Posts: 81716
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4572 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

bio sam poslom u ulici marka marulića prodavao neke motokultivatore ljudima po stanovima

kakve stančine :shock: :shock: :shock: a lokacija boli glava... ko voli šetati za čas si na marijin dvoru
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#4573 Re: Cijene stanova All about

Post by mad mike »

Hvala na odgovorima :sax: :sax:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#4574 Re: Cijene stanova All about

Post by dgL_ »

U Grbavickoj u soliterima skoro prodan stan 71m2 160.000 KM... Vise stala nego stan.. 20.000 KM da barem krene licit na stan...
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4575 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Ludilo je kakve su cijene sad. I sto je najgore prolaze i prodaju se stanovi za te pare.
Post Reply