Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#4526 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

spremna za useLenje. :izet:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#4527 Re: Cijene stanova All about

Post by shake69 »

Jedno pitanje. Rodjak mi se nalozio na koristen stan od 55 m2 u novom naselju ´´Vrtovi sunca´´, cijena 105 000 KM. Kontam da nije neka falinka jer gore se cijene jos uvijek drze dobro. Meni je povoljno. Sta vi mislite?
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4528 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Zna li neko da li je nedavno doslo do nekih probema s ili oko ove zgrade
https://www.olx.ba/artikal/30108620/sta ... agrebacka/

Ovo je vec treci stan koji se prodaje tu u zadnjih 2 mjeseca, uglavnom se prodaju 1 i 2 sprat (ne prizemlje). Super lokacija i zgrada ali mi cudno ovo da se odjednom prodaju 3 stana s 1 i 2 sprata u ovoj zgradi.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#4529 Re: Cijene stanova All about

Post by dado_ »

TheHound wrote:Zna li neko da li je nedavno doslo do nekih probema s ili oko ove zgrade
https://www.olx.ba/artikal/30108620/sta ... agrebacka/

Ovo je vec treci stan koji se prodaje tu u zadnjih 2 mjeseca, uglavnom se prodaju 1 i 2 sprat (ne prizemlje). Super lokacija i zgrada ali mi cudno ovo da se odjednom prodaju 3 stana s 1 i 2 sprata u ovoj zgradi.
Ja sam vidio 2 tu na prodaju, zivim u blizini pa pratim malo, nisam cuo za bilo kakve probleme, a ako sta nacujem javim svakako. Mirno naselje, gradnja je extra zivim u istoj u radnickoj ulici. Odes, pogledas, raspitaj se malo po komsiluku, stan se cini bombona i raspored i ostalo, cijena je malo jaka...
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#4530 Re: Cijene stanova All about

Post by bumboo »

Zna li iko kako se trenutno kreću cijene na Dobrinji, novogradnja iz 2010., zgrada koju je gradio Kantonalni stambeni fond i Džekos? Razmišljam o prodaji i tražim nešto poput ovog gore na Grbavici :)
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4531 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

dado_ wrote:
TheHound wrote:Zna li neko da li je nedavno doslo do nekih probema s ili oko ove zgrade
https://www.olx.ba/artikal/30108620/sta ... agrebacka/

Ovo je vec treci stan koji se prodaje tu u zadnjih 2 mjeseca, uglavnom se prodaju 1 i 2 sprat (ne prizemlje). Super lokacija i zgrada ali mi cudno ovo da se odjednom prodaju 3 stana s 1 i 2 sprata u ovoj zgradi.
Ja sam vidio 2 tu na prodaju, zivim u blizini pa pratim malo, nisam cuo za bilo kakve probleme, a ako sta nacujem javim svakako. Mirno naselje, gradnja je extra zivim u istoj u radnickoj ulici. Odes, pogledas, raspitaj se malo po komsiluku, stan se cini bombona i raspored i ostalo, cijena je malo jaka...
Meni takodjer jedan od ljepsih dijelova grada, a ova zgrada iz 1988 je super. Bio je jedan stan na drugom spratu koji se prodao za 185.000KM isti ovakav samo nije sredjen. Ja bih takav i trazio, u izvornom stanju ali malo jeftiniji od ovog koji sam postavio. Bas zato sto sam gledao taj od ranije, vidim da je u kratkom roku ovo vec treci stan u toj zgradi koji se prodaje i to samo ovi na nizim spratovima pa reko da nije kakav belaj u pitanju pa ljudi bjeze.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#4532 Re: Cijene stanova All about

Post by dado_ »

Mislim da bi se znalo vec da ima nekih problema, skoro svaki dan sam s malcem u parku kod te zgrade i nisam cuo nista stvarno. Raspitaj se svakako o svemu, velike su to odluke u zivotu. A opet kazem ako sta cujem javim svakako.
I ne znam koliko ti je zanimljiva radnicka, 100 metara odatle, imas i tu dva stana na prodaju, ista gradnja, samo su ovi sa 3 spavace, znaci dnevni, kuhinja trpezarija, kupatilo, wc i tri sobe. S balkonom, raspored je top, 85m2, cijena je ista kao kod ovog, 190 000, moze to dole sigurno, u izvornom su stanju jedan na 4. a drugi na 7. spratu
Edit i u radnickoj ti je plinsko etazno grijanje, nije centralno, sto je po meni prednost svakako
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4533 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

dado_ wrote:Mislim da bi se znalo vec da ima nekih problema, skoro svaki dan sam s malcem u parku kod te zgrade i nisam cuo nista stvarno. Raspitaj se svakako o svemu, velike su to odluke u zivotu. A opet kazem ako sta cujem javim svakako.
I ne znam koliko ti je zanimljiva radnicka, 100 metara odatle, imas i tu dva stana na prodaju, ista gradnja, samo su ovi sa 3 spavace, znaci dnevni, kuhinja trpezarija, kupatilo, wc i tri sobe. S balkonom, raspored je top, 85m2, cijena je ista kao kod ovog, 190 000, moze to dole sigurno, u izvornom su stanju jedan na 4. a drugi na 7. spratu
Edit i u radnickoj ti je plinsko etazno grijanje, nije centralno, sto je po meni prednost svakako
Hvala na informacijama. Ne bih u Radnickoj, bio sam par puta tamo i ne svidja mi se a meni je minus to sto je plinsko grijanje, one cijevi su mi odvratne pa ako ne moram bas i ne bih. A i ovi stanovi u ovoj zgradi sto sam postavio link su mi malo preskupi tako da je i to na cekanju pa ako naleti kakav s malo boljom cijenom ali u izvornom stanju razmislio bih, samo me zanimalo to otkud odjednom tri stana na prodaju u ovako kratkom roku.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4534 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#4535 Re: Cijene stanova All about

Post by Kona__ »

TheHound wrote:Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4536 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

Kona__ wrote:
TheHound wrote:Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
između kuća uvaljen neki pokušaj zgrade :lol:
Jel' se ti fakat zajebavaš i porediš tu "zgradu" sa ovim koje je Butmir pravio na Socijalnom? :D
Pa sama lokacija je nebo i zemlja tj. totalno neuporedivo, a da ne nabrajamo svu ostalu infrastrukturu pomenutih naselja, sve je na strani Butmirovih.
Bliže si centru grada iz ovih nebodera nego iz tog "Centra" :D
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4537 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Kona__ wrote:
TheHound wrote:Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
Hvala na info. Svejedno mi je da li je prva ili druga ruka stan, znas li mozda koja je cijena kvadrata bila?
Ova lokacija na Jezeru mi se ne svidja, gledao sam tu zgradu a i stanovi su mi preveliki, ja bih nekih 75m2 otprilike.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4538 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

TheHound wrote:
Kona__ wrote:
TheHound wrote:Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
Hvala na info. Svejedno mi je da li je prva ili druga ruka stan, znas li mozda koja je cijan kvadrata bila?
Ova lokacija na Jezeru mi se ne svidja, gledao sam tu zgradu a i stanovi su mi preveliki, ja bih nekih 75m2 otprilike.
bila cca 2700-3000 KM(zavisno od položaja (jel' ka Vilsu ili tramvaju) i spratnosti), nije bilo puno stanova jer je jedan neboder uzela Zirat banka, drugi Uio, Treća mix stanova i poslovnih prostora.
Davno rasprodato, sada ako nešto naleti to je u privatnoj režiji prodaja.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4539 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

gidra wrote: bila cca 2700-3000 KM(zavisno od položaja (jel' ka Vilsu ili tramvaju) i spratnosti), nije bilo puno stanova jer je jedan neboder uzela Zirat banka, drugi Uio, Treća mix stanova i poslovnih prostora.
Davno rasprodato, sada ako nešto naleti to je u privatnoj režiji prodaja.
Da je naci ponovo kakav trosoban od 70-ak kvadrata za nekih 200.000KM bez namjestaja valjalo bi :) Meni je ovo vrhunska lokacija na Vilsu a i zgrada mi je pravo cool.
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#4540 Re: Cijene stanova All about

Post by Kona__ »

gidra wrote:
Kona__ wrote:
TheHound wrote:Ima li neko informacije o ovoj zgradi https://www.olx.ba/artikal/30245977/nam ... -pofalici/.
Da li su prodani svi stanovi (pretpostavljam da jesu dok nema nigdje oglasa za prodaju, samo dva za izdavanje) i kako bi se moglo doci do investitora da pitam ima li sta slobodno? :)
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
između kuća uvaljen neki pokušaj zgrade :lol:
Jel' se ti fakat zajebavaš i porediš tu "zgradu" sa ovim koje je Butmir pravio na Socijalnom? :D
Pa sama lokacija je nebo i zemlja tj. totalno neuporedivo, a da ne nabrajamo svu ostalu infrastrukturu pomenutih naselja, sve je na strani Butmirovih.
Bliže si centru grada iz ovih nebodera nego iz tog "Centra" :D
Čovjek traži porodičan stan koliko sam shvatila, i po meni je ovo bolja zgrada i lokacija. Konkretno radim u Butmirovoj zgradi za koju pita i mislim da nije sreća kakvom se čini. Jesi li pogledao ovu lokaciju ili onako mlatiš na prvu?
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4541 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Kona__ wrote: Čovjek traži porodičan stan koliko sam shvatila, i po meni je ovo bolja zgrada i lokacija. Konkretno radim u Butmirovoj zgradi za koju pita i mislim da nije sreća kakvom se čini. Jesi li pogledao ovu lokaciju ili onako mlatiš na prvu?
Moze li pojasnjenje za ovo? :)
Ne cini se nista spektakularno, ali djeluje da je dobra izolacija, materijali koji su koristeni unutra, raspored soba u ovom ciji sam link postavio mi je isto ok. Sta konkretno nije neka sreca, posto nisam nikad bio u ovim zgradama nemam bas puno informacija? Hvala
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4542 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

Kona__ wrote:
gidra wrote:
Kona__ wrote:
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/
između kuća uvaljen neki pokušaj zgrade :lol:
Jel' se ti fakat zajebavaš i porediš tu "zgradu" sa ovim koje je Butmir pravio na Socijalnom? :D
Pa sama lokacija je nebo i zemlja tj. totalno neuporedivo, a da ne nabrajamo svu ostalu infrastrukturu pomenutih naselja, sve je na strani Butmirovih.
Bliže si centru grada iz ovih nebodera nego iz tog "Centra" :D
Čovjek traži porodičan stan koliko sam shvatila, i po meni je ovo bolja zgrada i lokacija. Konkretno radim u Butmirovoj zgradi za koju pita i mislim da nije sreća kakvom se čini. Jesi li pogledao ovu lokaciju ili onako mlatiš na prvu?
evo gledam je upravo a u Ritualu pijem kafu svaki dan.
bio u par stanova, kontao nekad u izgradnji kupiti.
Lokacija? najbolja u Sarajevu, po meni.
Vils, komunalije, škole, obdaništa, restorani, izlaz na Trebević, parkinga najviše u Sarajevu, obzirom da su banke i agencije tu relativno sigurno, ko hoće i garaža ima da se zakupi ili kupi, tramvaj iako si u SCC-u za 10ak minuta pješke, sve ostale trgovine na dlanu, jednostavno geolokacijski najbolja mikrolokacija u Sarajevu, jedino bih prednost dao stanovima u Importane-u.
Sad ti meni reci šta je to bolje na Jezeru među ovim kućama?
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4543 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Kona__ wrote:
gidra wrote: između kuća uvaljen neki pokušaj zgrade :lol:
Jel' se ti fakat zajebavaš i porediš tu "zgradu" sa ovim koje je Butmir pravio na Socijalnom? :D
Pa sama lokacija je nebo i zemlja tj. totalno neuporedivo, a da ne nabrajamo svu ostalu infrastrukturu pomenutih naselja, sve je na strani Butmirovih.
Bliže si centru grada iz ovih nebodera nego iz tog "Centra" :D
Čovjek traži porodičan stan koliko sam shvatila, i po meni je ovo bolja zgrada i lokacija. Konkretno radim u Butmirovoj zgradi za koju pita i mislim da nije sreća kakvom se čini. Jesi li pogledao ovu lokaciju ili onako mlatiš na prvu?
Jeste bolja lokacija ako hoćeš da provedeš veći dio dana u autu ili radiš u blizini.

Socijalno ima neuporedivo bolju infrastrukturu i na prvu i na drugu.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4544 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

gidra wrote: Lokacija? najbolja u Sarajevu, po meni.
Vils, komunalije, škole, obdaništa, restorani, izlaz na Trebević, parkinga najviše u Sarajevu, obzirom da su banke i agencije tu relativno sigurno, ko hoće i garaža ima da se zakupi ili kupi, tramvaj iako si u SCC-u za 10ak minuta pješke, sve ostale trgovine na dlanu, jednostavno geolokacijski najbolja mikrolokacija u Sarajevu, jedino bih prednost dao stanovima u Importane-u.
Sad ti meni reci šta je to bolje na Jezeru među ovim kućama?
:thumbup:
Meni cak i ljepse izgleda okolina ove zgrane nego u Importane-u. Nekako mi gore oko Importane-a previse zbrkano sve, ovdje mi je bas nekako komotno, jedino ne znam hoce li se sta praviti na ovom dijelu izmedju parkinga i Vilsa, to bi moglo malo pokvariti stvar.
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#4545 Re: Cijene stanova All about

Post by Kona__ »

gidra wrote:
Kona__ wrote:
gidra wrote:
Bio je nedavno jedna na prodaju, mislim da je brzo otišao, investitor je Butmir, a teško da ćeš naći sloboda-prva ruka, jer je zgrada poprilično davno napravljena, u istom cjenovnom rangu puno bolja zgrada: https://www.olx.ba/artikal/28232641/nov ... i-stanovi/

Čovjek traži porodičan stan koliko sam shvatila, i po meni je ovo bolja zgrada i lokacija. Konkretno radim u Butmirovoj zgradi za koju pita i mislim da nije sreća kakvom se čini. Jesi li pogledao ovu lokaciju ili onako mlatiš na prvu?
evo gledam je upravo a u Ritualu pijem kafu svaki dan.
bio u par stanova, kontao nekad u izgradnji kupiti.
Lokacija? najbolja u Sarajevu, po meni.
Vils, komunalije, škole, obdaništa, restorani, izlaz na Trebević, parkinga najviše u Sarajevu, obzirom da su banke i agencije tu relativno sigurno, ko hoće i garaža ima da se zakupi ili kupi, tramvaj iako si u SCC-u za 10ak minuta pješke, sve ostale trgovine na dlanu, jednostavno geolokacijski najbolja mikrolokacija u Sarajevu, jedino bih prednost dao stanovima u Importane-u.
Sad ti meni reci šta je to bolje na Jezeru među ovim kućama?
Super je lokacija Butmirove zgrade, nisam ja ništa sporila oko toga. Ovo nije prvi link koji TheHound postavlja bili su tu i Kovačići čini mi se, traži veći stan, čini mi se za porodicu, stavila sam link objekta koji je meni simpa i koji sam obišla, gdje je kvaliteta gradnje neuporedivo bolja od Butmirove što će ti potvrditi bilo koji arhitekta. Lokacija jeste bliže centru, to što koristiš ciničan ton uopšte ne uvećava težinu činjenica koje navodiš. Objektić je tačno 2 kilometra udaljen od BBI centra, ima sve iste prednosti škola, vrtić, garaža, izuzev komunalija u smislu komšijske zgrade Elektroprivrede, ako si često tu sigurno si imao priliku vidjeti komadiće stakla između zgrada od prozora koji redovno pucaju, do začepljenih cijevi kanalizacijskih koje na mjesečnoj bazi Rad "otčepljuje", činjenice da izgleda i da je namijenjena i da se koristi dosta u poslovne svrhe, parking? o kojem parkingu pričamo, osim parkinga pored koji se plaća, "izlaz na Trebević" ne vidim kakva je to refernca, niti sam vidjela u oglasima ili procjenama nekretnina da se to navodi kao prednost...
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#4546 Re: Cijene stanova All about

Post by TheHound »

Kona__ wrote: Super je lokacija Butmirove zgrade, nisam ja ništa sporila oko toga. Ovo nije prvi link koji TheHound postavlja bili su tu i Kovačići čini mi se, traži veći stan, čini mi se za porodicu, stavila sam link objekta koji je meni simpa i koji sam obišla, gdje je kvaliteta gradnje neuporedivo bolja od Butmirove što će ti potvrditi bilo koji arhitekta. Lokacija jeste bliže centru, to što koristiš ciničan ton uopšte ne uvećava težinu činjenica koje navodiš. Objektić je tačno 2 kilometra udaljen od BBI centra, ima sve iste prednosti škola, vrtić, garaža, izuzev komunalija u smislu komšijske zgrade Elektroprivrede, ako si često tu sigurno si imao priliku vidjeti komadiće stakla između zgrada od prozora koji redovno pucaju, do začepljenih cijevi kanalizacijskih koje na mjesečnoj bazi Rad "otčepljuje", činjenice da izgleda i da je namijenjena i da se koristi dosta u poslovne svrhe, parking? o kojem parkingu pričamo, osim parkinga pored koji se plaća, "izlaz na Trebević" ne vidim kakva je to refernca, niti sam vidjela u oglasima ili procjenama nekretnina da se to navodi kao prednost...
Ovo boldirano, ako je istina, je veliki problem s obzirom na cijenu stanova. Cudi me da niko ne pise o tome nigdje, vjerovatno ima praznih stanova koje su kupili ljudi koji su vani pa im to i ne smeta jer se ocisti. Hvala na informacijama, ako budem u prilici da pogledam neki stan tu definitivno cu obratiti paznju na ovo boldirano i raspitati se.

S tim da niko ne garantuje da ni u toj zgradi na Jezeru necu imati slicnih problema, jos niko nije uselio tu koliko vidim pa se i ne zna hoce li biti kakvih problema :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4547 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

TheHound wrote:
gidra wrote: Lokacija? najbolja u Sarajevu, po meni.
Vils, komunalije, škole, obdaništa, restorani, izlaz na Trebević, parkinga najviše u Sarajevu, obzirom da su banke i agencije tu relativno sigurno, ko hoće i garaža ima da se zakupi ili kupi, tramvaj iako si u SCC-u za 10ak minuta pješke, sve ostale trgovine na dlanu, jednostavno geolokacijski najbolja mikrolokacija u Sarajevu, jedino bih prednost dao stanovima u Importane-u.
Sad ti meni reci šta je to bolje na Jezeru među ovim kućama?
:thumbup:
Meni cak i ljepse izgleda okolina ove zgrane nego u Importane-u. Nekako mi gore oko Importane-a previse zbrkano sve, ovdje mi je bas nekako komotno, jedino ne znam hoce li se sta praviti na ovom dijelu izmedju parkinga i Vilsa, to bi moglo malo pokvariti stvar.
vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#4548 Re: Cijene stanova All about

Post by Kona__ »

TheHound wrote:
Kona__ wrote: Super je lokacija Butmirove zgrade, nisam ja ništa sporila oko toga. Ovo nije prvi link koji TheHound postavlja bili su tu i Kovačići čini mi se, traži veći stan, čini mi se za porodicu, stavila sam link objekta koji je meni simpa i koji sam obišla, gdje je kvaliteta gradnje neuporedivo bolja od Butmirove što će ti potvrditi bilo koji arhitekta. Lokacija jeste bliže centru, to što koristiš ciničan ton uopšte ne uvećava težinu činjenica koje navodiš. Objektić je tačno 2 kilometra udaljen od BBI centra, ima sve iste prednosti škola, vrtić, garaža, izuzev komunalija u smislu komšijske zgrade Elektroprivrede, ako si često tu sigurno si imao priliku vidjeti komadiće stakla između zgrada od prozora koji redovno pucaju, do začepljenih cijevi kanalizacijskih koje na mjesečnoj bazi Rad "otčepljuje", činjenice da izgleda i da je namijenjena i da se koristi dosta u poslovne svrhe, parking? o kojem parkingu pričamo, osim parkinga pored koji se plaća, "izlaz na Trebević" ne vidim kakva je to refernca, niti sam vidjela u oglasima ili procjenama nekretnina da se to navodi kao prednost...
Ovo boldirano, ako je istina, je veliki problem s obzirom na cijenu stanova. Cudi me da niko ne pise o tome nigdje, vjerovatno ima praznih stanova koje su kupili ljudi koji su vani pa im to i ne smeta jer se ocisti. Hvala na informacijama, ako budem u prilici da pogledam neki stan tu definitivno cu obratiti paznju na ovo boldirano i raspitati se.

S tim da niko ne garantuje da ni u toj zgradi na Jezeru necu imati slicnih problema, jos niko nije uselio tu koliko vidim pa se i ne zna hoce li biti kakvih problema :)
Ma naravno :) tebi sretno u potrazi, šta god da pazariš.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#4549 Re: Cijene stanova All about

Post by mad mike »

Kakvo je stanje na Socijalnom/Malta, konkretno ulice Marka Marulica, Paromlinska,Igmanska,Envera Sehovica..Kolika je tu trenutno cijena kvadrata i koje bi zgrade najbolje bilo "zaobici" ?
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4550 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

VladaFBiH wrote:
TheHound wrote:
gidra wrote: Lokacija? najbolja u Sarajevu, po meni.
Vils, komunalije, škole, obdaništa, restorani, izlaz na Trebević, parkinga najviše u Sarajevu, obzirom da su banke i agencije tu relativno sigurno, ko hoće i garaža ima da se zakupi ili kupi, tramvaj iako si u SCC-u za 10ak minuta pješke, sve ostale trgovine na dlanu, jednostavno geolokacijski najbolja mikrolokacija u Sarajevu, jedino bih prednost dao stanovima u Importane-u.
Sad ti meni reci šta je to bolje na Jezeru među ovim kućama?
:thumbup:
Meni cak i ljepse izgleda okolina ove zgrane nego u Importane-u. Nekako mi gore oko Importane-a previse zbrkano sve, ovdje mi je bas nekako komotno, jedino ne znam hoce li se sta praviti na ovom dijelu izmedju parkinga i Vilsa, to bi moglo malo pokvariti stvar.
vidjet ćemo kako će izgledati kada se naprave "neboderi" između nje i vilsa /projekt je nešto ala butmirova zgrada na Otoki ali sa 2-3 tornja koliko se sjećam)...
Tu iza bi trebala Britanska ambasada da se gradi ako dobro skontah...
Post Reply