Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#4426 Re: Cijene stanova All about

Post by Trebam te »

Takodje niti ja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4427 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

james28 wrote:
Tuzla111 wrote:NIje ni meni Otoka nesto sad posebno. Nit je u gradu nit van grada. Ono ne mozes pjehe u grad, a i sa autom moras ganjat parking, tako da si na istom ko i onaj sa Vojnickog sto dolazi, a Vojnicko sad je ono bas polijepa lokacija kao i ona okolna naselja. Zna se zasto je M dvor daleko najbolja lokacija u gradu, al tu stanovi i nisu bas za nas obicne smrtnike sto visimo po forumu :D

Sad sve zavisi ko gdje radi i kud se krece, nema meraka ko prosetati 5 minuta do posla.
tačno, ali M. Dvor mi baš i nije toliko privlačan jer je bučno, saobraćaj je pod prozorom, a cijene stanova su baš pojake, tako da me najviše Grbavica privlači iskreno
Individualno je, ali meni licno sa trenutnom zivotnom postavkom M.Dvor ima daleko vise prednosti nego mana. Zivio sam nekoliko godina kao podstanar u zgradi odmah do crkve i mislim da mi je tad kvalitet zivota bio najbolji :thumbup:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4428 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

agent_zero wrote:
Phosphorus wrote:
agent_zero wrote: Ne znam dok ne bih vidio, ali ako je renoviran, traži da ti spusti koju hiljadu i onda bi to moglo u neke granice ići.

Nadam se da nisu one zgrade bez lifta ili one gdje se iz dnevne ide u spavaću, a kupatilo ima dva ulaza/izlaza.
Da, izgleda to je taj raspored.
Nije sjajno :)

Image
Meni su nudili prije 2 god. takav stan za 96.000 i nisam htio. Glupo mi bilo iz jedne u drugu sobu, još u kupatilu dvoja vrata, da mogu i ovi iz spavaće u wc :D

Drugi razlog što nisam htio je što sam saznao od stanara zgrade da je grijanje slabo, treći razlog je blizina kotlovnice i onog dimnjaka od iste.

Ja iskreno ne bih to opet da mi neko ponudi.
Je li to neka od osmospratnica pored toplane na CVili 1 ?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4429 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

U tim osmospratnicama je bilo bas jeftinih stanova al se slabo prodaju. Nego zasto je bas toliko lose sto se ide iz dnevnog u spavacu kad je ionako samo jedna spavaca. Da su dvije pa da je veca porodica razumio bi.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4430 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

Ne znam sta mislis pod jeftino ali tu naci dvosoban stan ispod 88000 (osim ako je suteren koji je ispod nivoa zemlje do prozora) je donedavno bilo premija. Vecinom su cijene bile 90000 pa navise. Ti suterenski su se mogli naci u okolnim zgradama po 84-85000, iako se vjerovatno cijena mogla i obarati. Pretpostavljam da bi i u ovim zgradama cijena suterena bila tu negdje, ali ti stanovi nose masu problema zbog kojih meni nikada nisu bili opcija. E sad, ako neko bas lupi nerealnu cijenu naravno da se dugo nece prodati ali ovi od 90000 + brzo su odlazili, bar koliko sam ja pratio. A pratio sam pomno poprilicno dugo :)
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4431 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

kox wrote:Ne znam sta mislis pod jeftino ali tu naci dvosoban stan ispod 88000 (osim ako je suteren koji je ispod nivoa zemlje do prozora) je donedavno bilo premija. Vecinom su cijene bile 90000 pa navise. Ti suterenski su se mogli naci u okolnim zgradama po 84-85000, iako se vjerovatno cijena mogla i obarati. Pretpostavljam da bi i u ovim zgradama cijena suterena bila tu negdje, ali ti stanovi nose masu problema zbog kojih meni nikada nisu bili opcija. E sad, ako neko bas lupi nerealnu cijenu naravno da se dugo nece prodati ali ovi od 90000 + brzo su odlazili, bar koliko sam ja pratio. A pratio sam pomno poprilicno dugo :)
Oko 90-95 su bile cijene al nisu isli. Sad ne znam detalje
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4432 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

To je otprilike neka standardna cijena bila, vjerovatno se mogla i spustiti koju hiljadu. Par godina sam pratio tu lokaciju i uglavnom su stanovi po tim cijenama isli relativno brzo.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4433 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

phosphorus, stan djeluje fino
da bi mu se vratila puna funkcionalnost (da bi bilo više nezavisnih samostalnih kutaka), trebalo bi otvoriti vrata u kuhinju gdje su i bila..iz hodnika
tu plohu između dnevne i kuhinje zatvoriti-- transparentno fiksnom pregradom ili kliznim panelom (da je ipak odvojeno)
a najjednostavnije rješenje problema veze spavaće sobe sa ostatkom svijeta :mrgreen: je upravo vratima kroz kupatilo..kupatilo mu dođe kao rezervni prolaz za vrijeme policijskog sata :skoljka:

ili umjesto vrata kroz kupatilo, ima još finih trikova sa namještajem u dnevnoj
to je malo previše trikova koji ipak koštaju..ako je stani pani, zazidaj to između kuhinje i dnevnog

a za termoizolaciju ne brini..nema je niti jedna zgrada prije ..hmmm..možda sedamdesetih
:P

p.s. ima fin pogled.. a i taj drvored ispred prozora ce valjda uskoro nabujat
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4434 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

Aha, skontao sam koja je zgrada. Helem, grijanje ti je tu odlicno. Sto se tice dimnjaka toplane on je na drugoj strani a to zaista nije neki faktor jer se dim ni sa te strane uopste ne osjeti niti ima nekog posebnog prljanja stolarije od toga, valjda zato sto je toplana na plin. Zivio sam i u ovoj i u zgradi sa druge strane toplane tako da su mi dobro poznate. Cijena jeste malo povisoka ali je stan koliko vidim bombonica, a i cijene su kao sto sam ranije napisao skocile u zadnje vrijeme na ovom podrucju.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4435 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

zijancer wrote: a za termoizolaciju ne brini..nema je niti jedna zgrada prije ..hmmm..možda sedamdesetih
:P
Nema je niti jedna zgrada od prije rata... Kakve 70-te :D

Najdalje po tom pitanju su otišle zgrade na recimo Dobrinji 5, Vojničkom, u Radničkoj gdje su radili zidove fasadnom ciglom i eventualno ispod Tervol na vanjskim zidovima na kojima nema balkona i prozora (bokovi zgrada). To su zgrade rađene recimo 88' pa nadalje...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4436 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

kox wrote: Je li to neka od osmospratnica pored toplane na CVili 1 ?
Da... eno vidim ima ih i sad nekoliko na piku u tom cjenovnom rangu.

Kome ne smeta, dobra cijena. Ima jedan dosta očuvan stan, gleda na zapad.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4437 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

seoBIH wrote:Otoka "podaleko" od grada? Jeste li vi ljudi otisli negdje dalje od Sarajeva?
ovdje izgleda većina tinejdžera piše pa se vode onom da su im kafane ispred kuće i kažu kako oni žive "u gradu" :D . I ja se pitam šta znači podaleko od grada?
Šta ako ti čitav život obitava u donjem dijelu grada, npr. od Otoke ka Dobrinji, posao ti na Stupu, roditelji na Dobrinji, prijatelji na Alipašinom, termini sa rajom fudbala na Ilidži i onda realno koliko takav čovjek ima potrebe u godini dana da ide do Centra eto izuzimajući SCC npr, itd itd.
Trebalo bi valjda da svako kupuje stan u skladu sa svojim potrebama i finansijskim mogućnostima i ova referenca "podaleko od grada" treba biti zadnje nešto što se gleda kada se dugoročno kupuje krov na glavom.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4438 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Izem ti grad, deset minuta voznje Ilidza - Vijecnica.

Doduse bez auta i sa nasim GRAS-om moze se razvuci i na par sati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4439 Re: Cijene stanova All about

Post by Tomahawk11 »

Sve je stvar džepa. Neko bi na Marin Dvoru, a ne može.
Neko opet može, ali neće.

Nekom je prioritet da mu je sve blizu, u krugu kilometar.
Nekom ne odgovara što nema parking, što je buka, što mu SCC pravi light show itd. i sl.

A neko je čisto snob.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4440 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

sabanss wrote:
zijancer wrote: a za termoizolaciju ne brini..nema je niti jedna zgrada prije ..hmmm..možda sedamdesetih
:P
Nema je niti jedna zgrada od prije rata... Kakve 70-te :D

Najdalje po tom pitanju su otišle zgrade na recimo Dobrinji 5, Vojničkom, u Radničkoj gdje su radili zidove fasadnom ciglom i eventualno ispod Tervol na vanjskim zidovima na kojima nema balkona i prozora (bokovi zgrada). To su zgrade rađene recimo 88' pa nadalje...
griješiš :) već 70tih su bile zgrade koje su imale termoizolaciju (za to vrijeme adekvatnu) koja je istina sa današnje tačke gledišta nikakva ali je bila npr. neboderi na malti i hrasnom imaju neki sloj nečega što liči na siporex ispod vanjskog sloja fasade dok Alipašino nema ništa već samo "go beton" a tek sredinom 80tih dolazi fasadna cigla koja je bila vrhunac izolacije u to doba
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4441 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:Sve je stvar džepa. Neko bi na Marin Dvoru, a ne može.
Neko opet može, ali neće.

Nekom je prioritet da mu je sve blizu, u krugu kilometar.
Nekom ne odgovara što nema parking, što je buka, što mu SCC pravi light show itd. i sl.

A neko je čisto snob.
Meni je u namjeri M.Dvor ali ne pod svaku cijenu. Jer osim blizine svega sto ta lokacija pruza zelim i osuncan stan bez vlage i bez instalacija iz Titovog ili doba Kralja Aleksandra Karadjordjevica :D
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4442 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

VladaFBiH wrote:
sabanss wrote:
zijancer wrote: a za termoizolaciju ne brini..nema je niti jedna zgrada prije ..hmmm..možda sedamdesetih
:P
Nema je niti jedna zgrada od prije rata... Kakve 70-te :D

Najdalje po tom pitanju su otišle zgrade na recimo Dobrinji 5, Vojničkom, u Radničkoj gdje su radili zidove fasadnom ciglom i eventualno ispod Tervol na vanjskim zidovima na kojima nema balkona i prozora (bokovi zgrada). To su zgrade rađene recimo 88' pa nadalje...
griješiš :) već 70tih su bile zgrade koje su imale termoizolaciju (za to vrijeme adekvatnu) koja je istina sa današnje tačke gledišta nikakva ali je bila npr. neboderi na malti i hrasnom imaju neki sloj nečega što liči na siporex ispod vanjskog sloja fasade dok Alipašino nema ništa već samo "go beton" a tek sredinom 80tih dolazi fasadna cigla koja je bila vrhunac izolacije u to doba
A zgrada na M.Dvoru tzv "Viza za Buducnost" ili Kifa na Malti, sva od betona + fasadna cigla i ispod cigle tervol ako se ne varam.
Bolja termoizolacija od danasnjih, a o kvaliteti da ne pričamo :) (termo blok + stiropol)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4443 Re: Cijene stanova All about

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Meni je u namjeri M.Dvor ali ne pod svaku cijenu. Jer osim blizine svega sto ta lokacija pruza zelim i osuncan stan bez vlage i bez instalacija iz Titovog ili doba Kralja Aleksandra Karadjordjevica :D
Ako ti džep može podnijeti, što da ne?

Pitanje je kako bi se mnogi od nas snašli u puno većem gradu gdje ovo naše daleko je zapravo veoma blizu.
Mada i tu važi ona....ko ima, kupuje na Manhattan-u, ko nema....spremi se za tri sata podzemne.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4444 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
Ako ti džep može podnijeti, što da ne?

Pitanje je kako bi se mnogi od nas snašli u puno većem gradu gdje ovo naše daleko je zapravo veoma blizu.
Mada i tu važi ona....ko ima, kupuje na Manhattan-u, ko nema....spremi se za tri sata podzemne.
Pa i u vecem gradu bismo trazili najbolje moguce rjesenje. Tako je kako je. Zivim u Sarajevu i slabo me zanima sto neko u Becu sat vremena u jednom smjeru putuje na posao U bahnom. Ko sto ni njega ne dotice krkljanac na raskrsnici Kranjceviceve i Halida Kajtaza svako jutro.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4445 Re: Cijene stanova All about

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote: Pa i u vecem gradu bismo trazili najbolje moguce rjesenje. Tako je kako je. Zivim u Sarajevu i slabo me zanima sto neko u Becu sat vremena u jednom smjeru putuje na posao U bahnom. Ko sto ni njega ne dotice krkljanac na raskrsnici Kranjceviceve i Halida Kajtaza svako jutro.
Naravno, nego samo konstatujem kako Sarajevo stoji u okvirima veličine sredine.
Kombinacija najboljeg riješenja koje se uklapa u finansijske mogućnosti. :thumbup:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4446 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

gidra wrote: A zgrada na M.Dvoru tzv "Viza za Buducnost" ili Kifa na Malti, sva od betona + fasadna cigla i ispod cigle tervol ako se ne varam.
Bolja termoizolacija od danasnjih, a o kvaliteti da ne pričamo :) (termo blok + stiropol)
jeste, ide a.b. zid (ili opecni blokovi ako je ispuna a ne nosivi), pa tervol, pa zračni sloj, pa fasadna opeka - to je taj recept
fasadna opeka je samo zaštita termike

dodaj tu i breku, dobrinju, radničku (zgrade su omotane sa svih strana i donja zona balkona), vraca, metalka, pocetak grbavičke, kranjceviceva, galija itd.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4447 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

_BataZiv_0809 wrote:
james28 wrote:
Tuzla111 wrote:NIje ni meni Otoka nesto sad posebno. Nit je u gradu nit van grada. Ono ne mozes pjehe u grad, a i sa autom moras ganjat parking, tako da si na istom ko i onaj sa Vojnickog sto dolazi, a Vojnicko sad je ono bas polijepa lokacija kao i ona okolna naselja. Zna se zasto je M dvor daleko najbolja lokacija u gradu, al tu stanovi i nisu bas za nas obicne smrtnike sto visimo po forumu :D

Sad sve zavisi ko gdje radi i kud se krece, nema meraka ko prosetati 5 minuta do posla.
tačno, ali M. Dvor mi baš i nije toliko privlačan jer je bučno, saobraćaj je pod prozorom, a cijene stanova su baš pojake, tako da me najviše Grbavica privlači iskreno
Individualno je, ali meni licno sa trenutnom zivotnom postavkom M.Dvor ima daleko vise prednosti nego mana. Zivio sam nekoliko godina kao podstanar u zgradi odmah do crkve i mislim da mi je tad kvalitet zivota bio najbolji :thumbup:
upravo tako, neko voli frku, trku, ulična svjetla, ali ja ne, volim da je u užem centru grada ali po mogućnosti da ima nekog zelenila i da je mirnije, što jedino ispunjava Grbavica, posebno Kovačići
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4448 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

gidra wrote:
seoBIH wrote:Otoka "podaleko" od grada? Jeste li vi ljudi otisli negdje dalje od Sarajeva?
ovdje izgleda većina tinejdžera piše pa se vode onom da su im kafane ispred kuće i kažu kako oni žive "u gradu" :D . I ja se pitam šta znači podaleko od grada?
Šta ako ti čitav život obitava u donjem dijelu grada, npr. od Otoke ka Dobrinji, posao ti na Stupu, roditelji na Dobrinji, prijatelji na Alipašinom, termini sa rajom fudbala na Ilidži i onda realno koliko takav čovjek ima potrebe u godini dana da ide do Centra eto izuzimajući SCC npr, itd itd.
Trebalo bi valjda da svako kupuje stan u skladu sa svojim potrebama i finansijskim mogućnostima i ova referenca "podaleko od grada" treba biti zadnje nešto što se gleda kada se dugoročno kupuje krov na glavom.
de ne lupaj jarane, svak voli da mu je stan u gradu, i da mu je grad blizu, samo je stvar da li ima mogućnosti da to sebi priušti, Ilidža i Dobrinja su gradovi za sebe i nemam ništa protiv, ali ja volim da sam baš u gradu, samo što je tu mnogo skuplje nego na Dobrinji recimo, sve prema mogućnostima
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4449 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

sabanss wrote:Izem ti grad, deset minuta voznje Ilidza - Vijecnica.

Doduse bez auta i sa nasim GRAS-om moze se razvuci i na par sati.
čime ba 10 minuta, Formulom 1? :lol: :lol:
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4450 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

Tomahawk11 wrote:Sve je stvar džepa. Neko bi na Marin Dvoru, a ne može.
Neko opet može, ali neće.

Nekom je prioritet da mu je sve blizu, u krugu kilometar.
Nekom ne odgovara što nema parking, što je buka, što mu SCC pravi light show itd. i sl.

A neko je čisto snob.
ma naravno, kao ne vole oni stan u gradu, isto ko kad mi neko kaže ne voli novo auto, nije jarane da ti ne voliš nego nemaš para da kupiš
Post Reply