Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81624
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3851 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a to nije keš :D

otkud ti mogućnost zaduženja :D
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3852 Re: Cijene stanova All about

Post by Dupli_skalp »

Black swan wrote::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a to nije keš :D

otkud ti mogućnost zaduženja :D
ah, svi bi ako ikako mogu uzeli kredit za stan na 5 godina.

ne mere brate s ovim platama poštena svijeta, zavališ se 20g i eto. još ako imaš djevojku, ženu, familiju da pripomogne malo ako zagusti. banke jedva čekaju da ti daju kredit.
User avatar
Truba
Posts: 81624
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3853 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ja sam imo jednu trebu kad mi je tada u libiji radio
imali smo keša ali tada su najskuplji stanovi bili
reko da nas pogura tvoja mama s 20-30 za stan u istočnom
ne svidđa se lokacija :D
i da lje nisam pito
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45458
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3854 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

nijedna zgrada ispod 6 spratova nema lifta. valjda je to svima jasno...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3855 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:Strasna lokacija. Jedino mi se Papagajka vise svidja.
Iznajmila sam jedno ljeto u toj zgradi -stan istok -jug -- :shock: pakao od vrucine.

No, lokacija je dosta dobra, Lifrovi rade i cisti su.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3856 Re: Cijene stanova All about

Post by DaffyDuck »

Chmoljo wrote:nijedna zgrada ispod 6 spratova nema lifta. valjda je to svima jasno...
trening, nista drugo :D
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#3857 Re: Cijene stanova All about

Post by saga »

Chmoljo wrote:nijedna zgrada ispod 6 spratova nema lifta. valjda je to svima jasno...
Kaako sad... moja ima 5 pa ima lift :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3858 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Strasna lokacija. Jedino mi se Papagajka vise svidja.
Iznajmila sam jedno ljeto u toj zgradi -stan istok -jug -- :shock: pakao od vrucine.

No, lokacija je dosta dobra, Lifrovi rade i cisti su.
U papagajci?

Istok gleda na tabiju, a jug na Dobrovoljacku/H.Kresevljakovica, jesam dobro ovo skonto?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3859 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:
moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Strasna lokacija. Jedino mi se Papagajka vise svidja.
Iznajmila sam jedno ljeto u toj zgradi -stan istok -jug -- :shock: pakao od vrucine.

No, lokacija je dosta dobra, Lifrovi rade i cisti su.
U papagajci?

Istok gleda na tabiju, a jug na Dobrovoljacku/H.Kresevljakovica, jesam dobro ovo skonto?
Pogled sa terase i spavace sobe je bio na novu dzamiju a dnevni boravak prema brdu, ne sjecam se ulica.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#3860 Re: Cijene stanova All about

Post by karanana »

Nije mi nesto ovaj u radicevoj. Ni lokacijski ni po spratnosti ni po renovaciji. Bucno, izadjes i odmah na ulicu, ne znam kako je s parkingom. Visoko, pod krovom i vruce a uvijek opasnost prokisnjavanja. Vidim da krov nije bogzna kakav. Vidim da je renovacija bila samo da se renovira pa da se izda/proda. Sigurno nije bila po ceifu vlasnika jer vjerovatno nije zivio tu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3861 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

:-)

Ne mora znaciti da je bucno .

OPET, jedne godine sam bila u -Cumurija 2 sprat --nisam mogla vjerovati kako je mirno Ne cuje se tramvaj, jer je zgrada malo zakrivljena ,mozda je i to razlog. Rado bih kupila stan tu. Blizu pijaca.

Radiceva je malo od-noge?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45458
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3862 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

saga wrote:
Chmoljo wrote:nijedna zgrada ispod 6 spratova nema lifta. valjda je to svima jasno...
Kaako sad... moja ima 5 pa ima lift :)
Uglavnom :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3863 Re: Cijene stanova All about

Post by supercali »

moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
moonca wrote: Iznajmila sam jedno ljeto u toj zgradi -stan istok -jug -- :shock: pakao od vrucine.

No, lokacija je dosta dobra, Lifrovi rade i cisti su.
U papagajci?

Istok gleda na tabiju, a jug na Dobrovoljacku/H.Kresevljakovica, jesam dobro ovo skonto?
Pogled sa terase i spavace sobe je bio na novu dzamiju a dnevni boravak prema brdu, ne sjecam se ulica.
Ako si zadnji sprat bila ili predzadnji ne sjecam se bila si u stanu moga dajdze ilitiga ujaka

Sank je s desne strane kad se udje u stan koliko se sjecam
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3864 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

:-D

Zadnji sprat,kosi prozor --lijep stan , dnevni boravak takodje . Bila je i klima uredjaj -- svejedo - skuvala sam se .
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3865 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

moonca wrote::-D

Zadnji sprat,kosi prozor --lijep stan , dnevni boravak takodje . Bila je i klima uredjaj -- svejedo - skuvala sam se .
Dobro je, ja sam bosnjak, skuvati se ne mogu sigurno. :run:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3866 Re: Cijene stanova All about

Post by DaffyDuck »

VladaFBiH wrote:
Tuzla111 wrote:Sta se desava sa Bosmalom? Cujem da se opet stanovi nisu pokazivali nikome, cak i Nurkic htio da uzme al niko mu nije htio da otvori vrata :S
Jel moguce da je dotle kriminal dosao. Svako je budala ko kupi stan od ovih preprodavaca koji naz guze sa pravdi Boga. ja ge necu kupiti od njih kad bi mi ga kasnije davali po 1500 po kvadratu, neka ga mami svojoj daju.
stanove su uredno pokazivali - po jedan od svake kvadrature - jedina zvrčka je bila što su vodili u stanove koje su oni htjeli...
Kaze Akta.ba:

Prašina oko kupovine luksuznih stanova u Sarajevu: Bosmal kupuje sam sebe
Izvor: Akta.ba, 10.6.2017 9:13:45

Prašina oko kupovine luksuznih stanova u Sarajevu: Bosmal kupuje sam sebe
Vijest koja je ovih dana u centru zbivanja u Sarajevu je javna licitacija za prodaju stambeno-poslovnog kompleksa "Bosmal" koja je i pored 140 zainteresovanih, koji su položili 10.000 KM kao osiguranje za učešće, prekinuta, te odlučeno da ide se na sporazumnu nagadbu koja će se razmatrati van ročišta.

Šta se zaista dešava i ko će biti kupac Bosmala? U pojedinim medijima se pojavila informacija da je navodni kupac jedan od članova katarske kraljevske porodice El-Tani, koji živi u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Otišli smo korak dalje i istražili ko stoji iza imena El-Tani. Naime, prema sudskom registru u Sarajevu je krajem prošle godine osnovana kompanija AL Thani d.o.o. Sarajevo čiji je direktor Eldin Kubat. U vlasničkoj strukturi ove kompanije ove kompanije nalaze se firme Al Thani Companies Group. LLC i BCC Management d.o.o. Sarajevo.



Firma BCC Management bavi se manadžmentom, konsaltingom, uslugama, inžinjeringom i ugostiteljstvom i osnovana je 2009. godine. Vlasnica ove kompanije je Samra Šabanović, a pored nje u vlasničkoj strukturi je navedena i Belma Šabanović.

Sve ovo ne bi bilo nimalo čudno da se porodica Šabanović ne nalazi na čelu firme Bosmal d.o.o. koja je sadašnji vlasnik Bosmala. Tako je prema zvaničnom sudskom registru direktor Bosmala Nijaz Šabanović, a u vlasničkoj strukturi pored njega su navedeni i Edin Šabanović , Hassan Bin Jamaludin i Noor Hazin Bin Hj. Mohd Zain.



Šta će se desiti i da li će Bosmal kupiti ponovo sam sebe? Ko je Al Thani, Eldin Kubat, te kako su svi povezani sa porodicom Šabanović, ostaje da saznamo nakon neposredne pogodbe.

Podsjetimo, u Bosmalu je na prodaji 231 stan, 371 garaža i 46 poslovnih prostora u dvije kule. Najmanji stan ima 80, a najveći 220 kvadrata.

Facebook3TwitterGoogle+ViberWhatsAppLinkedIn0PrintPošalji prijatelju
Tagovi Bosmal Eldin Kubat Belma Šabanović El Tani Al Thani BCC Management Hassan Bin Jamaludin
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.



Više informacija o firmama
BCC Management d.o.o. Sarajevo - ul. Milana Preloga b.b.
Bosmal d.o.o. Sarajevo - Milana Preloga bb
AL THANI d.o.o. Sarajevo - ul. Džemala Bijedića broj 25 E
Al Thani Group Dubai - Trade Centre 2
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#3867 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Radićeva, kao i taj dio grada oko pozorišta, pravnog fakulteta, dakle između Skenderije i Dva ribara, eto i do Drvenije, je najbolji dio grada. I najljepši su stanovi. :-D
Možda sam malo subjektivna. :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3868 Re: Cijene stanova All about

Post by supercali »

Cherry-Cherry wrote:Radićeva, kao i taj dio grada oko pozorišta, pravnog fakulteta, dakle između Skenderije i Dva ribara, eto i do Drvenije, je najbolji dio grada. I najljepši su stanovi. :-D
Možda sam malo subjektivna. :)
Stanovi kao stanovi jesu fini jer imam familije u tom dijelu pa znam unutrasnjosti al sve okolo je patnja od parkinga pa preko svega drugoga

Za mene licno najbolji dio je od otoke do pofalica oko tramvaja
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#3869 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

supercali wrote:
Cherry-Cherry wrote:Radićeva, kao i taj dio grada oko pozorišta, pravnog fakulteta, dakle između Skenderije i Dva ribara, eto i do Drvenije, je najbolji dio grada. I najljepši su stanovi. :-D
Možda sam malo subjektivna. :)
Stanovi kao stanovi jesu fini jer imam familije u tom dijelu pa znam unutrasnjosti al sve okolo je patnja od parkinga pa preko svega drugoga

Za mene licno najbolji dio je od otoke do pofalica oko tramvaja
Meni, iz novog dijela grada, su lijepe Malta i Čengić Vila .
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3870 Re: Cijene stanova All about

Post by pici »

kad ti protutnja trajvan il zasmrdi miljacka bolje bitnut na marsu neg u centru... lijepe bjelave berem sljive, tresnje, dunje i gledam grad ko na dlanu jos mi samo haubica fali i cokance rakije
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#3871 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Na tramvaj se navikneš i ne čuješ ga, ne registruješ. Ne mora ti stan gledati na obalu.
Bjelave bi bile super, da nije brdo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3872 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Tuzla111 wrote:
moonca wrote::-D

Zadnji sprat,kosi prozor --lijep stan , dnevni boravak takodje . Bila je i klima uredjaj -- svejedo - skuvala sam se .
Dobro je, ja sam bosnjak, skuvati se ne mogu sigurno. :run:
:-) I ja sam --ali ti si 'zilo'
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3873 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

pici wrote:kad ti protutnja trajvan il zasmrdi miljacka bolje bitnut na marsu neg u centru... lijepe bjelave berem sljive, tresnje, dunje i gledam grad ko na dlanu jos mi samo haubica fali i cokance rakije
:lol:

Aha - a zimi ?? slicuranje. :-)
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3874 Re: Cijene stanova All about

Post by pici »

Cherry-Cherry wrote:Na tramvaj se navikneš i ne čuješ ga, ne registruješ. Ne mora ti stan gledati na obalu.
Bjelave bi bile super, da nije brdo.
odes okokole preko visnjika... sunce pece povazdan, nema smoga, mema, studenski blizu meza sudentica... ima basti s vocem pa u pljcku itd itd... sve ambasadorske rezidencije prave vamo...sHo li :?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3875 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Ako bi kupovala samo dio izmedju Dalmatinske do pijace Markale.

Ne uz rijeku.
Post Reply