Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10551 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

bjjarmbar wrote: 27/09/2022 02:03
Chmoljo wrote: 27/09/2022 01:06

priča je krenula od nečega sasvim drugog, a to je realno stanje na tržištu. dakle, krenulo se od toga da cijene kuća stagniraju, a stanova nenormalno rastu, da bismo dobili ovaj post gdje kaže da on ima mnogo vrijednu kuću.

pa dobro. koliko joj je porasla cijena u odnosu na prošle dvije godine?

to je tema.

a ne tvoje kurčenje.
Procitaj cijelu repliku sidu jos dvaput pa ce ti, mozda, sve biti jasnije :)

Cijene kuca rastu, ne pratis trziste. Ne u tolikoj mjeri kao sto je slucaj sa stanovima jer nasa dijaspora i stranci trenutno preferiraju stanove za izbor nekretnine. To sto ce neko staviti sad cijenu kvadrata stana 5000 KM (a znam ljude koji su iz vana spremni dati toliko za kvadrat stana, i to ne 30 kvadrata vec blizu 150) ne znaci da je to dobra kupovina kad govorimo o izdavanju. Isplata takvog stana je mnogo duza nego kad se uzme kuca za te pare - sa tim smo poceli pricat. Kuca ce uvijek nuditi 2-3-4 stana za te pare dok je stan uvijek samo jedan.

btw kuce necemo vise komentarisat, ne vodi nicemu polemisanje oko cijene necije kuce.
ja ponavljam da je priča oko nečega drugog, a to je:
stan je mnogo isplativija investicija jer ga je

1. lakše izrentati,
2. lakše održavati,
3. jeftinije grijanje
4. jefitnije održavanje ukupno
5. mahom su u pitanju bolje lokacije od kuća.
1. lakše je stan izrentati zbog tačke pet.
2. ako vlasnika nema pet godina u stanu i pet godina u kući, šta će više propasti?
3. centralno grijanje, toplane je najisplativije trenutno ako se boravi u stanu.
4. vezano za tačku dva.

ovo sve je navedeno u nekom prosjeku, nevezano za pojedinačne slučajeve.

jebe mi se bolan šta imaš, vile, kuće i kamione, da bi mi piso na PP o tome. drago mi je zbog tebe, al niko o tome ne priča, nit je bitno za temu, nego o činjenici da cijena kvadrata stana raste brže nego kuće. ok, napisao sam da cijene kuća stagniraju, ali ne mogu cijene ničega stagnirati trenutno kada je inflacija preko 15%, ali ne treba biti bukvalan pa se hvatati za svaku napisanu.

da cijene stanova rastu mnogo, mnogo brže od cijene kuća, dakle to je činjenica. niko vas ne pita gdje kafu pijete, volite li drva cijepati, jeste li sposobni sa trimerom i ostalo. mislim, svak ima ličnu preferenciju i tupavo je o tome raspravljati jer je stvar šta ko voli. pa i to ako je neko lijen da radi oko kuće.

da, kuća je veći luksuz i traži više ulaganja. teško je naći dobar plac, jer je, pazi sad, skup dobar plac da bi se kuća napravila. dakle, da, jeste, sve to što si ti napisao, ali promašio si temu.

nekretnine ne kupuju samo stranci i dijaspora, nego dobrim dijelom i oni koji imaju kapital koji nemaju u šta uložiti. oročenje je užasno nisko (mislim na kamatu), neko ulaganje na tržištu kapitala je nepostojeće kod nas. i? i opet je tu stan lakša investicija. ali ne investicija kroz rentu pa da se tako isplaćuje, nego investicija da živ novac ne pojede inflacija.

rentanje kuće podrazumijeva gradnju kuće sa odvojenim stanovima, pa onda zajebavanje sa podstanarima. mnogi ni to ne žele. nego da im stan stoji poput novca u banci. s tim što ga neće pojesti inflacija.

dakle, renta nije jedini oblik investicije kako ti misliš i čega si se svezo, nego se može investirati i na drugačiji način.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#10552 Re: Cijene stanova All about

Post by shape of despair »

Kad jednom zavrsis kucu kako Bog zapovjeda nemas vise nikakvog ulaganja u nju narednih xy godina osim da šišaš travu i okopavaš ruže. Što neko započne kuću van svojih mogućnosti pa vazda nešta dorađuje je do nas/vas. Stan isto tako, sredis i cao.
Zivio i u kuci i u stanu i kuca je vazda veca komocija bila.
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#10553 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

shape of despair wrote: 27/09/2022 04:59 Kad jednom zavrsis kucu kako Bog zapovjeda nemas vise nikakvog ulaganja u nju narednih xy godina osim da šišaš travu i okopavaš ruže. Što neko započne kuću van svojih mogućnosti pa vazda nešta dorađuje je do nas/vas. Stan isto tako, sredis i cao.
Zivio i u kuci i u stanu i kuca je vazda veca komocija bila.
Oko kuce uvijek ima ulaganja to svi govore ,koji imaju kucu pa da uselis u najnoviju.Prednost jeste komocija ukoliko si napravio u mirnom okruzenju i da ti komsija nije metar od tebe
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#10554 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

Chmoljo wrote: 27/09/2022 03:00
bjjarmbar wrote: 27/09/2022 02:03

Procitaj cijelu repliku sidu jos dvaput pa ce ti, mozda, sve biti jasnije :)

Cijene kuca rastu, ne pratis trziste. Ne u tolikoj mjeri kao sto je slucaj sa stanovima jer nasa dijaspora i stranci trenutno preferiraju stanove za izbor nekretnine. To sto ce neko staviti sad cijenu kvadrata stana 5000 KM (a znam ljude koji su iz vana spremni dati toliko za kvadrat stana, i to ne 30 kvadrata vec blizu 150) ne znaci da je to dobra kupovina kad govorimo o izdavanju. Isplata takvog stana je mnogo duza nego kad se uzme kuca za te pare - sa tim smo poceli pricat. Kuca ce uvijek nuditi 2-3-4 stana za te pare dok je stan uvijek samo jedan.

btw kuce necemo vise komentarisat, ne vodi nicemu polemisanje oko cijene necije kuce.
ja ponavljam da je priča oko nečega drugog, a to je:
stan je mnogo isplativija investicija jer ga je

1. lakše izrentati,
2. lakše održavati,
3. jeftinije grijanje
4. jefitnije održavanje ukupno
5. mahom su u pitanju bolje lokacije od kuća.
1. lakše je stan izrentati zbog tačke pet.
2. ako vlasnika nema pet godina u stanu i pet godina u kući, šta će više propasti?
3. centralno grijanje, toplane je najisplativije trenutno ako se boravi u stanu.
4. vezano za tačku dva.

ovo sve je navedeno u nekom prosjeku, nevezano za pojedinačne slučajeve.

jebe mi se bolan šta imaš, vile, kuće i kamione, da bi mi piso na PP o tome. drago mi je zbog tebe, al niko o tome ne priča, nit je bitno za temu, nego o činjenici da cijena kvadrata stana raste brže nego kuće. ok, napisao sam da cijene kuća stagniraju, ali ne mogu cijene ničega stagnirati trenutno kada je inflacija preko 15%, ali ne treba biti bukvalan pa se hvatati za svaku napisanu.

da cijene stanova rastu mnogo, mnogo brže od cijene kuća, dakle to je činjenica. niko vas ne pita gdje kafu pijete, volite li drva cijepati, jeste li sposobni sa trimerom i ostalo. mislim, svak ima ličnu preferenciju i tupavo je o tome raspravljati jer je stvar šta ko voli. pa i to ako je neko lijen da radi oko kuće.

da, kuća je veći luksuz i traži više ulaganja. teško je naći dobar plac, jer je, pazi sad, skup dobar plac da bi se kuća napravila. dakle, da, jeste, sve to što si ti napisao, ali promašio si temu.

nekretnine ne kupuju samo stranci i dijaspora, nego dobrim dijelom i oni koji imaju kapital koji nemaju u šta uložiti. oročenje je užasno nisko (mislim na kamatu), neko ulaganje na tržištu kapitala je nepostojeće kod nas. i? i opet je tu stan lakša investicija. ali ne investicija kroz rentu pa da se tako isplaćuje, nego investicija da živ novac ne pojede inflacija.

rentanje kuće podrazumijeva gradnju kuće sa odvojenim stanovima, pa onda zajebavanje sa podstanarima. mnogi ni to ne žele. nego da im stan stoji poput novca u banci. s tim što ga neće pojesti inflacija.

dakle, renta nije jedini oblik investicije kako ti misliš i čega si se svezo, nego se može investirati i na drugačiji način.
3. centralno grijanje, toplane je najisplativije trenutno ako se boravi u stanu

Ako pričamo o Sarajevu ovo nije tačno, isplativije je na plin i to dosta isplativije.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#10555 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

bjjarmbar wrote: 27/09/2022 00:59
Sid the sloth wrote: 26/09/2022 22:13

Neko ko da 300.000KM za stan po tvojoj nekoj racunici nema para za kucu? Svaka cast, pronicljivo zaista :D
Za mene nema. Da bi zivio u mojoj kuci, trebaju mu najmanje 4 takva stana ;-) A ko te pare dadne za stan, za mene je budala. Pronicljiv si.

Takve trollere poput tebe je sevap zafrkavati :D

@Haris.ba

Ma nisam bas toliko iskljuciv bio vec vise govorim kako su nasi ljudi lijeni za kuce, ona trazi stalna ili povremena ulaganja i nakon kupovine. Nek ti kuca koju kupis nema regulisano grijanje, to su odmah pofina ulaganja kojih u stanu nema. A takvih stvari se u kuci nabere…
Aaa pa sto odma ne rece. Poenta cijele price je da se na kraju ti pohvalis kako imas kucu od milion. Bosnjo otisao vani, zivi u prosjecnoj kuci negdje u zabrdju i hvali se po forumu poredeci je s bosanskim cijenama :lol: :lol:
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#10556 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

Pojedose se od muke ovi sto stanuju, a ne zive :D

Chmoljo opet ne uzima glavnu stvar u racunicu. Rentanje kuce (prave kuce na dobrom mjestu) donosi vise para nego rentanje stana. Kad budes, i ako budes, izdao svoju kucu nekad nekoj ambasadi/stranim ljudima znaces o cemu se radi :) Takvi ne traze stanove.

@shape of despair

Ocito se u kuci ugradjuju neke druge cijevi, kupuje se neki drugi namjestaj, neki drugi bojleri itd. Uglavnom sve je to kvarljivije nego da kupis isto u stanu :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#10557 Re: Cijene stanova All about

Post by shape of despair »

vanjki wrote: 27/09/2022 07:30
shape of despair wrote: 27/09/2022 04:59 Kad jednom zavrsis kucu kako Bog zapovjeda nemas vise nikakvog ulaganja u nju narednih xy godina osim da šišaš travu i okopavaš ruže. Što neko započne kuću van svojih mogućnosti pa vazda nešta dorađuje je do nas/vas. Stan isto tako, sredis i cao.
Zivio i u kuci i u stanu i kuca je vazda veca komocija bila.
Oko kuce uvijek ima ulaganja to svi govore ,koji imaju kucu pa da uselis u najnoviju.Prednost jeste komocija ukoliko si napravio u mirnom okruzenju i da ti komsija nije metar od tebe
imam vikendicu,napravljena prije 20 godina,kvalitetno,ili ti ga normalno. za 20 godina nista nije dirano,ista ko prvog dana. zapoceta,zavrsena full i cao.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#10558 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Chmoljo wrote: 27/09/2022 03:00
1. lakše je stan izrentati zbog tačke pet.
2. ako vlasnika nema pet godina u stanu i pet godina u kući, šta će više propasti?
3. centralno grijanje, toplane je najisplativije trenutno ako se boravi u stanu.
4. vezano za tačku dva.

ovo sve je navedeno u nekom prosjeku, nevezano za pojedinačne slučajeve.

jebe mi se bolan šta imaš, vile, kuće i kamione, da bi mi piso na PP o tome. drago mi je zbog tebe, al niko o tome ne priča, nit je bitno za temu, nego o činjenici da cijena kvadrata stana raste brže nego kuće. ok, napisao sam da cijene kuća stagniraju, ali ne mogu cijene ničega stagnirati trenutno kada je inflacija preko 15%, ali ne treba biti bukvalan pa se hvatati za svaku napisanu.

da cijene stanova rastu mnogo, mnogo brže od cijene kuća, dakle to je činjenica. niko vas ne pita gdje kafu pijete, volite li drva cijepati, jeste li sposobni sa trimerom i ostalo. mislim, svak ima ličnu preferenciju i tupavo je o tome raspravljati jer je stvar šta ko voli. pa i to ako je neko lijen da radi oko kuće.

da, kuća je veći luksuz i traži više ulaganja. teško je naći dobar plac, jer je, pazi sad, skup dobar plac da bi se kuća napravila. dakle, da, jeste, sve to što si ti napisao, ali promašio si temu.

nekretnine ne kupuju samo stranci i dijaspora, nego dobrim dijelom i oni koji imaju kapital koji nemaju u šta uložiti. oročenje je užasno nisko (mislim na kamatu), neko ulaganje na tržištu kapitala je nepostojeće kod nas. i? i opet je tu stan lakša investicija. ali ne investicija kroz rentu pa da se tako isplaćuje, nego investicija da živ novac ne pojede inflacija.

rentanje kuće podrazumijeva gradnju kuće sa odvojenim stanovima, pa onda zajebavanje sa podstanarima. mnogi ni to ne žele. nego da im stan stoji poput novca u banci. s tim što ga neće pojesti inflacija.

dakle, renta nije jedini oblik investicije kako ti misliš i čega si se svezo, nego se može investirati i na drugačiji način.


Uvazeni gospodin iz dijaspore se i po privatnim porukama hvali kako nam svima renta nekretnine :lol: pa kaze npr
Bosnjo zivi ovdje, a mozda si mi ti podstanar realno a da ni ne znam. Sad ce ti prvi, nemoj kasnit sa kirijom :)
Daj boze da taj ima svoju i vikendicu, zivi kod staraca u kuci a na forumu se predstavlja kao ultimate landlord :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10559 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Ma koga boli dupe sta ko ima. Smara covjek, i komplekse nekakve lijeci.

Jos bih i razumio da laze da ima to sto kaze da ima. Ako ne laze, ne konta da bijeda ne mora biti iskazana posjedom materijalnih dobara.

Meni je, npr. zao sto su cijene stanova otisle pod oblake jer mnogo mojih prijatelja i poznanika nije imalo srecu da rijesi svoje stambeno pitanje. Posto sam i sam bio u takvoj situaciji moram saosjecati, a ne nabijati im na nos da su sirotinja koja ne moze skuckati za 30 kvadrata na stupu.

Nismo svi isti, jbg
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#10560 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

Chmoljo wrote: 27/09/2022 13:51

Meni je, npr. zao sto su cijene stanova otisle pod oblake jer mnogo mojih prijatelja i poznanika nije imalo srecu da rijesi svoje stambeno pitanje. Posto sam i sam bio u takvoj situaciji moram saosjecati, a ne nabijati im na nos da su sirotinja koja ne moze skuckati za 30 kvadrata na stupu.

:thumbup:

O ovom i ja pricam, ali ocito ne shvatas. Problem je sto mlad covjek, trenutno, sa bilo kakvim prvim primanjima ne moze kupiti pristojan stan, a da se ne zavali 20+ godina u kredit sto je budalastina. A cijene stanova diktiraju kao sto rekoh primarno dijasporci i stranci. Apsolutno suosjecam jer kad tad ce ovo divljanje sa cijenama nekretnina svakog zakacit, da li licno ili preko najblizih.

@sid

Bit cu kulturan i necu kaciti tvoja ispovijedanja u pp, a covjek si sa 40+ godina i debelo neostvaren u zivotu :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#10561 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Valjda na izborima nece se vratiti oni sto bi pravili Veneciju od Ilidze.

Helem, nada je da ce biti para i vizije vlasti nakon izbora da konacno otvore veci dio zemljista za stanogradnju. Drugog rjesenja nema.

Kantonalni stambeni fond da pravi stanove nije rjesenje. Vec da odvoje jednu ogromnu parcelu i daju privatniku(icima) da pravi naselje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10562 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Haris.ba wrote: 27/09/2022 13:58 Valjda na izborima nece se vratiti oni sto bi pravili Veneciju od Ilidze.

Helem, nada je da ce biti para i vizije vlasti nakon izbora da konacno otvore veci dio zemljista za stanogradnju. Drugog rjesenja nema.

Kantonalni stambeni fond da pravi stanove nije rjesenje. Vec da odvoje jednu ogromnu parcelu i daju privatniku(icima) da pravi naselje.
stvarno bih volio vidjeti da je neko zadovoljan stanovima koji su išli preko kantonalnog stambenog fonda.
bjjarmbar wrote: 27/09/2022 13:55
Chmoljo wrote: 27/09/2022 13:51

Meni je, npr. zao sto su cijene stanova otisle pod oblake jer mnogo mojih prijatelja i poznanika nije imalo srecu da rijesi svoje stambeno pitanje. Posto sam i sam bio u takvoj situaciji moram saosjecati, a ne nabijati im na nos da su sirotinja koja ne moze skuckati za 30 kvadrata na stupu.

:thumbup:

O ovom i ja pricam, ali ocito ne shvatas. Problem je sto mlad covjek, trenutno, sa bilo kakvim prvim primanjima ne moze kupiti pristojan stan, a da se ne zavali 20+ godina u kredit sto je budalastina. A cijene stanova diktiraju kao sto rekoh primarno dijasporci i stranci. Apsolutno suosjecam jer kad tad ce ovo divljanje sa cijenama nekretnina svakog zakacit, da li licno ili preko najblizih.
na čudan način pokazuješ da ti je stalo do drugog.
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#10563 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

Chmoljo wrote: 27/09/2022 14:00

na čudan način pokazuješ da ti je stalo do drugog.
Na provokacije i podbadanja red je da se isto uzvrati, zbog toga ti moze tako djelovati. Ali bespogovorno se slazem sa onim sto si napisao i neka to bude zadnje sto cu reci na ovu temu.

@breuer

tako je :lol: :D mora se sa trolerima tako.
Last edited by bjjarmbar on 27/09/2022 14:29, edited 1 time in total.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#10564 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

pustite čovjeka da živi :lol:
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#10565 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

bjjarmbar wrote: 27/09/2022 13:55
Chmoljo wrote: 27/09/2022 13:51

Meni je, npr. zao sto su cijene stanova otisle pod oblake jer mnogo mojih prijatelja i poznanika nije imalo srecu da rijesi svoje stambeno pitanje. Posto sam i sam bio u takvoj situaciji moram saosjecati, a ne nabijati im na nos da su sirotinja koja ne moze skuckati za 30 kvadrata na stupu.

:thumbup:

O ovom i ja pricam, ali ocito ne shvatas. Problem je sto mlad covjek, trenutno, sa bilo kakvim prvim primanjima ne moze kupiti pristojan stan, a da se ne zavali 20+ godina u kredit sto je budalastina. A cijene stanova diktiraju kao sto rekoh primarno dijasporci i stranci. Apsolutno suosjecam jer kad tad ce ovo divljanje sa cijenama nekretnina svakog zakacit, da li licno ili preko najblizih.

@sid

Bit cu kulturan i necu kaciti tvoja ispovijedanja u pp, a covjek si sa 40+ godina i debelo neostvaren u zivotu :)
U kojoj evropskoj drzavi ovo moze da odma idem tamo ?
citroen xm
Posts: 17928
Joined: 17/04/2012 22:57

#10566 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Čuj kredit 20 godina. Pa gdje se to na svijetu puno kraće otplaćuje prva nekretnina? Nigdje. Stvar je samo u tome da li pored te rate, od primanja možeš pristojno živjeti.

Budimo realni, evo danas u doba kada su cijene podivljale opet se može naći pristojno mjesto za život po pristojnoj cijeni. Ja nedavno pomenuh Vogošću kao jednu od opcija. Ali jok, svi bi uz tramvaj i u centralni dio, a da se kupi stan za kikiriki. Jednostavno nismo spremni da se žrtvujemo ni za šta, ali zato se može kukati do besvijesti.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10567 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

Jebeno je vrijeme doslo za kupovinu.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#10568 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

bjjarmbar wrote: 27/09/2022 13:55
Chmoljo wrote: 27/09/2022 13:51

Meni je, npr. zao sto su cijene stanova otisle pod oblake jer mnogo mojih prijatelja i poznanika nije imalo srecu da rijesi svoje stambeno pitanje. Posto sam i sam bio u takvoj situaciji moram saosjecati, a ne nabijati im na nos da su sirotinja koja ne moze skuckati za 30 kvadrata na stupu.

:thumbup:

O ovom i ja pricam, ali ocito ne shvatas. Problem je sto mlad covjek, trenutno, sa bilo kakvim prvim primanjima ne moze kupiti pristojan stan, a da se ne zavali 20+ godina u kredit sto je budalastina. A cijene stanova diktiraju kao sto rekoh primarno dijasporci i stranci. Apsolutno suosjecam jer kad tad ce ovo divljanje sa cijenama nekretnina svakog zakacit, da li licno ili preko najblizih.

@sid

Bit cu kulturan i necu kaciti tvoja ispovijedanja u pp, a covjek si sa 40+ godina i debelo neostvaren u zivotu :)
Ti si fakat neki psihopata?! Mijenjas ploce na svakoj promjeni vremena? Kakva ispovijedanja izmisljas jadan ne bio, nisam ti poruke poslao osim onog sto sam napisao i ovdje a to je da zivis kod staraca i hvalis se da je tvoje.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /220926150
Pretpostavljam da je ovo tvoje?
Last edited by Sid the sloth on 27/09/2022 16:28, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10569 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Uopshte nije problem kredit na 20 -30 god ako ima moguchnosti.. :thumbup: .. par godina je visoka rata.. vrlo brzo bude podnoshljiva...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10570 Re: Cijene stanova All about

Post by RtrnOfSalisbury »

...imam pitanje :!: zasto se ne vrati sistem iz bivse yugovine, dze ti firma da stan za neke sitne ili nikakve pare (mescini da se placala samo neka malehna kirija) :?: mislim da je to dobra ideja i stanovi bi bili mnogo jeftiniji 8-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10571 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

RtrnOfSalisbury wrote: 27/09/2022 16:27 ...imam pitanje :!: zasto se ne vrati sistem iz bivse yugovine, dze ti firma da stan za neke sitne ili nikakve pare (mescini da se placala samo neka malehna kirija) :?: mislim da je to dobra ideja i stanovi bi bili mnogo jeftiniji 8-)
:lol:
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#10572 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Nije to ni u onom sistemu islo bas tako evo ti stan.
Ljudima je odbijano od plate za stambenu izgradnju, e sad jbg. neki nikad nisu stigli na red da dobiju stan.
Nemam uopste predstavu koji je to red velicine bio, ali znam da su moji roditelji zajedno izdvajali 80 godina i bili sretnici koji su dobili trosoban stan od 72 m2.
Pa ti sad skontaj je li to bilo besplatno.
I taj stan nije bio tvoj, dobijalo de stanarsko pravo dakle nisi ga mogao prodati.
Last edited by NediM17 on 27/09/2022 16:36, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 17928
Joined: 17/04/2012 22:57

#10573 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Vole ljudi utopiju :lol: :lol:
Last edited by citroen xm on 27/09/2022 16:36, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10574 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Specijalan ' kadar' . kao i obitelji s djecom/ bolesni roditelji.. a ponajvishe 'veze' .... ;-)
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#10575 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Crvena burzoazija je dobijala na Breki, Ciglanama, a buranija na Alipasinom i Dobrinji.
Post Reply