Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#18351 Re: Cijene stanova All about

Post by Trappist »

moimoi wrote: 17/04/2024 13:35
Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
Koliko skontah ova recimo nema djece? :D
I radi takvog razmisljanja nam svako naselj izgleda kao favela.
U uredjenim drzavama, onog momenta kada ti stan postane premal,selis se gdje za tu cijenu mozes kupiti veci. Vrlo jednostavno.
aha, jeste zbog tog i niceg drugog. U kakvim bajkama vi zivite ?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#18352 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
recimo da mi smeta jer s tim uništavanjem izgleda zgrade smanjuje vrijednost mog stana i time meni čini direktnu štetu - zato imamo što imamo jer ljudi razmišljaju ovako.
moimoi
Posts: 4734
Joined: 01/07/2006 12:59

#18353 Re: Cijene stanova All about

Post by moimoi »

Trappist wrote: 17/04/2024 13:47
moimoi wrote: 17/04/2024 13:35
Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
Koliko skontah ova recimo nema djece? :D
I radi takvog razmisljanja nam svako naselj izgleda kao favela.
U uredjenim drzavama, onog momenta kada ti stan postane premal,selis se gdje za tu cijenu mozes kupiti veci. Vrlo jednostavno.
aha, jeste zbog tog i niceg drugog. U kakvim bajkama vi zivite ?
Nego zbog cega?
Dovoljno je sebi u glavi da zamislis sliku da niko nije izmjenio bojom stolarije, velicinom otvora, zastakljivanjem, krecenjem u drugu boju (ukoliko ke prvobitna fasada bila u nekoj boji), zidanjem tamo gdje su od staklene ograde…pa cak i oronula fasada ne izgleda kao ciganlija.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#18354 Re: Cijene stanova All about

Post by Trappist »

VladaFBiH wrote: 17/04/2024 13:51
Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
recimo da mi smeta jer s tim uništavanjem izgleda zgrade smanjuje vrijednost mog stana i time meni čini direktnu štetu - zato imamo što imamo jer ljudi razmišljaju ovako.
Ako zivis u starogradnji moze ti jedino poboljsati izgled zgrade.
Bezveze vam je prica, lakse je priznati da ste malo iskompleksirani i zelite barem neki osjecaj autoriteta. Da vam samo smetaju neke druge i ozbiljnije stvari u zgradama i oko zgrada, pa da i to prijavljujete. :thumbup:
Karikaturist
Posts: 3834
Joined: 20/12/2020 10:03

#18355 Re: Cijene stanova All about

Post by Karikaturist »

Evo pun sam kompleksa i bas me muci to ali ja bi to zabranio i kaznjavao, to sam jos samo u BiH vidio da se radi.
moimoi
Posts: 4734
Joined: 01/07/2006 12:59

#18356 Re: Cijene stanova All about

Post by moimoi »

Kako mozes poboljsati izgled zgrade kada svako radi sta mu je krcu ceif :lol:?
Nije novogradnja nista drugacija od starogradnje, nego su jos fasade netaknute (u velikoj mjeri) :D
Oblik zgrada, balkoni etc su isti Nema tu nikakvih “noviteta”
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#18357 Re: Cijene stanova All about

Post by Trappist »

https://www.rama-glas.com/ustakljivanje-balkona/

Toliko vam smeta ovo prikazano dole odmah na slici? Toliko vas muci da vasem stanu opada vrijednost :lol: :lol:
kB27
Posts: 1171
Joined: 17/02/2016 17:46

#18358 Re: Cijene stanova All about

Post by kB27 »

Trappist wrote: 17/04/2024 14:03 https://www.rama-glas.com/ustakljivanje-balkona/

Toliko vam smeta ovo prikazano dole odmah na slici? Toliko vas muci da vasem stanu opada vrijednost :lol: :lol:
Za pocetak razlikuj balkon i lodju. :|
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#18359 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Trappist wrote: 17/04/2024 13:58
VladaFBiH wrote: 17/04/2024 13:51
Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
recimo da mi smeta jer s tim uništavanjem izgleda zgrade smanjuje vrijednost mog stana i time meni čini direktnu štetu - zato imamo što imamo jer ljudi razmišljaju ovako.
Ako zivis u starogradnji moze ti jedino poboljsati izgled zgrade.
Bezveze vam je prica, lakse je priznati da ste malo iskompleksirani i zelite barem neki osjecaj autoriteta. Da vam samo smetaju neke druge i ozbiljnije stvari u zgradama i oko zgrada, pa da i to prijavljujete. :thumbup:
ok. tebi je uredu da neko direktno utiče na vrijednost tvoje imovine i još pri tome krši zakon jer izvodi nelegalne radove na ZAJEDNIČKIM dijelovima zgrade (iznenadio bi se ali je fasada zajednički dio zgrade i to što posjeduješ balkon ti ne daje pravo da ga mijenjaš) i onda se čudimo što nam ništa ne funkcioniše u državi - ma bravo!
moimoi
Posts: 4734
Joined: 01/07/2006 12:59

#18360 Re: Cijene stanova All about

Post by moimoi »

Trappist wrote: 17/04/2024 14:03 https://www.rama-glas.com/ustakljivanje-balkona/

Toliko vam smeta ovo prikazano dole odmah na slici? Toliko vas muci da vasem stanu opada vrijednost :lol: :lol:
E a komsija ispod zeli pvc stolariju sa 4 otvora :D … zatim komsija iznad hoce da zazida bocne strane i ima samo dva otvora :D a komsinici sa prvog se bas svidja siva stolarija.. a ona na trecem voli drvenu :D
I takooo to kreneeee
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#18361 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

kB27 wrote: 17/04/2024 14:05
Trappist wrote: 17/04/2024 14:03 https://www.rama-glas.com/ustakljivanje-balkona/

Toliko vam smeta ovo prikazano dole odmah na slici? Toliko vas muci da vasem stanu opada vrijednost :lol: :lol:
Za pocetak razlikuj balkon i lodju. :|
Dodatno ovi stakleni paneli minimalno narušavaju izgled i ne govori se ovdje o njima mada su i oni upitni
kB27
Posts: 1171
Joined: 17/02/2016 17:46

#18362 Re: Cijene stanova All about

Post by kB27 »

Ne znam sta nekim ljudima nije jasno kad postoje jasni propisi. Odredjene novogradnje imaju omoguceno da se ustakli balkon ili lodja, ali i propisano kako se to moze uraditi. Sve drugo, nalog za uklanjanje. To je put kojim treba ici - i svi sretni. Primjer gdje je gospodin morao ukloniti svoju nakaradu - "svjetlucava" zgrada Unigradnje na Otoki.
kB27
Posts: 1171
Joined: 17/02/2016 17:46

#18363 Re: Cijene stanova All about

Post by kB27 »

VladaFBiH wrote: 17/04/2024 14:13 Dodatno ovi stakleni paneli minimalno narušavaju izgled i ne govori se ovdje o njima mada su i oni upitni
Da, zato i kazem da razlikuje lodju i balkon; kod 95% lodja se moze ovako zatvoriti, gotovo bez narusavanja izgleda (cak da izgleda lijepo i skladno). Kod 95% balkona ne moze, bez da se negdje nesto dozida, zazida, podzida, zatvori necim drugim i tako stvori "cista" situacija da se ovaj sistem sa panelima postavi.
AdzijaFace
Posts: 149
Joined: 13/06/2021 12:42

#18364 Re: Cijene stanova All about

Post by AdzijaFace »

Vidi ti moralista. To su oni sto prodaju stanove 57 uknjizeno i jos 8 zagradjeno hahahah. Majko mila, pa mi smo tacno drzava za izucavanje.

Dodara krade milione, nismo u tom rangu.
Brankovic sve po zakonu certifikatima.

Forumas zavrne na porezu, ili protuzakonitom radu bez gradjevinske dozvole. Sve je to isto, smece.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18365 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Tacno se vidi ko ima vise stanova koje izdaje na crno :D
Karikaturist
Posts: 3834
Joined: 20/12/2020 10:03

#18366 Re: Cijene stanova All about

Post by Karikaturist »

Nemojte ga puno :mrgreen:
Ja kontam da ima raje kojima treba taj prostor ali braniti to bezglavo i opravdavati ja to fakat ne kontam. Ono ja pametan a vi glupi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24941
Joined: 08/09/2005 20:08

#18367 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Treba postivati pravila. Ako je linija zgrade dva krila, prozori su bijeli, uzmi bijele prozore i prati kako su krila prozora. Uglavnom to i ima logike, nije to bezveze odabrano da tako bude.

Ali, gurati da lodje u Sarajevu budu otvoreni je glupost.
Mikroklima nije pogodna. Ne mislim da se narusava izgleda fasade ugradnjom prigodnih prozora. Tamo gdje su primjereni paneli, treba da se pusti da budu paneli.

Kada je bila socijalisticka novogradnja bilo je daj kvadrata i da se zadovolji petogodisnji plan. Gledale se ustede, a ne ima li nesta smisla. Pa zato i danas imamo raznih ad hoc rjesenja.

Treba imati prigodna procedura da to fercera lagano. Tipa za svaku vertikalu u zgradi da postoji jedinstven projekat, pa ko hoce - neka radi po projektu.
Isto i sa klimama. Neka imaju standardizirana mjesta za klime, uz uslov da postavis kanalice za odvodnju i nek se ugradjuje.

Sad je takva situacija da je lakse raditi mimo procedure. Samo ne pretjeras da te neko ne prijavi.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#18368 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote: 17/04/2024 14:27 Treba postivati pravila. Ako je linija zgrade dva krila, prozori su bijeli, uzmi bijele prozore i prati kako su krila prozora. Uglavnom to i ima logike, nije to bezveze odabrano da tako bude.

Ali, gurati da lodje u Sarajevu budu otvoreni je glupost.
Mikroklima nije pogodna. Ne mislim da se narusava izgleda fasade ugradnjom prigodnih prozora. Tamo gdje su primjereni paneli, treba da se pusti da budu paneli.

Kada je bila socijalisticka novogradnja bilo je daj kvadrata i da se zadovolji petogodisnji plan. Gledale se ustede, a ne ima li nesta smisla. Pa zato i danas imamo raznih ad hoc rjesenja.

Treba imati prigodna procedura da to fercera lagano. Tipa za svaku vertikalu u zgradi da postoji jedinstven projekat, pa ko hoce - neka radi po projektu.
Isto i sa klimama. Neka imaju standardizirana mjesta za klime, uz uslov da postavis kanalice za odvodnju i nek se ugradjuje.

Sad je takva situacija da je lakse raditi mimo procedure. Samo ne pretjeras da te neko ne prijavi.
Ovo je ključno a ne da svako radi šta hoće - ako želi cijela vertikala da ustakli fino se napravi projekt i svi to urade a ne ovako na jednom vertikali imamo projekata i boja koliko je i stanova
moimoi
Posts: 4734
Joined: 01/07/2006 12:59

#18369 Re: Cijene stanova All about

Post by moimoi »

Pa kod nas predstavnici ulaza nisu u stanju da zajedno sjednu i dogovore se o boji i izgledu ulaznih vrata…. Da je makar to uniformisano… nego svaki bira sta mu se svidja.
sabanss
Posts: 4602
Joined: 13/08/2006 11:20

#18370 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Pa da.... ciganske čerge su najljepši način uređenja naselja. Kad kažu što ljudi odlaze... Odlazi svako ko je normalan i ne uklapa se u ovo primitivno razmišljanje.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#18371 Re: Cijene stanova All about

Post by Trappist »

Haris.ba wrote: 17/04/2024 14:27 Treba postivati pravila. Ako je linija zgrade dva krila, prozori su bijeli, uzmi bijele prozore i prati kako su krila prozora. Uglavnom to i ima logike, nije to bezveze odabrano da tako bude.

Ali, gurati da lodje u Sarajevu budu otvoreni je glupost.
Mikroklima nije pogodna. Ne mislim da se narusava izgleda fasade ugradnjom prigodnih prozora. Tamo gdje su primjereni paneli, treba da se pusti da budu paneli.

Kada je bila socijalisticka novogradnja bilo je daj kvadrata i da se zadovolji petogodisnji plan. Gledale se ustede, a ne ima li nesta smisla. Pa zato i danas imamo raznih ad hoc rjesenja.

Treba imati prigodna procedura da to fercera lagano. Tipa za svaku vertikalu u zgradi da postoji jedinstven projekat, pa ko hoce - neka radi po projektu.
Isto i sa klimama. Neka imaju standardizirana mjesta za klime, uz uslov da postavis kanalice za odvodnju i nek se ugradjuje.

Sad je takva situacija da je lakse raditi mimo procedure. Samo ne pretjeras da te neko ne prijavi.
:thumbup:
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#18372 Re: Cijene stanova All about

Post by konami666 »

Eto mentaliteta u Bosni, jos ljudi brane divlju gradnju. Nije ni cudo sto citav grad izgleda ko favela. Kaze hoce dijete djeciju sobu pa se prosiri na balkon, koji seljakluk :D
belfy
Posts: 7708
Joined: 06/08/2007 09:00

#18373 Re: Cijene stanova All about

Post by belfy »

Trappist wrote: 17/04/2024 13:58
VladaFBiH wrote: 17/04/2024 13:51
Trappist wrote: 17/04/2024 13:30 I eto kakav smo mi kurac od naroda. Pa niko od balkona ne pravi dodatnu sobu jer mu je kurcu cejf ili eto fazona radi, nego to najcesce rade ljudi sa djecom da naprave malu djeciju sobu zbog nemogucnosti kupovine veceg stana. I ono bi prijavljivalo, heeej njemu smeta tudji balkon.
recimo da mi smeta jer s tim uništavanjem izgleda zgrade smanjuje vrijednost mog stana i time meni čini direktnu štetu - zato imamo što imamo jer ljudi razmišljaju ovako.
Ako zivis u starogradnji moze ti jedino poboljsati izgled zgrade.
Bezveze vam je prica, lakse je priznati da ste malo iskompleksirani i zelite barem neki osjecaj autoriteta. Da vam samo smetaju neke druge i ozbiljnije stvari u zgradama i oko zgrada, pa da i to prijavljujete. :thumbup:
poboljsavanje starogranje: https://www.zenicablog.com/foto-kritika ... -zgradama/
User avatar
Staylezz
Posts: 185
Joined: 25/09/2020 13:49

#18374 Re: Cijene stanova All about

Post by Staylezz »

Da li je normalno tražiti 130000 KM za garsonjeru na Stupu u Tibrinim zgradama? Tražim stan za roditelje i ovo djeluje totalno nerealno, tj. kada se preračuna cijena, m² ispadne oko 4650 KM :-)
kB27
Posts: 1171
Joined: 17/02/2016 17:46

#18375 Re: Cijene stanova All about

Post by kB27 »

U kapitalizmu i na slobodnom trzistu nema normalno i nenormalno. Moze on traziti sta hoce, jedino relevantno je da li ce neko na to pristati.
Post Reply