Cijene nekretnina

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#1 Cijene nekretnina

Post by Kiki_Musampa »

Pozdrav,
može li mi neko objasniti kako je moguće da su cijene nekretnina,npr. u Tuzli, visoke,sobzirom na ponudu i na broj ljudi koji odlazi.
Navečer se može vidjeti da je dosta stanova prazno,cijene starih stanova i novogradnje su izjednačene,nema mi logike.
Ja mislim da su sad ove agencije ušle igru,tako da one održavaju cijene visokim,a vi?
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#2 Re: Cijene nekretnina

Post by babanovac »

Cijene su onolike, koliko je atraktivan gradonacelnik, a gradonacelnik je veoma atraktivan. Salu na stranu i sam sam misljenja da postoji balon koji ce da pukne, obzirom na odlazak ljudi.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Cijene nekretnina

Post by drndalo »

Ne zaboravite da je veliki dio ustedjenih viskova para iz SveCke i Iraka/Afganistana umjesto u banke usmjeren u stanove...
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#4 Re: Cijene nekretnina

Post by probook »

Kiki_Musampa wrote:Pozdrav,
može li mi neko objasniti kako je moguće da su cijene nekretnina,npr. u Tuzli, visoke,sobzirom na ponudu i na broj ljudi koji odlazi.
Navečer se može vidjeti da je dosta stanova prazno,cijene starih stanova i novogradnje su izjednačene,nema mi logike.
Ja mislim da su sad ove agencije ušle igru,tako da one održavaju cijene visokim,a vi?
U Mostaru isto tako... Nekada je cak jeftinija novogradnja kada sracunas sta treba uloziti u starogradnju.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#5 Re: Cijene nekretnina

Post by Thorgerson »

probook wrote:
Kiki_Musampa wrote:Pozdrav,
može li mi neko objasniti kako je moguće da su cijene nekretnina,npr. u Tuzli, visoke,sobzirom na ponudu i na broj ljudi koji odlazi.
Navečer se može vidjeti da je dosta stanova prazno,cijene starih stanova i novogradnje su izjednačene,nema mi logike.
Ja mislim da su sad ove agencije ušle igru,tako da one održavaju cijene visokim,a vi?
U Mostaru isto tako... Nekada je cak jeftinija novogradnja kada sracunas sta treba uloziti u starogradnju.
Zato sto starogradnje obicno imaju bolju lokaciju. I to je ono sto im odrzava cijenu. Barem je tako u Sarajevu, a misilm i svugdje u svijetu. Jbg, lokacija je lokacija.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#6 Re: Cijene nekretnina

Post by probook »

Thorgerson wrote:
probook wrote:
Kiki_Musampa wrote:Pozdrav,
može li mi neko objasniti kako je moguće da su cijene nekretnina,npr. u Tuzli, visoke,sobzirom na ponudu i na broj ljudi koji odlazi.
Navečer se može vidjeti da je dosta stanova prazno,cijene starih stanova i novogradnje su izjednačene,nema mi logike.
Ja mislim da su sad ove agencije ušle igru,tako da one održavaju cijene visokim,a vi?
U Mostaru isto tako... Nekada je cak jeftinija novogradnja kada sracunas sta treba uloziti u starogradnju.
Zato sto starogradnje obicno imaju bolju lokaciju. I to je ono sto im odrzava cijenu. Barem je tako u Sarajevu, a misilm i svugdje u svijetu. Jbg, lokacija je lokacija.
Zavisi i to... Doduse Mostar nije jos pretrpan i novogradnja je bas u centru. Ima starogradnje od 60-tih, bez lifta, zgrada ocajna, a cijena napucana. Ja bih za istu ili pribliznu cijenu uvijek uzeo novogradnju. E jedino ako naletis na nesto jeftinije (kao sto sam i nasao cca 25 000 jeftinije, sa full kvalitetnim renoviranjem, od novogradnje) onda se isplati, ali da zgrada ima lift, da nije zadnji sprat itd.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Cijene nekretnina

Post by drndalo »

Vala kakvih novogradnji ima po kvalitetu, bolje bi ti bilo da ne...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8 Re: Cijene nekretnina

Post by Maraschino »

drndalo wrote:Vala kakvih novogradnji ima po kvalitetu, bolje bi ti bilo da ne...
Upravo tako.
Uvijek je bolje kupiti stan koji je neko koristio(ne bas dugo) jer je taj morao brdo nedostataka po useljenju da dovede u red.
Post Reply