Cijene izvođenja radova i opreme stana poslije ROH BAU

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Znatiželjna

Cijene izvođenja radova i opreme stana poslije ROH BAU

Post by Znatiželjna » 05/01/2010 19:23

Pozdrav narode, treba mi vaša pomoć i iskustvo u slijedećem :D
Dakle mužek i ja planiramo kupiti stan koji će biti ROH BAU, na nama ostaje izbor keramičkih pločica, ugradnje (koliko majstori naplaćuju sada za svoju izvedbu), zatim parketa i postavljanja,komplet sanitarije te stolarije unutar stana tj. samo vrata.
Ono što nas interesuje jesu cijene svega navedenog :)
Trenutno smo zauzeti da bi istraživali cijene pa ako možete da nam pomognete da steknemo koliko toliko uvid u to, ono što želimo jeste neki kvalitet, al ne sada da cijene "odvaljuju džep", dakle ono prosječno ili malo iznad prosjeka :-D .
Zahvaljujem na svakoj pomoći :)

Tirkiz

Re: Cijene izvođenja radova i opreme stana poslije ROH BAU

Post by Tirkiz » 05/01/2010 20:01

otprilike to ti ide u sljedecim omjerima

plocice u zavisnosti od kvaliteta 5 - 20 km po kvadratu + oko 15 km za majstora po kvadratu + ljepilo otprilike oko 30-tak Km po kvadratu za plocice.
parket.--- e tu sad imas raznih opcija, debljina parketa, klasa drveta i naravno vrsta drveta...sto egzoticnije to skuplje...

nase drvo (bukva, hrast itd) debljina 1,8 cm krece se od 20 - 35 km po kvadratu
postavljanje parketa otrilike pola cijene parketa
brusenje 5 - 10 km po kvadratu + bezbojni lak u zavisnosti od kvaliteta 15-30 km po litri ( sa litrom moze se preci 7-8 kvadrata)

tako da i gotov parket u stanu po kvadratu u prosjeku izadje oko 100 km

Znatiželjna

Post by Znatiželjna » 05/01/2010 20:11

Tirkiz, hvala puno na odgovoru, mi smo računali na nekih 50KM/m2 za parket, ono sve da bude gotovo..Znaš li otprilike cijene sanitarije ( moraćemo sve da ubacimo u kupatilo osim mašine za veš :lol: )

Tirkiz

Post by Tirkiz » 05/01/2010 20:23

Znatiželjna wrote:Tirkiz, hvala puno na odgovoru, mi smo računali na nekih 50KM/m2 za parket, ono sve da bude gotovo..Znaš li otprilike cijene sanitarije ( moraćemo sve da ubacimo u kupatilo osim mašine za veš :lol: )

pravi parket nema sanse za 50KM/m2 e jedino ima onaj 1,1cm tanki poznatiji kako KLIK-KLOK, ali to je parket najnize klase tako da je skup koliko god da kosta, jer u prostorijama koje se mnogo koriste (kuhinja, dnevni boravak djecija soba) vijek trajanja mu je maksimalno 5 godina i pocne se odljepljivati od podloge.

sto se tice sanitarija tu su cijene u zavisnosti od zelja... tus kada opet kavisi od kojeg materijala je napravljena...jeli poliakrillna ili plasticna tako isto i za velike kade. kabina oper zavisi da li je staklena ili plasticna, umivaonik sad je moderno da se kupi u kompletu sa ormaricima tako da je i to najoptimalnije oko 500 KM

wc solja oko 50-70 km, ako je zajedno sa vodokotlicem onda otprilike oko 150.

otprilike kupatilo (plocice, i ostalo) ne moze ispod minimalno 1500KM (pretpostavljam da je oko 4-5 kvadrata to kupatilo) i to da ne izgleda bas najbolje, tj da se MAKSIMALNO STEDI, a modernisticka idu i po 5+ hiljada KM

Znatiželjna

Post by Znatiželjna » 05/01/2010 21:20

To je to, nekih 3000 KM smo na grubo izračunali za kupnju i postavljanje pločica, rad majstora, te potrebnu sanitariju...Izgleda da će nas parket više doći :?: , ne želimo tu najnižu klasu, a ima nekih 50m2 za parketa- dakle nekih 2800 KM za parket, da sve bude gotovo, za kuhinju oko 1200 kupnja i postavljanje pločica, hodnik oko 400 KM - HELEM oko 7400 KM bez vrata, trebat će nam 3 sobna vrata, kvalitetna - da zaokružimo znači nekih 9000 KM zadovoljstva 8-)

Maraschino
Has thanked: 49 times
Been thanked: 19 times

Post by Maraschino » 05/01/2010 21:29

Znatiželjna wrote:Pozdrav narode, treba mi vaša pomoć i iskustvo u slijedećem :D
Dakle mužek i ja planiramo kupiti stan koji će biti ROH BAU, na nama ostaje izbor keramičkih pločica, ugradnje (koliko majstori naplaćuju sada za svoju izvedbu), zatim parketa i postavljanja,komplet sanitarije te stolarije unutar stana tj. samo vrata.
Ono što nas interesuje jesu cijene svega navedenog :)
Trenutno smo zauzeti da bi istraživali cijene pa ako možete da nam pomognete da steknemo koliko toliko uvid u to, ono što želimo jeste neki kvalitet, al ne sada da cijene "odvaljuju džep", dakle ono prosječno ili malo iznad prosjeka :-D .
Zahvaljujem na svakoj pomoći :)

i ja bi pitu da napravim... :D eh sada, kako... :-) sta mi sve treba, koja kolicina i koliko kosta...

kako znam, posle roh-bau ostaju svi unutrasnji radovi a toga ima poprilicno. sta je tu najbolje, najbolje je napraviti predracun radova (specifikaciju) sa kolicinama i cijenama. vi odredjujete kvalitet zavisno od finansija a uz malo srece i majstori ce to ugraditi. sjednete fino, olovka i papir i pisi sve sta treba uraditi (obrada unutrasnjih zidova i plafona, unutrasnja stolarija, podovi, elektro i vodo instalacija, dekoracije...) puta cijena u trgovini plus ruke majstora...podvucete i to je to.
izbjegavajte majstore koji znaju sve. ako je keramicar ne moze biti i elektricar i sve druge kombinacije.

sretno

bossanchEROS

Post by bossanchEROS » 05/01/2010 21:30

zaokruzi na 10-tku :thumbup:

Znatiželjna

Post by Znatiželjna » 05/01/2010 21:47

Maraschino wrote:
i ja bi pitu da napravim... :D eh sada, kako... :-) sta mi sve treba, koja kolicina i koliko kosta...

kako znam, posle roh-bau ostaju svi unutrasnji radovi a toga ima poprilicno. ...(obrada unutrasnjih zidova i plafona, unutrasnja stolarija, podovi, elektro i vodo instalacija, dekoracije...) sretno

Hvala :) , to bi kao trebao biti neki visoki roh bau, a pošto sam ja neznalica 8) pronašla sam na netu kao def. tog tipa roh bau-a:

Općenito pojam roh-bau označava konstrukcijski završen objekt, dakle izgrađene temelje, zidove, međukatnu i krovnu konstrukciju. Prema navedenome, VISOKI roh-bau bi trebao uključivati još neke dodatne radove u svrhu "zatvaranja" objekta, dakle postavljanje stolarije, limarije, fasade... ,razni proizvođači pod pojmom "visoki roh-bau" podrazumijevaju različite radove. Otprilike između ostalog obuhvaća slijedeće :
-ugradnja vanjske PVC peterokomorne stolarije sa dvostrukim izo staklom i unutarnje drvene stolarije sa svom potrebnim priborom
-ugradnja vanjskih pocinčanih plastificiranih i unutarnjih kamenih prozorskih klupčica
-zidni razvod elektroinstalacija (samogasive PVC cijevi, razvodne kutije), te PVC cijevi za vodovod i kanalizaciju

E sad unutarnju drvenu stolariju ostavili smo po svom nahođenju, no zbuni ti mene sa ovom obradom zidova, plafona te elektro i vodo instalacijom :-) :? , pošto u stanu koji mi planiramo kupiti sve je to izvedeno.. čak su i radijatori postavljeni :-D

Maraschino
Has thanked: 49 times
Been thanked: 19 times

Post by Maraschino » 05/01/2010 22:23

Znatiželjna wrote:
Maraschino wrote:

kako znam, posle roh-bau ostaju svi unutrasnji radovi a toga ima poprilicno. ...(obrada unutrasnjih zidova i plafona, unutrasnja stolarija, podovi, elektro i vodo instalacija, dekoracije...) sretno

Hvala :) , to bi kao trebao biti neki visoki roh bau, a pošto sam ja neznalica 8) pronašla sam na netu kao def. tog tipa roh bau-a:

Općenito pojam roh-bau označava konstrukcijski završen objekt, dakle izgrađene temelje, zidove, međukatnu i krovnu konstrukciju. Prema navedenome, VISOKI roh-bau bi trebao uključivati još neke dodatne radove u svrhu "zatvaranja" objekta, dakle postavljanje stolarije, limarije, fasade... ,razni proizvođači pod pojmom "visoki roh-bau" podrazumijevaju različite radove. Otprilike između ostalog obuhvaća slijedeće :
-ugradnja vanjske PVC peterokomorne stolarije sa dvostrukim izo staklom i unutarnje drvene stolarije sa svom potrebnim priborom
-ugradnja vanjskih pocinčanih plastificiranih i unutarnjih kamenih prozorskih klupčica
-zidni razvod elektroinstalacija (samogasive PVC cijevi, razvodne kutije), te PVC cijevi za vodovod i kanalizaciju

E sad unutarnju drvenu stolariju ostavili smo po svom nahođenju, no zbuni ti mene sa ovom obradom zidova, plafona te elektro i vodo instalacijom :-) :? , pošto u stanu koji mi planiramo kupiti sve je to izvedeno.. čak su i radijatori postavljeni :-D

sve zavisi sta je u ugovoru navedeno... :wink:
nekada se radilo po roh bau sistemu da se jedinica zatvori (prozori i ulazna vrata), zidovi ne obradjeni, ostavljen prikljucak za vodu i kanalizaciju, elektro instalacija razvedena (grubo)...kakve klupice i radijatori :-) :D salim se naravno :wink: ...sve zavisi sta stoji u ugovoru

Lelal

Post by Lelal » 17/02/2011 12:46

Dali moze neko da mi odgovori gdje se u Sarajevu moze kupiti sanitarija a da je povoljno? Laminat isto tako? Sta mislite za Vokel prodavnicu??

Hvala na odgovoru...

HomeSweetHome
Has thanked: 168 times
Been thanked: 29 times

Post by HomeSweetHome » 17/02/2011 13:13

Volek - dobar, ali skup

sanitarije - Cenga, Laser
laminat - Megakop, OBi (bude pristojnih akcija)

Lelal

Post by Lelal » 17/02/2011 13:22

Lamper kakvi su oni za laminat?

HomeSweetHome

Post by HomeSweetHome » 17/02/2011 14:35

Ima dosta veliki izbor dekora... vjerovatno je i kvalitet razlicit, shodno cijenama...
Vezano za laminat treba obratiti paznju na dvije stvari: ne uzimati laminat pakovan u ove bijele noname kutije (bez imena proizdodjaca i dr.) i obavezno uzima :) ti A klasu

Hemel

Post by Hemel » 17/02/2011 23:07

Lelal wrote:Dali moze neko da mi odgovori gdje se u Sarajevu moze kupiti sanitarija a da je povoljno? Laminat isto tako? Sta mislite za Vokel prodavnicu??

Hvala na odgovoru...

cim trazis povoljno, zaboravi kvalitet

HomeSweetHome

Post by HomeSweetHome » 18/02/2011 13:24

Ne mora sve sto je skupo biti kvalitetno, niti sve sto je povoljno (ne jeftino, nego povoljno) trash. Bitno je naci dobar omjer cijene i kvalitete koji ce tebe zadovoljiti.

starii
Been thanked: 1 time

Post by starii » 20/02/2011 20:48

koliko je cijena sto parketar postavi i lakira parket?

Post Reply