Cijene bicikala posle korone

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#26 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Mu'min »

Super izbor:
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#27 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Concord »

To je novi hipsterski trend, tzv. gravel bicikla. U sustini cestovno biciklo sa malo agresivnijom geometrijom, sirim gumama i dropbarom, kako bi se moglo voziti po utabanom makadamu. To je ujedno i jedini offroad teren razumno vozljiv sa ovim biciklom, zaboravi na sumske staze i nesto zahtjevnije jer ces se brze i bezbolnije kretati pjeske (kadrovi iz videa su sminkeraj snimljen za potrebe reklame sa vrlo iskusnim vozacima).
Za bikepacking i cestu sa primjesama offroada stvarno jeste dobar ali za sve izvan toga je cisti promasaj, bez obzira kako ga zele progurati kroz marketing.
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#28 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Mu'min »

Concord wrote: 05/06/2020 13:19 Za bikepacking i cestu sa primjesama offroada stvarno jeste dobar ali za sve izvan toga je cisti promasaj, bez obzira kako ga zele progurati kroz marketing.
Ja vozim taj model već 2.godinu i nakon malom manje od 4000 prevoženih kilometara, prezadovoljan sam.
Za vožnju po šumi nisam ni uzimao za ozbiljno jer uopće ne mislom voziti po šumi ali vožnja po uređenim njivama, brežuljcima,... čista je zabava.
Dok jr vožnja po uređenom makadamu i asfaltu i onako priča za sebe.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#29 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Concord »

Za to je i namjenjen :thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#30 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Revolucionar ★ »

Ja sam kupio neki rumunski brend za 4 stoje nov. Ima prednji amortizer, oprema je shimano. Jedino disk nisam uglavio u cijenu. Na tom bajku na stravi sam nakucao 2 milje , i to najvise makadam i brdskog terena poput spustova i penjanja na Bobovac. Sta mu je bilo, nista, bajk ide, redovno pregledas dijelove, zamijenis potroseno i vozi. Druga je stvar sto brendiranih ispod 8 stoja nema, i to je cinjenica , il nosas iphone ili xiaomi.
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#31 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by brkox »

Trebam savjet iskusnih, drug mi gleda biciklo u svojoj 45+ godini a posljednje mu je bilo od babe njemačka trobrzinka pa molim za savjet

1. Voziti će ga po gradu do posla ponekad ukoliko vrijeme dozvoli a ostalo ide makadam ...više kameniti put i šuma nego neki uravnani seoski šljunak...no ništa ekstremno. Nema vožnje duže od 2-3 sata.

2. Ulaganje do 400-450 KM + hlače majica jakna ...ne bi dalje od 500 KM ukupno

3. Vidio polovne na piku - prihvaćam rado preporuke, prijedloge i ponude u pp a za nove ne znam od kud bih krenuo osim intersport i fis i tamo gledati za te pare

Gabariti:
185 cm /86 kg visina noge koju smo izmjerili - 80 - 81 cm

Svaki dobronamjeran savjet dobrodošao i unaprijed hvala.
User avatar
kEEp1337
Posts: 17
Joined: 03/01/2017 12:06

#32 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by kEEp1337 »

Zna li ko u Tuzli ili okolini nekog ko prodaje polovna bicikla
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#33 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by stubrijez »

Najbitnije da potrefis geometriju, da dimenzije bicikla ne odudaraju puno od tvoje fizionomije a to moras isprobati da vidis kako ti lezi. Ja imam tri bicikla, vozim aktivno bicikl u raznim okolnostima vec 15 godina. Najbolje od ta tri mi lezi Giant coldrock koji je 1994 godiste, on je MTB na kojeg sam stavio cestovne 26" gume. Nema nikakve suspenzije celicni ram. Takav bike mozes naci dobar za 100 KM i da se navozas pusti price pacenika nevalja ovo nevalja ono +-1000 KM ako hoces da se vozis a ne da pricas o biciklima i opremi to je to. Oprema mu ne treba nikakva samo da je sintetika moze obicni dres i jaknica suskavac (negdje uza se kabanicu ako zatreba), nikad u pamuku na bike. Ja kacigu nikad nisam nosio zakon je ne trazi a nece ti nista pomoci.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#34 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Concord »

stubrijez wrote: 16/11/2020 11:19 Najbitnije da potrefis geometriju, da dimenzije bicikla ne odudaraju puno od tvoje fizionomije a to moras isprobati da vidis kako ti lezi. Ja imam tri bicikla, vozim aktivno bicikl u raznim okolnostima vec 15 godina. Najbolje od ta tri mi lezi Giant coldrock koji je 1994 godiste, on je MTB na kojeg sam stavio cestovne 26" gume. Nema nikakve suspenzije celicni ram. Takav bike mozes naci dobar za 100 KM i da se navozas pusti price pacenika nevalja ovo nevalja ono +-1000 KM ako hoces da se vozis a ne da pricas o biciklima i opremi to je to. Oprema mu ne treba nikakva samo da je sintetika moze obicni dres i jaknica suskavac (negdje uza se kabanicu ako zatreba), nikad u pamuku na bike. Ja kacigu nikad nisam nosio zakon je ne trazi a nece ti nista pomoci.
1. Tema je neaktivna.
2. Iako je tema neaktivna cisto da se zna da lupas gluposti, za slucaj da ovo cita neko neiskusan i da ne pomisli da si u pravu.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#35 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by stubrijez »

Kako neaktivna eto ti pises.
A da sam u pravu upravo si potvrdio tvojim postom vidim naso si se sigurno si i ti jedan od cafe racera, armstrong wanabe... ili prodajes nove bicikle i ublehe uspuit.Sretno ti bilo drugar
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#36 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Mu'min »

stubrijez wrote: 16/11/2020 11:19 Najbitnije da potrefis geometriju, da dimenzije bicikla ne odudaraju puno od tvoje fizionomije a to moras isprobati da vidis kako ti lezi. Ja imam tri bicikla, vozim aktivno bicikl u raznim okolnostima vec 15 godina. Najbolje od ta tri mi lezi Giant coldrock koji je 1994 godiste, on je MTB na kojeg sam stavio cestovne 26" gume. Nema nikakve suspenzije celicni ram. Takav bike mozes naci dobar za 100 KM i da se navozas pusti price pacenika nevalja ovo nevalja ono +-1000 KM ako hoces da se vozis a ne da pricas o biciklima i opremi to je to. Oprema mu ne treba nikakva samo da je sintetika moze obicni dres i jaknica suskavac (negdje uza se kabanicu ako zatreba), nikad u pamuku na bike. Ja kacigu nikad nisam nosio zakon je ne trazi a nece ti nista pomoci.
Ove tvoje izjave oko bicikla za 100 KM koji nudi skoro sve što i onaj od 1000+- KM je vjerovatno šala. Ako ništa to je ko priča o Golf 2 dok ljudi voze aute zadnje generacije a ti im ko Eto isto je to.

Što se tiče oblačenja, složio bi se sa tobom.
Samo ne pamuk. Danas ima za 15KM biciklistička majica, 20-30KM biciklističke pantolice.

Al ne pišem tebi ti radi tog. U biti ovo pišem svim OSTALIM koji ovo čitaju, da te ne bi uzeli previše ozbiljno.
Ovaj zadnji komentar u vezi kacige je glupost dana.
Ućeraj zakonu ako se ti vežeš radi policije u autu ai nosiš kacigu jer je zakon predpisuje.

Obavezno kacigu i do trgovine. Baksuzluk je baš u kratkom i brzom. Nego uzmi i samo malo kucni glavom u zid sa i bez kacige pa osjeti. A zamisli pločnik ili haubu.
Ne glumi Ramba ljudino, ne uči djecu krive stvari.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#37 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by stubrijez »

OK
ma dobro vidim, to si sto sam i mislio.
Htio sam da kazem da ce takvi kao ti upravo odvratiti djecu (ili odrasle) od bicikla kad vide 1000 KM a ne treba da bude tako.
Ostale tvoje demagogije necu uopste da komentarisem, pametnom dosta.

Vozilo se biciklo i prije 40 i 30 i 20 godina nije od kad si ti naucio...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#38 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Dope_Man »

Ti su upravu za cijenu. Ako neko hoce da se lagano voza do posla/prodavnice, pa eventualno i vikendom negdje, uopste nije potrebno ici u nekakve cifre oko 1000 ili cak vise. To je za takve potrebe cisti fenseraj, a ne stvarna potreba. Ali oni koji voze debele kilometre, i po zahtjevnom terenu, za njih vec skuplje ima smisla.

Ali i drugi su ti ispravno rekli vezano za opremu. Ne nosa se pojas u autu zbog zakona, vec da si stabilniji u sjedistu i da te sacuva od lupanja u volan/sajbu ako negdje lupis. Tako se i kaciga nosi zbog one sutacije jednom u zivotu kad poljubis beton, ne zbog slova zakona.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#39 Re: Cijene bicikala posle korone

Post by Control panel »

I golf 1 ima isto sto i golf 7.
Ha ja.
Post Reply