Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#6826 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Dogoljubac »

Koje su cijene cigareta u HR,npr.Marlboro?Idem u HR na par mjeseci pa me interesuje.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6827 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Pola godine kako sam se skinuo :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6828 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Dogoljubac wrote:Koje su cijene cigareta u HR,npr.Marlboro?Idem u HR na par mjeseci pa me interesuje.
Mislim oko 12 maraka.
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#6829 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Dogoljubac »

drug_profi wrote:
Dogoljubac wrote:Koje su cijene cigareta u HR,npr.Marlboro?Idem u HR na par mjeseci pa me interesuje.
Mislim oko 12 maraka.
Pretpostavljate ili znate?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6830 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ne znam tacno jer ne trosim, ali oko 40 kuna. 42 cini mi se marlboro.
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#6831 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Dogoljubac »

drug_profi wrote:Ne znam tacno jer ne trosim, ali oko 40 kuna. 42 cini mi se marlboro.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6832 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Evo sad sam upitao ovog jednog iz dalmacije, koji je isto nepusac pa ne zna tacno. On kaze oko 30 kuna marlboro.
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#6833 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Dogoljubac »

drug_profi wrote:Evo sad sam upitao ovog jednog iz dalmacije, koji je isto nepusac pa ne zna tacno. On kaze oko 30 kuna marlboro.
Hvala!
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#6834 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Russki »

drug_profi wrote:Ja sam bio pušač i prestao prije više od 10 godina, nakon 25 godina trovanja.
Moja supruga nije uspjela nikad savladati ovisnika u sebi i još uvijek je pušač.
Ljetos je dobila na poklon IQOS od kćerke. Pošto često imamo poslovne relacije sa Beogradom logistika za heetse nam nije problem.
U aprilu bi navodno trebalo da se i kod nas pusti na tržište, zato bih predložio svakom da pokuša sa ovim.
Svi koji se još nisu uspjeli riješiti ovog poreza na budale jeste da se IQOS kod moje gospođe lako primio odmah i da sad ne može više pušiti obični gorivi duhan. Gadi joj se, ne prija joj. Također kada ostane bez heetsa (to su te "cigarete" koje se koriste na ovom uređaju), ovisnost nije tako snažna kao kad je ostajala bez cigareta.

A prestanak pušenja je ultimativni cilj koji bi svako trebao postići što prije.

Ako moderacija smatra ovo reklamom, izvinjavam se, neka obriše post, ali mislio sam da je korisno prenijeti iskustvo.
Da nisi ti jedan od onih Phillip Morris? :D

Ja sam stvarno počeo razmišljati da uzmem taj jedan uređaj sad kad dođe u aprilu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6835 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Jbg, valjda je vidljivo iz mojih upisa na ovoj temi da sam bivsi pusac koji pokusava da pomogne drugima da prestanu da se truju.
Međutim eto taj proizvod je nesto sto pomaze onima koji ne mogu prestati, da se ipak manje truju.
Mislim da je vrijedno istaci.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#6836 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Russki »

drug_profi wrote:Jbg, valjda je vidljivo iz mojih upisa na ovoj temi da sam bivsi pusac koji pokusava da pomogne drugima da prestanu da se truju.
Međutim eto taj proizvod je nesto sto pomaze onima koji ne mogu prestati, da se ipak manje truju.
Mislim da je vrijedno istaci.
:thumbup:
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#6837 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Neko probao ove IQOS cigare,?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6838 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

saale wrote:Neko probao ove IQOS cigare,?
Znas kako kazu. Nisu to cigare nego heetsi.
Ja znam troje ljudi koji su presli na to i sad vise nema nazad. Obicni gorivi duhan im je odvratan.
Jedan od njih stalno tvrdi da mu je IQOS bukvalno spasio zivot.

Ali ljudi moji, probajte prestati skroz. To je najbolje rjesnje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6839 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

drug_profi wrote:
saale wrote:Neko probao ove IQOS cigare,?
Znas kako kazu. Nisu to cigare nego heetsi.
Ja znam troje ljudi koji su presli na to i sad vise nema nazad. Obicni gorivi duhan im je odvratan.
Jedan od njih stalno tvrdi da mu je IQOS bukvalno spasio zivot.

Ali ljudi moji, probajte prestati skroz. To je najbolje rjesnje.
Meni to lici na prelazak sa konja na magarca, mislim sa cigara na te imitacije jer i jedno i drugo vodi u probleme samo ovo drugo malo sporije.

Tipa nije radioaktivno nego je malo radioaktivno, pametnom dosta.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6840 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

triconja wrote:
drug_profi wrote:
saale wrote:Neko probao ove IQOS cigare,?
Znas kako kazu. Nisu to cigare nego heetsi.
Ja znam troje ljudi koji su presli na to i sad vise nema nazad. Obicni gorivi duhan im je odvratan.
Jedan od njih stalno tvrdi da mu je IQOS bukvalno spasio zivot.

Ali ljudi moji, probajte prestati skroz. To je najbolje rjesnje.
Meni to lici na prelazak sa konja na magarca, mislim sa cigara na te imitacije jer i jedno i drugo vodi u probleme samo ovo drugo malo sporije.

Tipa nije radioaktivno nego je malo radioaktivno, pametnom dosta.
Zasto mislis da je tako?
Nije sa konja na mgarca, nego sa cistog sranja na manje sranje. Koje manje smrdi i truje. Konzumenta i okolinu.
Prije nego das misljenje, pokusaj makar sakupiti informacije.

Prestati pusiti je najbolje i to svakom savjetujem. Ovo je za one koji imaju love za ovo i ne mogu da se okanu nikotina.
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#6841 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

drug_profi wrote:Jbg, valjda je vidljivo iz mojih upisa na ovoj temi da sam bivsi pusac koji pokusava da pomogne drugima da prestanu da se truju.
Međutim eto taj proizvod je nesto sto pomaze onima koji ne mogu prestati, da se ipak manje truju.
Mislim da je vrijedno istaci.
Vidim april se spominje, ima li ikakve naznake kad će biti pušten u prodaju?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6842 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

sedma_7 wrote:
drug_profi wrote:Jbg, valjda je vidljivo iz mojih upisa na ovoj temi da sam bivsi pusac koji pokusava da pomogne drugima da prestanu da se truju.
Međutim eto taj proizvod je nesto sto pomaze onima koji ne mogu prestati, da se ipak manje truju.
Mislim da je vrijedno istaci.
Vidim april se spominje, ima li ikakve naznake kad će biti pušten u prodaju?
Pa bice neka promocija valjda do kraja mjeseca. Pominjala se druga polovica aprila.
Ne bih ti znao tačnije reći, ali će biti sigurno ovako.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6843 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Evo nađoh ovu stranicu. Očigledno je da je to tu pred vratima.

https://ba.iqos.com/bs

Samo ljudi, ovo je i dalje bacanje para, samo uz manje trovanje. Svako moze prestati pusiti samo ako hoce.
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#6844 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Tabijat »

Probala sam ja te heetse dok sam još pušila. Meni je bilo ekvivalent zapaljenoj kartonskoj kutiji, baš odvratno.

p.s. Iz vlastitog iskustva, prestati pušiti nije (toliko) teško. Moraš se u startu pomiriti da je jebada mjesec dana, ali kad znaš da jeste mjesec dana, stisni zube i pregrmi. Krize dolaze sve rjeđe i rjeđe, traju kraće i kraće (od par minuta do par sekundi). I onda se probudiš jedan dan i ne puši ti se više, ne pada ti na pamet. Samo je jako bitno znati i ponavljati u sebi - i ovo će proći.
Znači, nije prestanak sam po sebi zeznut, ali relaps jeste. Prođu mjeseci, godine, ti rahat od cigara, i onda zaboraviš što si prestao, i kontaš mogao sam jednu. E tu te đavo odnese.
Last edited by Tabijat on 03/04/2019 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6845 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Tabijat wrote:Probala sa, ja te heetse dok sam još pušila. Meni je bilo ekvivalent zapaljenoj kartonskoj kutiji, baš odvratno.
Ne znam, nisam probao, ali iz druge ruke imam sasvim suprotno iskustvo. Znam da su u Srbiji nudili testiranje prije kupovine, da ljudi prvo vide da li im pase, pa vjerujem da ce i kod nas tako biti.
Tabijat wrote: p.s. Iz vlastitog iskustva, prestati pušiti nije (toliko) teško. Morasš se u startu pomiriti da je jebada mjesec dana, ali kad znaš da jeste mjesec dana, stisni zube i pregrmi. Krize dolaze sve rjeđe i rjeđe, traju kraće i kraće (od par minuta do par sekundi). I onda se probudiš jedan dan i ne puši ti se više, ne pada ti na pamet. Samo je jako bitno znati i ponavljati u sebi - i ovo će proći.
Znači, nije prestanak sam po sebi zeznut, ali relaps jeste. Prođu mjeseci, godine, ti rahat od cigara, i onda zaboraviš što si prestao, i kontaš mogao sam jednu. E tu te đavo odnese.
Upravo tako.
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#6846 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by pepeljara »

samo da poz ekipu koja je prestala chadit pluca..

lagano 7 godina kako sam bacio cigare, niti jednu do sad nisam zapalio :bih: :bih:
Hepi fit
Posts: 1
Joined: 31/03/2019 16:25

#6847 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Hepi fit »

Pozdrav.
Registrirala sam se nakon sto sam nekoliko dana citala vasa iskustva jer mi je bilo lakse izdrzati apstinenciju.
Htjela sam podijeliti svoje iskustvo s nekim, oko mene su pusaci i ne zele slusati o tome a svi znamo da bivsi pusaci obozavaju pricati o tome kako su se iscupali iz duhanskog ropstva. :)
Moja prica ide ovako: bila sam pusac 16 godina. Pusila sam izmedju kutije do kutije i po. U izlascima bi se jos jedna kutija sprzila. 100 puta sam pokusala prestati, toliko puta da je ljudima oko mene bilo smjesno kad bi rekla: “Bacam cigare.” Prije 4 mjeseca sam iznova procitala knjigu A. Carra - “Lako je prestati pusiti” i nakon toga sam bez vecih poteskoca dosla do 3 tjedna bez cigara. I ne znam iz kojeg razloga sam zapalila jednu cigaru a uopce nisam osjecala krizu. Nedugo nakon toga opet sam pusila minimalno kutiju... proslo je par mjeseci i ja opet odlucim, svjesna i uvjerena da je zaista istina ono sto pise u knjizi: NE POSTOJI SAMO JEDNA CIGARA. Tocno mi se to dogodilo - JEDNA, ALI KUTIJA!
Sretna sam sto mogu napisati da vec 29 dana ne pusim. :)
Znam gdje su zamke i lako izdrzavam cak i to sto MM pusi pored mene. Nema vise kaslja, nema hroptanja, kava i hrana predobro mirisu, puna sam energije, i mijenja se razmisljanje - nisi pod pritiskom da sebi cinis nesto lose, ne razmisljas o bolestima... Ma predivno. :)
Sretno svima!
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6848 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

imala sam pušački izlet par dana :mrgreen: ništa pretjerano, 2-3 dnevno...na poslu kao i obično :-)

sad se opet otimam....evo neću sad da zapalim iz inata :lol: :roll: ludača, nikad naučit iz sopstvenih grešaka :chmoljava:
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#6849 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Anabella_ »

drug_profi wrote:Evo nađoh ovu stranicu. Očigledno je da je to tu pred vratima.

https://ba.iqos.com/bs

Samo ljudi, ovo je i dalje bacanje para, samo uz manje trovanje. Svako moze prestati pusiti samo ako hoce.

Ja sam razradila taktiku, kući, u svojoj sobi cu pušiti heets, a na poslu cigarete.

Meni ne smeta cigareta koliko mi smeta smrad koji se uvuče u posteljinu, odjecu, zidove.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#6850 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shandrprcSA »

shmizlica wrote:imala sam pušački izlet par dana :mrgreen: ništa pretjerano, 2-3 dnevno...na poslu kao i obično :-)

sad se opet otimam....evo neću sad da zapalim iz inata :lol: :roll: ludača, nikad naučit iz sopstvenih grešaka :chmoljava:
vala sad komotno mozes furljat' ko ciro :D
Post Reply