Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6701 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

duminjo wrote:Ne mogu ja prestat, ja sam picka zä to
Jesil probo?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#6702 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by tuzlak1212 »

triconja wrote:Jebi ti to sad sam vidio da cigare proizvode karbon monoksid i to plaho, a cito sam nesta o hemiji i uticaju hemikalija na organizam. Kae monoksid se veze 200 puta jace za krv nego oksigen i tesko se oslobadja kad se poveze a to u konacnici znaci da organizam trpi, prvo mozak pa zatim sve ostalo. Da bi organizam dobio kisika koliko treba srce mora brze da radi nego inace pa zato bude ubrzano srce kao poslije trcanja nakon cigara.

Znaci ja od danas vise ne pusim ne samo tri cigare na dan, nego ni jednu (sto sam nedavno kreno). Ja cijenim mozak vise nego cigare :lol:
gdje si to citao, vidio, gledao?? stavi ovdje svima nama mozda se jos neko od nas osvijesti i baci cigare :-D
ja sam srezao na svaka 2-3 dana po 3-4 cigare, smanjio sam izlaske s drustvom da ne bi pusio jer oni puse pa ce me to mucit, skontaj koliki sam ovisnik... ali jos ne mogu da se ohrabrim da bacim skroz
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#6703 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Izbjegavajte alkohol ljudi, nisam zapalio dva mjeseca, i maznem ga za vikend i udarim po cigarama pu pu pu :zid: Svaki put kada sam pokusavao prestati zajebem se na alkoholu... Ali nema nazad, nema predaje :hajmooo:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6704 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

tuzlak1212 wrote:
triconja wrote:Jebi ti to sad sam vidio da cigare proizvode karbon monoksid i to plaho, a cito sam nesta o hemiji i uticaju hemikalija na organizam. Kae monoksid se veze 200 puta jace za krv nego oksigen i tesko se oslobadja kad se poveze a to u konacnici znaci da organizam trpi, prvo mozak pa zatim sve ostalo. Da bi organizam dobio kisika koliko treba srce mora brze da radi nego inace pa zato bude ubrzano srce kao poslije trcanja nakon cigara.

Znaci ja od danas vise ne pusim ne samo tri cigare na dan, nego ni jednu (sto sam nedavno kreno). Ja cijenim mozak vise nego cigare :lol:
gdje si to citao, vidio, gledao?? stavi ovdje svima nama mozda se jos neko od nas osvijesti i baci cigare :-D
ja sam srezao na svaka 2-3 dana po 3-4 cigare, smanjio sam izlaske s drustvom da ne bi pusio jer oni puse pa ce me to mucit, skontaj koliki sam ovisnik... ali jos ne mogu da se ohrabrim da bacim skroz
Gledo nesto preko yt u vezi lijekova i hemijskih spojeva kako sta utice na organizam i cito da provjerim jel to stvarno istina. Bilo nesto o samoubistvima i kako cijanid djeluje na organizam i onda sam poceo vise citat te stvari. Gledo sta koji organ radi i slicne stvari, malo i to cito i eto.

Uglavnom kad nesto palis karbon se kaci za kisik i to dva atoma kisika u idealnom slucaju ako ima kisika dovoljno a ako nema onda se kaci za jedan atom kisika. U organizmu kad na hemoglobin dospije ugljen monoksid onda se jako zakaci za celiju i ne moze da se lahko oslobodi pa eto ti problema. Celija putuje i ne moze da radi sta treba da radi, tj. da se na nju zakaci kisik i eto ti prazan hod u organizmu. Srce mora radit brze da bi organizam u stanju mirovanja mogao funkcionisati. To ti je samo za ugljen monoksid a oslobadja se tu svega jos, nije to cisti nikotin, ugljen dioksid i ugljen monoksid.

Kucaj samo carbon monoxide pa ces vidjet, ne vjerujem da bi iko svjestan tog to sebi radio. Bukvalno ti ispadne da sjedeci trcis, ti mirujes a srce radi kao da trcis.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#6705 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by tuzlak1212 »

triconja wrote: Gledo nesto preko yt u vezi lijekova i hemijskih spojeva kako sta utice na organizam i cito da provjerim jel to stvarno istina. Bilo nesto o samoubistvima i kako cijanid djeluje na organizam i onda sam poceo vise citat te stvari. Gledo sta koji organ radi i slicne stvari, malo i to cito i eto.

Uglavnom kad nesto palis karbon se kaci za kisik i to dva atoma kisika u idealnom slucaju ako ima kisika dovoljno a ako nema onda se kaci za jedan atom kisika. U organizmu kad na hemoglobin dospije ugljen monoksid onda se jako zakaci za celiju i ne moze da se lahko oslobodi pa eto ti problema. Celija putuje i ne moze da radi sta treba da radi, tj. da se na nju zakaci kisik i eto ti prazan hod u organizmu. Srce mora radit brze da bi organizam u stanju mirovanja mogao funkcionisati. To ti je samo za ugljen monoksid a oslobadja se tu svega jos, nije to cisti nikotin, ugljen dioksid i ugljen monoksid.

Kucaj samo carbon monoxide pa ces vidjet, ne vjerujem da bi iko svjestan tog to sebi radio. Bukvalno ti ispadne da sjedeci trcis, ti mirujes a srce radi kao da trcis.
to sam otkucajima srca, zadihanost, cudno znojenje (o smradu je suvisno) to svaki pusac sa iskustvom zna kako je

natjerat cu se na edukaciju o tome :thumbup:
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#6706 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by DzordzHodzic »

Eo prvi mjesec proso, drzim se bolje nego ocekivano
Felisa
Posts: 3
Joined: 28/10/2008 19:46

#6707 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Felisa »

A jbte kud odmah ovu temu otvorih! :shock: :?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6708 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Felisa wrote:A jbte kud odmah ovu temu otvorih! :shock: :?
Hu iz ju?
Felisa
Posts: 3
Joined: 28/10/2008 19:46

#6709 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Felisa »

triconja wrote:
Felisa wrote:A jbte kud odmah ovu temu otvorih! :shock: :?
Hu iz ju?
Zalutali pusac.. obvijusli.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6710 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Felisa wrote:
triconja wrote:
Felisa wrote:A jbte kud odmah ovu temu otvorih! :shock: :?
Hu iz ju?
Zalutali pusac.. obvijusli.
Haman neko naograjso na nekronomikon, mrtvi se vracaju :lol:
Felisa
Posts: 3
Joined: 28/10/2008 19:46

#6711 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Felisa »

Jok eto jest. :evil:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6712 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Velkoski »

Zapali brt
djana h
Posts: 39268
Joined: 06/08/2009 18:23

#6713 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

DzordzHodzic wrote:Eo prvi mjesec proso, drzim se bolje nego ocekivano
Mjesec bez cigarete je :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6714 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

24 sata od zadnje cigare, juce sam ispusio desetak, nesta me stalno nudili a ja nisam odbijo i citav me dan glava bolila i nisam imao apetita.

Ne osjecam nikakve potrebe sa cigarom, kae sutra bi trebalo pocet tek :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6715 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Proslo 48 sati, nisam imao potrebu za cigarama. Sinoc sam oborio rekord u sklekovima, jest da nije taj rezultat u tolikoj mjeri poboljsan zbog nekonzumacije cigara ja se i dalje tjesim da jest :lol:
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#6716 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by DzordzHodzic »

triconja wrote:Proslo 48 sati, nisam imao potrebu za cigarama. Sinoc sam oborio rekord u sklekovima, jest da nije taj rezultat u tolikoj mjeri poboljsan zbog nekonzumacije cigara ja se i dalje tjesim da jest :lol:
Kako ono kazu, u zdravom tijelu zdrav duh :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6717 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

triconja wrote:Proslo 48 sati, nisam imao potrebu za cigarama. Sinoc sam oborio rekord u sklekovima, jest da nije taj rezultat u tolikoj mjeri poboljsan zbog nekonzumacije cigara ja se i dalje tjesim da jest :lol:
Ja ne znam što ti sebe uopšte trpaš u pušače? Pušio si samo vikendima. Kutija ti je mogla mjesec. De šuti :twisted:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#6718 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by tuzlak1212 »

danas bio na plucnom, snimao pluca i radio spirometriju i mogu vam samo od srca reci da svi prestanete pusit
i mene je bolio qrac za cigare i zdravlje, jos sam aktivan bio skako trco hu ha... dok ne dodje do ove situacija sad bi sam sebe isamarao al za sta mi?
i da ne zna se koji mi je qrac idem dalje na pretrage, bacajte govna
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6719 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Zoya wrote:
triconja wrote:Proslo 48 sati, nisam imao potrebu za cigarama. Sinoc sam oborio rekord u sklekovima, jest da nije taj rezultat u tolikoj mjeri poboljsan zbog nekonzumacije cigara ja se i dalje tjesim da jest :lol:
Ja ne znam što ti sebe uopšte trpaš u pušače? Pušio si samo vikendima. Kutija ti je mogla mjesec. De šuti :twisted:
Znao sam i zasjest na druzenje pa ispusit 15 cigara ko od sale za dva sata, eee. Skonto na vrijeme da me ganja ovisnost i smanjivo. :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6720 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

tuzlak1212 wrote:danas bio na plucnom, snimao pluca i radio spirometriju i mogu vam samo od srca reci da svi prestanete pusit
i mene je bolio qrac za cigare i zdravlje, jos sam aktivan bio skako trco hu ha... dok ne dodje do ove situacija sad bi sam sebe isamarao al za sta mi?
i da ne zna se koji mi je qrac idem dalje na pretrage, bacajte govna
Jaro kad god sam prolazio u zenici kraj tog neceg oko pluca vidim opusaka oko ulaza kolko hoces, a i pacijenti koji su tu puse ko ciro. Znaci da tu nesto ima. Dodaj na to sto se puse cigare koje neko mota u podrumu (one sa pijace, tri marke kutija) dje ne prodju nikakve regulacije nit testove pa eto ti jos visestruko veceg problema
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6721 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

triconja wrote:
Zoya wrote:
triconja wrote:Proslo 48 sati, nisam imao potrebu za cigarama. Sinoc sam oborio rekord u sklekovima, jest da nije taj rezultat u tolikoj mjeri poboljsan zbog nekonzumacije cigara ja se i dalje tjesim da jest :lol:
Ja ne znam što ti sebe uopšte trpaš u pušače? Pušio si samo vikendima. Kutija ti je mogla mjesec. De šuti :twisted:
Znao sam i zasjest na druzenje pa ispusit 15 cigara ko od sale za dva sata, eee. Skonto na vrijeme da me ganja ovisnost i smanjivo. :lol:
Biće nešto od tebe :-D Izdrži...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6722 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Danas sam pet cigara odbio :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#6723 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Dan 7. :zen: :music:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6724 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

AmiĐa_Idriz wrote:Dan 7. :zen: :music:
Imal kakvog kaslja?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#6725 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

triconja wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Dan 7. :zen: :music:
Imal kakvog kaslja?
Ponekad malo naleti, al ništa ozbiljno. Nisam generalno nikad imao problema s kašljanjem a da je vezano s pušenjem.
Post Reply