Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#6676 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by HobotnicaPLus »

evo 3 sedmice prosle, ni da me dirne :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6677 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

tuzlak1212 wrote:i vruc zrak je totalno opasan za pluca pri pusenju i uvlacenju dima... da se otrov u pluca ne unosi vrelim zrakom cigare bi bile manje stetne
ja ne shvatam kako ljudi skroz prestanu pusit.. mogu 2-3 dana izdrzat bez problema 4. dan cu je pojest a ne ispusit.... ali prestat skroz pa ubio bi se :lol: :lol:
Naravno najbolje je prestati potpuno i promijeniti zivot i navike. Moze se. Evo prije par dana je bila 10-ta godisnjica kako sam zadnju zapalio.
Nakon 25 godina konstantnog fumanja. Sa svojih 51 imam 25 godina nikotina i 26 bez njega. Dakle sad sam vise nepusac nego sam bio pusac.

BTW, ovaj Iqos ima tone dokumentacije i medicinskih istrazivanja koje su podnijeli u FDA kao potvrdu da se koristenjem njega za 95% smanjuje unos stetnih materija. I sam FDA je vrlo rigorozan prema proizvođačima ovih duhanskih prerađevina radi ranijih podvala i tužbi.
MikiGaso36
Posts: 3
Joined: 04/11/2018 12:27

#6678 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MikiGaso36 »

Sta koristite da izbacite sekret? Ja cu pozivcaniti vise od toga :( :roll: uzas,, i jel imate visak sline u ustima otkad ne pusite? Ja sam u zadnja 2mj kak ne pusim pozvakala toliko zvacih guma da im ne znam ni broj :lol: :-)
MikiGaso36
Posts: 3
Joined: 04/11/2018 12:27

#6679 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MikiGaso36 »

HobotnicaPLus wrote:evo 3 sedmice prosle, ni da me dirne :D
Jos je rano za pravu krizu :-) :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6680 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

MikiGaso36 wrote:Sta koristite da izbacite sekret? Ja cu pozivcaniti vise od toga :( :roll: uzas,, i jel imate visak sline u ustima otkad ne pusite? Ja sam u zadnja 2mj kak ne pusim pozvakala toliko zvacih guma da im ne znam ni broj :lol: :-)
Imas biljnih pripravaka u apotekama koji su namjenjeni za šišćenje pluća. Probaj sa njima. Ako imas puno sekreta, onda je mozda i opstruktivna bolest zapocela, sto bi bilo dobro utvrditi pregledom kod specijaliste. Ali pozeljno je kakav bolji jer najcesce ovi po DZ tako samaraju dijagnoze da je to presmjesno.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40815
Joined: 21/05/2012 22:46

#6681 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Pavkov je kriv ovaj put....
djana h
Posts: 39272
Joined: 06/08/2009 18:23

#6682 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

MikiGaso36 wrote:Sta koristite da izbacite sekret? Ja cu pozivcaniti vise od toga :( :roll: uzas,, i jel imate visak sline u ustima otkad ne pusite? Ja sam u zadnja 2mj kak ne pusim pozvakala toliko zvacih guma da im ne znam ni broj :lol: :-)
To je kod tebe nešto neuobičajeno :D
Probaj sa nekim tvrdim bombonama, tipa mentol i sl.
Bolje od žvakaćih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6683 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

AmiĐa_Idriz wrote:Pavkov je kriv ovaj put....
Ajde ba amidza, meni je mater umrla dok sam apstinirao pa nisam zapalio, ni tad ni nikad vise. Pusti vadione. Ovisnik te prejebao.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6684 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

MikiGaso36 wrote:Sta koristite da izbacite sekret? Ja cu pozivcaniti vise od toga :( :roll: uzas,, i jel imate visak sline u ustima otkad ne pusite? Ja sam u zadnja 2mj kak ne pusim pozvakala toliko zvacih guma da im ne znam ni broj :lol: :-)

Ja kupim Alpenkraft tu i tamo. To je biljni sirup. Moraš ga držat u frizideru i potrošiti u roku od 4 sedmice. Košta 17 km al je fantastičan. :)
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6685 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

tuzlak1212 wrote:i vruc zrak je totalno opasan za pluca pri pusenju i uvlacenju dima... da se otrov u pluca ne unosi vrelim zrakom cigare bi bile manje stetne
ja ne shvatam kako ljudi skroz prestanu pusit.. mogu 2-3 dana izdrzat bez problema 4. dan cu je pojest a ne ispusit.... ali prestat skroz pa ubio bi se :lol: :lol:

Ista sam,. Što sam starija, sve je teže. Jedino vrijeme kad smanjim je kad sam na godišnjem, i tad mi kutija može bit tri dana.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40815
Joined: 21/05/2012 22:46

#6686 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

drug_profi wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Pavkov je kriv ovaj put....
Ajde ba amidza, meni je mater umrla dok sam apstinirao pa nisam zapalio, ni tad ni nikad vise. Pusti vadione. Ovisnik te prejebao.
Ma znam. Al smanjio sam, ako ništa.

Ima dobro vrijeme razvučem kutiju na sedmicu. S obzirom da se to znalo dnevno (a nekad i više :-x) spržiti opet je napredak valjda očit, šta znam.
MikiGaso36
Posts: 3
Joined: 04/11/2018 12:27

#6687 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MikiGaso36 »

Skontala sam da mi je visak sline bas od zvakacih gama :-) ali eo me danas kasljem ko konj :? :? 2mj od prestanka pusenja i tek me danas uhvatio neki ludi kasalj,, cijeli dan.. stara kaze da je suh kasalj,, meni se cini nadrazajan jer imam skroz osijecaj da mi nest stoji u grlu :zjev: :zjev mozda od bronhija takav osijecaj pojma nemam.. mora li se bas kod kasljanja ispljuvat van nest ili je i ovakav kasalj normalan? Malo me prpa svega toga,, premda sam radila spirometriju i bila je uredu :?: ne zelim se nikako vratit cigarama al ovo je koma vise... imam osijecaj skroz kad disem da mi nest stoji u grlu i koci normalno disanje :shock: :
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6688 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

MikiGaso36 wrote:Skontala sam da mi je visak sline bas od zvakacih gama :-) ali eo me danas kasljem ko konj :? :? 2mj od prestanka pusenja i tek me danas uhvatio neki ludi kasalj,, cijeli dan.. stara kaze da je suh kasalj,, meni se cini nadrazajan jer imam skroz osijecaj da mi nest stoji u grlu :zjev: :zjev mozda od bronhija takav osijecaj pojma nemam.. mora li se bas kod kasljanja ispljuvat van nest ili je i ovakav kasalj normalan? Malo me prpa svega toga,, premda sam radila spirometriju i bila je uredu :?: ne zelim se nikako vratit cigarama al ovo je koma vise... imam osijecaj skroz kad disem da mi nest stoji u grlu i koci normalno disanje :shock: :
Mozda se pluca tek ciste, odvaljuju slojeve, a mozda je sasvim drugi uzrok bez veze sa pusenjem. Uzmi sirup za iskasljavanje.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6689 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Meni cudno sto mi se uopste nije otvorio apetit, cak mi je mozda i manji kako sam prestao...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6690 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

hali gali halid wrote:Meni cudno sto mi se uopste nije otvorio apetit, cak mi je mozda i manji kako sam prestao...
Nije svako isti da po prestanku pusenja moze tektonske ploce pomjerat, dobro je to kod tebe :mrgreen:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6691 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

drug_profi wrote:
sedma_7 wrote:Ima li ovdje raje koja je probala GLO cigarete. Ili IQOS. To je jedna vrsta električnih cigareta ali koje koriste pravi duhan dakle nije u pitanju tekućina kao kod standardnih vape cigara. Radi na principu da se duhan zagrijava na temperaturu od 280-300 C i onda udises nikotin i ne znam sta kod ali su dosta manje stetne :).

U uredjaj idu posebne patrone sa duhanom.
Meni licno je dosta smrada, električne ne mogu, vazda nekakav problem oko njih, te curi tečnost, te mi nadrazuju grlo, te bez potrebe unosimo glicerol u sebe.

U Zagrebu se GLO koze kupiti u svim kioscima a takodjer i patrone koje postaju oko 25 kuna.

KAD CE DOCI KOD NAS??
IQOS je jucer prezentovan u SA, a ulazak na trziste ce biti ubrzo.
Moja supruga koristi IQOS i kaze da ne bi nikad vise obicnu cigaru zapalila. Logistika je malo problem, ali uvijek ima neko ko putuje pa ga zamolimo da donese.
Iqos nema katran, ugljen monoksid, itd. samo duhanska para koja ne smeta okolini. Mozes ga koristiti svuda, po kancelarijama, avionu, hotelskim sobama, kinu... najljepse je sto nema vise smrada u stanu. Nadam se da ce uskoro biti plasirano ovdje da se oslobodim stalnog planiranja nabavke heetsa.
Za one koji ne mogu da ostave cigare, a zele da zive zdravije, ovo je odlicna stvar.
Međutim kažu da 20% korisnika ne kliknu sa iqosom i vrate se običnim cigarama. Nama je u Beogradu djevojka na prodajnom mjestu jako lijepo prezentovala uredjaj i sve sto se moze ocekivati kad se pocne koristiti. Mislim da je to bilo kljucno za prihvatanje.
U BG nam je to u stvari na sebe kupio prijatelj koji je bio sa nama, koji je kao drzavljanin Srbije imao popust, pa se za cijenu uredjaja (oko 120 maraka) dobije i jedna steka heetsa. Inace sam uredjaj prodaju toliko ako nemate LK iz Srbije. sama steka heetsa tamo kosta oko 45 maraka.
I jako je bitno sa kojim flavorom se pocinje, pa nam je ta djevojka predlozila amber flavor.
Super vijest.
Ovi naši debili prodaju kutiju heetsa na piku za 9 KM.
Vrlo rado bih im djecu spomenula.
Možeš li malo detaljnije o tome šta očekivat, može i u pp.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6692 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ne mogu. Ne znam vise nista. Bice ubrzo, a sta je ubrzo to ne znam, ali cca. 6-7 mjeseci max.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6693 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

drug_profi wrote:Ne mogu. Ne znam vise nista. Bice ubrzo, a sta je ubrzo to ne znam, ali cca. 6-7 mjeseci max.
Dugo brateee furam ja za Zagreb.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6694 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

sedma_7 wrote:
drug_profi wrote:Ne mogu. Ne znam vise nista. Bice ubrzo, a sta je ubrzo to ne znam, ali cca. 6-7 mjeseci max.
Dugo brateee furam ja za Zagreb.
Jeftinije ti je u Beograd. 45 maraka steka, u ZG je 70 i kusur.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6695 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

drug_profi wrote:
sedma_7 wrote:
drug_profi wrote:Ne mogu. Ne znam vise nista. Bice ubrzo, a sta je ubrzo to ne znam, ali cca. 6-7 mjeseci max.
Dugo brateee furam ja za Zagreb.
Jeftinije ti je u Beograd. 45 maraka steka, u ZG je 70 i kusur.
naručiću preko pika
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6696 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Jebi ti to sad sam vidio da cigare proizvode karbon monoksid i to plaho, a cito sam nesta o hemiji i uticaju hemikalija na organizam. Kae monoksid se veze 200 puta jace za krv nego oksigen i tesko se oslobadja kad se poveze a to u konacnici znaci da organizam trpi, prvo mozak pa zatim sve ostalo. Da bi organizam dobio kisika koliko treba srce mora brze da radi nego inace pa zato bude ubrzano srce kao poslije trcanja nakon cigara.

Znaci ja od danas vise ne pusim ne samo tri cigare na dan, nego ni jednu (sto sam nedavno kreno). Ja cijenim mozak vise nego cigare :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6697 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

Trici :thumbup: Ne ureklo se. Te počeo sa tegovima, te ćeš baciti cigare. Počinješ polako sa sazrijevanjem.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#6698 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by duminjo »

Jos će da se ozeni i sve dobro baci u vodu :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6699 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Zoya wrote:Trici :thumbup: Ne ureklo se. Te počeo sa tegovima, te ćeš baciti cigare. Počinješ polako sa sazrijevanjem.
Znanjem i naukom protiv cigara :lol: . Jos samo fali da pocnem tusit o proteinima, karbohidratima i masnocama i eto me pravi bruda :lol:

Jesi li ti prestala?
duminjo wrote:Jos će da se ozeni i sve dobro baci u vodu :mrgreen:
Jaro hocemol skupa prestat? :lol:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#6700 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by duminjo »

Ne mogu ja prestat, ja sam picka zä to
Post Reply