Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#6376 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Nastasia »

saale wrote:
Nastasia wrote:
saale wrote:Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
Evo i ja ću s tobom.
Danas orvi dan.
Bit cemo jedno drugom podrška, lakše je u dvoje ;-) ;-)

Kako ide??
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#6377 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Nikako :lol:
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6378 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

:zid:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#6379 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Nastasia »

saale wrote:Nikako :lol:
Što bolan?
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#6380 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Nastasia wrote:
saale wrote:Nikako :lol:
Što bolan?
Nesto me u cetvrtak ispzdilo, odem u kafanu i kutiju sprzim :lol:
za vikend i danas cist :D
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#6381 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Sarajmen wrote:Da si se javio na temi, vjerujem da bi te raja pogurala dovoljno da izguraš. Mani se kafane jedno vrijeme ako se hoćeš riješiti duhana, i ne samo njega... :D
sta cu onda :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6382 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ma ja sam mlatio čips, grisini, kokice, kikiriki, sve živo... dobio 4 kile ko od šale, dok piva i cigara nisu razbile svoju ljubavnu vezu.
I namjerno sam se testirao, ja sam takav tip, da se guram u iskusenja. Izlazio normalno, sve normalno. Ali cigara jok.
Probas jedno vece nasilu ako treba, zareknes se ma nek Bosna gori ali cigara nece. I kad vidis da je moglo bez nje, moci ce svaki put.
A da ti kazem i cuga je bolja bez cigare. bolje ti sjedne.
Covjek nije ni svjestan da se uz cugu usput otruje duhanom a sve tegobe pripisuje alkoholu.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6383 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Rugafet »

hehe meni je mislim sad nekad 6 ili 7 godina bez katrana, vise i ne brojim kao na pocetku. I danas kad se sjetim da ne cadim moje lice se razvuce u jedan veliki prelijepi osmjeh...A doslovno sam ih jeo godinama, ko omamljen sam bio od silnog tara i dima, ni voda ni hrana nemaju isti okus dok pusis. Ne bih je vise zapalio nema sile, a u medjuvrmenu sam imao par tragedija i u porodici i na pamet mi nije padalo da je zapalim. Cvrsta volja to je najbitnije, sto bi rekli petlja i onda jos sloziti stvari u glavi i to je to, klik i gotovo.
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6384 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

saale wrote:
Sarajmen wrote:Da si se javio na temi, vjerujem da bi te raja pogurala dovoljno da izguraš. Mani se kafane jedno vrijeme ako se hoćeš riješiti duhana, i ne samo njega... :D
sta cu onda :lol:
Izbjegavaj mjesta koja si posjećivao do sad,sve gdje si imao naviku sjesti i pušiti.Za uspješan prestanak,pored dobre volje,nužno je i mijenjanje životnih navika.
Drugačije ćeš teško uspjeti.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#6385 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by vazi »

Ja bih samo da vas podrzim i kazem svaka vam cast :thumbup:

Ja pusim i danas kolega, koji pokusava da prestane, udje da uzme od mene da zapali. Ispusio vani u ulazi da mi vrati upaljac, trag za njim smrdi na duhan :-) kad ja, kao pusac, toliko osjetim taj smrad, kako ga tek odjete nepusaci ... ako bih i zbog cega voljela prestati onda je to i zbog tog smrada i non stop bonbone, zvake, u autu uvijek parfem da se postrcam prije izlazka iz suta :-) robovanje :sad:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6386 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

A nema sanse da se taj vonj odstrani bilo cime. Znaci, pusaci smrde.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6387 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

kaže prijatelj, znam da smrdi al smeta mi da me zoveš pepeljarica :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6388 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

I ne pali mu se lampica?
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6389 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

slabo :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6390 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
Bellomo
Posts: 767
Joined: 15/03/2018 20:25

#6391 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Bellomo »

AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
Sa srećom. Zajebano je tako naglo bacit cigare, još bez baš posebnog razloga.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6392 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Bellomo wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
Sa srećom. Zajebano je tako naglo bacit cigare, još bez baš posebnog razloga.
Ma dobro, sad da je bez razloga skroz i nije, ono malo stisne u prsima, pa smrdi odjeća :-) ali ono sve nekako odbacuješ, praviš se da ne osjetiš...dok ne dođe do novčanika, tada osjetiš :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#6393 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by ho oponopono »

:pusi2:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6394 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
meni je najgori odron svih odrona bilo prvo polufinale barcino bez cigara. kad tad nisam prosvikala na pamet necu nikad. tako da...ne znam, jaraniko, kakos ti pregurat livcino polufinale i (kuc kuc kuc dace bog dace bog :D) finale bez cigara. dobro se spremi. :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6395 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

omar little wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
meni je najgori odron svih odrona bilo prvo polufinale barcino bez cigara. kad tad nisam prosvikala na pamet necu nikad. tako da...ne znam, jaraniko, kakos ti pregurat livcino polufinale i (kuc kuc kuc dace bog dace bog :D) finale bez cigara. dobro se spremi. :D
Bas sam krenuo napisati tamo na temi, valjda me neće natjerati oni da zapalim :twisted:

A tu finalnu (daće Bog :mrgreen: ) bi sebi sam progledao kroz prste i ako bi zapalio :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6396 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
meni je najgori odron svih odrona bilo prvo polufinale barcino bez cigara. kad tad nisam prosvikala na pamet necu nikad. tako da...ne znam, jaraniko, kakos ti pregurat livcino polufinale i (kuc kuc kuc dace bog dace bog :D) finale bez cigara. dobro se spremi. :D
I ja podjoh da spomenem polufinale. Amidja je vatren navijac, imam osjecaj da odvikavanje nece tako lahko ic', znas kako ga emocije znaju ponijet'. :-D

Al' nadam se da grijesim, zelim ti sve najbolje care. Ja prest'o prije sedam i po godina, nikakvih kuraca-palaca nisam koristio, samo jedan dan ostavio i istraj'o u namjeri dok mi se tijelo nije odviklo. Mada i danas dan volim miris duhana kad ga namirisem negdje na ulici. :)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6397 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Tito_i_Partija wrote: I ja podjoh da spomenem polufinale. Amidja je vatren navijac, imam osjecaj da odvikavanje nece tako lahko ic', znas kako ga emocije znaju ponijet'. :-D

Al' nadam se da grijesim, zelim ti sve najbolje care. Ja prest'o prije sedam i po godina, nikakvih kuraca-palaca nisam koristio, samo jedan dan ostavio i istraj'o u namjeri dok mi se tijelo nije odviklo. Mada i danas dan volim miris duhana kad ga namirisem negdje na ulici. :)
:thumbup:

A za polufinale...kom obojci kom opanci, udaraću glavom od zid :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6398 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Bellomo wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Danas u 12:46 ugasio, nadam se posljednju ispušenu. Nešto me jednostavno prenijelo, u podsvijesti sam razmišljao da prestanem ali haj sve polako vako nako...i danas me nešto pukne, vidim ostala zadnja u kutiji, kažem sebi prestaješ, nema više :-)

Nakon višegodišnjeg iskustva, svaki dan po kutija crvenog Luckya, došlo je i do toga da stanem, pa da vidimo dokle ću :run: :D
Sa srećom. Zajebano je tako naglo bacit cigare, još bez baš posebnog razloga.
AmiĐa, sa srećom.
Nije zajebano, niti je ikad loš momenat. I ja sam samo jedan dan rekao sebi da neću izaći po cigare.
Pazi se sad će ovisnik da te na razne načine handri i nagovara, ali i to prođe.

Najveći problem je što si kao i svi mi imao rutinu sa cigarom, sad valja napraviti novu bez nje. To je malo triki, ali može se.
SAMO NE PALI!
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#6399 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by zomri »

Izdrži Amiđa :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6400 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

drugi profil wrote: Najveći problem je što si kao i svi mi imao rutinu sa cigarom, sad valja napraviti novu bez nje. To je malo triki, ali može se.
SAMO NE PALI!
Eh pa to, evo uzeo učiti za ispit, ono vazda dok učim napravim pauzu izađem ispušim, sad je guravo malo, uzeo nekakve čokolade jedem :D :D


A prva kafa koja naleti u gradu će biti prvi pravi test, da vidim jesam li baš čvrst u namjeri :D
zomri wrote:Izdrži Amiđa :thumbup:
:thumbup: :thumbup:

Moram onoj Gopnik slav braći u Kijevu reći da mi ne kupuju pljuge.
Post Reply