Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6351 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

insomnia78 wrote:Nisam nikad vise bio bolestan nego kako sam presto pusiti
A kod mene obratno. Ranije, svake godine po jednom u svakom godišnjem dobu neka viroza, a zimi + bronhitis = antibiotici.
Od kako sam prestao pusiti, ne sjecam se da sam bio bolestan, a o antibioticima ni price.
Uz jedan paradox, a to je da sam ja od djetinjstva alergican na duhanski dim. Ipak sam mogao poceti pusiti, bez nekih bitnih alergijskih reakcija, osim konstantno krvavih ociju (proculin ili visine vazda u dzepu).
Kad sam prestao pusiti, pocele alergije. Prvo na sunce (osip na kozi), zatim na polen.
E, dok nisam skontao da se nesto mora raditi, pa sad za sunce koristim visok SPF (otisao je ozonski omotac i doze UV su visocije nego sto je normalno), a za polen sam nasao rjesenje u konzumaciji sto vise i sto cesce svjezeg voca ili povrca. Barem jedan obrok dnevno od nepreradjenih namirnica.
Ubacim dosta salate u dorucak ili rucak, jabuku,grejpfrut ili drugo sezonsko voce u neku uzinu ili dorucak. I cajevi naravno. Bar solju dnevno, ali bez dodanih boja i aroma. Efekti ovoga su se osjetili tek nakon tri godine takvog rezima. U međuvremenu sam se borio sa kortikosteroidnim sprejevima, loratadinom i sl.
Koliko god dugo unistavamo svoje tijelo, treba nam bar toliko da ga popravimo.
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#6352 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21562
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6353 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MarlboroGold »

Pozdrav raji s obzirom da nisam komentarisao do sad na ovoj temi.

Bivši sam pušač iako username možda drugačije govori. Davno sam se prijavio :lol:

Počeo sam sa 16 godina i bacio sa 27. Sad imam 30 i nikad se bolje nisam osjećao. Ovako sam prestao:
1. Postepeno smanjivao količinu - od 1,5-2 kutije na 1 kutiju, pa do pola kutije što se prije prestanka svelo na neke 3-4 cigare dnevno.
2. Počeo kupovati sve slabije i slabije cigare. Na početku sam pušio najjači Camel i York, a završio na Ultra Ronhillu. Mislim da više ne postoji Ronhill ili se drugačije zove.
3. Dok se nisam sveo na 3-4 cigare dnevno i kada mi se još uvijek dosta tražio nikotin, kupovao sam svakakve ljute bombone, pa kasnije one mixove suhog voća, badema itd. To mi je dosta godilo, a nisam se uopšte debljao.

To je moj recept. E sad, ima i slučajeva kada su ljudi naglo prestajali i često ako su njima ili njihovim voljenim ustanovljeni zdravstveni problemi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6354 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

MarlboroGold wrote:Pozdrav raji s obzirom da nisam komentarisao do sad na ovoj temi.

Bivši sam pušač iako username možda drugačije govori. Davno sam se prijavio :lol:

Počeo sam sa 16 godina i bacio sa 27. Sad imam 30 i nikad se bolje nisam osjećao. Ovako sam prestao:
1. Postepeno smanjivao količinu - od 1,5-2 kutije na 1 kutiju, pa do pola kutije što se prije prestanka svelo na neke 3-4 cigare dnevno.
2. Počeo kupovati sve slabije i slabije cigare. Na početku sam pušio najjači Camel i York, a završio na Ultra Ronhillu. Mislim da više ne postoji Ronhill ili se drugačije zove.
3. Dok se nisam sveo na 3-4 cigare dnevno i kada mi se još uvijek dosta tražio nikotin, kupovao sam svakakve ljute bombone, pa kasnije one mixove suhog voća, badema itd. To mi je dosta godilo, a nisam se uopšte debljao.

To je moj recept. E sad, ima i slučajeva kada su ljudi naglo prestajali i često ako su njima ili njihovim voljenim ustanovljeni zdravstveni problemi.
Mislim da si ti prvi na svijetu koji je uspio da smanjivanjem prestane pušiti. To je dugotrajna patnja, umjesto kratkotrajnog oštrog reza i par dana krize.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21562
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6355 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MarlboroGold »

drugi profil wrote:
MarlboroGold wrote:Pozdrav raji s obzirom da nisam komentarisao do sad na ovoj temi.

Bivši sam pušač iako username možda drugačije govori. Davno sam se prijavio :lol:

Počeo sam sa 16 godina i bacio sa 27. Sad imam 30 i nikad se bolje nisam osjećao. Ovako sam prestao:
1. Postepeno smanjivao količinu - od 1,5-2 kutije na 1 kutiju, pa do pola kutije što se prije prestanka svelo na neke 3-4 cigare dnevno.
2. Počeo kupovati sve slabije i slabije cigare. Na početku sam pušio najjači Camel i York, a završio na Ultra Ronhillu. Mislim da više ne postoji Ronhill ili se drugačije zove.
3. Dok se nisam sveo na 3-4 cigare dnevno i kada mi se još uvijek dosta tražio nikotin, kupovao sam svakakve ljute bombone, pa kasnije one mixove suhog voća, badema itd. To mi je dosta godilo, a nisam se uopšte debljao.

To je moj recept. E sad, ima i slučajeva kada su ljudi naglo prestajali i često ako su njima ili njihovim voljenim ustanovljeni zdravstveni problemi.
Mislim da si ti prvi na svijetu koji je uspio da smanjivanjem prestane pušiti. To je dugotrajna patnja, umjesto kratkotrajnog oštrog reza i par dana krize.
Šta ja znam. Doduše, nisam ni htio prestati naglo jer su mi i dalje predstavljale ćejf, a znam mnoge koji su tako pokušali, pa su se vratili pušenju. Sve je to ipak do psihe.

Uglavnom, cigare su govna... nema onih koji ne mogu prestati. To je laž. Svi mogu ako hoće.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6356 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ma svaka tebi čast jer to su bile produžene muke. Sa tolikom voljom može se bilo šta.
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#6357 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Image
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#6358 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Ja prestao :igrac:
Sretno svima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6359 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

hali gali halid wrote:Ja prestao :igrac:
Sretno svima.
:thumbup:
Nemoj posustati. Trebaće nešto vremena da se zaborave navike iz pušačkog doba.
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#6360 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Necu nadam se, borba je... :brusli:
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6361 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Hajd pokušaj ovo. Napravi novu naviku. Uzmi jabuku pojedi ujutro, ili popij zeleni čaj sa svježim limunom. Iscijedi grejpfrut...
Nešto, neki ritual koji će biti novi, a koji će biti izuzetno zdrav za tebe. Pokušaj da istraješ u tome i nađi nešto što ti prija, nek ti postane navika.
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#6362 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Hvala na podrsci i savjetima :thumbup:
Samo kasljem dosta, i malo me bole pluca..
User avatar
Logovan
Posts: 94338
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6363 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Logovan »

hali gali halid wrote:Ja prestao :igrac:
Sretno svima.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6364 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

hali gali halid wrote:Hvala na podrsci i savjetima :thumbup:
Samo kasljem dosta, i malo me bole pluca..
Valja sve da se odlijepi. Imaš kupiti sirupe za čišćenje pušaćkih pluća, a ne bi škodilo ni da te doktor malo posluša da nije kakva infekcija naletila. Sezona je.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6365 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Billy The Pljuc »

Helem, rijesio se poroka, rekao sebi necu vise i ne razmisljam o tome da zapalim uopste. Cudno se osjecam danima vec, osjecam nekakvih mirisa koje prije nisam a u vrlo poznatim okruzenjima. Apetit se pojacao, definitivno imam vise energije, da sam sebi mogao docarati ovo bacio bih davno.

Samo u glavi lezi problem rekao bih, i pocinjanja i prestanka. Definitivno se moze, ja koji sam znao pola steke dnevno u nekim situacijama da stamanim sam prestao samo tako i nikakvih problema i kriza nemam za sada.

I da...ne vjerujem da cu doci u iskusenje da opet pocnem...stoga just do it...
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#6366 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#6367 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Bravo Billy, podrška saale.
Kao što bili reče, ne možeš sebi da dočaraš koje sve benefite imaš kad ne pušiš.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#6368 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Nastasia »

saale wrote:Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
Evo i ja ću s tobom.
Danas orvi dan.
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#6369 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by saale »

Nastasia wrote:
saale wrote:Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
Evo i ja ću s tobom.
Danas orvi dan.
Bit cemo jedno drugom podrška, lakše je u dvoje ;-) ;-)
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6370 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

al se ismijah roveći po temi i čitajući svoje "bisere" kad sam prestajala (opetovano :lol:)....uglavnom nekad u 2014 sam konačno prelomila....više mi gotovo i ne padaju na pamet...isto da nisam nikad ni pušila :-D

samo naprijed raja, nije nemoguće :mrgreen:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#6371 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by radiša »

Evo da vas i ja podrzim recenicom samo naprijed,vi to ne mozete!
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21562
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6372 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MarlboroGold »

saale wrote:Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
Podrška u tome. Mene i ime na forumu opet vuče na cigare iako sam prestao prije par godina :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#6373 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by radiša »

Ma sta te briga,nikad nije kasno da pocnes ponovo. :P
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#6374 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Rampage »

saale wrote:Hajmo po ko zna koji put :-) :-) :-) daj mi boze snage ovaj put da odem do kraja i da se govnima vishe nikad ne vracam!
Onog momenta kad se oslobodiš zla osjećat ćeš se kao da si se ponovo rodio:)

Može se, samo naprijed, vidjet ćeš kako je lijep život bez duhanskog dima:)
djana h
Posts: 39243
Joined: 06/08/2009 18:23

#6375 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Sretno vam :thumbup:
Post Reply