Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1 Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Industrialyzer »

Ima li ljubitelja pravih duhanskih proizvoda ovdje? Gdje kupujete cigare, koje su vam omiljene? Ja evo ispred sebe imam Romeo y Juliet jedan komad, pa posto nemam humidor trebao bih je do veceras ispusiti. U nedostatku dobre cigare, Hendelsgold cigarillosi su mi skroz ok. Takodjer, Don Tomas koji se moze kupiti kod nas mi se pokazao odlicno. Romeo y Juliet kod nas kostaju 32KM/kom, a Don Tomas 10KM/kom. Hendelsgold kutija sa 5 cigarillosa kosta 6KM.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Jimmy McNulty »

Industrialyzer wrote:Ima li ljubitelja pravih duhanskih proizvoda ovdje? Gdje kupujete cigare, koje su vam omiljene? Ja evo ispred sebe imam Romeo y Juliet jedan komad, pa posto nemam humidor trebao bih je do veceras ispusiti. U nedostatku dobre cigare, Hendelsgold cigarillosi su mi skroz ok. Takodjer, Don Tomas koji se moze kupiti kod nas mi se pokazao odlicno. Romeo y Juliet kod nas kostaju 32KM/kom, a Don Tomas 10KM/kom. Hendelsgold kutija sa 5 cigarillosa kosta 6KM.
Image

Ovo sest maraka? Dje ima kupit i moze li se narucit? :-D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#3 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Industrialyzer »

Kod nas su bez slika :lol: Ja kupujem u SCC Tobacco shop. Jedna u sedam dana nece skoditi :)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Jimmy McNulty »

Industrialyzer wrote:Kod nas su bez slika :lol: Ja kupujem u SCC Tobacco shop. Jedna u sedam dana nece skoditi :)
Mogu li se naruciti postom ili nesto slicno? Jaranu rodjendan 18 januara, mislim da bi mu ovo bio dobar poklon. :-D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Industrialyzer »

http://sastilom.com/product-category/to ... igarillos/

Probaj ovdje

Edit: Ako je poklon, onda Vasco da Gama 20KM kutija, super kvalitet.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#6 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Jimmy McNulty »

Industrialyzer wrote:http://sastilom.com/product-category/to ... igarillos/

Probaj ovdje

Edit: Ako je poklon, onda Vasco da Gama 20KM kutija, super kvalitet.
Nije mi toliki jaran :lol:

Vidim kao ima i u Zenici tobacco shop i to lokaciju koju odlicno poznajem, a ne sjecam se da ima tu. Bas cu otici da provjerim.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#7 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Industrialyzer »

Jimmy McNulty wrote:
Industrialyzer wrote:http://sastilom.com/product-category/to ... igarillos/

Probaj ovdje

Edit: Ako je poklon, onda Vasco da Gama 20KM kutija, super kvalitet.
Nije mi toliki jaran :lol:

Vidim kao ima i u Zenici tobacco shop i to lokaciju koju odlicno poznajem, a ne sjecam se da ima tu. Bas cu otici da provjerim.

:lol: Samo dobro zapamti sta trazis jer u nasim shopovima radnice nemaju pojma fkt, znaju ih samo po cijenama. Dosao ja, pitam za "kubanske" cigare, kaze ona: Imamo ove od 7 maraka, ove od 10, ove od 19... Reko imate li Romeo y Juliet, ona trazi i nadje 32KM jedan komad. Reko dacete mi Handelsgold classic ipak :mrgreen:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#8 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by Industrialyzer »

Nabavio se Romeo y Julietta, bujrum :P Gdje u Sarajevu se moze sjesti, naruciti dobar viski i zapaliti cigara a da ne izgledas cudno i da te niko ne zapitkuje. Majke mi kad god izvadim Handelsgold na sto, neko me pita sta je to, kakvo je, moze li probati jednu... Cigara je cejf, a ne zelim u kuci mnogo pusiti.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#9 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by mahir985 »

...
Last edited by mahir985 on 18/02/2020 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#10 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by mahir985 »

Industrialyzer wrote: 10/01/2019 12:54 Ima li ljubitelja pravih duhanskih proizvoda ovdje? Gdje kupujete cigare, koje su vam omiljene? Ja evo ispred sebe imam Romeo y Juliet jedan komad, pa posto nemam humidor trebao bih je do veceras ispusiti. U nedostatku dobre cigare, Hendelsgold cigarillosi su mi skroz ok. Takodjer, Don Tomas koji se moze kupiti kod nas mi se pokazao odlicno. Romeo y Juliet kod nas kostaju 32KM/kom, a Don Tomas 10KM/kom. Hendelsgold kutija sa 5 cigarillosa kosta 6KM.
Pored toga što su kod nas duplo skuplje cigare u odnosu na ostatak Europe, najcesce ih drze u humidoru koji se davno osusio pa tako i cigare nemaju optimalnu vlaznost zraka. Najbolje bi ti bilo ako imas nekoga da ti donese iz inostranstva ili eventualno mozes kupiti u Beogradu ili Zagrebu, gdje imas ekskluzivne distributere kubanskih cigara. Humidor mozes sam napraviti za 20KM od plasticne kutije (tzv. Tupperdor)

Sta se tice mjesta, Dos Hermanos ima prilicno intimnu atmosferu kao i 2-3 pristojna viskija u ponudi te cak i pepeljaru za cigare.
IM004
Posts: 3
Joined: 08/04/2021 23:42

#11 Re: Cigare, cigarillosi- ALL ABOUT

Post by IM004 »

Industrialyzer wrote: 10/01/2019 12:54 Ima li ljubitelja pravih duhanskih proizvoda ovdje? Gdje kupujete cigare, koje su vam omiljene? Ja evo ispred sebe imam Romeo y Juliet jedan komad, pa posto nemam humidor trebao bih je do veceras ispusiti. U nedostatku dobre cigare, Hendelsgold cigarillosi su mi skroz ok. Takodjer, Don Tomas koji se moze kupiti kod nas mi se pokazao odlicno. Romeo y Juliet kod nas kostaju 32KM/kom, a Don Tomas 10KM/kom. Hendelsgold kutija sa 5 cigarillosa kosta 6KM.
Ako netlo zeli kubanske cigare,nek se javi u pp
Post Reply