Chromecast

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

zecov
Posts: 245
Joined: 01/10/2012 12:09

#26 Re: Chromecast

Post by zecov »

getriba wrote: Ako ti ne bude radilo, probaj srt fajlu spasiti kao ANSI, ne kao UTF-8. Topla preporuka, koristi Notepad++
evo namjestio sam nasa slova i veličinu fonta. velicina fonta se namjesta na telefonu sa kojeg se pustaju video sadrzaji.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#27 Re: Chromecast

Post by GAU8 »

Je li još neko probao ovaj "guest mode"
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#28 Re: Chromecast

Post by Dady »

korkodil wrote:druga generacija uređaja je puno bolja nego ona USB VERZIJA
I prva i druga generacija su HDMI
Btw druga generacija ima dvije verzije Video i Audio
Osim toga imaš i Ultra verziju za 4k UHD
Image
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#29 Re: Chromecast

Post by Dady »

korkodil wrote:može li se povezat sa externim HDD?
Ne direktno. U biti chromecast je zamišljen kao ekstenzija tj dodatak android uređaju.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#30 Re: Chromecast

Post by rizibizi »

Ima li ko da prodaje po pristupacnoj cijeni, da ne moram potezati do Austrije ili dalje? Moze kec, moze dvica, moze ultra, sve moze. :D Ubilo mi se za EON-a. Usput ima li neko da koristi kakav HDMI switch uz chromecast?
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#31 Re: Chromecast

Post by semirsar »

korkodil wrote:
rizibizi wrote:Ima li ko da prodaje po pristupacnoj cijeni, da ne moram potezati do Austrije ili dalje? Moze kec, moze dvica, moze ultra, sve moze. :D Ubilo mi se za EON-a. Usput ima li neko da koristi kakav HDMI switch uz chromecast?
košta 109 maraka ne znam kakvu bi ti cijenu?

http://sync.ba/kategorija-proizvoda/google/

https://www.mobilmedia.ba/google-chromecast-2.html
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#32 Re: Chromecast

Post by semirsar »

korkodil wrote: kad se uračuna dostava isti kurc
i jopet nije ako ces u pfening da gledis :evil:
dje l' si ti to boguizanogu :mrgreen:
uostalom, link namjenjen @rizi... njemu dostupno za prosetat malo ak teb vec nije :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#33 Re: Chromecast

Post by MTV »

semirsar wrote: uostalom, link namjenjen @rizi... njemu dostupno za prosetat malo ak teb vec nije :mrgreen:
Jos ako ima penzica jos 10% jeftinije.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#34 Re: Chromecast

Post by rizibizi »

Sta ima 109 KM a izgleda i ja jos veca budala sto sam uopste pitao.Fino dam 35-40 eura teti koja hoda gore dole Sarajevo-Grac i budem gospodin covjek.Ovo me podsjeti na doba kad sam prvi put narucivao raspberry citav svijet reklamira 35 USD kod nas u radnji kod zvanicnog zastupnika em sto se pojavio kad je prosla fora em sto je bio 129 KM. Onda me jos neko ovako pita sta hocu.
Hvala @semir nije mi mrsko baciti krug jos cu i penzica kakvog povesti zauhar i ovih 10% a prosetalo se,dok budemo setali vodit cemo ozbiljnu raspravu koji je uredjaj majka i otac striminga. :D
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#35 Re: Chromecast

Post by semirsar »

eeeeee, fino je kad se ima tetica koja nastavlja tradiciju... ko nekad opstepoznate shoping vikend ture preko via opicina ...
sta cemo za one koji nemaju tetu chiku ili nekog ko ide gori doli a razumiju se u web shoping ki Mara u krivi... et' njima hepek na suho sad i odmah bez cekanja za malo skuplje, ipak ga dobiju bez cekanja a jos ga vala mogu i uzivo pogledit i opipat prije nego ispljunu lovu :mrgreen:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#36 Re: Chromecast

Post by rizibizi »

Zena radi valjda s garderobom, hranom, sta ja znam sta sve kupuje, ja joj isprintam sta mi treba sifru proizvoda, sve sa stranice, budem fin provjerim jel ima na stanju, ona se ukaze tamo upre prstom, kupi donese, uzme 10% sebi dobro njoj dobro meni nije na glavi nosila, nije kopala, orala, suncokret u ulje pretvarala.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#37 Re: Chromecast

Post by Qler »

Meni jaran nedavno donio iz Frankfurta ovaj novi, samo nije ultra :) ali s obzirmo da se spaja na 26'' LCD iz 2008. godine koji i nema USB porta nego ga moram napajati iz struje :) dobar je :)

I odlicna je stvar.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#38 Re: Chromecast

Post by semirsar »

Odlicna zaista stvarcica
U menemi ovi novi tivi imade fabricki ugradjen oti hepek pa kadki otidjem na yutjubito odma mi trazi najvisu rezu i istu pusta fakat odlicna stvar... :thumbup: :mrgreen:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#39 Re: Chromecast

Post by kiligonzales »

Koristili ga u firmi. Lijepa stvarcica. Kad smo se zajebavali pustili bi karaoke s youtubea i udri. pod plazmom pjevanje, :lol:
Post Reply