Chrome, kako vidjeti cijelu sliku?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
chuchumbamayumbe

Chrome, kako vidjeti cijelu sliku?

Post by chuchumbamayumbe » 15/10/2011 23:10

OK, preko Firefox-a postoji opcija desni klik, view image i prikaže se slika koju do tada nisam vidio cijelu preko ekrana (čest slučaj na forumu).
Kod Chrome-a koristim opciju "desni klik, open image in the web" što je mnogo lošije rješenje.
Pretpostavljam da i kod Chrome-a postoji elegantno i mnogo brže rješenje kao i kod Firefox-a, ili griješim?
Hvala!

bordo gandalf
Has thanked: 1 time

Re: Chrome, kako vidjeti cijelu sliku?

Post by bordo gandalf » 15/10/2011 23:44

Desni klik>Otvori sliku u novoj kratici je sasvim ok

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 15/10/2011 23:51

rashtiman wrote:Desni klik>Otvori sliku u novoj kratici je sasvim ok
Priznaj da je Firefox rješenje mnogo brže i jednostavnije od Chrome, iako se svodi na isto. Manje klikova, i nepotrebnih tabova, mnogo preglednije. Čudi me da Chrome ( kažu da bi trebalo da se temelji na jednostavnosti) neke stvari veoma komplikuje. Nedavno sam prešao na Chrome, u početku je bilo OK dok nisam počeo uštimavati neke opcije koje se kod FIrefoxa nalaze na tako logičnim mjestima, ovdje u Chrome-u se još nikako ne snalazim, a i sumnjam da ću u dogledno vrijeme. Nekako ništa nije na ruku.

bordo gandalf
Has thanked: 1 time

Post by bordo gandalf » 15/10/2011 23:57

Pa polahko i ja sam se tesko snalazio kad sam presao ali sad sam navikao na chrome i sve mi izgleda jednostavno...sviđa mi se kod chroma kad pocnes pisati neku adresu(tipkas fac...odma otvori facebook i slicno) koju si vec posjetio odma ti je otvori sam

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 15/10/2011 23:59

ja predjoh na chrome iz razloga sto kada sam inst. ovu zadnju verziju mozzile 7, browser je poceo da ledi svako minutu, nisam mogao izdrzati tako da sam primoran da predjem na chrome...
navika je gadna stvar, najteze mi se bilo navici na home page na lijevoj strani, ima tu jos sitnica u kojima je mozzila tito ali ono sto se mora priznati jeste to da je chrome znatno brzi od mozzile...

semirsar
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Post by semirsar » 16/10/2011 00:01

Meni se sa zadnja dva update-a sve cesce rusi ff, i vise od pola dodataka je iskljuceno, pa sam presao na chrome koji je, ne puno, ipak brzi od ff.

Sir Jack Daniels

Post by Sir Jack Daniels » 16/10/2011 13:30

Covjece, a ja vec pola dana skeniram stotinjak giga materijala na hdd, mislio sam da sam nekog trojancerosa pokupio pa mi mozzila ne moze normalno da funkcionise .. otkako sam 7cu skinuo, ledi se svako malo, al sto je najgore, kada izadjem iz nje pa pokusam ponovo uci, ili nece ili je internet nemoguce spor ..

Post Reply