Christianity; Religion of the West

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#26

Post by zzzzz »

, po cemu ti je grad Sokolac dobio ime .


E kome li je Sokolac grad :-)
1edi1
Posts: 53
Joined: 20/02/2005 23:47

#27

Post by 1edi1 »

AKO NIJE GRAD , ONDA GRADIC, AKO NIJE I TO NEKA BUDE KASABA, ALI NAZIV SE ZNA KAKO JE DOBIO!!!
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#28

Post by summeja »

1edi1 wrote:summeja,
Odgovori mi sta je to " TEVRAT, ZEBUR, INDZIL" ?
Kao i po tome da li moze djete biti starije od roditelja, odnosno mozel ono stvoriti svoje roditelje? Da je dozvoljeno naucnicima da ispitaju porijeklo kocke KABE i ako nije zasto nije?

TEVRAT,ZEBUR,INDŽIL,KURAN su četiri objavljene knjige.
Prva Musa a.s., druga Davudu a.s., treča Isa a.s., i četvrta-zadnja Muhammedu a.s.ali to vjerujem da več znaš i sam...
Knjige koje se danas nazivaju Evandeljima samo su rukama evandelista pisane biografije Isa a.s. života...a oroginalni tekst je nepovratno izgubljen...
Evandelje po Barnabi je po objektivnom sudu,nekako najbliže istini.
A to dali može dijete biti starije od roditelja,presudi sam...
1edi1
Posts: 53
Joined: 20/02/2005 23:47

#29

Post by 1edi1 »

summeja,

U pravu si sto si rekao da znam i sam , ali sad cu ti odgovoriti na ovo tvoje pitanje i to na diplomatski nacin pitanjem.A pitao si:

A to dali može dijete biti starije od roditelja,presudi sam

Da li "TEVRAT, ZEBUR, INDZIL" mogu biti stariji od TORE, Psalmi i Evandjelja?

A ako nisi siguran jacu ti reci da Kur`an nije cetvrta knjiga vec je ona knjiga koja je nastala prepisivanjem ove tri knjige, a sa hebrejskog prevedeno KUR`AN znaci prepis, prepiska.
A to dragi moj znaci da Djete ne moze biti starije od oca , pa ni Kur`an, pa ni ISA od ISUSA jer ISUS je prisvojen u Islamu od Hriscanstva i dalo mu se ime ISA, I da ti sad ne neavidim sva imena Da je Ibrahim falcifikovan od Abrahama.
Tako ako budes pazljivo citao Kur`an onda mozes vidjeti da u njemu TORA, PSALMI I EVANDJELJE oznacavaju vise puta kao RIJEC BOZIJA, U 114 sura u Kur`anu najmanje 62 reda isticu Tora, Psalmi i Evandjelje knjige od boga, i najmanje u 12 redaka potvrdjuje da je Kur`an napisan sa namjerom da POTVRDI TE TRI KNJIGE ( Toru, Psalme i Evandjelje),a samim tim potvrdjuje da je prepis izvrsen iz te tri knjige, a to opet potvrdjuje da je pravi prevod rijeci Kur`an PREPIS.
El_Camino
Posts: 247
Joined: 20/11/2002 00:00

#30

Post by El_Camino »

1edi1 wrote:Kur`an nije cetvrta knjiga vec je ona knjiga koja je nastala prepisivanjem ove tri knjige
ImageImage
ImageImage
1edi1
Posts: 53
Joined: 20/02/2005 23:47

#31

Post by 1edi1 »

El_Camino,
Upravo tako kako si postavio ove slikice jeste pravo jeste smijesno i tvoje neznanje, ako se znas snaci u Kur`anu onda pokusaj procitati koji redak u 2 poglavlju El-Bekare, pa se onda sjeskaj i ko piksi i diksi i macor tom
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#32

Post by summeja »

1edi1 wrote:summeja,

U pravu si sto si rekao da znam i sam , ali sad cu ti odgovoriti na ovo tvoje pitanje i to na diplomatski nacin pitanjem.A pitao si:

A to dali može dijete biti starije od roditelja,presudi sam

Da li "TEVRAT, ZEBUR, INDZIL" mogu biti stariji od TORE, Psalmi i Evandjelja?

A ako nisi siguran jacu ti reci da Kur`an nije cetvrta knjiga vec je ona knjiga koja je nastala prepisivanjem ove tri knjige, a sa hebrejskog prevedeno KUR`AN znaci prepis, prepiska.
A to dragi moj znaci da Djete ne moze biti starije od oca , pa ni Kur`an, pa ni ISA od ISUSA jer ISUS je prisvojen u Islamu od Hriscanstva i dalo mu se ime ISA, I da ti sad ne neavidim sva imena Da je Ibrahim falcifikovan od Abrahama.
Tako ako budes pazljivo citao Kur`an onda mozes vidjeti da u njemu TORA, PSALMI I EVANDJELJE oznacavaju vise puta kao RIJEC BOZIJA, U 114 sura u Kur`anu najmanje 62 reda isticu Tora, Psalmi i Evandjelje knjige od boga, i najmanje u 12 redaka potvrdjuje da je Kur`an napisan sa namjerom da POTVRDI TE TRI KNJIGE ( Toru, Psalme i Evandjelje),a samim tim potvrdjuje da je prepis izvrsen iz te tri knjige, a to opet potvrdjuje da je pravi prevod rijeci Kur`an PREPIS.
kao prvo ja nisam muško...nego ženska..summeja...
:-)
heheheheh..ti si jedan čitav prepis... :D
Kuran je knjiga zadnja ...koju je sam uzvišeni Allah prenio preko Muhammeda a.a. ...zadnja,da opomene ljude,kad se več nisu ravnali po onim drugim knjigama-ali onim stvarno prvim i originalnim(pri tom ne mislim sadašnju bibliju ,jer ta je Bože mi oprosti...ali laž)
i Kuran NIJE NIKAKAV PREPIS...te gluposti ostavi za sebe i svoju porodicu,i njima to predaji..a meni ne možeš,jer ja znam odakle -kuran , dragi moj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SELAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
El_Camino
Posts: 247
Joined: 20/11/2002 00:00

#33

Post by El_Camino »

1edi1 wrote:Kur`an nije cetvrta knjiga vec je ona knjiga koja je nastala prepisivanjem ove tri knjige
ImageImage
ImageImage

Jesi li ti uopste svjestan sta ove tvoje rijeci znace i koliku one neukost pokazuju?
:~)
Posts: 76
Joined: 27/10/2004 11:51
Location: Sarajevo

#34

Post by :~) »

Invitae wrote: obzirom da je slika u potpunosti neprimjerena za forum, ista je uklonjena.
Administracija
Malo je reci da je ova slika neprimjerena za forum. Zanima me samo mentalni sklop onoga koji ju je postirao, mada samo koristenje ovakve slike da bi se nesto postiglo tj. da bi se neko uvrijedio, puno govori o toj licnosti.

Za njegovu informaciju, obrezivanje (cirkumzicija) se DANAS koristi ne samo kod muslimana i jevreja. Svima je vec poznato da se obrezivanje vrsi iz higijenskih i medicinskih razloga, a ne zato sto je to rekao neki hodza ili rabin.

Za detaljnije informacije oko obrezivanja obratite se kakvom dobrom urologu a za vas problem, obratite se kakvom dobrom psihijatru.

ugodan dan :)
:~)
Posts: 76
Joined: 27/10/2004 11:51
Location: Sarajevo

#35

Post by :~) »

Zahvaljujem Administraciji foruma.

Svaka cast :)
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#36

Post by summeja »

jao,pa ne znaju oni šta je higijena, da znaju ne bi to podrazumijevali kao neko mučenje i izrugivanje,kako se je htjelo prikazati obrezivanje na onoj slici...
i dobro da je uklonjena,i dugo ste čekali,trebalo je odma !!!!!!!!!!!!!!!!
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#37

Post by summeja »

jao,pa ne znaju oni šta je higijena, da znaju ne bi to podrazumijevali kao neko mučenje i izrugivanje,kako se je htjelo prikazati obrezivanje na onoj slici...
i dobro da je uklonjena,i dugo ste čekali,trebalo je odma !!!!!!!!!!!!!!!!1
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#38

Post by UBL »

...
Last edited by UBL on 15/11/2008 23:25, edited 1 time in total.
El_Camino
Posts: 247
Joined: 20/11/2002 00:00

#39

Post by El_Camino »

1edi1 wrote: to su cinili sa krvoprolicem , udijanjem mucenjem zastrasivanjem
Image
dawud
Posts: 60
Joined: 31/03/2005 08:06

#40

Post by dawud »

Španjolska,tipična katolička zemlja ozakonila homoseksualne brakove
Donji dom španjolskog parlamenta prihvatio je prijedlog zakona koji legalizira brakove između homoseksualaca, što će vjerojatno izazvati ktakotrajni bijes Crkve, koja je upravo dobila novoga konzervativnog Papu. Prepuna galerija (inače španaca katolika)za javnost odluku je pozdravila s oduševljenjem. Nije pravedno da ste zbog ljubavi građanin drugog reda, rekla je socijalistička zastupnica Carmen Monton. Socijalistički španjolski premijer Jose Luis Rodriguez Zapatero uživa veliku potporu kako u parlamentu, tako i u javnosti, za tu reformu kojom će Španjolska postati "tek" treća europska zemlja koja je legalizirala homoseksualne brakove.
Nema sta,opravdano je sto se katolička crkva sve vise zove reformistička jer iz godine u godine polahko sve mjenjaju,uvode novine.
Zapitajmo se sta je to ostalo od izvornog krscanstva od Isusovog učenja?
Skoro pa ništa.
El_Camino
Posts: 247
Joined: 20/11/2002 00:00

#41

Post by El_Camino »

dawud wrote:Španjolska,tipična katolička zemlja ozakonila homoseksualne brakove
Hoce sad novom papi pozliti. :-) :lol:
krokyyy
Posts: 12
Joined: 23/04/2005 18:06

#42

Post by krokyyy »

UBL,
Dakle u ondasnje vrijeme kada su Osmanlijske horde krenule u pljackanje i osvajanje Balkana i balkanskih zemalja to su cinili sa krvoprolicem , udijanjem mucenjem zastrasivanjem, kao i donosenjem novih samo njima odgovarajucih zakona, Pa je tako moj Bosniaque pored danka u krvi i janicarstva(a to je odlika da i u Turskoj sada ima plavih zelenih ociju kao i svjetlije puti) pilo je zastrasivanja sa nabijanjem na kolac ako nece da prihvati islam ili cak su se trgovci pljkackali pa ih nabijali na kolac, po cemu ti je grad Sokolac dobio ime .
Zatim sa nenormalnim porezima isto tako samo za nemuslimane i one koji ne zele da predju na islam pa su im poslije oduzimali imovinu, pa tako isto zakon prve bracne noci- ako neces u islam onda kad se zenis prvo je morao neki turski vladar tog kraja da spava sa tom nevjestom,a to ti je bi jedan vid silovanja zena hriscanki, znaci nije pojam u nepostenju i kurvanju nasih pra-pra baba vec je postojao problem kod tih islamskih vladara koji su silom zaposjeli teritorije koje njima nikada nisu pripadale, ujedno su tako silovali nase babe a jos usput klanjali 5 puta dnevno i ucili i citali Kuran, da li je to ispravan put bio kroz kuran i kroz nasilno nametanje Islama ? odgovori ti meni sad to.[/b]

Hmm...mozes li napisati izvor ovih "historijskih" informacija?


Nije ti potrban ni jedan izvir informacija, da se uvjeris u tu tacnost jer svak to zna da je istina i da je tako , samo sto je problem priznati istinu i pogledati sebi iza ledja pa svatiti da ti je djed i pradjed Alija ili Muhamed, ali da su njihovi pradjedovi ili tvoji cukundjedovi bili Gavro ili Djoko to je problem pa se trazi izvor informacija, zna se svepokusaj sa nekim rastabirit i kakav je Muhamedov put od Meke ka Medini bio jel bio sa ratnicima li sa Kranom i propovjkedanjem kao sto je Isus radio?
El_Camino
Posts: 247
Joined: 20/11/2002 00:00

#43

Post by El_Camino »

1edi1 wrote:i kroz nasilno nametanje Islama ?
Image

Neuki! Da su oni ovako radili za 500 godina bi se vase sjeme zatrlo.

Nego nemoj se sramotiti i blamirati ovdje pred svijetom i pokazivati svakome svoju neukost ili sto mi muslimani kazemo dzahilijet.
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#44

Post by meatoverhere »

krokyyy wrote:UBL,
Dakle u ondasnje vrijeme kada su Osmanlijske horde krenule u pljackanje i osvajanje Balkana i balkanskih zemalja to su cinili sa krvoprolicem , udijanjem mucenjem zastrasivanjem, kao i donosenjem novih samo njima odgovarajucih zakona, Pa je tako moj Bosniaque pored danka u krvi i janicarstva(a to je odlika da i u Turskoj sada ima plavih zelenih ociju kao i svjetlije puti) pilo je zastrasivanja sa nabijanjem na kolac ako nece da prihvati islam ili cak su se trgovci pljkackali pa ih nabijali na kolac, po cemu ti je grad Sokolac dobio ime .
Zatim sa nenormalnim porezima isto tako samo za nemuslimane i one koji ne zele da predju na islam pa su im poslije oduzimali imovinu, pa tako isto zakon prve bracne noci- ako neces u islam onda kad se zenis prvo je morao neki turski vladar tog kraja da spava sa tom nevjestom,a to ti je bi jedan vid silovanja zena hriscanki, znaci nije pojam u nepostenju i kurvanju nasih pra-pra baba vec je postojao problem kod tih islamskih vladara koji su silom zaposjeli teritorije koje njima nikada nisu pripadale, ujedno su tako silovali nase babe a jos usput klanjali 5 puta dnevno i ucili i citali Kuran, da li je to ispravan put bio kroz kuran i kroz nasilno nametanje Islama ? odgovori ti meni sad to.[/b]

Hmm...mozes li napisati izvor ovih "historijskih" informacija?


Nije ti potrban ni jedan izvir informacija, da se uvjeris u tu tacnost jer svak to zna da je istina i da je tako , samo sto je problem priznati istinu i pogledati sebi iza ledja pa svatiti da ti je djed i pradjed Alija ili Muhamed, ali da su njihovi pradjedovi ili tvoji cukundjedovi bili Gavro ili Djoko to je problem pa se trazi izvor informacija, zna se svepokusaj sa nekim rastabirit i kakav je Muhamedov put od Meke ka Medini bio jel bio sa ratnicima li sa Kranom i propovjkedanjem kao sto je Isus radio?

Ovo je gomila bljuvotina. Sto u Srbiji nema muslimana? Ili nisu prelazili, ili su ih Srbi sve nabili na kolac. Ako nisu prelazili, onda ocito nisu morali, a ako su ih Srbi sve nabili na kolac, onda su ucinili jos jedan genocid i to u vlastitoj zemlji. Cuj nije ti potreban ni jedan izvor informacija da se uvjeris u tacnost ovakvih bljuvotina.... :x
Oficir s puzom
Posts: 284
Joined: 08/04/2005 20:59

#45

Post by Oficir s puzom »

123 wrote:
Nije bitno da li je Hriscanstvo nastalo prije Hrista, ili po tvom 300 godina iza, i da li je Isus bio bijel , crn ili kao melez, ditno je da je Islam nastao od Hriscanstva, kao sto je Kuran nastao od Tore, Davidovih Psalmi , Evandjelja i kao sto su muslimani na tim prostorima BiH nastali od Hriscanskog naroda koji su postovali Bosansku Crkvu Bibliju i Isusa.
Niti je krscanstvo nastalo od jeduizma, niti je islam nastao od krscanstva.
Niti je Biblija jeduisticka knjiga, niti je Kur'an krscanska knjiga.
Jedino sto bi se moglo reci, to je da je izvor za sve tri religije isti.

Hriscanski narod ne postoji. Postoji hriscanska vjera ili hriscansko ucenje koju prihvataju pripadnici razlicitih naroda, ali ne postoji hriscanski narod. Ja mogu prihvatiti bilo koju religiju, ali cu i dalje ostati pripadnik jednog te istog naroda. Dakle, Bosanci su u svom korjenu Slaveni, koji su svoje slavenske bogove u jednom periodu svoje istorije zamjenili krscanskim ucenjem (svojom voljom, ili nametanjem silom, nevazno) kao sto su (jedan dio bosanaca) svoje bogumilsko ucenje (kojem se katolicka crkva protivila i nazivala ga heretickim) zamjenila islamskim ucenjem (koje je nametnuto silom ili prihvaceno svojom voljom, ali ni to vise nije vazno), a drugi dio je prihvatao katolicanstvo ili pravoslavlje. Bogumilstva su se odrekle sve tri grupe.
kako nije vazno ... pa ako prihvatis tudju vjeru na silu ti nikada neces biti onaj pravi istinski vjernik!
123
Posts: 23
Joined: 04/04/2005 13:54

#46

Post by 123 »

Oficir s puzom wrote:
123 wrote:
Nije bitno da li je Hriscanstvo nastalo prije Hrista, ili po tvom 300 godina iza, i da li je Isus bio bijel , crn ili kao melez, ditno je da je Islam nastao od Hriscanstva, kao sto je Kuran nastao od Tore, Davidovih Psalmi , Evandjelja i kao sto su muslimani na tim prostorima BiH nastali od Hriscanskog naroda koji su postovali Bosansku Crkvu Bibliju i Isusa.
Niti je krscanstvo nastalo od jeduizma, niti je islam nastao od krscanstva.
Niti je Biblija jeduisticka knjiga, niti je Kur'an krscanska knjiga.
Jedino sto bi se moglo reci, to je da je izvor za sve tri religije isti.

Hriscanski narod ne postoji. Postoji hriscanska vjera ili hriscansko ucenje koju prihvataju pripadnici razlicitih naroda, ali ne postoji hriscanski narod. Ja mogu prihvatiti bilo koju religiju, ali cu i dalje ostati pripadnik jednog te istog naroda. Dakle, Bosanci su u svom korjenu Slaveni, koji su svoje slavenske bogove u jednom periodu svoje istorije zamjenili krscanskim ucenjem (svojom voljom, ili nametanjem silom, nevazno) kao sto su (jedan dio bosanaca) svoje bogumilsko ucenje (kojem se katolicka crkva protivila i nazivala ga heretickim) zamjenila islamskim ucenjem (koje je nametnuto silom ili prihvaceno svojom voljom, ali ni to vise nije vazno), a drugi dio je prihvatao katolicanstvo ili pravoslavlje. Bogumilstva su se odrekle sve tri grupe.
kako nije vazno ... pa ako prihvatis tudju vjeru na silu ti nikada neces biti onaj pravi istinski vjernik!
Znaci, Slaveni-krscani nisu pravi vjernici, jer im je krscanstvo nametnuto silom? :shock: :zzzz:
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#47

Post by UBL »

...
Post Reply