Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5901 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

što li škutori diskreditiraše njemačkog turistu?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#5902 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Loki2k9 wrote: 27/09/2022 02:35
Spit_fire wrote: 19/09/2022 10:21

RTRS uredno ga pripoji na svakoj karti, od prognoze pa do prikaza puteva recimo
Brcko cijepa cetnitet na pola. Na BN televiziji BD je izdvojen iz mokrih snova ludog Milojka i muske zenke Cvije. U samom gradu Bosnjaci i Srbi su bare-bare. U cijelom BD Bosnjaci imaju 54% zivorodjenih, Srbi oko 40%, ako ne i manje.
Ah..kad mogu Hrvati pripajati sebi Jablanicu, Konjic, Bugojno, Travnik, Mostar, Stolac sto ne bi ovi migli brcko :D
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#5903 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

Šmita su Plenković i hrvatske službe previše izvozali pa onako budaleše pred kamerama.
Mislim da ima ogroman stres od tog pritiska koji ne podnosi dobro.
Ako skonta da su Bošnjaci "lagan zalogaj" učinit će sve da zadovolji Plenkovića i uved sistem sličan "aparthejdu" za Bošnjake.
To je bar moje mišljenje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#5907 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

DonieBrasco wrote: 27/09/2022 12:39 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vstv-ne ... /220927059

Ima li Šmit ovdje ovlasti da reaguje ?
A sto bi reagovao? Je li reagovao kada je Dodik stavljen na tu istu listu?

U sustini stavljanje na tu listu nista ne znaci gledajuci nas pravni sistem.
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#5908 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

patriot_bih wrote: 27/09/2022 10:55 Šmita su Plenković i hrvatske službe previše izvozali pa onako budaleše pred kamerama.
Mislim da ima ogroman stres od tog pritiska koji ne podnosi dobro.
Ako skonta da su Bošnjaci "lagan zalogaj" učinit će sve da zadovolji Plenkovića i uved sistem sličan "aparthejdu" za Bošnjake.
To je bar moje mišljenje.
To mu je svakako bila namjera, ali su ga omeli protesti i nedostatak podrške matične zemlje.
Odmah je sve bilo jasno kad je iz RH došao u BIH i to prvo u Mostar pa u posjet popovima i onda jadan morao otići u Sarajevo.

Treba ga otvoreno pitati jel primio pare?
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#5909 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Jordan1961 wrote: 27/09/2022 06:52
Loki2k9 wrote: 27/09/2022 02:35

Brcko cijepa cetnitet na pola. Na BN televiziji BD je izdvojen iz mokrih snova ludog Milojka i muske zenke Cvije. U samom gradu Bosnjaci i Srbi su bare-bare. U cijelom BD Bosnjaci imaju 54% zivorodjenih, Srbi oko 40%, ako ne i manje.
Koliko vlasti RS ima u BD se vidi kad krenu organizirati one svoje nelegalne referendume. U BD ne smiju ni prismrditi. Ko hoce da glasa na autobus pa vozi iz BD i glasaj gdje im vec naprave (naravno izvan BD).
Medjutim problem je veci sto oni non stop na zvanicnim javnim servisima promoviraju BD kao dio RS. Tako se stvara dojam na dugi rok. No to je protiv Ustava BiH i trebalo bi se boriti protiv toga svim sredstvima.
Fasiste treba prozivati svaki dan. Pogledaj sta rade s onim fasistickim lecima koje dijele po cetnitetu, od negiranja genocida pa sve do negiranja ijednog zlocina koji je zlocinacka VRS pocinila nad Bosnjacima (kako oni navedu - muslimanima) na teritoriji drzave koji je etnicki ociscen. Zlo koje Dodik prosipa nikad od rata nije bilo jace nego sada. Pa pisljiva PTPC svaki dan proizvodi novu propagandu. Srbi prepravili sve moguce na engleskoj Wikipediji, sad kad citas o ratu u Bosni i Hercegovini ispade da smo svi podjednako krivi. Za koju godinu ce navesti da su se samo branili. Niko živ naš ne prati ono sto oni uveliko rade.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#5910 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

Loki2k9 wrote: 27/09/2022 15:14
Jordan1961 wrote: 27/09/2022 06:52
Koliko vlasti RS ima u BD se vidi kad krenu organizirati one svoje nelegalne referendume. U BD ne smiju ni prismrditi. Ko hoce da glasa na autobus pa vozi iz BD i glasaj gdje im vec naprave (naravno izvan BD).
Medjutim problem je veci sto oni non stop na zvanicnim javnim servisima promoviraju BD kao dio RS. Tako se stvara dojam na dugi rok. No to je protiv Ustava BiH i trebalo bi se boriti protiv toga svim sredstvima.
Fasiste treba prozivati svaki dan. Pogledaj sta rade s onim fasistickim lecima koje dijele po cetnitetu, od negiranja genocida pa sve do negiranja ijednog zlocina koji je zlocinacka VRS pocinila nad Bosnjacima (kako oni navedu - muslimanima) na teritoriji drzave koji je etnicki ociscen. Zlo koje Dodik prosipa nikad od rata nije bilo jace nego sada. Pa pisljiva PTPC svaki dan proizvodi novu propagandu. Srbi prepravili sve moguce na engleskoj Wikipediji, sad kad citas o ratu u Bosni i Hercegovini ispade da smo svi podjednako krivi. Za koju godinu ce navesti da su se samo branili. Niko živ naš ne prati ono sto oni uveliko rade.
Srbi u prosjeku su puno politički obrazovaniji od nas Bošnjaka.
Oni imaju velikosrpsku ideologiju koju slijede (slično je i sa Hrvatima i njihovim nacionalizmom).

Bošnjake puno manje zanima geopolitika nego Srbe. Bošnjaci ne vole dugoročne/državotvorne ciljeve. Jako smo lijeni za bilo šta što nije u našem ličnom interesu.

Wikipedia je očit primjer gdje dominira velikosprska i velikohrvatska propaganda.
Srbi su oteli od BiH sve što se može oteti.
Npr. na wikipediji Meše Selimović je slika poštanska marka iz Srbije, a često ga pokušavaju označit kao "serbian writer"

PTPC isto tako. BHRT ima osnovan razlog da tuži PTPC zbog uskraćivanja pretplate koju treba da dobije BHRT. Međutim, niko to ne radi.
Isto je sa kartama iz vremenske prognoze - neke NO bi trebale pisati RAK-u i OHR-u u vezi toga

Postali smo previše labavi, a to nije dobro.
Često se zapitam zašto se uopšte ratovalo ako ćemo se predati u miru.
mishic
Posts: 6069
Joined: 28/04/2011 16:29

#5911 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

"Politička trakavica o izmjenama izbornog zakona u Bosni i Hercegovini traje mjesecima i još nije riješena. Ova ponekad i psihološka igra od jučer je dobila jedan novi zaokret nakon što je Vlada Hrvatske priznala da je mjesecima, diskretno sa visokim predstavnikom u BiH Christianom Schmidtom razgovarala o izmjenama izbornog zakona."

Zar i ti sine Brute?!! Od Šmita se očekivalo da transparentno, javno i u najboljem interesu BiH i društva u njoj ovu zemlju izvede na evropske demokratske standarde a ne da radi u "rukavicama" kao što Plenković sada potvrđuje. Bilo je bezbroj izdaja i prodaja BiH a očekivanja da jednom prestanemo biti predmetom trgovine izgleda još će biti na čekanju. Razočarenja građana BiH duboka su i sasvim opravdana. Nepovjerenje prema međunarodnoj zajednici i njenim djelatnicima, kako vidimo i iz ovoga primjera, sasvim utemeljeno i iskustveno. Dokle?!!

Hoće li se i kada će se pojaviti osoba koju će makar ruska lekcija iz Ukrajine urazumiti da se prestane trgovati ljudskim životima i da se principijelno i u skladu sa međunarodnim pravnim standardima počnu rješavati sporovi i konflikti koje osione kabadahije proizvode? I hoće li umjesto trgovaca interesima i nemoralnih kalkulanata konačno na sceni bljesnuti neka moralna ličnost čija se principijelnost neće moći kupiti?

Počinjem žaliti Šmita od koga su mnogi to očekivali a on ih snažno razočarao.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#5912 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

patriot_bih wrote: 27/09/2022 15:56
Loki2k9 wrote: 27/09/2022 15:14

Fasiste treba prozivati svaki dan. Pogledaj sta rade s onim fasistickim lecima koje dijele po cetnitetu, od negiranja genocida pa sve do negiranja ijednog zlocina koji je zlocinacka VRS pocinila nad Bosnjacima (kako oni navedu - muslimanima) na teritoriji drzave koji je etnicki ociscen. Zlo koje Dodik prosipa nikad od rata nije bilo jace nego sada. Pa pisljiva PTPC svaki dan proizvodi novu propagandu. Srbi prepravili sve moguce na engleskoj Wikipediji, sad kad citas o ratu u Bosni i Hercegovini ispade da smo svi podjednako krivi. Za koju godinu ce navesti da su se samo branili. Niko živ naš ne prati ono sto oni uveliko rade.
Srbi u prosjeku su puno politički obrazovaniji od nas Bošnjaka.
Oni imaju velikosrpsku ideologiju koju slijede (slično je i sa Hrvatima i njihovim nacionalizmom).

Bošnjake puno manje zanima geopolitika nego Srbe. Bošnjaci ne vole dugoročne/državotvorne ciljeve. Jako smo lijeni za bilo šta što nije u našem ličnom interesu.

Wikipedia je očit primjer gdje dominira velikosprska i velikohrvatska propaganda.
Srbi su oteli od BiH sve što se može oteti.
Npr. na wikipediji Meše Selimović je slika poštanska marka iz Srbije, a često ga pokušavaju označit kao "serbian writer"

PTPC isto tako. BHRT ima osnovan razlog da tuži PTPC zbog uskraćivanja pretplate koju treba da dobije BHRT. Međutim, niko to ne radi.
Isto je sa kartama iz vremenske prognoze - neke NO bi trebale pisati RAK-u i OHR-u u vezi toga

Postali smo previše labavi, a to nije dobro.
Često se zapitam zašto se uopšte ratovalo ako ćemo se predati u miru.
Tako je. Apsolutno si upravu. Trebamo vrsiti pritisak na probh. politicke partije, pa i Islamsku zajednicu da reaguju. Boli ih neka stvar za ove stvari, interesuju se samo za to ko ce gdje osvojiti vlast, posebno ako je jak budzet tu. Upitaj bilo kojeg Bosnjaka u Oruzanim snagama i vidjet ces koliko znaju o podrivanju istih od strane Srbije preko domacih Srba. I niko nista. Preuzeli su navodno taj BHRT, polako svoju propagandu s PTPC prosipaju. Pustali su migrante preko granice kao da se setaju po svojoj kuci. Niko iz nase drzave ne moze uci niti izadju bez licnih dokumenata. I gurali su te migrante tamo gdje su Bosnjaci ne bi li doslo do nekih nereda. Preuzeli su fudbalsku reprezentaciju i perfidno rade na tome da se unisti. A evo lagano su poceli i kapital iz Sarajeva izvlaciti. Crvena jabuka je kompanija Dodikovih prijatelja, ali balavi Bosnjo ide tamo jesti, jer, jelte, boli ga kita. Sarajevska vlada koristi Vucicev MT:S jer ne zele BHTelecom, s obzirom da je SDA tu. A od SDA svakako nema vecih dusmana medju nama... Ja iskreno mislim da smo mi vise bezglavi nego snadjeni na bilo kojem polju. Da nema Bosnjaka entuzijasta po Stocu, Srebrenici, Brckom, Prijedoru, danas nas ne bi bilo tamo. Ali otisli smo OFF TOPIC.

P.S.
Mehmed Meša Selimović bio je jugoslavenski,[1] bosanskohercegovački i srpski književnik rođen 26. aprila 1910. godine u Tuzli, Austro-Ugarska, sadašnja Bosna i Hercegovina. Njegov roman Derviš i Smrt je jedan od istaknutijih književnih djela u Jugoslaviji poslije Drugog svjetskog rata.[2]
Evo sta stoji na bosanskoj vikipediji. Sunce ti j...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5913 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

Turista propo ko žeton, kome će sada lupat šakom od sto, hoće li nam strašit dinokia :cry:
plavi_E
Posts: 6384
Joined: 18/10/2021 19:47

#5914 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Temeljito i diskretno: Zašto je Hrvatska naprasno priznala da je dogovarala izborni zakon u BiH

Zato sto je plan propao i sad hoce da diskreditiraju Shmita. Milanovic ga je prije nekoliko sedmica nazvao nelegalnim. Mozda najveca diplomatska operacija moderne Hrvatske propade ko zeton.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5915 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

patriot_bih wrote: 27/09/2022 15:56
Loki2k9 wrote: 27/09/2022 15:14

Fasiste treba prozivati svaki dan. Pogledaj sta rade s onim fasistickim lecima koje dijele po cetnitetu, od negiranja genocida pa sve do negiranja ijednog zlocina koji je zlocinacka VRS pocinila nad Bosnjacima (kako oni navedu - muslimanima) na teritoriji drzave koji je etnicki ociscen. Zlo koje Dodik prosipa nikad od rata nije bilo jace nego sada. Pa pisljiva PTPC svaki dan proizvodi novu propagandu. Srbi prepravili sve moguce na engleskoj Wikipediji, sad kad citas o ratu u Bosni i Hercegovini ispade da smo svi podjednako krivi. Za koju godinu ce navesti da su se samo branili. Niko živ naš ne prati ono sto oni uveliko rade.
Srbi u prosjeku su puno politički obrazovaniji od nas Bošnjaka.
Oni imaju velikosrpsku ideologiju koju slijede (slično je i sa Hrvatima i njihovim nacionalizmom).

Bošnjake puno manje zanima geopolitika nego Srbe. Bošnjaci ne vole dugoročne/državotvorne ciljeve. Jako smo lijeni za bilo šta što nije u našem ličnom interesu.

Wikipedia je očit primjer gdje dominira velikosprska i velikohrvatska propaganda.
Srbi su oteli od BiH sve što se može oteti.
Npr. na wikipediji Meše Selimović je slika poštanska marka iz Srbije, a često ga pokušavaju označit kao "serbian writer"

PTPC isto tako. BHRT ima osnovan razlog da tuži PTPC zbog uskraćivanja pretplate koju treba da dobije BHRT. Međutim, niko to ne radi.
Isto je sa kartama iz vremenske prognoze - neke NO bi trebale pisati RAK-u i OHR-u u vezi toga

Postali smo previše labavi, a to nije dobro.
Često se zapitam zašto se uopšte ratovalo ako ćemo se predati u miru.
Pa Meša je sebe nazivao srpskim književnikom. Koliko ja znam...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5916 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

Mogu i ja sebe proglasiti japanskim šogunom, ne znači da je istina, ali mi može možda nekada skupiti par društveno-političkih poena, tako da možda to samoproglašenje i ja nekada odradim
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#5917 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

Ludzak wrote: 27/09/2022 18:37
patriot_bih wrote: 27/09/2022 15:56

Srbi u prosjeku su puno politički obrazovaniji od nas Bošnjaka.
Oni imaju velikosrpsku ideologiju koju slijede (slično je i sa Hrvatima i njihovim nacionalizmom).

Bošnjake puno manje zanima geopolitika nego Srbe. Bošnjaci ne vole dugoročne/državotvorne ciljeve. Jako smo lijeni za bilo šta što nije u našem ličnom interesu.

Wikipedia je očit primjer gdje dominira velikosprska i velikohrvatska propaganda.
Srbi su oteli od BiH sve što se može oteti.
Npr. na wikipediji Meše Selimović je slika poštanska marka iz Srbije, a često ga pokušavaju označit kao "serbian writer"

PTPC isto tako. BHRT ima osnovan razlog da tuži PTPC zbog uskraćivanja pretplate koju treba da dobije BHRT. Međutim, niko to ne radi.
Isto je sa kartama iz vremenske prognoze - neke NO bi trebale pisati RAK-u i OHR-u u vezi toga

Postali smo previše labavi, a to nije dobro.
Često se zapitam zašto se uopšte ratovalo ako ćemo se predati u miru.
Pa Meša je sebe nazivao srpskim književnikom. Koliko ja znam...
To je bilo nakon što se razočarao u Sarajevu. Svašta ljudi govore kad su kivni.

Bitne su činjenice: gdje je rođen, kako se zvao, šta je i o kome pisao.
Kaže u Tvrđavi: Ja sam jedan od ovog naroda

Srbi traže sve moguće načine da otmu od Bošnjaka i BiH.
Milić Vukašinović kaže "Ja sam Sarajlija."
Sve je u Sarajevu stekao i na kraju Srbi: "Srpski muzičar", a ne "BiH muzičar"

Srbi su mali evropski narod koji otima od drugih zemlju, resurse i ljude ne bi li postali veliki.
To se ogleda kroz protekli rat, kulturnu otimačinu i trenutnu ekonomsku agresiju.
Utkamica reprezentacije BiH i 8/10 reklama su za srpske proizvode.
Neću više o ovom da ne idemo u off topic.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5918 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

patriot_bih wrote: 28/09/2022 15:26
Ludzak wrote: 27/09/2022 18:37

Pa Meša je sebe nazivao srpskim književnikom. Koliko ja znam...
To je bilo nakon što se razočarao u Sarajevu. Svašta ljudi govore kad su kivni.

Bitne su činjenice: gdje je rođen, kako se zvao, šta je i o kome pisao.
Kaže u Tvrđavi: Ja sam jedan od ovog naroda

Srbi traže sve moguće načine da otmu od Bošnjaka i BiH.
Milić Vukašinović kaže "Ja sam Sarajlija."
Sve je u Sarajevu stekao i na kraju Srbi: "Srpski muzičar", a ne "BiH muzičar"

Srbi su mali evropski narod koji otima od drugih zemlju, resurse i ljude ne bi li postali veliki.
To se ogleda kroz protekli rat, kulturnu otimačinu i trenutnu ekonomsku agresiju.
Utkamica reprezentacije BiH i 8/10 reklama su za srpske proizvode.
Neću više o ovom da ne idemo u off topic.
Aa zašto se razočarao u Sarajevo? Ako ćemo realno, Srbi nam nisu Mešu ukrali, Meša se nikada i nije deklarisao Bošnjakom. Već je samovoljno prešao u Srbiju. To što je bio kao musliman, ne znači da je Bošnjak.
Officer Crabtree
Posts: 3538
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5919 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

E jebiga sad, šta je bio, Pakistanac?
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#5920 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

Ludzak wrote: 28/09/2022 19:11
patriot_bih wrote: 28/09/2022 15:26

To je bilo nakon što se razočarao u Sarajevu. Svašta ljudi govore kad su kivni.

Bitne su činjenice: gdje je rođen, kako se zvao, šta je i o kome pisao.
Kaže u Tvrđavi: Ja sam jedan od ovog naroda

Srbi traže sve moguće načine da otmu od Bošnjaka i BiH.
Milić Vukašinović kaže "Ja sam Sarajlija."
Sve je u Sarajevu stekao i na kraju Srbi: "Srpski muzičar", a ne "BiH muzičar"

Srbi su mali evropski narod koji otima od drugih zemlju, resurse i ljude ne bi li postali veliki.
To se ogleda kroz protekli rat, kulturnu otimačinu i trenutnu ekonomsku agresiju.
Utkamica reprezentacije BiH i 8/10 reklama su za srpske proizvode.
Neću više o ovom da ne idemo u off topic.
Aa zašto se razočarao u Sarajevo? Ako ćemo realno, Srbi nam nisu Mešu ukrali, Meša se nikada i nije deklarisao Bošnjakom. Već je samovoljno prešao u Srbiju. To što je bio kao musliman, ne znači da je Bošnjak.
Čovjek je rođen ovdje i pisao je o nama. Potiče iz naših redova, a u knjigama je pisao da pripada ovom narodu.

Naša je volja da ga prihvatamo kao našeg pisca. Možemo preći preko nekih kontroverznih izjava kad je bio razočaran, a i nije se moglo izjasniti kao Bošnjak u tim vremenima.

Ja ne znam zašto se mi ikom moramo pravdati. Što je naše, naše je.
I Ivo Andrić je BiH pisac i BiH kulturno naslijeđe iako nije volio Bošnjake.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#5921 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by patriot_bih »

Da se vratimo temi.

Ako Komšić ne pobjedi VP-u će biti puno lakše nametnuti izborni zakon.

Nametanje bi bilo lako jer je to vać "trenutno stanje".
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5922 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Nacista nastavlja da (n)asistira UZP ovcima i genocidasima,



Najveca opasnosti koja je ikada hodala po BiH, sto prije se mora rijesiti ovog sieg hailovca & nacisticku svinju.

Nedavno salje savjetnike Dodiku da predlazu kako napisati zakon da legalno prepisu zemljiste na genocidnu tvorevinu.

Ovdje, u threadu Mertensa pise kako ispituje kako da legalno nametne aparthejd i napravi evropsku palestinu za Bosnjake i ostale.

Trazi nacin da nemetne koji se nece moci preispitivati po sudovima domacim i stranim. Putinova i Merkelova krstaska pudlica.

Kaze kako lokalni akteri, drugim rijecima "muslimani" se varaju koliko je nezavisan i da se smatra izvodzacem a ne sekretarom u BiH.

Da je poceo ispustati informacije o nametanju aparthejdu nekoliko mjeseci prije izbora je strategija da izmori neprijatelje aparthejda i palestinizacije.

Mogao je i tada nametnuti ali mu je svejedno, moze i poslje izbora kada su vecina izmorena, iztrosena od neizvjesnosti i mnogi postali apaticni.

On je glavni izvodzac radova plana da se Hrvatima da IZ, Srbima zemljiste a Bosnjo da nestane sa zemaljske kugle, glavni njegov sponzor je Amerika.

Sve sto trazi od Hrvata je da nastave blokirati, za sta imaju sve potrebne mehanizme da dobiju IZ po zelji, to je toliko ocigledno da se ne trudi sakrivati.

Last edited by Str0nz on 29/09/2022 13:30, edited 1 time in total.
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#5924 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Ako se izbori održe po sadašnjem izbornom zakonu onda je to to. Ne može se implementirati rezultate po nekom drugom zakonu. To bi bilo previše čak i za kradeze standarde.
Sad je najvažnije skupiti 6 delegata koji nisu iz HDZ-a da ne mogu blokirati ništa. To je Bajrović i prije rekao. Što više na određenim listama staviti Hrvata.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#5925 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Vaya »

Lex77 wrote: 29/09/2022 13:48 Ako se izbori održe po sadašnjem izbornom zakonu onda je to to. Ne može se implementirati rezultate po nekom drugom zakonu. To bi bilo previše čak i za kradeze standarde.
Sad je najvažnije skupiti 6 delegata koji nisu iz HDZ-a da ne mogu blokirati ništa. To je Bajrović i prije rekao. Što više na određenim listama staviti Hrvata.
Ne znam sta legislativa kaze na to? Da li se mogu mijenjati dijelovi IZ koji odnose na implementaciju izbora ili se moraju implementirati po aktuelnom postojecem?

Ja mislim da od 6 delegata Hrvata u DN nema nista...mislim sa ih nece biti dovoljno na listama mimo HDZ-a...a iskreno ne znam ni koliko je to mudro sada cackati...jos ako Zeljko opet udje u Predsjednistvo..
Mislim da bi HDZ pokrenuo krizarski rat...
Post Reply